Krzak

dobre
   
słabe
    37


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

trixx 08 stycznia 2017 18:35
0  11

tak było

trixx 08 stycznia 2017 18:35
0  11

tak było

GreenWater 09 stycznia 2017 03:34
0  0

@trixx: potwierdzam

0makumaku 09 stycznia 2017 20:09
0  0

@Dobro: skąd to znasz..małolacie..?

Dobro 09 stycznia 2017 23:11
0  0

@0makumaku: Małolat, czy nie małolat? Od dobrego człowieka, który ma wielką energię żeby takie rzeczy ludziom przekazywać, co dodaje mi wiary w Ludzi :) Trzymaj się Mak!

terence 09 stycznia 2017 07:17
0  1

sie jara dziewczyno sie jara chłopaku...

Esau 09 stycznia 2017 11:54
0  0

Hahah mistrzostwo

petro 09 stycznia 2017 14:33
0  1

@Esau: Taki zatwardziały teista jak ty pochwala naśmiewanie się z boga ("jarający się krzak"), proroków (Mojżesz) i Biblii?
:D

Esau 09 stycznia 2017 14:51
0  0

@petro: Zatwardzialy teista? To raczej Ty jestes zatwardzialym ateista :P Ze smakiem można żartować ze wszystkiego, jakiś dystans trzeba mieć.:)

petro 09 stycznia 2017 14:54
0  0

@Esau: To nie obawiasz się, że bóg cię za to może ukarać? Przecież on podobno wszystko widzi i może nie mieć takiego dystansu i poczucia humoru.

Esau 09 stycznia 2017 15:13
0  0

@petro: Podobno jest tez sprawiedliwy i podobno nie wierzy w ateistow :)

petro 09 stycznia 2017 18:19
0  0

@Esau: Skoro nie wierzy w ateistów to mi ulżyło, bo znaczy to, że nie mam się czego bać. :D

karl9 09 stycznia 2017 19:19
0  0

@Esau: Oj no bez przesady to przecież nie jest tak że ktoś nie wierzy w Niego miliard lat czy chociaż milion, co nie? Myślę że te 80 czy nawet 120 lat to tak mała liczba że się nie liczy.

Esau 09 stycznia 2017 19:24
0  0

@karl9: Moglbys jeszcze raz? Nie moge skminic o co chodzi :P

petro 09 stycznia 2017 20:38
0  0

@Esau: Trudno, będę w piekle spędzał czas z tymi osobami:
image

image

:D

Esau 10 stycznia 2017 17:18
0  0

@petro: Fajnie, teraz poszukaj znanych ludzi, ktorzy wierza w Boga, tylko moze miejsca zbraknac, zeby to tu wrzucic na raz :)

karl9 10 stycznia 2017 19:45
0  1

@petro: Jak można powiedzieć że Bill Hicks był ateistą? Toż to zbrodnia.
@Esau: Jeśli Bóg miałby karać za to że ktoś w niego nie wierzy to nie byłby miłosierny. Bo przecież oni tym faktem nie krzywdzą innych.

Esau 10 stycznia 2017 20:04
0  0

@karl9:
Wedle Bibli wszyscy jestesmy grzesnikami i powinnismy "palic sie w piekle", a jedyna droga do otrzymania milosierdzia jest wiara w Jezusa, po to przyszedl na swiat, zeby odkupic nasze winy. W odroznienia od ewolucji istnienie Jezusa mozna udowodnic, wiec nie jest to slepa wiara:) Porownujac to co mamy w Bibli i o dane czysto historyczne mozna dojsc do wniosku, ze jest to ta sama postac.

petro 10 stycznia 2017 20:55
0  0

@Esau: Czyli twierdzisz, że o prawdziwości religii decyduje potwierdzenie faktycznego istnienia jej założyciela? W takim razie Islam również jest prawdziwą religią, bo Mahomet to postać historyczna. Kościół scjentologiczny również musi być religijnie prawdziwy, bo L. Ron Hubbard też istniał. Parę innych religii również ma założycieli, których istnienie jest potwierdzone historycznie, więc też są prawdziwe chyba.
A skoro wspominasz o Jezusie to zastanawiam się, która "wersja" chrześcijaństwa jest tą prawdziwą? Katolicyzm rzymski, grecki, starokatolicyzm, prawosławie, któraś z odmian protestantyzmu, mormoni, Świadkowie Jehowy czy jeszcze jakaś inna?

