Nowy Jork 21. stanem USA, gdzie marihuana jest dostępna do celów medycznych !!
Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo poinformował w środę, że zezwolił na zażywanie marihuany w celach leczniczych przez osoby poważnie chore. Nowy Jork staje się zatem 21. stanem USA zezwalającym na ograniczone zażywanie marihuany.

- Marihuana stosowana w celach leczniczych może pomóc załagodzić ból oraz w leczeniu raka i innych poważnych chorób. Dwadzieścia stanów już na nią zezwoliło – oświadczył gubernator.

Jak dodał, władze stanu Nowy Jork „wprowadzają program zezwalający na przepisywanie marihuany w 20 placówkach szpitalnych” na terenie całego stanu, który liczy 19,5 mln mieszkańców. – Będziemy nadzorować ten program, żeby ocenić jego skuteczność – zaznaczył.

Stosowanie marihuany w celach leczniczych jest dopuszczalne w 20 amerykańskich stanach oraz stołecznym Dystrykcie Kolumbii, ale na razie nie ma mowy o legalizacji narkotyku na szczeblu federalnym.

Nielegalna substancja narkotyczna

W efekcie referendum z końca 2012 roku stany Kolorado i Waszyngton zalegalizowały sprzedaż marihuany także do celów rekreacyjnych. W pierwszym z tych stanów osoby powyżej 21. roku życia mogą od 1 stycznia jednorazowo kupić do 28 gramów marihuany. W stanie Waszyngton sprzedaż marihuany ma stać się legalna w ciągu 2014 roku.

Amerykańskie prawo federalne od 1970 roku traktuje marihuanę jako nielegalną substancję narkotyczną.

dobre
   
słabe
    3


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
monkey 21 czerwca 2014 09:14
1  0

to jest rewolucja!!!to już tylko kwestia czasu u nas tez będzie legalna!!!:D

Stagua 21 czerwca 2014 12:53
1  0

@monkey: bez zmiany rzadzacych raczej nie bardzo :/

monkey 21 czerwca 2014 13:23
0  0

@Stagua: myślisz,że od "naszych rządzących" cokolwiek zależy?rządzi pieniądz! państwo(usa),które wypowiedziało wojnę narkotykom "war on drugs" wycofuje się z tego rakiem przyznając się do porażki. nielegalne narkotyki to miliardy zasilające konta różnych mafii , karteli org terrorystycznych itp itd (rządzi pieniądz) co może i pewnie ma wpływ na przesuwanie się środka ciężkości władzy.to właśnie mafii i kartelom może jedynie zależeć na utrzymaniu prohibicji. legalizacja również pewnie jest w niesmak firmom produkującym alk oraz wszystkim tym,którzy czerpią korzyści z nielegalności dragów.skoro lider walki z narkotykami się z tego wycofuje (i odnotowuje korzyści finansowe z tego powodu) to i inne kraje wcześniej zobowiązane do walki na wspólnym froncie też sie wycofają i pójdą śladem usa (co już ma miejsce) Polska należąca do tzw świata zachodniego też moim zdaniem,prędzej czy pózniej, złagodzi prawo a następnie zalegalizuje marychę.i nieważne kto będzie rządził,bo każda władza potrzebuje pieniędzy(vide ostatnia afera taśmowa)tak to widzę:)więc blunta nie gaście.pzdr

Zobacz też

legolize it
bonsai
bonsai dla początkujących
kytryna
fenomen polskich ogródków działkowych
Kwiatki.
bonsai
Szklane puszki
Doniczka
dziwidło olbrzymie
Byblis Rorida
bonsai