Do czego dążymy ?

dobre
   
słabe
    42


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

Geophagus 15 maja 2014 08:25
10  34

tak, akurat wczas kurwa wszyscy sie opamiętali jak już jest za późno i dziwolągi są nad nami.
Kilka lat temu juz o tym mówiłem to tylko byłem wyśmiewany i nazywany łysym karkiem, który patrzy na innych przez pryzmat budowy fizycznej a ciotami w rurkach gardzi. Z biegiem czasu jednak wole być tak postrzegany niż jak te wszystkie ...(brak mi aż tak wulgarnego słowa) z zachodu.

Geophagus 15 maja 2014 08:25
10  34

tak, akurat wczas kurwa wszyscy sie opamiętali jak już jest za późno i dziwolągi są nad nami.
Kilka lat temu juz o tym mówiłem to tylko byłem wyśmiewany i nazywany łysym karkiem, który patrzy na innych przez pryzmat budowy fizycznej a ciotami w rurkach gardzi. Z biegiem czasu jednak wole być tak postrzegany niż jak te wszystkie ...(brak mi aż tak wulgarnego słowa) z zachodu.

depp 15 maja 2014 09:41
31  9

@Geophagus: Znam to. Moja prababcia tez koniec świata przewidywała i na "dziwolągi" narzekała, kiedy widziała kobiety chodzące w spodniach. przyzwyczaisz się, jak i ona się przyzwyczaiła. a jeżeli nie, to najpóźniej pokolenie za tobą się przyzwyczai. a do tej pory to sobie ponarzekaj. może tobie przez to trochę ulży a ja się trochę pośmieje. w worst case przeprowadzisz się np. do chin, to uzyskasz przynajmniej trochę dystansu do tego zachodu.

[Komentarz skasowany]
Hompit 15 maja 2014 17:50
2  4

@depp: No i ja tego naprawdę nie rozumiem, z kąd ty stary masz tyle minusów

depp 15 maja 2014 18:31
2  3

@Hompit: jakos nie wielu ujaranych dzieli moj punkt widzenia. :)

CosNieTak 15 maja 2014 11:53
3  10

@Geophagus: Trzeba zacząć od tego, że to co jest pokazane na górnym obrazku to standard, a to co na dolnym to ewenementy, które intelektualnie nie mają(prawdopodobnie) nic do zaoferowania, więc chcą przyciągać uwagę innych w inny sposób, a co za tym idzie -> ten obrazek to zwykła kretyńska manipulacja. To tak jakby na jednym obrazku pokazać najpiękniejszą kobietę z niemiec, a na drugim najbrzydszą z Polski i powiedzieć, że niemki są ładniejsze(co jest absurdalne). Ale co racja to racja - nasza kultura upada, a średnia IQ społeczeństwa maleje z każdym dniem. A to wszystko przychodzi do nas od hamburgerów, za niedług wszyscy będziemy ważyć po 200 kilo i jeździć na takich wypasionych wózeczkach dla inwalidów fizyczno-umysłowych... Pozdrawiam normalnych ludzi, którym się w dupach nie poprzewracało :)

depp 15 maja 2014 13:11
1  2

@CosNieTak: w sumie masz racje, ale tylko tak na poboczu, to "średnia IQ społeczeństwa" nie może maleć! bo IQ to jest wielkość relatywna, która się przez średnia inteligencje społeczeństwa definiuje. np. dzisiaj średnia IQ wynosi 100. a gdyby jutro wszyscy bardzo mądrzy wymarli, to ta średnia by i tak 100 odpowiadała. ale to tylko tak na przyszłość.

a gdy już jesteśmy przy przyszłości, to ja ja tak ciemno nie widzę. nie wszyscy będziemy ważyć po 200 kg. bo właśnie ci którzy trochę myślą i maja odpowiednie możliwości np. finansowe, których na to stać (w tym jest ten problem społeczeństwa) ci oprawiają sport, odżywiają się odpowiednio, szanują swoje ciało itd. zobacz ze popyt na to wzrasta.

a te 200kg które opisałeś, to nie nasza opadająca kultura a bieda. zdrowe jedzenie jest drogie, owoce, warzywa, zdrowe mięso, zdrowe jajka. kiedyś bieda polegała na tym ze nie było wystarczająco jedzenia, dzisiaj na tym, ze jakość jedzenia jest zła.