Esau 10 stycznia 2017 21:18
0  0

@petro: Tego nie powiedzialem :) Ale nawet jesli patrzac na to przez takie kryterium mamy do wyboru Mahometa - pedofil, morderca, zwyrol, nakazuje zabijac niewiernych. L. Rona Hubbarda - pisarza, filozofa? I Jezusa, zapowiadanego tysiace lat wczesniej jako mesjasza, który kładł nacisk na wysokie standardy moralne, potepial fanatyzm religijny, a nawet nawolywal do miłowania wrogów. Nie mowiac juz o robieniu cudow, w koncu byl Bogiem, ktory stworzyl caly wszechświat w ludzkim przebraniu. Zmiana wody w wino itp to dla niego blachostka i jest Jezus Bibliny jest postacia historyczna mamy dowod na objawienie sie Boga, a co za tym idzie dowod na jego istnienie ?:)

petro 10 stycznia 2017 21:54
0  0

@Esau: Mahometowi, mimo że wg. dzisiejszych standardów był pedofilem (choć w jego czasach to jego postępki raczej nie były ewenementem), to tekst Koranu przekazał mu archanioł Gabriel (Dżibril) prosto od Allaha. A Hubbard jest założycielem Kościoła scjentologicznego.

Jezusa, zapowiadanego tysiace lat wczesniej jako mesjasza, który kładł nacisk na wysokie standardy moralne, potepial fanatyzm religijny, a nawet nawolywal do miłowania wrogów.

Sprzeciwiał się też ówczesnym kapłanom (antyklerykał). Więc w pewnych kwestiach był jak dzisiejsi "lewacy". :)
P.S. "potępiał fanatyzm religijny": czyżbyś strzelił do własnej bramki? :)
"nawoływał do miłowania wrogów": więc dlaczego nie bierzesz z niego przykładu? Jezus chyba nie nazywałby kogoś, kto się z nim nie zgadza w jakiejś kwestii głupkiem, lewakiem, marksistą itp. Wg, ewangelii przebaczał nawet tym co go krzywdzili.

Nie mowiac juz o robieniu cudow, w koncu byl Bogiem, ktory stworzyl caly wszechświat w ludzkim przebraniu. Zmiana wody w wino itp to dla niego blachostka i jest Jezus Bibliny jest postacia historyczna mamy dowod na objawienie sie Boga, a co za tym idzie dowod na jego istnienie ?:)

Po pierwsze, z tego co się orientuję to wg. Biblii świat stworzył Bóg (Ojciec? - bo Biblia w ogóle nie wspomina bezpośrednio o czymś takim jak Trójca Święta), a nie Jezus Chrystus i w momencie stwarzania nie był w ludzkiej postaci. Chyba nawet Adamowi i Ewie w Raju nie objawiał się pod ludzka postacią.
Po drugie, o cudach dokonywanych przez Jezusa wspominają tylko i wyłącznie ewangelie, spisane od ok. 30 lat do ok. 70 lat po Jego śmierci na krzyżu. W żadnym innym, niezależnym od Biblii, źródle historycznym nie ma wzmianki o przemienieniu wody w wino czy wskrzeszaniu zmarłych.
Po trzecie to, że Jezus jest postacią historyczną nie oznacza, że jest dowodem na objawienie Boga. W końcu prorok islamu Mahomet też jest postacią historyczną, a mimo to nie twierdzisz, że to Allah jest prawdziwym bogiem.
Poza tym końcówka twojej wypowiedzi jest nieźle zakręcona: Jezus jest postacią historyczną, więc jest Bogiem, więc jest dowód, że jest postacią historyczną. :D

Jeszcze pozostaje pytanie o to które z tych wszystkich odłamów i wyznań chrześcijaństwa jest tym właściwym?

Esau 11 stycznia 2017 18:53
0  0

@petro: Wedle dzisiejszych muzułmańskich standardow pukanie dzieci tez nie jest zle.
Islam to falszywa religia od poczatku do konca, zapoznaj sie z jego historia :)

Znowu zgubiles sens mojej wypowiedzi. Chodzilo mi o to kim byli zalozyciele owych religii.
Wiec powtarzam. Mahomet - prorok, zbrodniarz, klamca, pedofil itp itd lista tutaj jest dluga.
Hubbard - pisarz, filozof i Jezus - juz mowilem i widze, ze sprzeciwy sa tylko co do cudow, ale o tym nizej.
Ktora z tych postaci Twoim zdaniem, nadaje sie by uznac ja za autorytet godny nasladowania ?

