Dumny z dziadka

Chciałbym się podzielić z wami informacją i krótką historią na temat mojego dziadka i jego hobby jakim jest malarstwo :)
Stanisław Rybicki bo tak nazywa się mój dziadek ma już 87 lat i wciąż, nieprzerwanie maluje.
Jako młody chłopak przeżył wojnę a wszystkie swoje wspomnienia i przeżycia spisał dla potomności.

W czasie wojny, zabrany do obozu przejściowego w Krakowie skąd udało mu się podstępem (schował się na apelu w koszu na śmieci a po apelu czmychnął). Później ukrywał się by nie wyszło na jaw że wrócił do domu gdzie go nie powinno być.

Dumny z dziadka

Po wojnie pracował jako scenograf w Domu kultury w Turaszówce. W międzyczasie samemu skonstruował ciągnik rolniczy jak i samemu robił wszystko potrzebne do niego.

Dumny z dziadka

Jako że jego zamiłowaniem również jest majsterkowania a potrzeba matką wynalazku, wynalazł i opatentował piłę do cięcia styropianu.

Dumny z dziadka

Jako malarz tworzył wiele różności jak ikony na desce, obrazu na płótnie i pilśni.

Dumny z dziadka

Jego dzieła spotkały się z wielkim entuzjazmem i został wielokrotnie nagradzany między innymi pierwsze nagrody w przeglądach plastyki organizowanych przez dom kultury w Krośnie w latach 2007, 2008, 2010. Dzieła mojego dziadka znajdują się w zbiorach kolekcjonerów prywatnych z Polski a nawet Austrii, Francji, Niemiec i USA.

Dumny z dziadka

Oprócz tego pisze wiersze, humoreski... Łatwiej by było w sumie pomyśleć czego nie robi i nie robił :).
Oj chciałbym mieć tyle siły, energii i chęci życia w jego wieku.

   
   
24

Najlepszy komentarz:

brunette6 wczoraj o 13:18
2  20

WIELKI szacun dla dziadka! Bardzo utalentowany i pomysłowy z niego facet. Takich ludzi trzeba podziwiać i doceniać. Możesz mu uścisnąć dłoń ode mnie :)

Słodkości

Takie zakupy przypadkiem. Jak ktos zna to zna.

   
   
2

Najlepszy komentarz:

Jakssa wczoraj o 21:20
0  0

Mmm pyszności:)
Też jej nakupowałem każdego rodzaju, chociaż wydaje mi się, że było ich więcej :) ale zanim wróciłem do domu nie było po niej śladu :c


Fotel

   
   
0

Panorama 3#  Monument Valley

Monument Valley - własne
podobno było to na reklamie marlboro

ps: nie moge pisać komentarzy ani pisać na chacie... dlaczego?

   
   
2

Najlepszy komentarz:

KotB wczoraj o 22:09
1  0

pewnie masz burdel na chacie ;)


Amerykanie.

   
   
4

Najlepszy komentarz:

bajubaju dzisiaj o 00:53
0  3

Prawdopodbnie nadal nie wie że Ameryka to kontynent i że nie ma kraju na świecie który nazywa się Ameryka... Ale to drobnostka.

Panorama 1#

własne zdjęcie

   
   
16

Najlepszy komentarz:

komis19 wczoraj o 12:43
0  2


Własne..

  • Komis.

    4 gzymsss GzymssS SFW    link    wczoraj o 20:47     3188

   
   
8

Najlepszy komentarz:

sulferin wczoraj o 22:08
5  0

Kurwa jaki paradoks :D jakby zamienic głosy na tym filmiku to by byla normalka. Ten policjant wykazał chociaz troche pokory. Za to autor filmiku nadaje sie na stanowisko kurwy policjanta jak najbardziej. Pol miliona smieje sie z kamerzysty wsióra. Gdyby jeszcze cos udowodnił tym filmikiem jak ostatnio ta sytuacja ze straza miejska. Tutaj sytuacja zaczyna sie w niewyjaśnionych okolocznosciach gdzie burak wyzywa osobe ktora nic sie praktycznie nie odzywa. I tak banda niedojebów jp bedzie za wiesniakiem bo wieksze zasoby jego slow to "wypierdalaj" "kurwa" jest sie czym cieszyc. Pozdrawiam. Ps " nie jestem zwolennikiem policji" nie zesrajcie sie

Bandzioch wczoraj o 23:02
0  4

@sulferin: jakiej pokory człowieku? wjeżdża Ci taki bandyta w mundurze który uważa, że upoważnia go to, do robienia co mu sie żywnie podoba i każe Ci na własnej posesji pocałować się w trąbkę. nie nazwiesz go chamem i prostakiem? nie? to dawaj się dymać przez takich ludzi dalej. i będziemy dalej żyli w takim państwie gdzie obywatel jest śmieciem, a chuj na etacie bierze 1-go wypłatę wypracowaną z TWOJEJ pracy, z TWOICH podatków, a potem śmieje Ci się w twarz.


Ostatnio popularne

Polub nas!