Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Prawdziwe sondaże POznaje się w biedzie? Młodzi nadal nie wiecie na kogo głosować?
Niby Sondaże w Polsce nie są na zamówienie? Wklejone z fejsa..problem z SLD mają ich parenaście :( w każdym okręgu indywidualnie

dobre
   
słabe
    35


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

Exodus 03 lutego 2014 18:26
14  5

ludzie lajkują Korwina nie dlatego że podoba im sie jego program ale dlatego że jest popularny w necie a z jego poglądów ludzie mają beke. wystarczy że otworzy usta a połowa ludzi chwyta sie za głowy z przerażenia a druga połowa zwija sie ze śmiechu. dlatego jest popularny ale to na szczęście sie nie przekłada na wyniki wyborów bo ludzie wiedzą jak by sie to skończyło to o czym biadoli jakby doszedł do władzy

[Komentarz skasowany]
krisu 03 lutego 2014 22:37
0  7

@Exodus: sprecyzuj poglady z ktorych ludzie maja beke :)

kosior007 03 lutego 2014 18:19
6  2

Heh Januszek ma tyle lajków, bo jakaś korwinmania w Polsce jest wśród młodzieży. Cały czas napotykam się na filmiki etc jaką to on ma zajeb*sią gadkę itp.

Exodus 03 lutego 2014 18:26
14  5

ludzie lajkują Korwina nie dlatego że podoba im sie jego program ale dlatego że jest popularny w necie a z jego poglądów ludzie mają beke. wystarczy że otworzy usta a połowa ludzi chwyta sie za głowy z przerażenia a druga połowa zwija sie ze śmiechu. dlatego jest popularny ale to na szczęście sie nie przekłada na wyniki wyborów bo ludzie wiedzą jak by sie to skończyło to o czym biadoli jakby doszedł do władzy

[Komentarz skasowany]
krisu 03 lutego 2014 22:37
0  7

@Exodus: sprecyzuj poglady z ktorych ludzie maja beke :)

Exodus 04 lutego 2014 10:55
4  2

@krisu:
Wprowadzenie w Polsce monarchii, likwidacja demokracji, co w zasadzie oznacza rządy autorytarne, wystąpienie z Unii Europejskiej i protest przeciwko "hitlerowskiej polityce wprowadzenia euro" - cytat z JKM no i chociażby odebranie kobietom praw wyborczych, twierdzi, że masoneria ogólnie jest OK, a Wielki Wschód to po prostu pseudomasoni. już z tego co wymieniłem wychodzi nam hybryda monarchizmu, despotyzmu, szowinizmu, nacjonalizmu, sam siebie ocenia jako liberał a jest zwolennikiem totalitaryzmu i przeciwnikiem demokracji. no gdzie tu sens, gdzie logika? jak człowiek o tylu sprzecznościach ma ustabilizować nasze państwo? chyba że chodzi ci tylko o konkretny rozpierdol Sejmu i partii w Polsce, ale jeśli myślisz że to wyszłoby nam na dobre to chętnie posłucham o tej utopii.

[Komentarz skasowany]
Exodus 04 lutego 2014 15:58
2  2

@wodecki: no jasne tylko moje plany ograniczają sie tylko do mnie a plany Korwina miałyby objąć wszystkich Polaków. to jest subtelna różnica. owszem Tusk wiele obiecuje ale skąd pewność że Korwin jest inny? może sie wydawać przekonywujący i konkretny ale po dojściu do władzy może równie dobrze rozkraść do końca nasz kraj. UE ma wiele wad, podejmuje wiele nielogicznych decyzji ale myślisz że jakbyśmy wyszli z niej to gaz by staniał? a limit połowu by sie zmienił? jakby sie teraz wszyscy rzucili wyławiać tyle ile fabryka dała z bałtyku to nic by nie zostało za pare lat. i co wtedy? import? jasne tylko teraz to byłoby szkoda że nie jesteśmy w UE bo tam mamy strefe wolnego handlu. problem najgłośniej pomstujących w Polsce jest taki że nie są w stanie pomyśleć jaki będzie skutek ich knowań. byle tylko zmienić partie rządzącą, byle tylko uciec z UE, byle tylko bić lewaków... ludzie zbyt pochopnie uważają że gorzej już być nie może a to sie może zemścić

[Komentarz skasowany]
jachuable 04 lutego 2014 18:32
0  2

@wodecki: jestem w podobnej sytuacji. dodam jeszcze że 65% ofert pracy to szukanie ludzi na kase do marketu! Od kilku lat ubywa nam fabryk, restauracji, ubywa wszystkiego, a dostajemy w zamian supermarkety, meega podatki, i brak wolności!
kraj z przyszłością

