Żyd broni Polaków przed oszczerczą kampanią nienawiści
Prof. dr hab. Krzysztof Jasiewicz wyrzucony za poglądy ze stanowiska szefa Zakładu Analiz w ISP PAN.


PAN skompromitował się po raz trzeci w historii PRL i II PRL. Po czystkach bierutowskich lat 40. XX wieku i antysemickich po 1968 roku za wyrażanie własnych poglądów wyrzucono znowu ze stanowiska uczonego. Przeciwko Jasiewiczowi , za artykuł, jaki ukazał się w magazynie Focus Historia Ekstra rozpętano kampanię nienawiści. Za co? Za to, że naukowiec stwierdził w rozmowie pod tytułem „Żydzi byli sami sobie winni?” (sam tytuł, nie wiem czyjego autorstwa, jest charakterystyczny dla tematów dyskusyjnych) , że holocaust nie byłby możliwy bez aktywnego udziału Żydów w mordowaniu swego narodu. Czy Jasiewicz wystąpił jako kłamca oświęcimski?* Czy – jak utrzymuje PAN, Focus i reszta nad poprawnych politycznie naganiaczy podawał w tym artykule fałszywe fakty? W tym miejscu oddaję głos świadkowi historii, polskiemu Żydowi, Józefowi Nichthauserowi (30.11.1928 – 24.09.2010). Proszę o uważną lekturę.

*_to jedyny przypadek w dziejach, że zaprzeczanie faktowi historycznemu (nawet w naukowej dyskusji) jest karalne. Na to nikt nie wpadł nawet w ponoć ciemnym średniowieczu!_


(Cześć pierwsza)


Juliusz Osuchowski: Skąd, proszę Pana bierze się opinia, ze Polacy są antysemitami. Kto te opinie rozgłasza. Czy inaczej propaguje ja na cały świat?

Joseph Nitchthauser: Proszę Pana! Polski antysemityzm to jest straszne głupstwo. Ja tu wałcze z moimi żydami o to. Ja tu byłem przez osiem lat prezydentem Federacji Żydowskiej i zawsze z nimi walczyłem. Pokolenie które się tutaj urodziło, zostało nauczone przez swoich rodziców, którzy urodzili się w Polsce, ze Polak to antysemita.

Ja przeżyłem Oświęcim i inne obozy koncentracyjne, tylko dlatego, ze nauczyłem się spawać. Nauczyłem się od razu jak tylko mnie wzięli do obozu. Był to mały obóz na Górnym Śląsku niedaleko Katowic jakieś 50 kilometrów od nich i tam ja się nauczyłem spawać i acetylenem i elektrodami elektrycznymi. Ja lubiłem spawać, byłem dzieckiem, nie zdawałem sobie sprawy z tego, ze pracuje dla nazistów i to mnie chyba uratowało. Pracowałem do końca jako spawacz.

W Oświęcimiu było to komando 21, nazywało się “kraftwerke”, byli w nim tylko spawacze. Jakieś 300 ludzi, sami spawacze. Tego komanda nikt nie ruszał. Nigdy mnie nie bili, gdyby nie amerykańska bomba, która Amerykanie potraktowali fabrykę w której pracowało 98% więźniów, a podmuch wybuchu wyrzucił mnie na zewnątrz budynku i rozwalił mi uszy to i z wojny wyszedłem cało.

Chodzi o to, że myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boje nikogo. Szczególnie nie boje się żydów. Jestem żydem, umrę żydem, mój ojciec był żydem; religii nie praktykuje żadnej, ale tez nie jestem ateista. Na drzwiach mam symbol żydowski, który maja na drzwiach wszyscy praktykujący żydzi, to na pamiątkę mojego ojca i matki, oni byli religijnymi, praktykującymi żydami.

Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego esesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu.

Wszystkie inne kraje dostarczyły.

Ukraińcy – byli gorsi, jak esesmani niemieccy.
SS holenderskie – było jeszcze gorsze.
Dania – ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich żydów, dostarczał kontyngenty SS.

Francja – była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym żydów francuskich, a było ich 400.000, nie wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. Znała ona wszystkie adresy i sami ich wyaresztowali. W Paryżu najpierw trzymano ich na welodromie De Wer skąd przewozili ich do Dani a z stamtąd, francuskie pociągi z francuska obsada zawoziły ich od Oświęcimia.

To, o czym się nie mówi, chyba jest ważniejsze, niż. to, o czym się mówi. A nie mówi się o tym jak myśmy, żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.

Jakieś dwa tygodnie temu zostałem zaproszony przez telewizje, aby właśnie mówić o tym. Zawiadomiłem kilka osób aby oglądali te moja pogadankę. W zasadzie bez żadnego specjalnego przygotowania opowiedziałem Brazylijczykom jak to było, co się naprawdę działo i co się stało. W Oświęcimiu nie było dość Niemców aby nas pilnować. Prawie wszyscy znajdujący się tam esesmani byli ranni i przysyłani z rożnych frontów.

Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali. SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nowa.

**Nigdy według mojej wiedzy i badań, a ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek,chociaż jeden żyd powiedział – nie – ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? – tylko tyle, ze by go od razu zastrzelili. Umrzeć by musiał, albo zastrzelony, albo zagazowany, bo Niemcy oszczędzali kule.

Gdyby tak się stało, Niemcy nie mogli by tego zrobić, co zrobili. Po prostu nie mieli dosyć ludzi, by ta machina funkcjonowała, gdyby nie komanda żydowskie, które zaprzęgnięto do machiny śmierci.**

Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli, ze umrą, ze nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwłok i ładować je na wózki, aby dowieźć do krematorium.

Niemcy nie mieli ludzi, nie mieli mężczyzn. Na polach pracowali Polacy, w fabrykach więcej pracowało Ukraińców, bo Polacy nie chcieli pracować solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymyślą i zrobią im na złość.

Jeńcy – ci wszyscy: Amerykanie, Anglicy, Nowozelandczycy, Australijczycy – pracowali przy torach kolejowych, i tak dalej. Niemców do pracy nie było, a do pilnowania tez mało. Żydów zmuszono oczywiście, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale można było nie chcieć! Chciało się uratować życie, tylko na jakieś dwa tygodnie?

Tak samo w gettach! Przecież Gettami administrowali żydzi. Byli tam żydowskie władze, żydowska policja wykonująca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczać żydów do transportów – to robili żydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porządku w gettach, ale żydzi.

Nie znam przypadku, aby żydzi administrujący gettem, odmówili wykonania niemieckiego polecenia. Przecież za to groziło tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie całej rodziny, jak groziło to Polakom za pomoc żydowi, a Polacy to robili.

Żydzi amerykańscy wiedzieli doskonale, co się dzieje z żydami europejskimi, zarówno przed 1939 rokiem jak i w czasie wojny. Ja jak coś robię, to robię aż do końca i nic nie mowie, na co nie mam 100% dowodów. Ja mam tutaj dokument, który został opublikowany w prasie żydowskiej, tutaj, w Brazylii.

W “Redzenia Judaika” – to czasopismo jest drukowane w São Paulo – w tym to właśnie piśmie został dość dyskretnie zresztą opublikowany artykuł głównego jej redaktora, w którym napisał on, ze żydzi amerykańscy nie zrobili prawie nic, aby ratować żydów europejskich przed zagładą. Powód? Obawiali się konkurencji przy pracy. Ten, co to napisał, to nie był idiota – to był żyd, który doskonale wiedział co i dlaczego pisze. Nazywał się Oskar Minc. On jeszcze żyje, jest na emeryturze.

A co zrobiły inne rządy jeszcze przed 1939 rokiem?
Anglicy zamknęli bramy.
Delegacji żydowskiej, która udała się do Australii z prośbą o wpuszczenie tam żydów europejskich, powiedziano, ze nie maja tam żadnych problemów rasowych i nie chcą ich tez importować z Europy. Zamknęli drzwi dla żydów.

A wie pan, który kraj otworzył swoje granice wtedy dla żydów? Nie wie pan? POLSKA, proszę pana.

Ja jestem świadkiem, jak było w tym maleńkim miasteczku Andrychowie. Wie pan gdzie jest Andrychów?

Juliusz Osuchowski: Naturalnie, że wiem.

Joseph Nitchthauser: Tak? Dzisiaj jest to duże miasto. Przed wojna było to małe miasteczko 5.000 mieszkańców. Tam proszę pana nic nie było. Była tylko taka fabryczka Bracia Czeczowiczka. Andrychów wówczas był niedaleko granicy. Pewnego dnia zobaczyliśmy, jakieś trzy, cztery miesiące przed wybuchem wojny, furmanki, które jechały na Wadowice. Niektóre zatrzymały się w Andrychowie. Byli to żydzi niemieccy, którym jeszcze Hitler zezwolił opuścić teren niemiecki i udać się, gdzie tylko chcą. Wtedy Francja wpuściła nieliczna grupę uchodźców. Polska otworzyła zupełnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupełnie nie mówi.Jak nie wiedza – to mogą mnie zawołać jako świadka. Ja z tymi żydami niemieckimi rozmawiałem. Ja już wtedy mówiłem całkiem niezłe po niemiecku.

Mój ojciec urodził się w Niemczech pod Gliwicami i w domu z dziećmi mówił po polsku i po niemiecku, tak jak prawie wszędzie na Śląsku. Ludzie miedzy sobą mówili trochę po polsku, trochę po niemiecku.

Juliusz Osuchowski: Parę lat temu w Waszyngtonie zostało otwarte muzeum Holokaustu żydów w czasie drugiej wojny światowej w Europie. Jeden z moich znajomych nazwał je Muzeum Wstydu żydów amerykańskich.

