Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Cześć i czołem! wybaczcie, ze nie wrzucałem przez jakiś czas wrzutek ale po ostatniej i po komentarzach pod nią jakoś mi się odechciało... eh.. no nic. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że jeżeli temat cię nie interesuje, zlewasz go, masz go w poważaniu, i nie wierzysz w nic odnośnie tematu to proszę nie komentuj. Zachowaj zdanie na ten temat dla siebie. Lecz jeżeli cię to interesuje :) i lubisz takie klimaty. To serdecznie zapraszam na lekturę.

Dziś krótko na temat Czakry i jej rodzai. Zapraszam :D.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Cóż to może na początek tradycyjnie teoria :)

Co to jest czakra ?

Czakry-Czakry sa to główne centra energetyczne w organizmie człowieka, które jednocześnie są odbiornikami, przetwornikami i przekaźnikami energii.

Mamy 7 rodzai czakr. Każda z 7 głównych czakr pokazuje życie i daną sytuację z innej strony.

Ta sama sprawa doświadczana na różnych poziomach świadomości przybiera zupełnie nowe znaczenia.

Można porównać to do windy. Kiedy wznosimy się z jednego piętra świadomości na kolejne, poszerza się nasza perspektywa.

PS. Żartowałem nie będzie krótki temat ^^.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Czakry decydują o tym, jak wykorzystujemy energię. Są bateriami dla różnych poziomów życiowej energii. Pobierają, przechowują i nadają kształt energii poprzez łączność z kosmiczną siłą życiową. Swobodny przepływ energii pomiędzy nami a Wszechświatem jest bezpośrednio uzależniony od naszego ogólnego zdrowia i zadowolenia.

Wszelkie zablokowania i ograniczenia w pobieraniu i manifestowaniu się energii życiowej powodują zaburzenia w pracy całego organizmu, co objawia się chorobą, złym samopoczuciem, brakiem energii, lękiem lub zachwianiem równowagi emocjonalnej.
Wiedząc, jak powinien działać system czakr, możemy wykryć własne zablokowania i ograniczenia oraz zastosować odpowiednie techniki, aby je wyeliminować. To, co nazywamy blokadami, to właściwie nieco większe ograniczenia, gdyż całkowite zablokowanie przepływu energii oznacza odłączenie się od kosmicznej siły życiowej, a więc fizyczną śmierć.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Każdy jest wyposażony w czakry i wszystkie one funkcjonują. Nie ma co do tego żadnych wątpliwości! Jeśli żyjesz, musisz mieć czakry! Bardzo wiele osób tkwi w błędnym przekonaniu, że nie wszystkie ich czakry funkcjonują. Funkcjonują wszystkie, a jedynie ich wydajność jest różna u poszczególnych jednostek i na rozmaitych etapach ich życia.

Pierwszy krok do zrozumienia czakr polega na dostrzeżeniu ich działania w naszym życiu w formie przepływu energii. Płynie przez nas ta sama siła życiowa co przez rośliny, zwierzęta, chmury, rzeki i góry. Płynie poprzez układ czakr, w sposób zorganizowany i dostrzegalny. Można ją obserwować i odczuwać, lecz w tym celu trzeba osiągnąć perspektywę obserwatora.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Osoby obdarzone wrażliwością, która pozwala widzieć czakry, określają je jako wiry energii, obracające się jak świetliste koła i emanujące każdy własną barwą.
Im szybciej wirują, tym więcej energii mogą pobrać i przekazać.
Zawsze jednak najniższą częstotliwość energii wykazuje czakra korzenia (emanująca kolorem czerwonym), a coraz wyższą każda kolejna w stronę czakry korony głowy – analogicznie do coraz wyższych nut w gamie i kolorów tęczy od czerwieni do fioletu.

Ale już do rzeczy. Teraz czas na Czakry, opisy i funkcje.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Rodzaje czakr i ich funkcje

Pierwsza czakra : CZAKRA PODSTAWY. Odpowiada za twoje ziemskie sukcesy.

- Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.

Czujesz, że życie jest dla ciebie dobre. Odnosisz materialne sukcesy. Żyje ci się dobrze. Z łatwością zarabiasz pieniądze. Masz mnóstwo sił witalnych.

-Jeżeli ta czakra jest zablokowana.

Czujesz strach przed życiem. W aspekcie materialnym wciąż odczuwasz zastój, okoliczności do zarobienia pieniędzy nie pojawiają się. Nie otrzymujesz od życia zbyt wiele. Masz w sobie dużo obaw i nieuzasadnionego strachu. Często zdarza ci się chorować.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Druga czakra : CZAKRA SAKRALNA
Odpowiada za twoją kreatywność, seksualność i radość życia.

-Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.

Masz udane życie seksualne. Czujesz się atrakcyjna/y. Twoje stosunki z płcią przeciwną sprawiają ci mnóstwo radości. Jesteś twórcza/y i kreatywna/y. Odczuwasz przyjemność z doświadczania życia.

-Jeżeli ta czakra jest zablokowana.

Odczuwasz życie jako szare i monotonne. Nie czujesz przyjemności w zbliżeniach. Czujesz brak pewności wobec płci przeciwnej. Brak ci kreatywności i pasji. Twoje ciało nie jest przepełnione zmysłowością.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Trzecia czakra : CZAKRA SPLOTU SŁONECZNEGO.
Odpowiada za twoją emocjonalność, poczucie własnej wartości oraz za to jak realizujesz się w materialnym świecie.

-Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.

Masz mnóstwo wewnętrznej siły woli. Jesteś spontaniczna/y i zadowolona/y z życia. Czujesz się godna/y i wartościowa/y doświadczania wspaniałych rzeczy. Twoje uczucia są harmonijne. Jesteś radosna/y i pełna/y pasji do życia.

-Jeżeli ta czakra jest zablokowana.

Odczuwasz brak równowagi emocjonalnej. Masz niską samoocenę i ciągłą potrzebę dowartościowywania się. Nie potrafisz odnaleźć harmonii i równowagi w życiu. Nie czujesz się spełniona/y.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Czwarta czakra : CZAKRA SERCA
Odpowiada za poczucie twojego sensu istnienia.

-Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.

Czujesz miłość do siebie, ludzi, matki natury. Jesteś szczera/y i ciepła/y.
Jesteś otwarta/y na miłość i emanujesz miłością. Jesteś wrażliwa/y na piękno otaczającego cię świata.

-Jeżeli ta czakra jest zablokowana.

Masz w sobie przekonanie, iż nie zasługujesz na miłość. Nie potrafisz kochać. Masz ciągłe wahania emocjonalne. Trzymasz urazy w swoim sercu.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Piąta czakra : CZAKRA GARDŁA
Odpowiada za umiejętność wyrażania siebie jak i za słuchanie innych.

-Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę:

Z łatwością komunikujesz się z innymi. Jesteś pewna/y siebie. Masz swoje zdanie i szanujesz zdanie innych ludzi.

-Jeżeli ta czakra jest zablokowana.

Masz problem z wyrażaniem swoich myśli i uczuć. Nie potrafisz mówić o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Boisz się opinii innych ludzi o tobie. Odczuwasz brak satysfakcji z wykonywanych zadań.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Szósta czakra : CZAKRA TRZECIEGO OKA.
Odpowiada za dostęp do wewnętrznego prowadzenia, intuicji.

-Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.

Masz doskonale rozbudzoną intuicję. Wiesz co jest twoją drogą życiową.
Często doznajesz natchnień, inspiracji. Masz rozwiniętą wyobraźnię.
Snujesz refleksje na temat siebie oraz życia.

-Jeżeli ta czakra jest zablokowana.

Dopuszczasz do siebie tylko to co możesz sprawdzić i udowodnić metodami naukowymi. Odrzucasz prawdy duchowe. Twoje życie skupia się wyłącznie na zaspokajaniu potrzeb materialnych, nie rozwijasz się duchowo.

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
Siódma czakra : CZAKRA KORONY
Odpowiada za odczuwanie jedności ze Wszechświatem oraz za odczuwanie rzeczywistości w głęboki, duchowy sposób.

-Jeżeli energia płynie swobodnie przez tą czakrę.

Odczuwasz jedność z wszechświatem. W swoim życiu czujesz, że jesteś pod opieką sił wyższych. Twoje życie przepełniają doświadczenia duchowe. Jesteś chodzącą miłością. Rozumiesz rzeczywistość w głęboki duchowy sposób.

Jeżeli ta czakra jest zablokowana.

Odczuwasz wewnętrzne rozbicie. Nie czujesz sensu życia. Nie jesteś zainteresowana/y rozwojem duchowym. Nie wierzysz w istnienie boskich energii, które wpływają na świat materialny. Czujesz się ogromnie samotna/y w tym fizycznym świecie

Czakra. Co to są czakry i jakie są rodzaje.
No to cóż, na dzisiaj to tyle. Następne wrzuty będą jak współpracować z nimi, jak je pogłębiać, wzbogacać i otwierać bardziej. Każdego dnia jedna wrzutka lub nawet 2. Na temat danej czakry. Ja tym czasem żegnam się z wami. Mam nadzieję, że się podobało i będziecie zadowoleni :) Miłej nocy.

dobre
   
słabe
    19


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

Zielen 19 czerwca 2016 01:12
0  3

Dobre autorskie wrzuty :)

Zielen 19 czerwca 2016 01:12
0  3

Dobre autorskie wrzuty :)

sensubes 19 czerwca 2016 08:26
4  1

Z Twojego nicku wynika, że masz 19 lat czyli jesteś bardzo młody, nie żebym ja był stary :D Wydaje mi się, że szukasz jeszcze swojej drogi i w związku z tym mam dla Ciebie jedną propozycję. Skoro sam nie jesteś ukształtowany, nie próbuj kształtować innych.

