https://www.youtube.com/watch?v=u93S7mYDE0A

Jeśli choć trochę znasz twórczość Zdzisława Beksińskiego, to w tym utworze znajdziesz mnóstwo nawiązań do malarza. Jeśli nigdy wcześniej o nim nie słyszałeś, to po przesłuchaniu „IN HOC SIGNO VINCES” będziesz chciał.

In hoc signo vinces – "Pod tym znakiem zwyciężysz", to inskrypcja z jednego z obrazów Zdzisława Beksińskiego oraz tytuł jednego z utworów projektu „Ptaki Drapieżne” lubelskiego duetu Qba Galeria i Golden Złote Twarze. Artyści po raz kolejny zaskakują tematyką swoich utworów. „In hoc signo vinces” jest pełen nawiązań do twórczości Beksińskiego. Teledysk do niego był kręcony w Sanoku, gdzie jest muzeum malarza z jego najcenniejszymi dziełami.

Dodatkowo w utworze wykorzystano fragmenty Requiem Alfreda Shnittkego z końca lat 90tych. To była jedna z ulubionych arii operowych malarza. Cały utwór to muzyczna interpretacja dzieł Beksińskiego.

To projekt mocno artystyczny, przejawiający się w absolutnie nieoczywistych metaforach i niepowtarzalnych klimatycznych bitach. To album, który zmusi Cię do myślenia i wprowadzi w zupełnie inny wymiar odczuwania emocji. To podróż przez świat wyzwań z jakimi mierzy się człowiek.

Każdy z sześciu utworów to oddzielna historia pełna wielu nawiązań m.in. do twórczości Zdzisława Beksińskiego, walki z alkoholizmem czy Dakhmy (wieży milczenia), na której wyznawcy Zaratustry, zwłoki bliskich wystawiali na żer ptakom.

dobre
   
słabe
    2


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

LokalnyPatriota 09 sierpnia 2018 14:21
0  1

zainteresowałeś mnie możesz coś więcej podesłać?

LokalnyPatriota 09 sierpnia 2018 14:21
0  1

zainteresowałeś mnie możesz coś więcej podesłać?

xvsokolvx 10 sierpnia 2018 20:55
0  0

@LokalnyPatriota: polecam całą płytkę :) i uprzedzam że ich muzyka wchodzi po czasie(pewnie dlatego że ciężko na początku pojąć co mają do przekazania) z nimi jest jak z dobrym obrazem, dla jednych to tylko pomalowane płótno natomiast dla kogoś kto się tym interesuje, fascynuje pozwala że tak powiem zajrzeć do głowy artysty:)


https://www.youtube.com/watch?v=br8DLGWzXjg

Ten utwór zapoczątkował projekt „Ptaki Drapieżne” lubelskiego duetu Qba Galeria i Golden Złote Twarze. Mowa o „Na ziemi człowiek sam”, który porusza dość ważki temat wykorzystywania niegdyś religii przez różne systemy. Pod pozorem scalenia narodów chodziło jedynie o przejęcie kontroli nad społeczeństwem.

- Mimo jazgotu różnych religii i używania jej przez różne systemy do ciemiężenia ludzi i wmawiania im różnych rzeczy, tak naprawdę jesteśmy zdani sami na siebie. Na własne percepcje i własne umysły czyli to jak to wszystko odbieramy, jak cedzimy napływające do nas informacje – mówi Qba Galeria. Razem z Goldenem Złote Twarze stworzył projekt „Ptaki Drapieżne”
opis zaciągnięty z YT:)

Zobacz też

Z serii:
Z serii:
polecam książkę
Coś od Siebie
Silmarillion - najtrudniejsza książka
Z serii:
Polecam książkę, autora... Philip K. Dick
Polecam książkę, autora... Paragraf 22
Z serii:
Z serii:
Rodzina Soprano
Polecam