Sprzeciwiałby się i dzisiejszym nauka kościoła nie ma co do tego wątpliwości, sam sie jej sprzeciwiam.
Z lewica, tez by sie raczej nie zgodzil, aborcje, gejostwo, chore podatki itp
Kościół to jest mafia jak już mówiłem i proszę mnie z nim nie łączyć :)
Nazwanie kogos lewakiem i marksista to obraza ? :D Myslalem, ze to opis pogladow jakie ktos wyznaje.
Jak widzisz nasza rozmowa zeszla na spokojne tory chociaż początek był burzliwy. Nie jestem idealny i wcale sie za takiego nie uważam chociaz sie staram nad soba pracowac:)
W momencie stwarzania swiata Chrystus juz istniał jest o tym w Bibli, ale oczywiscie nie posiadal ciala po bo co ?:P

1.Co do "trójcy swietej" masz racje takie okreslenie nie wystepuje w Bibli, ale to nie znaczy, o czyms takim nie ma tam mowy :) Troche to pogmatwane, ale wynika z tego tyle, ze jest tylko jeden Bog, ktory ma trzy postacie :)
Wiec Jezus jest jedna z tych postaci.

  1. Oczywiscie, ze nie ma dowody na to, ze robil cuda. Jednak staroztyni historycy sa zgodni, ze Jezus znany byl z dokonywania cudow. Wielu zarzucalo mu,ze byl czarnoksiezikiem, wiec problem leżał, w "zrodle mocy" Jezusa czy pochodzila od Boga czy od diabla, a nie fakt, ze robil cuda:)
    Tak jak mowisz ewangelie zostaly spisane po kilkadziesiat lat po smierci Jezusa, ale czy to oznacza, ze sa "przeterminowane" ? To co wiemy o Aleksandrze Macedonskim, zostalo spisane 400 lat po jego smierci, a jednak nikt nie ma problemu, zeby uznac to za fakty historyczne :)

  2. Znowu cos pomieszales. Chodzi o to, ze jesli Jezus Biblijny czyli mesjasz, zbawca, ktory sam okreslal sie Bogiem jest postacia historyczna, to mamy dowod na objawienie sie Boga.
    Jak juz mowilem patrzac wedle Koranu na to kim byl Mahomet, mozna go opisac jako zwyrola, a Allah pasuje do Biblijnego opisu Szatana.

Esau 11 stycznia 2017 18:56
0  0

@petro: Jozef Flawiusz - Zydowski historyk z pierwszego wieku pisze.
"... w tym czasie stal sie przyczyna nowych zaburzen niejaki Jezus czlowiek mądry, jezeli w ogole mozna go nazwac czlowiekiem. Czynil bowiem rzeczy niezwykle i byl nauczycielem ludzi, ktorzy z radoscia przyjmuja prawde. Zjednal sobie wielu zydow i grekow, oto byl Chrystusem,a gdy w skutek doniesienia przez zaufanego czlowieka Pilat skazal go na smierc krzyzowa. Mimo to jego uczniownie nie przestali go milowac, bo trzeciego dnia ukazal sie im jako zywy o czym jak i wielu innych jego dokonaniach, przepowiadali prorocy. Odtąd, az po dzis dzien istnieje spolecznosc Chrzescijan, ktora od niego otrzymali nazwe"
Dawne Dzieje Izraela 18.3.3
Co do tego fragmentu byly problemy, poniewaz twierdzono, ze jest to dodatek do oryginalu. Na szczescie znaleziono arabksi egzemplarz, ktory potwierdza, ze ten fragment jest czescia oryginalu.

Juliusz Afrykanczyk odnosi sie do dziela Tallusa(swieckiego historyka),w ktorym opisuje zacmienie slonca tego dnia, kiedy ukrzyzowano Jezusa. Co jest zgodne z opisem bibli, ze niebo pociemnialo.
"Tallus w jego trzeciej ksiedze historii wyjasnia ciemnosc, ktora miala miejsce podczas ukrzyzowania Jezusa jako zaciemienie slonca. Wydaje mi sie to nieracjonalne, poniewaz zacmienie nie moze miec miejsca podczas pelni ksiezyca, a byl to okres paschalnej pelni kiedys zabito Jezusa"
Chronografia 18.1

A na koniec perelka :)
Celsus historyk z 2 wieku w swoim dziele "Prawdziwe slowo", atakuje Chrzescijan, ze Jezus byl czarnoksieznikiem, co i tak pokrywa sie z tym, ze robil cuda.
"O light and truth! He distinctly declares, with his own voice, as ye yourselves have recorded, that tere will come to you even others, employing miracles of a similar kind, who are wicked man, and sorcerers: and he calls him who makes use of such devices, one Satan. So that Jesus himself does not deny that these works at least are not at all divine, but are the acts of wicked man..."