[Komentarz skasowany]
Exodus 04 lutego 2014 22:32
1  0

@wodecki: tak sie przypadkowo składa że też mam 21 lat :D ale mimo wszystko trochę inny mam pogląd na to co sie dookoła nas dzieje. owszem, zgadzam sie co do tego że chujowo płacą za godzinę, zus - szkoda gadać, szpitale - ręce opadają itd itp... na obronę (żeby zachować możliwy obiektywizm) mogę powiedzieć że Polska, w przeciwieństwie do np Francji lub Wielkiej Brytanii lub Niemiec istnieje znacznie krócej (mam na myśli nie istnienie narodu tylko państwa) więc logiczne jest że po 25 latach istnienia nie ma szans z takimi państwami konkurować pod względem gospodarczym i ekonomicznym i prawdopodobnie przez następne 25 lat nie będzie w stanie. dlatego zachowamy troche logiki i nie dziwmy sie że rząd nie jest w stanie zapewnić nam płacy minimalnej na poziomie 2,5 kafla bo to nierealne. jest trudno żyć w tym kraju, ale to nasz kraj, my go budujemy "tymi rencyma" dzień po dniu, chociaż tego nie widać. do wzrostu dobrobytu potrzebny jest czas. i tak moim zdaniem z roku na rok jest lepiej chociaż możliwe że malkontenci mnie wyśmieją (mówię wciąż o gospodarce i ekonomii). natomiast nie mogę sie nie zgodzić co do faktu że to nie usprawiedliwia zacofania służby zdrowia, niektórych dziedzin prawa, oraz podatków, systemu emerytalnego itd. to można i powinno sie zmienić, od podstaw i fundamentalnie ale nikt sie tego nie podejmie bo to zbyt ryzykowne i czasochłonne a Polacy, że się tak wyrażę, są bardzo niestali w uczuciach i lubią po jednej kadencji zmieniać rząd, a rządy mają to do siebie że zawsze sie nie zgadzają z poprzednikami i grzebią to co zrobili (o ile coś zrobili) i robią dla siebie miejsce na takie duperele jak ustawy o segregacji śmieci albo podwyższanie kar za przekroczenie prędkości.
mieliśmy rozmawiać o Korwinie a piszemy o stanie zdrowia naszego państwa... na zakończenie dodam że nierealne jest oczekiwać że ćwierć wieku od zaistnienia na mapie, USA albo Unia będą nas traktować jak takie potęgi gospodarcze jak Niemcy (ale vizy to mogli by dać skurwysyny). bynajmniej wymachiwanie szabelką i granie chojraka by nam nie pomogło w tej materii.

[Komentarz skasowany]
Narrentor 05 lutego 2014 13:48
0  2

@Exodus: aaaa po co ci 2,5 kafla na rękę??? Niech mi dadzą 1000zł, ale bez takich obciązeń. Dzisiejszy rząd nie doży do dobrobytu, i za 50 lat z taką polityką nikogo nie dogonisz. Kto normalny podpisuje zawyżoną umowe na gaz do 2030 roku, kiedy od 2017 uruchomiony będzie gazociąg od strony węgierskiej. To tak jakbyś podpisał umowe na telefon na 10 lat z monopolista wiedząc że za rok wejdzie tańsza konkurencja na rynek.

Był już PIS, PO, SLD, PSL i było chujowo każdy widzi jak nas obywateli ruchaja( ZUS, NFZ, VAT, Akcyza= czarna dziura). Teraz pora na Korwina chociaż on tez już w sejmie był, tylko on od lat 90' mówi to samo i go ludzie raczej dobrze wspominają
PS. Zastanów sie skąd biorą się opowiadania o niemieckiej prostytucji :D. Po zastrzyku finansowym te państwo zrównało się z Francja w ciągu 10 lat (oczywiście pisze tu o latach 50). A my juz 14 lat w tej unii i nadal mamy daleko. W sumie to Polska najbardziej rozwijała sie w latach 90, a od 2000 wszystko schodzi na psy.

