Dziwny, ale wciąga - "Southbound" (2015)
Jak już kiedyś tutaj wspominałam lubię świeże, zaskakujące filmy grozy, które faktycznie odstają fabułą i kreatywnymi pomysłami od standardów tego gatunku. Dodatkowo bardzo sobie cenię, kiedy zupełnie zwyczajna pozornie opowieść w sekundę przeistacza się w coś zwariowanego i zaskakującego (kto pamięta opowiadanie o palcu, który miał kilka metrów wystającym z odpływu umywalki autorstwa S. Kinga? no, to mówię o czymś takim właśnie).

Historia wydaje się przez kilka pierwszych minut dość dziwna, zapewne niektórym wyda się kiczowata, ale ma to swój nie do końca normalny urok ;) jest tutaj też trochę gore, nie w skrajnej formie, powiedziałabym, że nawet całkiem podstawowej, nie rażącej i w pełni uzasadnionej. Ale najciekawsza jest warstwa fabularna. Jest to ciąg połączonych ze sobą opowieści, ale nie w twardy nieustępliwy sposób, ale raczej jest to coś na kształt luźnej więzi, dzięki czemu przygląda się człowiek tym fabularnym właśnie wygibasom z coraz większym zainteresowaniem. To, co jednak mnie urzekło najbardziej, to dwie sprawy: naprawdę dziwaczne, okultystyczne klimaty w stylu "Cthulu te sprawy" gdzie niby wiemy, a nie wiemy, dziwne to, ale ciągle przyglądamy się, jak podglądacze przez dziurkę od klucza :D, a to jest coś, co bardzo lubię. Druga natomiast to muzyka, przynajmniej kilka razy w dość nieadekwatnej scenie pojawia się jak gdyby zupełnie nie pasująca melodia, co wg mnie okazało się zabiegiem całkiem, całkiem niepokojącym!

Zatem: jeżeli ktoś lubi dość pojebane horrory, bo nie ukrywajmy ten film normalny (na szczęście) nie jest, może na małe techniczne niedociągnięcia przymknąć oko, kiedy świetnie się bawi samą historią i lubi niesztampowe filmy, które raczej nie przypominają niczego, co wcześniej widział - to powinien zobaczyć "Southbound". Marla w każdym razie bawiła się świetnie i bardzo poleca! :)

dobre
   
słabe
    0


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Zobacz też

Zjawa
Dziura Cię zje
Czy jesteśmy sami? Czy może jesteśmy okłamywani? Fox Mulder
Zając wersja HARD
Predator :)
Dr Strangelove, czyli jak przestałem się martwić i pokochałem       bombę
Przebudzenie Mocy, kto czeka ?
Obłęd
Last Knights-Ostatni Rycerze 2015 MISTRZOSTWO

Dobry Film
Polecam