Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Nie dyskutuj!

dobre
   
słabe
    13


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

SmallChild 17 listopada 2014 23:54
2  2

No ale możesz mieć gaz pieprzowy, nie? Nie trzymasz wozu strażackiego na parkingu, tak samo nie musisz mieć broni - idąc tym tokiem rozumowania. Masz inne środki obrony dostępne ;)

ozzie 18 listopada 2014 01:25
1  14

@SmallChild: dobrze mieć w domu kota zabójcę, a pożar można ugasić spuszczając się nad pięknem płomieni.

SmallChild 17 listopada 2014 23:54
2  2

No ale możesz mieć gaz pieprzowy, nie? Nie trzymasz wozu strażackiego na parkingu, tak samo nie musisz mieć broni - idąc tym tokiem rozumowania. Masz inne środki obrony dostępne ;)

ozzie 18 listopada 2014 01:25
1  14

@SmallChild: dobrze mieć w domu kota zabójcę, a pożar można ugasić spuszczając się nad pięknem płomieni.

niebieski 18 listopada 2014 07:15
0  4

@ozzie: wstaje rano siadam przy kawie zmarnowany bo nie wyspany czytam Twój komentarz i świat stał się piękniejszy! Dziękuję! :)

yyyyyy 18 listopada 2014 06:13
2  2

Kto jaką bronią wojuje od takiej zginie :P

JaTuTylkoNaChwile 18 listopada 2014 08:49
0  2

@yyyyyy: Chyba, że mam nielegalnie, a nikt inny nie może mieć, bo jest zabroniona. Wtedy jestem narażony tylko na broń policyjną, której malutko. Tu chodzi o obronę, a nie o atak.

petro sceptyk 18 listopada 2014 12:36
0  0

thevice 19 listopada 2014 08:35
0  0

@petro: o k#rwa....

"Z obowiązku złożenia orzeczenia lekarskiego i psychologicznego zwolnieni są funkcjonariusze Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz funkcjonariusze innych państwowych formacji uzbrojonych i żołnierzy zawodowych Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej."

petro sceptyk 19 listopada 2014 08:54
0  0

@thevice: Czemu wyciąłeś ważną końcówkę?
"Z obowiązku złożenia orzeczenia lekarskiego i psychologicznego zwolnieni są funkcjonariusze Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Biura Ochrony Rządu, Straży Granicznej, Służby Więziennej oraz funkcjonariusze innych państwowych formacji uzbrojonych i żołnierzy zawodowych Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej jeśli na podstawie odrębnych przepisów posiadają przydzieloną im broń służbową - art. 15 ust. 6 ustawyo broni i amunicji."

thevice 20 listopada 2014 08:26
0  0

@petro: Bo uważam że powinni przechodzić badania psychologiczne w innych instytucjach niż te co ich zatrudniają. Bo tam, to wiesz - "idź do Heńka, niech ci podbije kartę a potem do Wacka do magazynu i pokwituj pobranie broni".

petro sceptyk 20 listopada 2014 09:55
0  0

@thevice: Rozumiem cię. Jednakże nie sądzę, aby to tak wyglądało, a swój osąd opieram na spostrzeżeniu, że jednak policjanci rzadko używają służbowej broni palnej, bo muszą się spowiadać z każdego użytego naboju potem, więc zdają sobie sprawę z konsekwencji jej użycia. Poza tym funkcjonariusze tych służb przechodzą okresowe badania zarówno lekarskie jak i psychologiczne. I nawet nie chcę wierzyć, że ktoś by wydał takie zaświadczenie, komuś ze zwichrowaną psychiką. Więc nie musisz się obawiać, że jakiś policjant zastrzeli cię z broni służbowej. W przeciwieństwie do sytuacji powszechnego dostępu do broni, gdzie jakiś czub mógłby ją mieć przy sobie.
Ale w tej kwestii uważam, że obie strony - tj. przeciwnicy i zwolennicy prawa do posiadania broni - mają pewne słuszne racje.

tobi 22 listopada 2014 23:37
0  0

czasami czytam forumprawne.org i znajdzie sie jakis post o obronie koniecznej i jest tam wlasnie fajny temat obrony koniecznej. Wynika z tego, ze mozna miec bron do obrony, moze nie ostra, ale chocby hukowa i gladkolufowa zgonie z ustawa, czyli 6 mm. Zgodnie z wyrokami sadow:

Obrona konieczna (art. 25 § 1 k.k.) obejmuje nie tylko odpieranie zamachu w fazie jego realizacji, ale także stadium obiektywnie zaistniałego bezpośredniego zagrożenia zamachem, jak również w wypadku jego nieuchronności, o ile nie zostanie podjęta natychmiastowa akcja obronna."

Wyrok SN z 1.2.2006r., V KK 238/05, V KK 238/05 - Prawo Legeo

"Nie można nikomu odmówić prawa do tego, by trzymał napastnika na odległość za pomocą takiego przedmiotu, jaki się nadarzy, choćby napastnik atakował gołymi rękami. Napadnięty bowiem nie ma obowiązku wdawać się w bijatykę z napastnikiem i narażać się na ciosy po to, by podjętej przez siebie obronie przed bezpośrednim bezprawnym zamachem nadać formę wyrównanego pojedynku"

Wyrok SN z 9.3.1976 r., III KR 21/76, OSNKW Nr 7-8/1976, poz. 89

"...Osoba napadnięta nie ma obowiązku ani ratowania się ucieczką, ani ukrywania się przed napastnikiem w zamkniętym pomieszczeniu, ani też znoszenia napaści ograniczającej jej swobodę, lecz ma prawo odpierać zamach wszelkimi dostępnymi środkami, które są konieczne do zmuszenia napastnika do odstąpienia od zamachu..."

Wyrok SN z 4.2.1972 r., IV KR 337/71, OSNKW Nr 5/1972, poz. 83.

mozna posiadac "sily wieksze" niz napastnik.

Uwazam, ze powinno sie bronic przed wszelkim robactwem, ktore narusza nasz spokoj, bezpieczenstwo i mir wszelkimi srodkami, byle nie bylo naruszen. W US@A bedziesz chcial nawrocic na czyims wjezdzie i ci jankes wjebie z 20 kul w brzuch albo glowe, bo ma takie prawo.
Temat do dyskusji.

wodecki 23 listopada 2014 08:07
0  0

@tobi: a kobiety? tu jest największy kłopot, bo facet ma jakieś szanse podczas napadu, a kobiety bliskie zeru, niedawno wypuścili gwałciciela na wolność i znowu zgwałcił jedną a drugą próbował,
a gdyby takie panie miały taką broń mini to i jajka by mu odstrzeliła i nawet nie byłby potrzebny sąd...

nie pamiętam ale w którymś kraju po wprowadzeniu legalnej broni oczywiście po spełnieniu szkoleń i szeregu wymogów, liczba gwałtów spadła wyraźnie

tobi 23 listopada 2014 08:33
0  1

@wodecki: w taki ukladzie dostepna jest bron hukowa kaliber 6 mm na ktora nie potrzeba zezwolenia. Mozna uzyc tez gumowych kulek. Energia jest ponizej 17J, wiec zgodnie z ustawa mozna z niej korzystac. Nie mowie tu i kozaczeniu, tylko jak lump zobaczy bron, ktorej nie mozna odroznic od palnej to zrezygnuje, a jak nie to tam jest magazynek i mozna pakowac w niego ile wlezie. WYdaje mi sie, ze jakby byl dostep do broni, to wielu nie probowaloby nawet podchodzic, bo ofiara ma szanse sie bronic.

Zobacz też

Ivan nadchodzi
Sen o wolności