Exodus 05 lutego 2014 17:33
1  0

@Narrentor: dadzą ci 1000, będziesz chciał 1500 bo na zachodzie tak płacą. dadzą ci 1500, będziesz chciał 2000. więc po co pieprzyć się z formalnościami skoro i tak zawsze nam będzie mało? zresztą jeden pies 1000 bez obciążeń czy 2500 z nimi, moim zdaniem owszem, rząd dąży do dobrobytu (na tyle na ile to możliwe, i tak, wiem jak to brzmi ale jestem optymistą) ale nie osiągnie się go przy słabej gospodarce, a na to potrzeba czasu i pieniędzy. a teraz posłuchaj. jeszcze sie taki rząd nie narodził który byłby popierany przez wszystkich i dobrze wspominany przez wszystkich. teraz mówisz że Korwin jest najlepszą opcją, minęłaby kadencja i wstydziłbyś sie do tego wyboru przyznać (czyste przypuszczenie) bo mogłoby się okazać że nie realizuje punktów programowych, jest miękka klucha w kontaktach z UE albo, co bardzie prawdopodobne, nikt w UE nie bierze go na poważnie. jestem młody ale pamięć mam dobrą i nie przypominam sobie rządu który realizowałby wszystko co obiecywał, ani w Polsce ani nigdzie w Europie czy świecie dlatego radzę wziąć poprawkę na plany Korwina. a jakby ludzie go dobrze wspominali toby miał teraz poparcie wyższe niż na granicy błędu.
ps co do prostytucji to mnie zaciekawiłeś. sprawdze to info ;p

[Komentarz skasowany]
Exodus 05 lutego 2014 18:25
1  0

@wodecki: nie ogarnąłeś. nie porównujemy kosztów życia w Polsce i Holandii i tego co możesz kupić za najmniejszą pensję w jednym i drugim kraju, tylko różnice w opodatkowanych 2500 ZŁ i nieopodatkowanych 1000 ZŁ.
a co do Orbana to jasne, fajnie by było mieć jednego. tylko co ja ci na to poradze? btw sytuacja na Węgrzech wcale nie jest taka idealna, zapoznaj się z paroma faktami : PKB Węgier ujemne (-1,75 PKB), POLSKI +1,9. Dług publiczny Węgier 79,8% PKB - Polski 55,6% PKB. VAT - Polska - 23%, Węgry - 27%(!). A no i inflacja...

[Komentarz skasowany]
Exodus 05 lutego 2014 19:41
0  0

@wodecki: to czy przeciętny niemiec może kupić nowy samochód po 2-3 latach oszczędzania to delikatnie mówiąc spekulacje. wiem, byłem, rozmawiałem, mam tam znajomych. chyba że za przeciętnego niemca uznajesz pracownika biurowego w dużej firmie na posadzie kierownika. a to ile można kupić za 10 złotych zależy od siły nabywczej pieniądza. ale zważ że siła nabywcza wpływa na wysokość pensji itp.
co do Orbana to o jakiej pożyczce mówisz? o pożyczce na nowe BMW do kancelarii? bo jeśli chodzi co o dług publiczny to gotów jestem cie wyśmiać. precyzuj myśli.
aby się rozwijać wcale nie trzeba uniezależniać się od obcych wpływów. najlepszym przykładem na to jest Egipt który prawie zawsze był pod czyimś wpływem a mimo to pozostaje nadal najpotężniejszym państwem w regionie. to tak na marginesie. jeśli chodzi ci o szkodliwość wpływów Unii w Polsce to jestem gotów się założyć o co chcesz że jakbyśmy nie wstąpili do UE to Polska wyglądałaby dzisiaj tak jak Białoruś. albo i gorzej bo Białoruś ma wsparcie od Rosji. a wtedy to dopiero wszyscy by narzekali.
z zaciąganiem porzyczek żeby pospłacać stare długi to sie nie zapędzaj, już sie tego nie robi.
a wiesz co jest najlepsze? Polska malkontencja którą właśnie przejawiłeś. jak u nas podnosi się stawkę podatku na 23% to jest bura i oburzenie. ale jak sie okazuje że na Węgrzech jest 27% to jest to zrozumiałe bo trzeba kraj wyciągnąć z dołka. ty nazywasz jedno spłatą zadłużenia a drugie łataniem dziury, a ja nazywam jedno i drugie spłatą zadłużenia/łataniem dziury.

