hamburgery z grilla

hamburgery z grilla
~250g mięsa

dobre
   
słabe
    10


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

poniedzialkowiec 28 lipca 2015 16:22
0  0

Ja robie 3 do 4 z 500g, 250 to troche za wiele

elDupa Konsorcjum sztuki niebanalnej. 28 lipca 2015 19:44
0  1

@poniedzialkowiec: normalnie za wiele, na mega-gastro w sam raz ;)

jasinsky 28 lipca 2015 12:08
0  0

Ee dawaj mnie to tuu! ;)

poniedzialkowiec 28 lipca 2015 16:22
0  0

Ja robie 3 do 4 z 500g, 250 to troche za wiele

elDupa Konsorcjum sztuki niebanalnej. 28 lipca 2015 19:44
0  1

@poniedzialkowiec: normalnie za wiele, na mega-gastro w sam raz ;)

[Komentarz skasowany]
KoperFTK 28 lipca 2015 21:13
0  0

O stary ale mi zrobiłeś smaka :)

citrusbreezegrass 29 lipca 2015 19:15
0  0

mięso za suche widać z daleka, a poza tym nie widzę dodatków, na gastro wszystko zawsze spoko i nie żebym był hejtem ale jak już fatygujesz się żeby przygotować mięso i rozpalasz grilla to nie zaszkodzi wymyślić jakieś dobre dodatki i trochę ogaru w smażeniu mięsa...

elDupa Konsorcjum sztuki niebanalnej. 30 lipca 2015 10:01
0  0

@citrusbreezegrass:
Spoko luzik :) Jak bym nie tolerował krytyki to bym nie wrzucał fotek ;) A tak to może poznam jakieś sztuczki albo udoskonalę przepis.

Każdy może, prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczanie do krytyki panie to nikomu... Mmmm... >! Tak, nie... Nie podoba się. Więc dlatego z punktu mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak
musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było. Tylko aplauz i zaakceptowanie.


https://www.youtube.com/watch?v=S4LYzqaoP9Y

Jednak mimo mojej "tolerancji na krytykę" zmuszony jestem napisać parę słów w swojej obronie.
Na wstępie zaznaczę, że zarówno poziom wysmażenia mięsa jak i obecność dodatków są kwestią gustu, a o gustach się nie dyskutuje... Faktem jest, że nie wiem jak "książkowo", powinno być wysmażone takie mięso więc pokierowałem się tylko dwoma zasadami: kotlety nie mogą być surowe i nie mogą być spalone. Zacząłem je grillować nisko nad żarem przez co błyskawicznie się zarumieniły, wtedy przerzuciłem je na najwyższy ruszt żeby się spokojnie dosmażyły w środku, a przy tym nie spaliły. Nie powiem, trochę czasu musiały tam poleżeć zanim się dosmażyły (a gastro nie rozumie, gastro nie czeka, gastro łapie i nie odpuszcza) ale inaczej się nie dało bo były bardzo grube, każdy z nich miał po ~250g... Warto było trochę poczekać, wyszły idealnie, ani spalone ani surowe. W brew temu co piszesz nie były za suche, rozpływały się w ustach. Nie przesadzam, na prawdę.
Odnośnie braku dodatków to tutaj muszę Ci przyznać rację. W hamburgerach jedynym dodatkiem (poza ketchupem i musztardą) były pokrojone ogórki małosolne. Ale nie dlatego, że nie zrobiłem bo nie umiem albo mi się nie chciało tak jak to zasugerowałeś, o nie. Nie było innych dodatków dlatego, że nie było dla nich miejsca w bułce, po prostu. Proporcjonalnie do wzrostu ilości dodatków w kanapce wzrasta trudność jej spożycia. A przy takich kanapkach nie ma nic bardziej irytującego jak trudność w ich spożyciu. Albo jest taka wielka, że nie możesz jej ugryźć, albo jak już ugryziesz to wszystkie dodatki wylatują z drugiej strony. Dlatego wolę tylko jeden dodatek dzięki któremu, zjem spokojnie i przy tym nie upierdolę się i wszystkiego naokoło.

Jak masz jeszcze jakieś uwagi to wal śmiało.

BTW. Jak można ocenić suchość mięsa (odpowiedzialny zmysł smaku) oglądając niskiej jakości zdjęcie (odpowiedzialny zmysł wzroku)?? ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pzdr.

citrusbreezegrass 04 sierpnia 2015 08:16
0  0

@elDupa: Co do wysmażenia mięsa to nie jestem jakimś ekspertem i też nie nakłaniam do smażenia mięsa "książkowo". Lecz sugerując się tym stwierdzeniem "aby stwierdzić kiedy stek jest gotowy należy go poddać próbie palców. Lewym palcem wskazującym delikatnie dotknąć czubka lewego kciuka. Nie wywierać nacisku, najdelikatniejszy dotyk jest prawidłowy.Prawym palcem wskazującym dotknąć miesistej czesci reki przy podstawie kciuka. Odczucie które otrzymacie będzie odpowiadać krwistemu stekowi.. Teraz dotknąć stek. Aby uzyskać średnio krwisty stek należy użyć do porównania drugi palec lewej ręki i dotknąć nim mięsistą część kciuka. Aby uzyskać dobrze wysmażony, należy użyć do porównania trzeci palec ręki." także własnym doświadczeniem i odczuciami w jedzeniu takiego mięsa nie jestem fanem krwistych steków ale jak kilka razy jedząć burgera z przesmażonym mięsem czułem się jakbym jadł wióry jakieś, burger stracił cały urok. Sam faktycznie masz racje co do tego, że nie da rady po zdjęciu stwierdzić czy było suche czy nie, ale zdjęcie powinno zachęcać do zjedzenia, a nie na odwrót. Co do dodatków które się wysypują uwierz mi robiłem burgery z paroma składnikami i nigdy nic tak tragicznie się nie wysypywało, a wszystko to kwestia dobrej bułki która się nie rozmoczy i nie rozpadnie poadczas jedzenia, a pozatym jedząc takiego burgera najlepiej jest się upierdolić cały wtedy najlepiej smakuje. Ketchup i musztarda faktycznie poezja smaku :) ale o gustach się nie dyskutuje racja

[Komentarz skasowany]
Nalur 30 lipca 2015 18:24
0  0

@lizakoo: dokładnie, i dobrze też do samego mięsa dodać trochę bulionu, są bardziej puszyste i mniej się rozpada mięsko. no i ja koniecznie poza ogóreczkiem dał bym plaster cebulki, myślę, że nie utrudniła by zbytnio konsumpcji :)

Zobacz też

Wieczorne pichconko
Arancini Di Riso z sosem Arabiata :)
Sos bolognese
Jak robią we Włoszech salami
Czekolada!
My mamy coś dla każdego zwierza :D
Domowa długodojrzewająca
Piątkowe gotowanie.
Mięsko
Na zdrówko!
Tuńczyk z warzywami.
Pomysł na......