Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 6 monkey monkey Mikroblog    link    06 stycznia 2019 22:14     1370

WIELKI GŁÓD NA ŚWIECIE
Rocznie z głodu umiera od 13 do 18mln ludzi. W ciągu jednego dnia około 75 tysięcy, w ciągu jednej minuty około 35 osób. Obecnie 826 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu i niedożywienia - z czego 792 miliony w krajach rozwijających się oraz 34 miliony w krajach uprzemysłowionych. 2 miliardy ludzi (czyli 1/3 populacji) nie dysponuje dostateczną ilością pożywienia. Gdyby zebrać wszystkich głodujących na świecie, zaludniliby cały kontynent, a liczba jego mieszkańców byłaby większa od ludności Ameryki Północnej i Europy Zachodniej razem wziętych.
Każdego roku przeszło 12 milionów dzieci umiera na choroby związane z niewłaściwym odżywianiem! Niedożywienie powoduje 55% z wszystkich zgonów dzieci na świecie. W latach 1990-tych ponad 100 milionów dzieci zmarło z chorób i głodu. Można było temu zapobiec za cenę dziesięciu bombowców Stealth lub za dwudniowe światowe wydatki na cele wojskowe. Za cenę jednego pocisku rakietowego szkoła pełna głodnych dzieci mogłaby przez 5 lat wydawać codzienny obiad. Statystycznie suma pieniędzy wydana w ciągu tygodnia na zbrojenia jest równa kosztom wyżywienia głodujących ludzi na całym świecie przez okres jednego roku.

"Nie brakuje na świecie pszenicy,brakuje miłości"
Mariusz Kosobucki

dobre
   
słabe
    5


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
CatsWowPizza 07 stycznia 2019 22:57
0  2

Jak czytam te liczby czuję
'To tak, jakbym miał w głowie kawałki szkła. Przez cały czas'.

Gallant 08 stycznia 2019 16:15
0  1

Dopiero gdy zostanie ścięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zatruta, a ostatnia ryba złapana, człowiek odkryje, że nie da się jeść pieniędzy :d

kiszony przedwczoraj o 18:41
0  1

To smutne i rozterka dać plus czy nie, treść artykułu przeraża. Już to kiedyś gdzieś czytałem, znam te statystyki a jednak czytając tekst czuję ogromną złość i bezsilność. Nie ma we mnie zgody na to że najbogatsze osoby zamieszkujące Europę, Amerykę Północną i niektóre wysokouprzemysłowione kraje Azji, posiadają prawie 90% całego bogactwa światowego. To przerażające.

monkey przedwczoraj o 21:38
0  0

@kiszony: Tu nie chodzi o bogactwo tylko o brak serca. Jestem przekonany, że większość ludzi w dupie ma bogactwa. Ludzie chcą mieć spokój i chleb, bo kto ma chleb ten ma wszystko...

kiszony wczoraj o 13:50
0  0

@monkey: Tak ludzie chcą zaspokajać własne potrzeby ale do tego Panie Kolego potrzebna jest mamona której jak pisałem wyżej zdecydowana większość jest w posiadaniu zdecydowanej mniejszości,co oczywiście nie zmienia faktu że w obecnych czasach jest ogromny deficyt miłości. I z przykrością ale nie zgodzę się z Tobą że kto ma chleb ten ma wszystko, jest pasujące do tego przysłowie: nie samym chlebem człowiek żyje.
Pozdrawiam

Zobacz też