Joseph Nitchthauser: Święte słowa, proszę Pana. To jest naprawdę muzeum wielkiego wstydu żydów z USA. Ludzie, którzy nic nie zrobili, aby pomoc innym ludziom, zwłaszcza, gdy trzeba było ratować życie ludzkie, najchętniej obwiniają innych o grzech zaniechania. Tak, innych! Bardzo łatwo jest pokazać na innych i ich obwinić, nie mówiąc nic o sobie, lub o swej rodzinie. Dziś w USA żydzi chcą zapomnieć, chce się wybielić środowisko tamtejszych żydów od grzechu zaniechania w stosunku do ich braci w ogarniętej straszną wojną Europie. Bardzo jest wygodna pozycja do obrony podnoszenie krzyku o antysemityzm.
Był Pan może w Izraelu?

Juliusz Osuchowski: Nie

Joseph Nitchthuser: A to szkoda. W Jerozolimie jest słynne muzeum zwane Jad Ba Sen. Obok tego muzeum jest taka aleja gdzie są drzewa. Na każdym drzewie jest tabliczka. Na tabliczkach są nazwiska rodzin i ludzi nie-żydów, którzy w czasie okupacji uratowali życie żydom. I wie Pan co? Tam są prawie tylko polskie nazwiska! Tam stoją te tabliczki. Do dzisiejszego dnia nikt ich nie wyciągnął. A żydów w Polsce było dużo, w niektórych miasteczkach było ich prawie 90%, a całym kraju w gruncie rzeczy to wynosiło w stosunku do całej ludności jakieś 15%.

Jak sobie można wyobrazić Francję która ma jakieś 60 milionów ludzi. Dzisiaj żydów we Francji jest niewielu, a jak wielki jest tam antysemityzm obecnie. Wystarczy tylko mały ogień z zapałki, aby wybuchła rasistowska awantura. A co by było jak by tam teraz było 15% żydów, tak jak w Polsce przed wojna. To znaczy ile? 9 milionów żydów we Francji.

Nikt ze środowiska żydów w USA słowem nie wspomina o tym, ze Polska była jedynym krajem na świecie, gdzie żyd mieszkający, urodzony w niej, nie byl zmuszany do mówienia po polsku. Nie było nawet takiego prawa, które zobowiązywałoby żyda do znania oficjalnego języka, jakim był język polski.

Wiec gdzie ten antysemityzm polski? Proszę pomyśleć o wolnej republikańskiej Francji, w której około 15% ludzi nie mówiło by po francusku. Czy w kolebce wolności, USA gdzie 15% obywateli nie mówiło by po angielsku, czy o Brazylii. Ludzie mówią, ale nie wiedza o czym mówią, nie rozumieją słowa antysemityzm, swoje słabości przypisują innym: to nie my, to oni.


(Cześć druga)


W Brazylii jest dyskryminacja w stosunku do czarnych, bo widzi się ich inna skore. Nie wolno tu jednak nikomu powiedzieć np. “ty jesteś żydem parszywym”. Jest prawo, ja książkę z nim mam tutaj na biurku, kto je lamie idzie od razu do wiezienia – mówi Joseph Nitchthauser w obszernym wywiadzie udzielonym panu Juliuszowi Osuchowskiemu. – Nie ma w takim wypadku “habeas corpus”, czyli wypuszczenia za kaucja. Ryzykuje się od dwóch do pięciu lat wiezienia, ale w wielu wypadkach to tylko teoria.

Naturalnie prawnie dyskryminacja i rasizm jest tu zabroniony, ale faktycznie on jest, na szczęście, nie wszędzie. Dyskryminacja w stosunku do żydów jest słaba, bo oni tu już nie są handlarzami. Jednak są przypadku i nietolerancji w stosunku do żydów.
A dlaczego o to pytałem w telewizji? Ja się zapytałem w telewizji, kim jest Dawid Wilbernstain, który jest mężem córki naszego prezydenta F. H. Cardozo. Czy byle jaki żyd w Polsce nazywał się Dawid Wilbernstain? Ten zięć naszego prezydenta ma ładną gębę, wygląda jak aktor filmowy, jemu nikt nie odważy się powiedzieć, że jest żydem.

Ja rzadko mowię po polsku, bo obecnie tu w Belo Horizonte jest bardzo mało Polaków. Mowie tak jak mowie do dzisiejszego dnia, to miedzy innymi dlatego, ze przez długi czas tłumaczyłem dla wojska. Jak Ojciec Święty Jan Paweł II objął pontyfikat w Watykanie, to wtedy II sekcja wojska, ta anty-szpiegowska zaczęła mu posyłać wiadomości o sytuacji kościoła w Brazylii. Ale Ojciec Święty nie odpowiadał. Pewnego dnia zwrócili się do mnie.