CosNieTak 15 maja 2014 15:11
1  0

@depp: Z tym IQ, to świetnie sobie zdaję z tego sprawę, ale to była taka swoista metafora. Odnośnie 200kg, to masz rację. Głównie dlatego, że bieda, bo tańsze, to raz, a po drugie, bo oboje rodziców z reguły musi pracować na utrzymanie domu i nie ma kto ugotować obiadu, a nie każdy sam potrafi sobie coś przyrządzić :)

AndreaeS 16 maja 2014 05:03
0  0

wilk 16 maja 2014 14:41
2  1

@Geophagus: Na ulicach zdarza się, że spojrzę na jakąś "laskę" np na przejściu. Pomyślę sobie, że fajna, chociaż podobna do mojej byłej ale podejdę... okazuje się, że to facet. -_-' Albo przy barze... szkoda słów :D Z tyłu laska z przodu koleś. W jednym ciele zamknięci :p Teraz mnie to bawi ale w danej chwili nie jest mi fajnie, bo zastanawiam się, czy ze mną jest coś nie tak czy z otoczeniem ?

depp 15 maja 2014 09:57
2  7

1980

image

2014

image

wodecki 15 maja 2014 17:02
0  0

@depp: w 2014 materiału jest od uja ale jakoś pieniędzy brak(mówię o PL a nie o Niemczech
)

depp 15 maja 2014 18:40
0  2

@wodecki: jasne, je nie lekko. ale gdybys mial wybierc: rok 1980 - kiedy pianadze byly, tylko nic za nie kupic nie szlo, albo 2014 - kiedy wszystko jest, tylko sobie niezawsze na to pozwolic mozna. co bys wybral? czasami mi sie wydaje, ze ta "bieda" kiedys bardziej ludzi laczyla, podczas kiedy dzisiejsze czasy ludzi rozdzielaja, bo kazdy jest zaginiony poszukiwaniem swoje indiwidualnego "szczescia". a do tego dochodza te "nozyce socjalne", ktore biednych od bogatych coraz dalej rozdzielaja... ciao.

wodecki 15 maja 2014 18:51
0  0

@depp: nie wiem co bym wybrał bo nie mam porównania, ale myślę podobnie jak ty, wtedy ludzie jakoś bardziej sobie pomagali, owszem i znalazły się samoluby

swoją drogą markety pełne ale czego? pełne chemii, sam nie jestem "konsumentem" choć czasami lubię zjeść czekoladę kebaba czy pizze ale z zasady szukam produktów jak najmniej napakowanych chemią

jedynie co mogę powiedzieć że słyszałem od kilkunastu ludzi +50 że wtedy było lepiej z pracą a żeby kupić jak się pomyślało to się miało, teraz jest większa "wolność" ale czy na pewno

depp 16 maja 2014 07:35
1  1

@wodecki: z praca było lepiej. każdy miał prace. mniej albo bardziej sensowna. ja mam 44 lat i w początku lat 80 żyłem jeszcze w polsce. pamiętam (miałem < 13 lat) ze zawsze miałem pieniądze od mam, bo gdy wracałem ze szkoły i widziałem gdzieś kolejkę, to się najpierw w niej ustawiałem, potem zapytałem co sprzedają, potem czekałem i miałem nadzieje, ze dla mnie wystarczy, gdy wystarczyło to kopiłem, niezależnie od tego co to było(!!!) i przychodziłem dumny do domu...