[Komentarz skasowany]
Exodus 05 lutego 2014 23:52
0  0

@wodecki: błąd adresu ale znalazłem to o co ci chodziło. spłata pożyczki MFW. co nie zmienia zupełnie faktu że nadal są zadłużeni na 80%.
jeśli chodzi o Egipt to dlaczego nierealne porównanie? co z tego że bardziej rozwinięci byli 3000 lat temu (teraz nie są) skoro ten jakże wysoki poziom rozwoju nie uchronił ich przed okupacją każdego kolejnego regionalnego mocarstwa? mimo to rozwijali się przyjmując po trosze kultury, nauki, sztuki od każdego suzerena, i nadal mają sie dobrze z tą różnicą że teraz to oni są na wierzchu i kontrolują okolicę. to może być nauka i dla nas. po co w szale machać szabelką na każdego skoro można poczekać. nic nie trwa wiecznie.
ehhh... mdli mnie już od tego ciągłego słuchania jaka to Polska jest zależna. od Rosji, od Unii, od USA, od żydomasonerii, od korporacji i nawet od cholernych wróżek zębuszek.... nie jesteśmy zależni! nie jesteśmy w 100% niezależni ale do jasnej cholery, kto jest? nikt! Rosja, USA, Chiny, Indie, UE, nawet pieprzona Szwajcaria nie jest w pełni niezależna. nie ma czegoś takiego jak całkowita niezależność w naszych czasach. kiedyś kiedy walczyło się ogniem i mieczem owszem, ale teraz nie. wszystkie państwa są powiązane ze sobą traktatami, umowami, kartami, ugodami, oświadczeniami... mają charakter handlowy, militarny, polityczny, geopolityczny nawet kurwa humanitarny i o wzajemnej pomocy w razie nalotu ufo... Polska nie jest wyjątkiem, ale żeby mówić że jest zależna i że strują nią jakieś zewnętrzne siły to trzeba być, z całym szacunkiem jaki mam dla ciebie, ale już nawet nie malkontentem, tylko ignorantem i anarchistą. powiesz zapewne że jestem ślepy, że nie wiem co sie dookoła mnie dzieje i oglądam przekupione media, ale ja naprawdę tego nie dostrzegam w takiej skali jak ty. co się tyczy UE to owszem zdarzają sie durne pomysły ale zgodziliśmy sie na to bo mamy z Unii profity, doimy kase, mamy strefe wolnego handlu, możesz sobie jeździć po całej Europie bez paszportu, są wymiany, programy, nasze firmy mają łatwiejszy dostęp do zagranicznego rynku... dlaczego nikt o tym nie pamięta tylko wszyscy klepią jak łysego po glacy : Unia zła bo to, Unia zła bo tamto... z całym szacunkiem ale bardzo szybko zapominamy jaki to luksus te wszystkie ulgi i zastrzyk gotówki. ile firm powstało dzięki dofinansowaniu z UE. ile szkół, szpitali i innych tym podobnych pierdół wyremontowano. nasze stadiony to myślisz że z nieba się wzięły? a to że możesz tak łatwo wyjechać na zachód za robotą to nic nowego?
tak na marginesie, z tym cukrem to nie wina UE że nie jesteśmy już konkurencją dla Brazylii. to wina drogich buraków i taniej trzciny.
tak więc rozwijamy sie i to najszybciej w Europie. nikt nie decyduje za nas jak mamy kierować naszą gospodarką, co najwyżej musimy się dostosowywać do norm unijnych tak jak wszyscy, co moim zdaniem jest niewygórowaną ceną.
ps inwestor, jak sama nazwa wskazuje , inwestuje. wbrew pozorom oznacza to że WPOMPOWUJE a nie WYPOMPOWUJE pieniądze

[Komentarz skasowany]
Exodus 06 lutego 2014 01:44
0  0

@wodecki: nie mówię że jesteś anarchistą, mówię tylko że część twojej wypowiedzi ma taki wydźwięk ;p
na dobra, widzę że nie uciekniemy od tematu tych hipermarketów. więc coś sobie wyjaśnijmy. sieci hipermarketów można spokojnie postrzegać jako korporacje. co za tym idzie, są sprywatyzowane. właściwie zawsze były. a to znaczy że taki Auchan nie należy do Francji. on tylko powstał we Francji, a dokładniej stworzył go francuz (to samo z Biedronką). ale to nie francja ciągnie z niego kase tylko prywatna osoba która jest właścicielem. a mieć o to pretensje że ktoś ciągnie kase z własnej firmy to głupota. poza tym to nie jest transakcja jednostronna ale wiązana. my płacimy ale dostajemy produkty po niższych cenach niż w zwykłych sklepach. to co oni robią z naszą kasą to już ich sprawa. dodatkowo hipermarkety zatrudniają w Polsce ogrom ludzi. co do podatków to wszystkie zagraniczne sieci hipermarketów są zobowiązane płacić oba podatki od dochodów uzyskiwanych z działalności handlowej prowadzonej na terytorium Polski. poszukaj a znajdziesz o tym info.
a to że z UE teraz źle to nie znaczy że mamy sie zachowywać jak oportuniści i skakać z kwiatka na kwiatek. nie mamy euro więc możemy być spokojni, a z Unii zawsze jeszcze zdązymy uciec w razie czego. byle nie przy pierwszej lepszej turbulencji jak trzęsąca kiecą dziewka na widok myszy.
oczywiście doimy kase teraz, kiedyś sie to skończy i będziemy musieli dawać na składki na inne nowe państwa ale co teraz zbudujemy, wyremontujemy, zainwestujemy to nasze i nikt nam tego nie zabierze. wiadomo, jak byśmy mieli teraz łożyć to mogłoby być trudno, ale za lat pare, gdy gospodarka nabierze rozpędu a wszystkie znaki na niebie i ziemi na to wskazują, będzie nam łatwiej. no a poza tym, nigdy nie wiadomo co sie może do tego czasu z UE stać. na marginesie jeszcze tylko dodam że każde państwo płaci indywidualne składki na miare możliwości, więc nie ma opcji żebyśmy musieli płacić tyle co francuzi czy niemcy.
na końcu mówisz jakbyś miał 40 lat na karku, rodzine, dzieci, kredyt na mieszkanie a o ile sobie przypominam to masz nadal 21. wiele sie może przez te 19 lat zmienić, może na lepsze, może na gorsze. może nie będziemy musieli się troszczyć o emeryture czy alimenty bo zrobimy interesy życia i będziemy obrzydliwie bogaci. życze ci żebyś był tak obrzydliwie bogaty żebyś nie musiał sie o nic troszczyć ;)