Ja publikowałem tutaj w gazecie, ze dostałem błogosławieństwo od Ojca Świętego. To jest inna historia, bo moja siostra nieboszczka była jego koleżanka. Tylko ja się urodziłem w Bielsku, a cala moja rodzina jest z Wadowic. Moja siostra, która zmarła cztery lata temu, była koleżanka Ojca Świętego. Ona urodzona była w 1920 roku w grudniu, a Ojciec Święty w 1920 roku w maju. A w Wadowicach wtedy była tylko jedna szkoła podstawowa wiec oni chodzili do niej razem do jednej klasy. Pewnego dnia ja napisałem do Ojca Świętego, bo siostra nie chciała, wstydziła się. Napisałem, że moja siostra Fela była koleżanką Waszej Świątobliwości. W miesiąc potem otrzymałem odpowiedź. W jakiej postaci? Fotografii w kolorach, mam ja tam na ścianie nad biurkiem w pokoju gdzie daje lekcje. Jest to podobizna Ojca Świętego, a z tyłu własną ręką napisane błogosławieństwo – “Niech was Bóg Wszechmogący błogosławi w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Amen” – Jan Paweł II.

Ja mam przyjaciela do dnia dzisiejszego tu w naszej gazecie, patrz – powiedziałem – dostałem błogosławieństwo od Ojca Świętego. No to ja to opublikuje. No i opublikował. Wojsko to przeczytało. Pewnego dnia dostałem zaproszenie, żeby do nich przyjść do czwartego pulku piechoty. Tam poprosili mnie o tłumaczenie jednej stronicy. Oni dali takie krótkie wiadomości o kościele w całej Brazylii. To było dla mnie zupełnie łatwe. Przetłumaczyłem, a oni posłali. Otrzymali odpowiedz po raz pierwszy, ale po polsku, podpisana przez księdza Dziwisza. Czy go Pan zna?

Juliusz Osuchowski: Tak, wiem kto to jest, ale nie znam go osobiście.

Joseph Nitchthauser: A ja go znam osobiście. On mnie zaprowadził później, jak się ożeniłem, moja pierwsza żona zmarła, to się ożeniłem z Martą. I zrobiłem jej niespodziankę. Pojedziemy do Europy – powiedziałem – i zostaniemy przyjęci przez Ojca Świętego. Jest tu fotografia. Tak, widziałem ją. Była to dla nas tylko audiencja, ale tak się tam coś podziało. Ksiądz Dziwisz powiedział: no, dzisiaj jeszcze muszę przyjąć więcej ludzi, przyjdą jeszcze trzy parki i one będą razem z wami. I przyszli, ale Ojciec Święty mówił tylko ze mną. Po polsku! A później ksiądz Dziwisz nas odprowadził z biblioteki Ojca Świętego aż na sam dół. Tam pocałowałem go w rękę. Było bardzo ładnie.

Ostatnio publikowali tutaj dokument, ze Watykan prosi o przebaczenie i tak dalej, ze katolicyzm nie zrobił dosyć dla żydów. Ja uważam, ze nawet nie potrzebowali iść tak daleko. Nikt nie mógł nic zrobić dla żydów. Nikt! To była ta tragedia. Nikt, ani Ojciec Święty, ani księża, ani nikt. Pomimo wszystko jednak robili. Ja nie rozumiem, dlaczego Watykan musiał prosić o przebaczenie? Przede wszystkim Papież Pius XII zrobił co mógł. Jeśli by zrobił więcej, to by posłano tam dwóch esessmanów i by go tam zastrzelili w Watykanie i nikt by nawet nie gwizdnął. Nikt by nic nie mógł zrobić.

Tu, w Belo Horizonte, jest jedna rodzina, zresztą bardzo starych ludzi, żydów niemieckich, którzy uciekli z Niemiec, przeszli do Włoch i w 1942 roku, w pełnej wojnie, otrzymali paszporty Watykanu i przyjechali do Brazylii. W pełnej wojnie, proszę Pana! Tutaj mieszkają, a w São Paulo jest wiele takich rodzin. Słyszał Pan na pewno o świętym Maksymilianie Kolbe? Ja zostałem przywieziony do Oświęcimia w cztery miesiące po jego śmierci. Jeszcze się dużo mówiło o nim. Ja już trzy razy bylem w telewizji i trzy razy opowiadałem o świętym Maksymilianie Kolbe. Zawsze bylem przejęty tym. Nie moglem zrozumieć, jak można się poświecić tak dalece za drugiego człowieka, którego nawet nie znal. On tylko słyszał, ze ten porucznik powiedział “o, moja zona, moje dzieci”, bo został wyznaczony żeby poszedł do tej celi głodowej. A ksiądz Kolbe wyszedł z szeregu, nie? I powiedział: “Ja chce iść”. I poszedł.