A tak w ogóle to ja uważam, że nigdy nie należy próbować wciskać innym swojego światopoglądu. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że oświecony mnich buddyjski łazi i mówi wszystkim jak dostąpić oświecenia. Najgorzej jest za bardzo w coś uwierzyć.

Toby21 19 czerwca 2016 09:02
1  1

@sensubes: Wydaje się że rozumiem co chciałes przekazać i jest w tym wiele prawdy. Nie należy tego potraktować jako ciekawostkę? Jest tam usilne nawracanie na jedyną słuszną droge? Przyznam się ze nie chce mi sie czytac tego wszystkiego, tyle kwejka do ogladania mam cze nie starcza mi czasu na takie posty. Każdy ma swój rozum i korzysta z niego tak jak potrafi.

Murzyn97 19 czerwca 2016 09:51
0  3

@sensubes: Tak mam 19 lat. Cóż nie bardzo rozumiem czym jest stwierdzenie "Szukam swojej drogi" ale myślę że swoją drogę znalazłem. Tak mi się wydaje przynajmniej.

A co do 2 części wypowiedzi. Nie wciskam nikomu swojego światopoglądu, nic nie robię na siłę i nikomu nic nie każe. Wrzucam to bo wiem, że są tutaj ludzie którzy się tym interesują, zgłębiają te techniki i mają na to zajawkę, a taka wrzutka jest dla nich pomocna. Jeżeli się nie wierzy w takie rzeczy można to traktować jako ciekawostkę jak i również zobaczyć jak inni mają spojrzenie na świat i na rzeczy nas otaczające. Nie uważam siebie za mnicha, ani za jakiegoś oświeconego człowieka. Po prostu interesuję się takimi rzeczami, sam medytuję i nie powiem, że bardzo mi to pomaga.

Masz rację najgorzej jest popaść ze skrajności w skrajność, trzeba znać umiar.

Marla 19 czerwca 2016 09:56
0  2

@Murzyn97: i robisz to bardzo dobrze i nie przestawaj :) i tak, jest nas wielu, a będzie jeszcze więcej :) Trzym się ciepło!

O! a gdybyś nie miał pomysłu na art, to może coś o matrycy kwantowej? ;) kontrowersyjny trochę, ale bardzo ciekawy temat :)

Murzyn97 19 czerwca 2016 10:00
0  0

@Marla: Dziękuję bardzo za miłe słowa :) również w to wierzę! Wzajemnie :)

Murzyn97 19 czerwca 2016 10:01
0  1

@Marla: A co do rysunku, właśnie jestem w trakcie szkicu i wizji artystycznej więc jak sie uda to dzisiaj wrzucę i będę czekał na kolejne Hejty hartujące ducha ;)

Marla 19 czerwca 2016 10:10
0  2

@Murzyn97: świetnie! sam wiesz, że do kogo będzie miała dotrzeć Twoja misja, do tego dotrze :) reszta nie ma żadnego znaczenia ;)

Murzyn97 19 czerwca 2016 10:11
0  1

@Marla: Dokładnie! Dziękuję bardzo, te słowa bardzo mnie podbudowały :)

sensubes 19 czerwca 2016 11:18
1  1

@Murzyn97: Bardzo chętnie bym to potraktował jako ciekawostkę jak np. Twój wpis o voodoo, ale tutaj jest za mało obiektywizmu i za dużo samozachwytu swoją duchowością. Stwierdzenie "osoby obdarzone wrażliwością, która pozwala widzieć czakry" wskazuje na to, że za taką osobę się uważasz. Ci, którzy nie posiadają takiej "wrażliwości" mają zablokowaną czakrę trzeciego oka i "odrzucają prawdy duchowe, ich życie skupia się wyłącznie na zaspokajaniu potrzeb materialnych, nie rozwijają się duchowo"?