wiem ze to co pisze dzisiejsza młodzież nie chce czytać. ja sam nienawidziłem te ciągłe "a pod Hitlerem..." albo "a podczas wojny..." albo "za okupacji..." moich dziadków czy babć. ale napisałem to żeby pokazać, jak, przede wszystkim dla starszych ludzi, się ten świat w np. sklepach zmienił. a te inne sprawy jak moje poglądy na homosexualne rodziny, transexualni/e itd to może raczej efekt mojego dzieciństwa (> 13) tutaj w niemczech? prosto mówiąc, gdy widzę takie zdjęcie jak całkiem na gorze, to myślę sobie, jak ten autor mało wie o tym czasie które tak bardzo manipulowanie opisuje i chce na to zwrócić uwagę.

a szczerze mówiąc zastanawiam się jak długo będzie mi się chciało tutaj aktywnie wrzuty komentować. bo coraz częściej mam wrażenie, ze fakty się tutaj mało liczą, a wyzwiska, wulgaryzmy i proste knajpowe frazy zaduszają normalne dyskusje. ja zazwyczaj staram się moje zdanie uzasadniczyc (może dlatego są one czasami długie) i nie zawsze jest mi łatwo to wyrazić po polsku co chce powiedzieć ale za to coraz częściej kasuje za to komentarz jak np od Geophagus :

@depp: dobrze, że takich pojebów w Polsce jest mało, a jak są to poza internetem siedzą cicho

więc co się ma na takie "argumenty" odpowiedzieć?! :)

wodecki 16 maja 2014 14:00
1  2

@depp: do ostatniego pewnie ignorować,też z paroma użytkownikami pisałem co jak kończyły się argumenty to przeklinają,

ja np choć może i często się nie zgadzamy ale cenię sobie u ciebie szacunek do rozmówcy, oraz inne spojrzenie na niektóre sprawy oraz twarde stanowisko swoich poglądów

co do wstawki może ktoś manipuluje albo tak to widzi

pozdro :)

depp 16 maja 2014 14:28
0  1

@wodecki: i to jest to! można mieć różne zdania, ale ważne jest jak się dyskutuje. ja nie jestem tak naiwny i nie wychodzę z założenia, ze moimi argumentami przekonam kogoś. dla mnie interesujące są powody i argumenty innej strony i fakt, jak także nadzieja ze ktoś czytając moje argumenty pomyśli nad nimi, jak i ja przemyślam argumenty przeczytane tutaj.

ps. to nie pierwszy raz, ze mając rożne punkty widzenia, dochodzimy do pewnych wspólnych konsensów.

dzięki i pozdrowienia.

wodecki 16 maja 2014 18:10
0  1

@depp: i wtedy wiem że dyskusja była na dobrym poziomie:)
mam nadzieję ze nie jedna nasza rozmowa będzie równie owocna

Geophagus 17 maja 2014 08:11
3  0

@depp: usunąłem, a ty nie wiem po co umieszczasz to spowrotem. co za człowiek.
twoje argumenty zawsze są poza tematem, poza ramami dyskusji. Ty agresywnie zmuszasz do dyskusji na tematy, na które kazdy normalny Polak jest na NIE. siedzisz w niemczech, tam se siedź, juz chyba zapomniales jaka jest polska mentalnośc.
nie mają tam szwabskiego forum o podobnej tematyce ? przenieś sie, pogadasz z dziwolągami, na pewno sie zgodzicie. Tutaj zgadza sie z Tobą gej/zniewiescialy chlopak/lesbijka. Nikt normalny. Zauważ to w koncu.
Żeby sprawdzić czy mam racje idź na rynek Krakowa wygłaszać swoje poglądy. Moge iść też, mnie bedą nieść na rękach a ciebie wywziozą na taczce gnoju, jak ci sie pofarci to moze nawet cały będziesz....