Ja otrzymałem dokumenty – z Polski dokumenty, z Niepokalanowa – gdzie się przypuszcza, dlaczego on został zaaresztowany. Bo został zaaresztowany całkiem zwyczajnie przez gestapo. Przyjechali do klasztoru i zabrali go. Najpierw posłali go do Pawiaka w Warszawie, a potem do Oświęcimia. Wiec miedzy innymi przypuszcza się, ze ofiarowali mu obywatelstwo niemieckie, przypuszczając że Kolbe jest pochodzenia niemieckiego. Oni nie przyjął. W swoich kazaniach on zawsze dawał do zrozumienia, bo był człowiekiem bardzo inteligentnym, ze to nie jest w porządku to co robią z Polakami, żydami i innymi narodami naziści. On dal osobiście rozkaz, polecenie – o czym dożo Polaków nie wie do dnia dzisiejszego, ja to mówię nie od siebie, ja mam dokumenty – aby otworzyć drzwi wszystkich klasztorów reguły franciszkańskiej, on był franciszkaninem, aby przyjąć Polaków i żydów, którzy zostali przez nazistów wyrzuceni z Pomorza. Jak on dal ten rozkaz, to w miesiąc potem przyjechało po niego auto i tak się skończyło.

No to jak można mówić, ze nie pomagali. Nawet Francuzi, którzy sami wydali Niemcom wszystkich swoich żydów, pomagali. Nie na tyle co Polacy, ale pomagali. Dzisiejszy arcybiskup Paryża, od którego tutaj mam list, zaraz go pokaże, Jan Maria Lustinger urodzony jest we Francji, ale jego rodzice byli żydami z Bielska, z mojego miasteczka. Miasteczka, w którym ja się urodziłem. Oni pojechali do Francji już w 1925 roku. Dzisiejszy Kardynał Lustiger urodził się w 1926 roku i cala jego rodzina i on tez byli normalnymi żydami. Nie wszyscy we Francji byli i są radzi z tej Papieskiej decyzji.

Po wkroczeniu Niemców do Francji, Francuzi złapali jego rodziców. Lustigera i jego starszego brata nie złapali, gdyż schowali się oni gdzieś w piwnicy. Obu tych chłopców – to były prawie że jeszcze dzieci – wzięli dobrzy ludzie do gór nad granice ze Szwajcaria i tam uratowali się u górali francuskich. W międzyczasie Lustiger poprosił o chrzest. Przechrzcił się na katolicyzm, jego brat nie. Jak skończył 16-16 lat powiedział: “ja chce być księdzem”. I dzisiaj jest kardynałem. Brat jego jest w Izraelu, mieszka w jednym kibucu. Nie wszyscy we Francji byli i są radzi z tej Papieskiej decyzji. Ale nie można było ratować. Za ratowanie żyda, za danie mu talerza zupy, na terenie tylko Polski, jeżeli Niemiec złapał, mógł zastrzelić, od razu na miejscu i żyda i Polaka jeżeli chciał. Oni mieli władzę nad śmiercią i nad życiem we wszystkich państwach, które oni zajęli. Oni byli wszechwładni. Tak, ze nie było możliwości, trzeba było mieć bardzo dużo odwagi, żeby pomoc żydowi.

Polskę i Polaków zawsze bronie, bo tak mnie rodzice nauczyli. I tak jak analizowałem dzisiaj, a mam na karku już siedemdziesiąt lat. Nie zmieniłem opinii, bo wiem, ze jest wielka niesprawiedliwością jeżeli mówi się tak źle o Polakach.

Juliusz Osuchowski: Kim byli Pana Rodzice?

Joseph Nitchthauser: Mój ojciec miał furmankę i sanie i dwa konie. Jeździł do Jaworzna do kopalni. Brał tam węgle zapakowane w worki, nie sprzedawał ich, tylko rozwoził. Nie tylko dla żydów, ale też dla Polaków. I z tego utrzymywał całą rodzinę – bardzo marnie.

Juliusz Osuchowski: Ten prosty człowiek, woźnica, Pana Ojciec, polski żyd nauczył Pana patriotyzmu polskiego?

Joseph Nitchthauser: Tak. Miał brodę nie taka długą, ale taka jak ja. Ja mam brodę nie dlatego, ze jestem żydem. Dwa lata temu pracowałem na rzecz jednego kandydata na burmistrza miasta w czasie wyborów. Wtedy wszyscy w naszym komitecie zapuścili brody, bo nasz kandydat nosił brodę. Mogę powiedzieć, że mój ojciec był dość pobożnym żydem. Chodził do bożnicy – w każdą sobotę rano. I brał mnie za rękę, brał mojego brata, było nas pięcioro, trzech synów i dwie córki, i prowadził do bożnicy. Ojciec nigdy nam nie mówił, że mamy źle mówić o Polsce. On nam zawsze mówił, że tu w Polsce, jest nasze miejsce i my mamy szanować ten kraj.