Niech każdy wierzy w co chce, to jego prywatna sprawa, dopóki nie narzuca tego innym albo nie uważa swojej prawdy za jedyną słuszną.


https://www.youtube.com/watch?v=8s_LnU8mH-Q

Tylko o tym nie zapominaj, miej wątpliwość :) W sumie to czuję do Ciebie jakąś sympatię, chociaż kompletnie mnie nie przekonują Twoje poglądy. Trzymaj się! :)

Murzyn97 19 czerwca 2016 11:26
0  0

@sensubes: Dziękuję :) i wzajemnie. Doskonale rozumiem co napisałem i się z tym zgadzam odnośnie narzucania swoich poglądów komuś do kogo nie docierają. Ja napisałem jak ja to widzę :) Nie mam zamiaru kogoś przekonywać. Człowiek ma swój rozum i myśleć umie :) 3maj się Mistrzu. GBU

Toby21 19 czerwca 2016 08:54
3  0

Myślę że niepotrzebnie zadałem pytanie pod poprzednim postem.Widze wiele wątpliwości w twoich słowach. Cóż, posty na kwejku nadrobiłem po 2 tyg zaległościach wg instrukcji jak kazałeś, pomimo tego nie mogę dostrzec aury. Nie dowiedziałem sie od ciebie "Po co to jest". poszukałem więc na własna ręke i znalazłem słowo klucz, wiem już dlaczego nie moge dostrzec aury, to słowo to "ezoteryka – wiedza dostępna jedynie dla osób uprzywilejowanych". Uwielbiam ludzi którzy sobie wkręcają różne śmieszkowe rzeczy (szukanie wody kijkiem albo tarot). Ze zniecierpliwieniem czekam na nastepny owocny post. Widać że na prawdę poświęcasz temu wiele pracy. Zostawiam okejkę i suba <3

Marla 19 czerwca 2016 09:56
0  2

@Toby21: trudno wyciągnąć jakiś sens z tego co piszesz, ale z tego co zrozumiałam, to polecam zupełne poświęcenie się kwejkowi. Full etat, inna wiedza raczej nie będzie Ci potrzebna w życiu.

Murzyn97 19 czerwca 2016 10:04
0  0

@Toby21: W takim razie się bardzo cieszę. Widzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Napisałem abyś szedł na kwejka i tego typu strony BO wrzutki na ujaranych ci nie odpowiadają. Nigdzie nie napisałem żebyś szedł na kwejka aby dostrzec własną aurę ;). Mylisz fakty. Nie dobrze. Słowo klucz to ezoteryka? Tego to nawet ja nie wiedziałem no ale człowiek uczy się przez całe życie :). Tak wgl. to nie rozumiem po co zadajesz tego typu pytania " po co to jest" jak ciebie to nie interesuje wcale... Trochę paradoks. "Nie obchodzi mnie to ale zapytam.. bo tak"

Wiesz Toby.. wydaje mi się, że jesteś takim Pseudo-śmieszkiem internetowym. Komentujesz bez sensu, bez podstaw i nie wiadomo po co.. Jeżeli cię to nie interesuje to olej to i idz tam gdzie Hobby, pasja czy zainteresowanie, jeżeli nie obchodzi cię taki temat to po co komentujesz i marnujesz swój czas? Jeżeli na prawdę masz to w 4 literach to po co wypisujesz takie głupoty. Troche to dziecinne. Czekam na kolejne bezsensowne i "śmieszkowe" komentarze z twojej strony które nic nie wnoszą. Pozdrawiam

[Komentarz skasowany]
Murzyn97 19 czerwca 2016 11:27
0  2

@Mokosz: Dziękuję za przeczytanie, jak i za komentarz :) dzisiaj ok. 22. Powinienem dodać. Coś koło tego. Dziś zaczniemy od czakry Podstawy :). Pozdrawiam i miłego dnia !

Mokosz 19 czerwca 2016 21:46
0  0

@Murzyn97: zawsze chętnie czytam. Może kiedyś nawet dojrzę swoją aurę, chociaż 2razy w życiu przypadkowo zobaczyłam u kogoś innego. Pozdrawiam :-)

Zielen 19 czerwca 2016 20:13
0  1

To nawet już nie musi chodzić o te czakry, ale gdy ktoś ma tak jak by były zablokowane to jest lipa a gdy ktoś ma tak jak by swobodnie płynęła przez nie energia to ma zajebisćie kto ma wiedzieć ten wie o co chodzi

Murzyn97 19 czerwca 2016 20:51
0  1

@Zielen: KMWTW ;) Kto ma wiedzieć ten wie. Dzięki za komentarz :)

Zobacz też

Kryształ złota
Leng Jun malarz mega detalista!!!
Ciągnij te kreski
Motylek- markery chameleon
Liseł
Ręcznie robione :P - własne 21
Ręcznie robione :P - własne 17
Już niebawem
Jassica Joslin metalem i kością
Dołączam się!
Miedziana róża - przebieg pracy
Złotousta