[Komentarz skasowany]
Narrentor 05 lutego 2014 19:47
0  1

@Exodus: Już dzis euro kosztuje 4,28zł, wiec co mnie PKB obchodzi, skoro Polska jest na +, a większość państw Unii na -, to powinna złotowka rosnąć w siłę. Ale ktoś zapomina, że giełda patrzy w przód i widzi jak Polskę od blackout'ów ratują nowe inwestycje energetyczne Niemiec.

[Komentarz skasowany]
Exodus 05 lutego 2014 23:53
0  0

@wodecki: tzw "niewidzialna ręka" ;p tego nie rozkminisz ale wbrew pozorom jest to siła niezależna

Narrentor 05 lutego 2014 19:42
0  0

@Exodus: około 1000 funtów zarabia anglik na najmniejszej pensji. O ile wszystko nie będzie tak opodatkowane to pieniądz wreszcie będzie miał jakąś wartość. INFLACJA się kłania skąd ma być 2500 z obciążeniami podatkowymi? Dodrukują Ci? Tyle że wtedy twoje 2500 będzie warte tyle ile teraz 1500. Już dziś za głupią bułkę płacisz do 50gr.

Exodus 05 lutego 2014 19:58
0  0

@Narrentor: kurwa. bo zaczynam tracić nerwy. do cholery ciężkiej, stawki płacowe o których mówimy to spekulacje! ja nie napisałem nigdzie że państwo polskie ma podwyższyć płące minimalną do 2500. o 2500 zł napisałem po to żeby uświadomić wam że apetyt rośnie w miarę jedzenia, ludzie będą oczekiwać coraz wyższych płac. więc mi tu nie wmawiaj że oczekuję podwyżki z dnia na dzień! myśl! wydawało mi sie to oczywiste.

drludmilov 03 lutego 2014 22:49
2  2

@Exodus: skończyłoby się tym, że w końcu byłby porządek. zaprzestanoby wyprzedawać kraj i przegonionoby lewackie ścierwo.

Junki3 04 lutego 2014 08:50
2  3

@Exodus: skończyło by się tak że w końcu było by normalnie, ale wtedy nie mielibyśmy na co narzekać dlatego mało osób na niego głosuje...

Upalony 03 lutego 2014 21:06
0  2

No jasne, grupa reprezentatywna to klikacze z FB.image

vymiot 04 lutego 2014 05:53
0  0

@Upalony: ci "klikacze" mają taki sam głos jak twój i to dzięki demokracji właśnie:-) ( zakładając, że już wyrośli z rajtuzek ofc)

Upalony 04 lutego 2014 16:42
0  1

@vymiot: dobra, napiszę większymi literami; image

Definicję grupy reprezentatywnej też podać?
Takie wstawki z fejsa są gówno warte - Adaś wg tej logiki powinien zdobyć dwa razy więcej głosów, niż JKM (to akurat prawdopodobne) i prawie dziesięć razy więcej, niż cała PO.

[Komentarz skasowany]
[Komentarz skasowany]

Zobacz też

taka prawda
Jeszcze Ukraina, czy już Białoruś?
Nowa partia - internetowi
System
First to...
Che - czerwony morderca
Strażacy
Korporacje
Wojciech Cejrowski :)
Nie pozwólmy obrażać Naszego Kraju!
Polowanie
Tyle przejąć!