problems

   
   
0Legalizacja marihuany. Niemiecki sąd zezwolił chorym na uprawę w domu

Chronicznie chorzy pacjenci, którym nie pomagają inne środki przeciwbólowe, będą mogli w wyjątkowych przypadkach uprawiać konopie indyjskie na własne potrzeby w domu - orzekł sąd administracyjny w Kolonii.

Uprawa konopi pozostaje w zasadzie nielegalna, może zostać jednak pod pewnymi warunkami uznana za jedyne możliwe wyjście - powiedział przewodniczący składu sędziowskiego Andreas Fleichfresser, cytowany przez agencję dpa.

Wśród warunków zgody na prywatną uprawę narkotyku wymienił brak innego skutecznego lekarstwa oraz brak wystarczających środków finansowych na kupno haszyszu w aptece.

Poseł Zielonych Hans-Christian Stroebele wyraził zadowolenie z decyzji sędziów. Jego zdaniem problem powinien był zostać rozwiązany nie przez sąd, lecz przez parlament - za pomocą ustawy zezwalającej na uprawę konopi przez osoby prywatne. Stroebele walczy od ponad 10 lat o legalizację haszyszu. Polityk Zielonych zwrócił uwagę, że w 20 stanach USA marihuana uznana jest za lekarstwo, zaś w dwóch amerykańskich stanach narkotyk ten jest całkowicie legalny.

źródło : http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/legalizacja;marihuany;niemiecki;sad;zezwolil;chorym;na;uprawe;w;domu,20,0,1585940.html

   
   
0

rybak nocny

   
   
0NastępnaOstatnio popularnePolub nas!