Las Aokigahara
Aokigahara to las na zboczu góry Fuji w Japonii. Przy nim las z Blair Witch Project wydaje się być Stumilowym Lasem Kubusia Puchatka. Trudno powiedzieć czego w Aokigahara jest więcej - drzew, czy ludzkich kości walających się dookoła...

Las Aokigahara
To miejsce jest dla samobójców tym, czym Niagara dla nowożeńców. Jak myślicie, ile samobójstw tam popełniono? Trudno stwierdzić, raporty policyjne sięgają jedynie do lat 50-tych XX wieku i nie obejmują wszystkich przypadków. W każdym razie wiadomo, że w ostatnich 60 latach popełniono ponad 500 samobójstw.

Najwięcej takich przypadków zawdzięcza się dzięki tzw. efektowi Wertera. Pamiętacie tę lekturę o samobójcy? Po jej wydaniu, wśród młodych mężczyzn zapanowała moda na samobójstwa. W przypadku Lasu Aokigahara, puszkę Pandory otworzyła nowela Kuroi Kaiju (Czarne morze drzew), autorstwa Seicho Matsumoto. Dwoje z jej bohaterów właśnie tam popełniło samobójstwo. Autor nieprzypadkowo wybrał miejsce akcji - jest tam tak ciemno, że nawet w południe nietrudno znaleźć ciemne jak noc zakamarki - ciała mogą tam wisieć przez długi, bardzo długi czas.

Las Aokigahara
Władze oczywiście próbują zapobiegać masowym targnięciom się na życie, ale w tak ciemnym i niedostępnym miejscu niewiele udaje się zrobić. Na całym terenie można znaleźć tablice z hasłami nawołującymi do regyznacji z ostatecznego kroku, od: "Życie jest cenne", po: "Niedźwiedzie zniszczą twoje zwłoki".
Ostatnio las stał się także mekką złodziei, okradających zwłoki z biżuterii, zegarków, telefonów...

Las Aokigahara

Las Aokigahara

dobre
   
słabe
    6


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

Franklin 03 lutego 2014 14:01
0  2

Podoba mi się, bardzo ciekawa wrzutka, lubię artykuły o takiej tematyce, czekam na więcej! :D

Franklin 03 lutego 2014 14:01
0  2

Podoba mi się, bardzo ciekawa wrzutka, lubię artykuły o takiej tematyce, czekam na więcej! :D

Hardware 03 lutego 2014 16:34
0  0

moda na samobójstwa japierdole czy tylko mi wydaje się to nienormalne czytałem Wertera (niestety) nie sądziłem że można napisać coś tak chujowego no ale to w końcu niemiecki pisarz napisał do tego epoka romantyzmu co lepszego mógł wymyśleć nieszczęśliwa miłość no proźba z takiego powodu popełnić samobójstwo co do samobójstw w tym lesie nie ma już co komentować nie ma takiego powodu żeby odebrać sobie życie użalanie się nad sobą raczej nie wiele pomoże trzeba spiąć dupę i iść do przodu

zalupkievicz 03 lutego 2014 17:17
0  0

dobry las dobry, na schize taki xd

EthernalIce 03 lutego 2014 19:24
0  0

stary.. zajebisty wpis... A ta ksiazka o ktorej wspomniales na poczatku ,,Pamiętacie tę lekturę o samobójcy?" to to ,,Czarne morze drzew"?
Pozdro

AtraX 04 lutego 2014 07:56
0  0

Propsy za takie wrzuty! Ciekawie się to czyta;)

Zobacz też

Sztuka temperowania ołówków