Alkoholizm

   
   
0

Silnoręka

   
   
0Broń Boże, nie jest to rozkmina lekkiej wagi, ani mająca przez to kogokolwiek z osobna urazić. No chyba że nożyce się odezwą, azaliż raczę dzisiaj pięścią w stół uderzyć. Poza tym mógłbym śmiało poszukać innych płaszczyzn, niż ta, w którą teraz celuję (np. ekologię, czy akcje humanitarne) - a celuję na płaszczyznę hipokryzji wiernych Kościoła Katolickiego. Tak, znowu śliski temat.
Celuję nie na sam Kościół jako instytucję, ze Stolicą Apostolską na czele (bo tu na temat mógłbym napisać bardzo mroczny elaborat), a na ludzki rozum i sumienie. Nie jest to również rozkmina mająca cokolwiek z promocją wegetarianizmu, czy weganizmu (wszak również mógłbym o tym trochę pitu-pitu). No ale wróćmy domyśli przewodniej.
Nie takdawno temu rozkminiałem o Dekalogu w kontekst praktyk Katolików. Dokładniej w myśl piątego przykazania. I teraz pytanie: jak to jest mozliwe, że wierzący praktykujacy, czy wierzący niepraktykujacy (a na temat niepraktykujacych to na pewno się kiedyś rozpiszę) może tak ignorować święte prawo - nie tylko swojej macierzystej religii, ale i w ogóle nie pisanej zasady moralnej?
Co innego, jeść świeżą padlinę (pomijając dalej idące za tym rozkminy i fakty naukowe i nie naukowe), co innego biegać za łanią jak Masajowie, aż sama padnie z wycieńczenia (ciekawą metaforą tej praktyki jest jedna ze scen Avatara, J.Camerona). Nie chcę szukać żadnych próżnych wytłumaczeń, ani dywagacji na temat pierwotnych dogmatów darwinizmu. Opowiem za to jak ja to widzę.
Katolik jaki by nie był, najczęściej kupuje mięso (o zgrozo, czasem też zabija). Pułapką sumienia względem piątego przykazania jest zwalanie odpowiedzialności na masarza, tudzież gospodarza rolnego, itd. Niestety każdy kij ma dwa końce. Nie zawsze podaż generuje popyt, za to najczęściej popyt generuje podaż. Nie widzę tu ani dekagrama sensu i pozdrawiam serdecznie.

   
   
0

  • kropki

    1 rachela Rachela SFW    link    4 godziny temu     484

kropkiplay

   
   
0

kredkami

kredkami

   
   
3

Najlepszy komentarz:

greku012 godzinę temu
0  0

Kredki Prismacolor ArtSet zestaw prawie tysiak plus "głupia" trzymaczka do kredek za prawie 5dyszek :D Drogi biznes ale te górne oko masakrycznie dobre dolne mogło być lepsze ;)NastępnaOstatnio popularne

Polub nas!