Mój brat służył w wojsku polskim w 1939 roku. Gdy wojna wybuchła, znalazł się na najpierwszej linii frontu, bo służył na samej granicy z Niemcami. Przeszedł z wojskiem całą kampanie wrześniową. On był dobrym polskim podoficerem. Zginał w getcie w Tarnowie wraz ze swa żoną. Do naszego domu przychodzili sąsiedzi i razem z ojcem pili. Oni, Polacy, więcej rozmawiali z nim po niemiecku niż po polsku. Rozmawiali o wszystkim. O tym, co się działo wokół nas i o sprawach ważnych. Ja ubóstwiałem przysłuchiwać się tym rozmowom. Zawsze wracam pamięcią do domu mojego ojca i zawsze chciałem to co zostało z mojego dzieciństwa tam pokazać mojej córce.

Jak uskładałem trochę pieniędzy, a moja córka wtedy studiowała w Anglii, ona miała 18 lat. Pojechałem do Anglii, zabrałem ją i powiedziałem: “zobaczysz gdzie twoi dziadkowie mieszkali”. Ona miała tydzień wakacji na uniwersytecie w Cambridge. Zawiozłem ją wszędzie, gdzie ja spędziłem moje dzieciństwo i gdzie żyła cała moja rodzina. Żydowska rodzina, którą bardzo kochała i szanowała Polskę i Polaków. To było bardzo wzruszające być tam skąd wyszedłem i spotkać się po latach ze znajomymi, którzy jeszcze w tych miejscach się znaleźli. To było wielkie przeżycie, a oni wszyscy byli tacy serdeczni i tak bliscy, tak bardzo gościnni – prawdziwi starzy znajomi – Polacy.

przedruk ze strony: http://www.3w3.net/polska/Antypolonizm/pages/nichthauser.html

Źródło: http://w-sercu-polska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=2393:2393&catid=6:warto-przeczytac&Itemid=18

Czyżby ostatni sprawiedliwy Żyd? Ten Brazylijczyk mówi więcej prawdy niż my możemy usłyszeć w TV lub przeczytać w prasie. Ale Polska nie korzysta z takich świadków. Ciekawe dlaczego?


Znalezione na: https://terazbedziebylo.wordpress.com/2015/02/07/zyd-broni-polakow-przed-oszczercza-kampania-nienawisci-ostatni-sprawiedliwi/
Zdjęcie i wstęp ze strony: http://www.obiektywnie.com.pl/artykuly/stalinowska-czystka-w-pan.html

dobre
   
słabe
    23


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

StaraPleuroza 12 grudnia 2015 12:22
1  0

Czy coś trzeba płacić szamanom za taką podróż ?

Ruka 13 grudnia 2015 01:46
0  0

Oczywiście. Dzieci, zwierzęta, czy siebie nie nakarmisz wdychanym powietrzem, a poświęcają oni swój czas dla ciebie.

retroszaman 13 grudnia 2015 05:18
0  1

@Ruka: Mógł byś napisać jaki jest koszt takiej ceremonii ?

Ruka 14 grudnia 2015 01:38
0  0

Przykładowo w Niemczech €350 za osobę. W Warszawie było z szamanem z Peru za 1600zł/tydz + 300zł za pobyt i wyżywienie. W Londynie to nawet £35-£50. Tak na szybkiego w necie znalazłem ;]

4key 14 grudnia 2015 06:53
0  1

@Ruka: A w "magicznych muchomorach" za ok. 200 pln.. można mieć dobry zestaw dla 2 osób.

tessco 14 grudnia 2015 21:52
0  0

@4key: tylko ciekawe kto cie obroni głąbie ;p to nie są żarty ani zabawa, a przynajmniej tak dedukuję.

Ruka 15 grudnia 2015 01:17
0  0

@tessco: I masz słuszność. Wyobraź sobie bad tripa na Ayi, jak ona potrafi dać tak realne wizje jak podczas świadomego snu. Mogło by to psychikę okaleczyć, zamiast uzdrowić.

4key 15 grudnia 2015 08:22
0  0

@tessco: wolę być przyjacielu głąbem niż uczestniczyć w "uroczystości" którą ktoś stworzył nie po to by ci pomóc a po to by zarobić pieniądze.. i jeżdżi/lata na nie korporacyjne ścierwo, z intencją by w przyszłym roku awansować.. powiem ci, że tematem Ayi interesuję się już kilka lat .. wybierałem się nawet do Peru.. i dużo czytałem.. widziałem też jak powstawały polskie "firmy" w Czechach oferujące ceremonie.. co i za ile oferowały kiedyś a co oferują teraz...biznes jest biznes.. Kambo (jedna sesja a są 3 kosztuje u nich 150 pln-ów czyli za 3 450.. niech będzie ze zniżką 400 pln. (za 21 kropek).. Ja kupiłem szpatułkę w Peru z ponad 200 kropkami za 100$ czyli 400.. czyli jedna sesja wychodzi ok.13 zeta...
Powiem Ci jeszcze jedno.. podnieca i interesuje nas coś co jest inne nie "z naszego świata".. kobiety mulatki.. i "szamani" z Peru (chociaż "prawdziwi" szamani byli z Syberii i "leczyli" znanynymi nam muchomorami).. zapominamy o swojej Polskiej kulturze i szukamy czegoś, by być lepszymi od innych... mieć lepszą pracę.. więcej pieniędzy.. ładną dziewczynę.. potrafimy to wszystko bez "psychodelików" tylko ciężko nam w to uwierzyć i jesteśmy zbyt leniwi by zacząć zmieniać swoje życie.
Dobrze dedukujesz... bawisz się klockami a nie własnym zdrowiem i życiem.. więc jeśli nigdy nie przekraczasz prędkości, nie uprawiasz ekstremalnych sportów .. masz ogromną szansę na przeżycie jakichś 80 lat.. z czego 60 przepracujesz uczciwie i bezpiecznie i powiesz swoim wnukom (o ile chemia lub "plan depopulacji nie zniszczy ci lub twoim dzieciom "jaj") jakim to w AD.2015 byłeś "hardkorem" i "wstrzykiwałeś sobie marychuane".
Carpe Diem przyjacielu.. ja wybrałem wolność (mimo iż jestem "niewolnikiem").. Ty bądź bezpieczny.

