Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Premier Austraii - nie mylić z Australią

dobre
   
słabe
    20


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

vymiot 06 lutego 2014 05:58
0  4

a wyobraźcie sobie inny obrazek: stary, sfatygowany aborygen siedzi sobie i kiwa z politowaniem głową nad mądrościami pani premier...

kosior007 05 lutego 2014 19:03
0  1

Popieram!

darky02 05 lutego 2014 20:28
0  0

To teraz wyjaśnijcie to tym pierdolcom od rasizmu i innych takich

Schanez 05 lutego 2014 20:32
0  0

Amen!

profesorleniuch 05 lutego 2014 21:30
0  0

Zasadniczo podpisuję się obiema rękami, obiema nogami.. szkoda że uszami nie mogę bo tez bym się podpisał :)

Damianov 05 lutego 2014 21:53
1  2

TO JEST FAKE ONA NIC TAKIEGO NIE POWIEDZIAŁA TO TAKA SAMA PRAWDA JAK TO ZE MUZUŁMANIE NIE MOGĄ WJECHAĆ DO jAPONII

SmallChild 05 lutego 2014 22:30
0  0

@Damianov: To prawda. Te słowa są mocno przekręcone.
EDIT: by Stara Baba [http://niepoprawni.pl/blog/438/australia-slowami-swoich-premierow-rozgniewala-muzulmanow]:

postanowiłam dotrzeć do źródeł tej wypowiedzi i w sieci jest dużo sugestii, że te słowa nigdy nie zostały wypowiedziane ani przez premiera Howarda and przez Ruud'a.
Wielu blogerów australijskich mocno sugeruje, że to był czyjś głupi żart (hoax). Twierdzą, że w tej wiadomości są elementy prawdy, ale jako całość jest ona niedokładna i wprowadzająca w błąd.
Krótkie streszczenie, tego co mi się pokrótce udało znaleźć:
1. cała ta wiadomość o wypowiedzi Howarda jest dosyć stara i zaczęła krążyć w sieci w roku 2005 - nie trzeba przypominać, że klimaty polityczny w Australii roku 2005 jest inny niż dzisiaj - w różnych, różniących się szczegółami wersjach.
2. w swojej najbardziej rozpowszechnionej wersji zawiera ona wypowiedź Howarda, w której on niby to że islamiści, którzy chcą wprowadzić w Australii szariat i teokrację powinni wyjechać. Źródła, do których dotarłam mówią jednak co innego: autorem tej wypowiedzi był Skarbnik Federalny Peter Costello i została on opublikowana w listopadzie 2005 w Herald Sun w Australii - niestety nie udało mi się dotrzeć do oryginalnego tekstu i nie wiem, czy to jest prawda.
3. Australijski minister edukacji Dr Brendan Nelson w sierpniu 2005 powiedział, że ci, którzy nie akceptują australijskich wartości powinni "zmiatać z Australii" (chyba tak po polsku tłumaczy się zwrot clear off) - tym razem udało mi się dotrzeć do tekstu źródłowego: http://www.abc.net.au/news/newsitems/200508/s144...
4. Howard natomiast w wypowiedzi również z sierpnia 2005 powiedział m.in., że rząd Australii będzie monitorował (podsłuchiwał) czego to nauczają w meczetach - jego wypowiedź została opublikowana w prasie (The Age), oto link do artykułu: http://www.theage.com.au/news/National/Govt-prep...
Jest to raczej ostrożna wypowiedź, w której Howard zapewnia, że chodzi mu tylko o monitoring a nie o ingerowanie w czyjąś religię.
4. fragment cytowanej niby to wypowiedzi Howarda, w której mówi on o swoim widzeniu imigracji, nauki angielskiego, adaptacji do kultury australijskiej, australijskich wartości i stylu życia i w której to na końcu mówi, że ci, którym się ta kultura i wartości nie podobają, mogą w każdej chwili wyjechać z Australii: te słowa nie są słowami Howarda ale zostały napisane przez niejakiego Barry'ego Loudermilk'a, weterana US Air Force i publicystę i polityka (obecnie jest kongrsmenem w stanie Georgia w USA) w roku 2002. Skrócona wersja artykułu Loudermilk'a: http://www.breakthechain.org/exclusives/beameric...
Dłuższa wersja: http://www.breakthechain.org/exclusives/outrage.html
Przeczytajcie zwłaszcza wersję skróconą: podobieństwa do "mowy" Howarda są olbrzymie. Można ten cały tekst znaleźć również na stronie Barry'ego Loudermilka: http://www.barryloudermilk.com/default.htm
To co napisał BL zostało troszkę zmienione, dostosowane do realiów australijskich i krąży już od dawna po sieci jako wypowiedź Howarda.
Tak więc są poważne przesłanki, by stwierdzić, że ta "wypowiedź" Howarda to nieprawda.
5. w lutym 2009 roku ten sam tekst zaczął krążyć po sieci ale w zmienionej formie: zamiast Howarda pisano, że wypowiedź ta jest autorstwa Kevina Ruuda, premiera Australii od listopada 2007. Jest to jeszcze większe oszustwo niż w przypadku Howarda, który kiedyś tam coś podobnego, może nie aż tak radykalnego sobie powiedział, bo ani premier Rudd ani nikt z jego rządu niczego takiego ani nawet zbliżonego w wymowie nie powiedzieli.