TommyTheTiger 21 maja 2014 08:45
2  0

@depp: Wolę 1980, kiedy to moi rodzice nie musieli sobie wypruwać żył, żeby zarobić na to co mamy w supermarketach. Wolę 1980, kiedy moja mama mogła poświęcić swój czas mojemu wychowaniu. Wolę 1980, kiedy zamiast zapierdalać w weekendy jak ja i moja kobieta, moi rodzice mogli zabrać mnie do zoo, na spacer.
Wolę 1980, kiedy niby nic nie było, a wszyscy wszystko mieli, ale co najważniejsze, tworzyli prawdziwe rodziny.

depp 21 maja 2014 11:33
0  0

@TommyTheTiger: z tej perspektywy masz absolutna racje! ale są tez inne perspektywy. jak kartki na mięso czy benzynę albo taki wyjazd do ddr który był cholernie problematyczny. kiedy prąd godzinami był wyłączany itd. itp. dodatkowo dochodzi fakt ze wtedy odbierałeś to jako dziecko (jak i ja) i o wiele nie musieliśmy się troszczyć, bo od tego byli rodzice. a może tez nie wszystkie aspekty tamtych czasów rozumiałeś/zapamiętałeś. ale jak powiedziałem można to z rożnych kątów widzenia oceniać. a ja osobiście jestem zdania, ze ta "bieda" kiedys bardziej ludzi laczyla, podczas kiedy dzisiejsze czasy ludzi rozdzielają. whatever, czasu nie cofniemy...

przyjemnego dnia.

kurde710 15 maja 2014 10:51
1  5

Kurwa mać, nie przeginajcie, różni ludzie są przecież. Jak popatrzycie na zdjęcia klas maturalnych z lat 70-tych lub 80-tych to zobaczycie bandy ciot z pedalsko przyciętymi grzywkami i niedogolonymi dziewiczymi wąsikami, a teraz to ci ludzie wyglądają normalnie - jak ktoś ma skłonności do ubierania się jak pedał to tak robi, jak chce być pakerem to pakuje. Przewagę zniewieściałych pizd widzę tylko na teledyskach, a babochłopów to jak w telewizji pokażą jakąś demonstrację.

terence 15 maja 2014 11:39
0  0

depp 15 maja 2014 11:46
1  2

image

Hompit 15 maja 2014 12:11
7  2

Jezu naprawde dalibyście już se spokój. Ile można? I kolokwialnie "kogo to jebie?" jak dla mnie to spoko że gościu robi kase na czymś takim, jak ma odwage to czemu nie? Zarabia sobie i spoczko, no bo co jest w tym złego jezu? Wali was to po oczach, i co? Mnie wali po oczach jak widzę osiedlowców w dresach którzy czyhają tylko na krzywe spojrzenia, ale nie narzekam na to co chwila.

Torcik The older i get, the less people i trust. 15 maja 2014 14:39
3  2

@Hompit: Nie pytaj się Jezusa, bo nie istnieje i Ci nie odpowie :D

Geophagus 15 maja 2014 15:12
5  1

@Hompit: jak ktoś wygląda jak ciota, to te spojrzenia są adekwatne. Drechy i kibole to nasza ostatnia armia stojąca na straży normalności.

Hompit 15 maja 2014 17:51
0  2

@Geophagus: po co strzec rzeczy "normalnych" ? Nie normalne są znaczni ciekawsze czyż nie? ;)

Geophagus 15 maja 2014 18:58
2  1

@Hompit: zdecydowanie nie jest to moje zdanie. Dziś jest moda na nienormalność, na wysmiewanie religii, wartości.....generalnie dziś każdy uważa się za wolnego do tego stopnia, że będąc facetem może sobie powiedzieć "jestem kobietą" i i kazać tak do siebie mówić. Kto sie nie dostosuje jest zacofanym homofobem, a jak wyrazi swoje zdanie (logiczne że będzie to dezaprobata) to może jeszcze pójść pod sąd. To jest dopiero nienormalne.