Ruka 22 grudnia 2015 02:25
0  0

@4key: Mógłbyś polecić jakiś artykuł/książkę jak przyrządzić samemu ceremonię Ayii, bez dzielenia się z korporacyjnymi hienami?

4key 24 grudnia 2015 08:30
0  0

@Ruka: a jaki masz cel...?? :P

Ruka 26 grudnia 2015 22:52
0  0

Z pewnością stać się lepszym człowiekiem i (jeśli to naprawdę możliwe) pozyskać wiedzę.

4key 27 grudnia 2015 00:36
0  2

@Ruka: Nic prostszego.. pieniądze ok. 1000 na 3 ceremonie podziel po 100 i daj 10 przypadkowo spotkanym i uważanym przez Ciebie za potrzebujących ludziom. Nie możesz tylko o tym nikomu i nigdy powiedzieć.. taki dobry uczynek (bezinteresowny) dla uczynku nie dla "chwały". Za rok napiszesz do mnie i dam Ci Ayę.. o ile będzie Ci jeszcze do czegoś potrzebna.

retroszaman 12 grudnia 2015 06:20
0  0

Dobra wrzuta :) więcej takich.

rastamind 12 grudnia 2015 08:30
0  0

Długo czekałem na taką wrzutę. Max! Pogratulować zmian. Też czekam na spotkanie z duchami roślin i wiem, że je spotkam a to, kiedy to się stanie , nie ma znaczenia, bo czasu nie ma :)

[Komentarz skasowany]
nwod 12 grudnia 2015 09:59
0  0

Ladnie opisane przezycia :)
I musze przyznac ze niezle miales, problemow(?) przed podroza.

StaraPleuroza 12 grudnia 2015 12:22
1  0

Czy coś trzeba płacić szamanom za taką podróż ?

Ruka 13 grudnia 2015 01:46
0  0

Oczywiście. Dzieci, zwierzęta, czy siebie nie nakarmisz wdychanym powietrzem, a poświęcają oni swój czas dla ciebie.

retroszaman 13 grudnia 2015 05:18
0  1

@Ruka: Mógł byś napisać jaki jest koszt takiej ceremonii ?

Ruka 14 grudnia 2015 01:38
0  0

Przykładowo w Niemczech €350 za osobę. W Warszawie było z szamanem z Peru za 1600zł/tydz + 300zł za pobyt i wyżywienie. W Londynie to nawet £35-£50. Tak na szybkiego w necie znalazłem ;]

4key 14 grudnia 2015 06:53
0  1

@Ruka: A w "magicznych muchomorach" za ok. 200 pln.. można mieć dobry zestaw dla 2 osób.

tessco 14 grudnia 2015 21:52
0  0

@4key: tylko ciekawe kto cie obroni głąbie ;p to nie są żarty ani zabawa, a przynajmniej tak dedukuję.

Ruka 15 grudnia 2015 01:17
0  0

@tessco: I masz słuszność. Wyobraź sobie bad tripa na Ayi, jak ona potrafi dać tak realne wizje jak podczas świadomego snu. Mogło by to psychikę okaleczyć, zamiast uzdrowić.

