Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 4 marla Marla Mikroblog    link    25 maja 2018 08:01     3949

Zupełnie nie rozumiem dlaczego nie zostałam współczesnym poetą, trzeba było końcem liceum bazgrać westchnieniowo - satyryczo - ironiczne krótkie formy, które wyrażałyby jakim świetnym obserwatorem jestem i jak innowacyjnie i proroczo mi idzie dobieranie w pary słowa jednocześnie. Wysyłać je wszędzie (nie chciało mi się tego wtedy strasznie robić), ciągle ogłaszać światu jak wiele mam do powiedzenia o życiu, cierpieniu, szczęściu i nieszczęściu.

Pewnie w tamtym czasie druknęliby mnie w "Lampie", pewnie dostałabym już doroślejsze nagrody literackie niż dostawałam wcześniej, zaprosiliby mnie z czasem do jury jakiegoś konkursu, jeździłabym na odczyty swoich wierszy tu i tam, pewnie jakimś starym golfem, ale własnym. Mogłabym ubierać skórzane kurtki do szyfonowych sukienek, nosić ciemne okulary w zachmurzone popołudnia i egzaltowanie palić blanty w wyrafinowanych miejscach, wzdychając tajemniczo raz za czas.

A tak to kłębią mi się te wszystkie frazy, te wszystkie zestawienia, historie, przemyślenia. Łapie je w takich krótkich momentach, kiedy się patrzy na słoneczne promienie, w zamyśleniu nad znanym, ale trudno rozpoznawalnym zapachem, w chwilach smutku, kiedy wiadomo o co chodzi, ale nic to nie zmienia. Zamknęli we mnie poetę,a ja nie daje mu jeść, nie daje mu mówić. Nie mam serca go dobić, nie mam odwagi go wypuścić.

Tylko czasem uda mu się kilka zdań przemycić gdzieś przeze mnie, kiedy patrzę na nie, i wiem, że to on, że to wołanie o pomoc i szansę. Może czas mu ją dać, i wypuścić te wszystkie historie i słowa. Już nie poezją, bo za stara jestem, i nie dla niej mi tak naprawdę serce bije, ale wszystkie gęste opowieści przelać w końcu na papier... Może już czas najwyższy :D


https://www.youtube.com/watch?v=1wVRml4L7WA

dobre
   
słabe
    5


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
blues 25 maja 2018 11:03
0  4

Jesli te "wszystkie opowiesci" czytaloby sie ta przyjemnie jak ta powyzej probke... to pisz, Marla! Pisz jak najwiecej :-)

Marla 25 maja 2018 11:06
0  1

@blues: dziękuje :D

jaba 25 maja 2018 18:03
0  2

monkey 31 maja 2018 18:41
0  0

Czuję to Marla doskonale. Też kiedyś pisałem wiersze, dużo listów do znajomych żyjących tu i tam. Wydawałem ziny punkowe, jeżdżąc po świecie pisałem dzienniki...Pisałem, cały czas pisałem i było to coś tak naturalnego, że czułem, że bez tego moje życie nie byłoby moim życiem. A dziś? Utraciłem bezpowrotnie nawyk pisania. Dom, praca, Rodzina i brak czasu(???) oraz motywacji. Tęsknię za pisaniem. Piszę to wszystko by Cię namówić. Podoba mi się Twój styl. Piszesz lekko i świetnie mi się czyta zarówno Twoje recenzje jak i inne teksty. Pisz, nie zgub tego.

Marla 01 czerwca 2018 07:53
0  1

@monkey: och!!! Bardzo dziękuję! Czytam to właśnie w momencie, kiedy wróciłam do domu z gotowym pierwszym rozdziałem w głowie! :D p.s. nigdy nie jest za późno, żeby do tego wrócić ;) nie bez powodu nie daje spokoju ;)

Zobacz też