CzyCosCiPomusz 07 lutego 2014 14:42
0  0

@SmallChild: Najzajebistsze jest to że, czy powiedziała czy nie, przekaz jest prosty: "zachowuj się". Ot prośba z przypomnieniem, a już wywołuje oburzenie u ciapków.

[Komentarz skasowany]
Damianov 06 lutego 2014 01:51
0  1

@wodecki: chyba u ciebie na filmach

[Komentarz skasowany]
Damianov 06 lutego 2014 14:43
0  0

@wodecki: to może ty przestań czytać....bajki

[Komentarz skasowany]
Damianov 06 lutego 2014 15:45
0  0

@wodecki: problem polega na tym, że opierasz się nie na faktach tylko na wierze a z tym się nie dyskutuje. Gdybyś miał rzetelne info to tej rozmowy by nie było. To leży w twoim interesie żeby się dowwiedzieć, a nie w moim żeby cie do czegokolwiek przekonywać i "zabawiać"

[Komentarz skasowany]
Damianov 07 lutego 2014 01:19
0  0

@wodecki: tak masz rację, yakuza istnieje i jest mocno zakorzeniona w kulturze Japonii, miedzy innymi dzieki szpiegom z USA którzy mieli wtyczkę w najwiekszej z grup Yakuzy. Najzwyczajniej w świecie chcieli przejąć jakieś tam coś, wiesz CIA itd.
Jednak od lat 50 powoli to zanika. Ludzie maja sentyment a jednocześnie dość yakuzy.
Jednak stwierdzenie, że yakuza rządzi jest daleko nieprawdziwe. Jest ważnym elementem kulturowym i ma bardzo duże wpływy jednak wszystkie grupy społeczne sa tam autonomiczne i jeden drugiemu nie wchodzi w drogę, nie rządzi. Żaden yakuza nie panoszy sie ani nie pokazuje co to nie on, bo to nie honorowe, poza tym oni maja duży szacunek dla innych i ich chronią. Porachunki sa tylko i wyłącznie miedzy yakuzą. Jesli ktokolwiek ucierpi z zewnatrz wypłacaja bardzo duze odszkodowania i łagodzą sprawę. Myśle że chój w łeb religijnym fanatykom i to może być chój yakuzy albo triad oby szybciej.

Ketsu 06 lutego 2014 00:35
0  1

O co chodzi z tą dziwną nazwą państwa?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Gillard
wg wiki "premier Australii"

vymiot 06 lutego 2014 05:58
0  4

a wyobraźcie sobie inny obrazek: stary, sfatygowany aborygen siedzi sobie i kiwa z politowaniem głową nad mądrościami pani premier...

fsm 06 lutego 2014 11:00
0  1

Popieram kolegę vymiot, najpierw wyrżnęli całą rdzenną ludność Australii, a teraz żądają przystosowania się do ich "stylu życia"... totalitarny reżim.

Adi2010 06 lutego 2014 16:10
0  0

Babka rzeczowa i z jajami.

GanjaInspiration parlament 08 lutego 2014 04:02
0  0

@TamTeo: Mógłbyś chociaż poprawnie napisać tytuł. Wiem że na obrazku jest też błąd, ale pisze się Austrii, a nie Austraii, i jeszcze jak dodajesz: nie mylić z Australią, to już całkowicie można zgłupieć :D

Zobacz też

Prawdziwe sondaże POznaje się w biedzie? Młodzi nadal nie wiecie na kogo głosować?
taka prawda
Jeszcze Ukraina, czy już Białoruś?
Nowa partia - internetowi
System
First to...
Che - czerwony morderca
Strażacy
Korporacje
Wojciech Cejrowski :)
Nie pozwólmy obrażać Naszego Kraju!
Polowanie