Kminisz Angielski nie ?:)To sa przyklady z nieprzychylnych Chrzescijanstwu zrodlel. Jest mnostwo faktow historycznych ktore pokrywaja sie z tym co mamy w nowym i starym testamencie, ale jesli Cie to ciekawi to poszukaj sam :)
To, ktore pokrywa sie z nauczaniem Jezusa i z tym co jest w Bibli. Jak dla mnie to smieszne jest, ze ludzie interpretuja Biblie na milion sposobow. Jesli przykladowo jest napisane ze stworzyl swiat w 6 dni to swtorzyl w 6 dni, a nie ze tak naprawde te dni to jakies okresu czasu czy inne wymysly.

petro 11 stycznia 2017 20:18
0  0

@Esau: Widzę, że jesteś fanatykiem religijnym. To nie obraza, a opis poglądów jakie wyznajesz.
Aha, i to co mówisz o chrześcijaństwie i Biblii, mówiłby każdy fanatyk każdej innej religii o swojej religii.

Esau 11 stycznia 2017 20:24
0  0

@petro: Hahahahah czyli rozumiem, ze Twoja linia obrony padla i zabierasz sie za odwracanie kota ogonem. Pozdro :)

petro 11 stycznia 2017 20:36
0  0

@Esau: Nie, tylko nie widzę sensu dyskusji z fanatykiem religijnym. Z równym skutkiem mógłbym przekonywać salafitów z tzw. Państwa Islamskiego do tolerancji religijnej.

Esau 11 stycznia 2017 20:48
0  0

@petro: Heheheh spoko spoko dziwnym trafem znowu nie chce Ci sie gadac jak sie okazuje, ze Twoja argumenty nie maja odbicia w rzeczywistosci.

petro 11 stycznia 2017 22:18
0  0

@Esau:

...Twoja argumenty nie maja odbicia w rzeczywistosci.

Tak, w twojej rzeczywistości nie mają. Ale w realnej rzeczywistości mają. :)
EOT

karl9 10 stycznia 2017 23:48
0  0

@Esau: Zakładając że praktycznie każdy z nas tutaj miał chrzest, nie istotne czy go chciał czy nie. To w jego momencie wszystkie poprzednie grzechy zostały wymazane i człowiek jest czystą kartą. A od tamtego momentu to jeśli ktoś nie jest jakimś strasznym kryminalistą w sensie krzywdzenia innych (chociaż oni też) to chyba miłosierny Bóg wybaczy mu jego postępki. W końcu niewielu ludzi popełnia naprawdę ciężkie grzechy jak np. stworzenie miejsca wiecznego cierpienia czytaj "Piekło" chociaż i tacy się zdarzali.

Esau 11 stycznia 2017 19:01
0  0

@karl9: Problem polega na tym, ze chrzest powinno przyjmowac sie swiadomie i dobrowolnie. Wiesz w Bibli nie ma czegos takiego, ze po smierci trafiasz do piekla czy nieba. Umierasz i wstajesz na sad ostateczny, albo sie "nadajesz" i zyjesz dalej na ziemi w Boskim krolewstwie, albo sie nie nadajesz i giniesz na zawsze. :)

karl9 11 stycznia 2017 23:12
0  0

@Esau: Jaki problem?

Esau 12 stycznia 2017 00:11
0  0

@karl9: Z przyjmowaniem chrztu na nieswiadomce :P

karl9 12 stycznia 2017 02:00
0  0

@Esau: Nie pytałem z czym tylko jaki? :P

Esau 12 stycznia 2017 14:00
0  0

@karl9: no przeciez mowie jaki jest problem.;) Taki, ze na nieswiadomce sie nie liczy ;p

karl9 14 stycznia 2017 14:35
0  0

@Esau: Z czyjego rozkazu?

petro 10 stycznia 2017 20:25
0  0

@karl9: Przyznaję, że lista jest w niektórych pozycjach naciągana, ale nie ja ją tworzyłem. Einsteina też bym nie nazwał ateistą, jemu bliżej do panteizmu. Darwin w sumie też był teistą. Ale z ateistką Sashą Grey to chętnie w piekle wyląduję. :D

Zobacz też

Twardziel
Poza kuchnią
Styl...
Zaparkowałam
Smołeń
Zbieraj zęby
Wywiad
Architektura
Podmyło
SIGMA
Jestem
Pancur?