4key 15 grudnia 2015 08:22
0  0

@tessco: wolę być przyjacielu głąbem niż uczestniczyć w "uroczystości" którą ktoś stworzył nie po to by ci pomóc a po to by zarobić pieniądze.. i jeżdżi/lata na nie korporacyjne ścierwo, z intencją by w przyszłym roku awansować.. powiem ci, że tematem Ayi interesuję się już kilka lat .. wybierałem się nawet do Peru.. i dużo czytałem.. widziałem też jak powstawały polskie "firmy" w Czechach oferujące ceremonie.. co i za ile oferowały kiedyś a co oferują teraz...biznes jest biznes.. Kambo (jedna sesja a są 3 kosztuje u nich 150 pln-ów czyli za 3 450.. niech będzie ze zniżką 400 pln. (za 21 kropek).. Ja kupiłem szpatułkę w Peru z ponad 200 kropkami za 100$ czyli 400.. czyli jedna sesja wychodzi ok.13 zeta...
Powiem Ci jeszcze jedno.. podnieca i interesuje nas coś co jest inne nie "z naszego świata".. kobiety mulatki.. i "szamani" z Peru (chociaż "prawdziwi" szamani byli z Syberii i "leczyli" znanynymi nam muchomorami).. zapominamy o swojej Polskiej kulturze i szukamy czegoś, by być lepszymi od innych... mieć lepszą pracę.. więcej pieniędzy.. ładną dziewczynę.. potrafimy to wszystko bez "psychodelików" tylko ciężko nam w to uwierzyć i jesteśmy zbyt leniwi by zacząć zmieniać swoje życie.
Dobrze dedukujesz... bawisz się klockami a nie własnym zdrowiem i życiem.. więc jeśli nigdy nie przekraczasz prędkości, nie uprawiasz ekstremalnych sportów .. masz ogromną szansę na przeżycie jakichś 80 lat.. z czego 60 przepracujesz uczciwie i bezpiecznie i powiesz swoim wnukom (o ile chemia lub "plan depopulacji nie zniszczy ci lub twoim dzieciom "jaj") jakim to w AD.2015 byłeś "hardkorem" i "wstrzykiwałeś sobie marychuane".
Carpe Diem przyjacielu.. ja wybrałem wolność (mimo iż jestem "niewolnikiem").. Ty bądź bezpieczny.

Ruka 22 grudnia 2015 02:25
0  0

@4key: Mógłbyś polecić jakiś artykuł/książkę jak przyrządzić samemu ceremonię Ayii, bez dzielenia się z korporacyjnymi hienami?

4key 24 grudnia 2015 08:30
0  0

@Ruka: a jaki masz cel...?? :P

Ruka 26 grudnia 2015 22:52
0  0

Z pewnością stać się lepszym człowiekiem i (jeśli to naprawdę możliwe) pozyskać wiedzę.

4key 27 grudnia 2015 00:36
0  2

@Ruka: Nic prostszego.. pieniądze ok. 1000 na 3 ceremonie podziel po 100 i daj 10 przypadkowo spotkanym i uważanym przez Ciebie za potrzebujących ludziom. Nie możesz tylko o tym nikomu i nigdy powiedzieć.. taki dobry uczynek (bezinteresowny) dla uczynku nie dla "chwały". Za rok napiszesz do mnie i dam Ci Ayę.. o ile będzie Ci jeszcze do czegoś potrzebna.

yaukuza 13 grudnia 2015 18:26
0  0

Sam zastanawiam się czy wziąć udział w takiej ceremonii, takie wrzutki tylko mnie nakręcają :)

Screamek 13 grudnia 2015 20:11
0  0

@yaukuza: Sama też czekam na odpowieni wiek bo narazie nie czuje tej potrzeby chodź wiem że nadejdzie :) tylko martwią mnie te skutki uboczne opisane na końcu wrzuty bo pewnie to jest indywiduane ale nie zaszkodzi sie dowiedzieć

4key 14 grudnia 2015 07:00
0  0

@Screamek: Dietą i odpowiednim podejściem możesz je "trochę" ograniczyć.. ja "rozmawiałem z wodnikiem szuwarkiem" tym z muszli ze 30 razy w przeciągu 2-3 godzin. Dlatego nie wiem czy nie dobrym sposobem byłaby próba wlania w siebie przed ze 2 litrów wody jak przy "Kambo"

Screamek 14 grudnia 2015 09:33
0  0

@4key: a te miejsca swędzące? bezsennośc itp ? od czego to zależy ?

4key 14 grudnia 2015 10:12
0  0

@Screamek: ja czegoś takiego nie miałem.. każdy z nas w pewnym stopniu jest inny, ja nie jem mięsą od 4-5 lat.. staram się inaczej patrzeć na świat.. i powiem Ci, że ostatnia "przygoda" z Ają (w sumie 4) była jednym z najgorszych/najcięższych doświadczeń.. a dużo różnych substancji wprowadziłem w życiu do organizmu.. Kambo męczy ale męczarnia trwa pół godziny.. a tu.. 4-5. Dlatego cały czas się wacham nad "ugotowaniem" drugiej części :)

macinho90 14 grudnia 2015 13:17
0  0

@Ruka mógłbym się z Tobą wymienić mailami na prv ? Chciałbym z Tobą porozmawiać... jest taka możliwość ??

Ruka 22 grudnia 2015 02:15
0  0

Jest, ale nie ma ona sensu. Ja jak ty staram się załapać na sesję, ale niestety puki co pracuję. Mam o tyle dobrze, że mogę załapać się na sesję w miejscu w którym obecnie mieszkam. Wymień się mailami z @4key. On wyraźnie ma więcej doświadczenia.

Zobacz też

Etiopski Opal