Hompit 15 maja 2014 19:10
0  0

@Geophagus: a tu sie jeszcze z tobą zgodze co do fragmentu o sądzie. Oczywiście jezeli to będzie dezaprobata a nie "wypierdalaj mi tu stąd "

SooSzi 15 maja 2014 16:07
2  2

@Hompit: Taka bierność zgubi cywilizację. Za kilkadziesiąt lat laski będą bezpłodne od wszystkich środków antykoncepcyjnych, operacji płci, hormonów i seksu wszędzie tylko nie we właściwą dziurę. A faceci będą tak spedaleni, że nie spojrzą nawet na kobietę "bo to niemodne". To prowadzi do tego że ludzki gatunek wybije się sam przez własną głupotę. Ostatnią nadzieją jest normalność, i chociaż tą normalność wszyscy "tolerancyjni" będą nazywać nienawiścią, rasizmem i homofobią, to ta nienawiść, rasizm i homofobia są rzeczami naturalnymi dla gatunku ludzkiego. Facet powinien być facetem, a kobieta kobietą. Nie potrzebujemy tęczy i nawracania na "geizm". Daję ludziom trzy generacje a poziom IQ i "tolerancja" nas wybiją.

Hompit 15 maja 2014 17:47
0  1

@SooSzi: osobiście nie lubię słowa ze coś jesy "normalne", ogólnie nie uznaję konwenansów społeczeństwa, a dewiacje, dopóki nie szkodzą innym są bardzo ok. Chyba już przestaje sie udzielać na ujaranych. Co dam jakąś dłuższą wypowiedź od siebie, to minusują, a jak dam jakiś komentarzyk z dupy to plusiki. Bez sensu, i jeszcze rozumiem jakbym na kogoś najeżdżał specjalnie, czy mówił o rzeczach "tabu" które mogą urazić, ale tu wyrażam tylko neutralną opinie. Oki dresy sie mogły lekko wkurzyć że im sie nie pozwoli kogoś zbić :P

SooSzi 15 maja 2014 21:32
0  0

@Hompit: Nie chcę Cię obrażać czy krytykować, nie nie. Dresem też nie jestem :p Po prostu odpowiadam na Twoją wypowiedź swoimi argumentami i myślę że to przemyślane argumenty bo te wszystkie dewiacje szkodzą społeczeństwu chociaż tego nie widać :)

sugna 15 maja 2014 15:40
1  3

image

Michelle 15 maja 2014 17:06
0  2

spokojnie, w polsce jeszcze długo tak nie będzie. Mimo wolności mamy jeszcze do zaoferowania wpierdol

Geophagus 17 maja 2014 08:06
1  0

@Michelle: na szczęście jeszcze to mamy, jeszcze nasi rodowici dresiarze nie są zniewieściali.

wodecki 15 maja 2014 17:06
0  1

my patrzymy na nich jak na dziwolągów, a może oni też na nas patrzą jak na "Innych" alternatywne światy...

ee żartuje w naturze każde odbieganie od normy jest likwidowane.... my ludzie już dawno zaburzyliśmy prawa natury..

depp 16 maja 2014 07:39
1  1

@Puma83: ale zauważ, ze ESC jest rodzajem współczesnego cyrku. to jest po prostu showbiz.

Puma83 16 maja 2014 18:18
1  1

@depp: moze i masz racje ale dla mnie to tacy ludzie nie powinni byc w mediach powinno sie ich trzymac w piwnicy pod kluczem i jedzenie na kiju podawac ;P

[Komentarz skasowany]
[Komentarz skasowany]

Zobacz też

Incepcja
Duke Nukem Forever
Reforma Służby Zdrowia
Typowy Trewor
To jest przyjaźń.
Ah te Google..
Bohater
Dwa Słowa
Pozwól, że Cię ogłupimy i wciągniemy do naszego przedstawienia
Po zerwaniu
Bobi...
Rozsądek