Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

Zdjęcia fal ocenów

   
   
3

Najlepszy komentarz:

[Komentarz skasowany]

  • Ziemia

    10 haszub Haszub Wiedza    link    6 godzin temu     4577

Ziemia

Cztery miliardy lat temu, podczas eonu Hadeik, nasz Układ Słoneczny był niebezpieczną strzelnicą, na której dochodziło do zderzeń wielkich, groźnych skał i brył lodu. Niedawne badania bombardowania Ziemi i Księżyca dowodzą, że cała powierzchnia naszej planety była wówczas poddawana częściowemu przewracaniu ukrywającemu dawną historię geologiczną globu i budującemu poobijany zewsząd świat, bez żadnych znanych mas lądowych. "Deszcz" siejący zniszczenie utrudniał rozwój i przetrwanie jakichkolwiek form życia, choć bakterie mogące egzystować w wysokich temperaturach miały wówczas największe szanse. Uważa się, że powstałe w tej epoce oceany wyparowały po szczególnie mocnych uderzeniach, by następnie tworzyć się ponownie. Poglądowa ilustracja przedstawia możliwy w tym czasie wygląd powierzchni Ziemi. Widoczne są koliste formy uderzeniowe rozsiane po stronie dziennej oraz gorąca, płynąca lawa widoczna w czasie nocy. Miliard lat później, w nieco już spokojniejszym Układzie Słonecznym, na Ziemi utworzył się pierwszy superkontynent.

   
   
0

  • Nie śpij

    37 ozzie ozzie Militaria    link    wczoraj o 10:14     37877

   
   
2

Najlepszy komentarz:

[Komentarz skasowany]

Do morskiego szedlem sobie...

Bylo piknie !
Wypad do Morskiego Oka w zeszly piatek ;)
Przysiedlismy sobie z kumplem na tej klodzie i przy piwku zazylismy slonca

ps;Fotograf ze mnie jak z koziej dupy saksofon ...
foto by S4...

[Sie spodoba wrzuce kilka wiecej]
#Zakopane #Tatry #morskie #Oko

   
   
2

Najlepszy komentarz:

trixx 4 godziny temu
0  2

Brakuje pioruna

   
   
2

Najlepszy komentarz:

nwod 2 godziny temu
0  1

Nie pioruna, tylko mnie tam brakuje :))

  • Wenus

    9 haszub Haszub Wiedza    link    wczoraj o 18:20     5590

Wenus

Wenus – druga pod względem odległości od Słońca planeta Układu Słonecznego. Jest trzecim pod względem jasności ciałem niebieskim widocznym na niebie, po Słońcu i Księżycu. Jej obserwowana wielkość gwiazdowa sięga –4,6m i jest wystarczająca, aby światło odbite od Wenus powodowało powstawanie cieni. W związku z tym, że Wenus jest bliżej Słońca niż Ziemia, zawsze jest ona widoczna w niewielkiej odległości od niego; jej maksymalna elongacja to 47,8°. Odległość Wenus od Ziemi waha się od 40 do 259 mln km.

Nazwa planety wzięła się od rzymskiej bogini miłości, Wenus. Z uwagi na fakt, iż na nocnym niebie widoczna jest ona tylko przez około 3 godziny przed wschodem Słońca lub po zachodzie Słońca nazywana jest także Gwiazdą Poranną (Jutrzenką) lub Gwiazdą Wieczorną.

Wenus jest klasyfikowana jako planeta skalista (inaczej: typu ziemskiego) i jest czasami nazywana „planetą bliźniaczą” albo „siostrą Ziemi” – ze względu na podobną wielkość, masę i skład chemiczny. Jest pokryta nieprzezroczystą warstwą dobrze odbijających światło chmur kwasu siarkowego, które nie pozwalają na obserwację jej powierzchni z kosmosu w świetle widzialnym. Ma najgęstszą atmosferę ze wszystkich planet skalistych w Układzie Słonecznym, składającą się głównie z dwutlenku węgla. Na Wenus nie ma obiegu węgla, który powodowałby wiązanie węgla w skałach. Nie stwierdzono na niej również żadnych śladów organizmów żywych, które by go wiązały w biomasie. Istnieją przypuszczenia, że w przeszłości na Wenus były oceany, tak jak na Ziemi, ale odparowały, gdy temperatura powierzchni wzrosła. Obecny krajobraz Wenus jest suchy i pustynny, tworzony przez pokryte pyłem skały. Woda w jej atmosferze najprawdopodobniej dysocjowała, a ze względu na brak pola magnetycznego, wodór został wywiany w przestrzeń międzyplanetarną przez wiatr słoneczny. Ciśnienie atmosferyczne na powierzchni planety jest ok. 92 razy większe niż na Ziemi.

Ukształtowanie powierzchni Wenus było przedmiotem spekulacji aż do drugiej połowy XX wieku, gdy zostało zbadane przez sondy z programów Wenera i Magellan. Powierzchnia Wenus została ukształtowana przez zjawiska wulkaniczne, zachodzące w skali znacznie większej niż na Ziemi, a duże stężenie związków siarki w atmosferze wskazuje na trwającą ciągle aktywność wulkaniczną. Jednak brak obserwowanych przepływów lawy w okolicach odkrytych kalder pozostaje zagadką. Na planecie jest niewiele widocznych kraterów uderzeniowych, co wskazuje, że jej powierzchnia jest stosunkowo młoda – ma około 300-600 milionów lat. Nie ma śladów tektoniki płyt, prawdopodobnie dlatego, że jej skorupa jest zbyt sztywna, aby ulegać subdukcji bez obecności wody, która zmniejszyłaby jej lepkość. Wenus może zamiast tego uwalniać wewnętrzne ciepło w okresowych zjawiskach gwałtownego przekształcenia powierzchni.

   
   
0

F12 Berlinetta

Najdroższa konfiguracja tego modelu w Europie. Zdjęcie z Warszawy.

   
   
6

Najlepszy komentarz:

meganerools246 dzisiaj o 12:55
0  1

Uwielbiam połączenie koloru czerwonego i czarnego :) Piękny samochód


Polub nas!