Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 7 monkey monkey Mikroblog    link    06 stycznia 2019 22:14     3033

WIELKI GŁÓD NA ŚWIECIE
Rocznie z głodu umiera od 13 do 18mln ludzi. W ciągu jednego dnia około 75 tysięcy, w ciągu jednej minuty około 35 osób. Obecnie 826 milionów ludzi na świecie cierpi z powodu głodu i niedożywienia - z czego 792 miliony w krajach rozwijających się oraz 34 miliony w krajach uprzemysłowionych. 2 miliardy ludzi (czyli 1/3 populacji) nie dysponuje dostateczną ilością pożywienia. Gdyby zebrać wszystkich głodujących na świecie, zaludniliby cały kontynent, a liczba jego mieszkańców byłaby większa od ludności Ameryki Północnej i Europy Zachodniej razem wziętych.
Każdego roku przeszło 12 milionów dzieci umiera na choroby związane z niewłaściwym odżywianiem! Niedożywienie powoduje 55% z wszystkich zgonów dzieci na świecie. W latach 1990-tych ponad 100 milionów dzieci zmarło z chorób i głodu. Można było temu zapobiec za cenę dziesięciu bombowców Stealth lub za dwudniowe światowe wydatki na cele wojskowe. Za cenę jednego pocisku rakietowego szkoła pełna głodnych dzieci mogłaby przez 5 lat wydawać codzienny obiad. Statystycznie suma pieniędzy wydana w ciągu tygodnia na zbrojenia jest równa kosztom wyżywienia głodujących ludzi na całym świecie przez okres jednego roku.

"Nie brakuje na świecie pszenicy,brakuje miłości"
Mariusz Kosobucki

dobre
   
słabe
    23


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
CatsWowPizza 07 stycznia 2019 22:57
0  2

Jak czytam te liczby czuję
'To tak, jakbym miał w głowie kawałki szkła. Przez cały czas'.

Gallant 08 stycznia 2019 16:15
0  1

Dopiero gdy zostanie ścięte ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zatruta, a ostatnia ryba złapana, człowiek odkryje, że nie da się jeść pieniędzy :d

kiszony 22 stycznia 2019 18:41
0  1

To smutne i rozterka dać plus czy nie, treść artykułu przeraża. Już to kiedyś gdzieś czytałem, znam te statystyki a jednak czytając tekst czuję ogromną złość i bezsilność. Nie ma we mnie zgody na to że najbogatsze osoby zamieszkujące Europę, Amerykę Północną i niektóre wysokouprzemysłowione kraje Azji, posiadają prawie 90% całego bogactwa światowego. To przerażające.

monkey 22 stycznia 2019 21:38
0  0

@kiszony: Tu nie chodzi o bogactwo tylko o brak serca. Jestem przekonany, że większość ludzi w dupie ma bogactwa. Ludzie chcą mieć spokój i chleb, bo kto ma chleb ten ma wszystko...

kiszony 23 stycznia 2019 13:50
0  0

@monkey: Tak ludzie chcą zaspokajać własne potrzeby ale do tego Panie Kolego potrzebna jest mamona której jak pisałem wyżej zdecydowana większość jest w posiadaniu zdecydowanej mniejszości,co oczywiście nie zmienia faktu że w obecnych czasach jest ogromny deficyt miłości. I z przykrością ale nie zgodzę się z Tobą że kto ma chleb ten ma wszystko, jest pasujące do tego przysłowie: nie samym chlebem człowiek żyje.
Pozdrawiam

BogPierun 24 stycznia 2019 23:08
0  0

@kiszony: Ja to się wypowiem. Na taki temat, Chciwość niszczy ludzi by być jeszcze bogatsi kosztem biednych ludzi. Kogo to obchodzi. Radzę włączyć myślenie i zacząć od siebie!

kiszony 25 stycznia 2019 14:40
0  0

@BogPierun: Nie rozumiem Cię, kto ma włączyć myślenie i od kogo zacząć?

monkey 25 stycznia 2019 19:01
0  0

@kiszony: Ty masz włączyć myślenie i zacząć od siebie ;)

kiszony 26 stycznia 2019 09:36
0  0

@monkey: Kompletnie nie wiem o co Ci chodzi, ale jakoś już nie mam ochoty żeby się dowiedzieć

monkey 26 stycznia 2019 16:05
0  0

@kiszony: uśmiechnięta buźka z przyrużonym okiem. Źle odzytałeś intencje mojego komentarza na wpis Pieruna. Mam bekę jak czytam jego teksty (też nie wiem o co mu chodzi) . Pzdr

kiszony 26 stycznia 2019 17:04
0  0

@monkey: To prawda nie załapałem, w dodatku myślałem że to jemu odpisuję, takiego babola zaliczyłem:)

monkey 26 stycznia 2019 21:35
0  0

@kiszony: urajany :D

kiszony 26 stycznia 2019 11:35
0  0

@monkey: Sorki,myślałem że to BogPierun napisał i z automatu odpowiedziałem, co nie zmienia faktu że odeszła mi ochota;)
Pozdro

KzU 26 stycznia 2019 19:58
0  0

@kiszony: Większość krajów w których głodują ludzie, a zwłaszcza małe dzieci nie chce nawet pomocy... Zobaczcie sobie co dzieje się w Kolumbii/bogocie. Tam po prostu chcą ćpać i się zabijać, mają po 10 dzieci które nie znają swoich ojców, większość matek stać na krak, a nie na jedzenie. Nie chcą tego zmieniać wolą dalej tak żyć. U nas w Pl, daj żebrakowi 2zł? Za 15 minut spotkasz go pod monopolowym. Głoduje przez brak serca czy z własnego wyboru? Nie można wszystkich dawać do jednego worka, ale mama nie raz dała np domowe jajka komuś kto pukał do drzwi, a przez okno widzieliśmy jak wywala je do kosza. Chciał jeść czy kasę na alko?

monkey 26 stycznia 2019 21:37
0  0

@KzU: W Polsce na szczęście ludzie nie umierają z głodu tylko z pragnienia :) nie ma sensu dawać jajek,

kiszony 27 stycznia 2019 14:12
0  1

@KzU: Piszesz Kolego o dwóch różnych rzeczach, o głodzie do którego się odniosłem i o uzależnieniu gdzie mijasz się z prawdą pisząc że te dzieci nie chcą pomocy. Po pierwsze myślę że możesz nie znać mechanizmów uzależnień jakie żądzą człowiekiem i stąd nie rozumiesz jak to działa i tym samym to Ty wrzucasz do jednego worka, a tak w gruncie rzeczy najczęściej różne patologie biorą się właśnie z biedy(nie zagłębiając sie w deficyt miłości). Zastanawiam się czy rozmawiałeś z tym dzieciakiem którego przytoczyłeś czy nie potrzebuje pomocy? Albo z kimkolwiek z Kolumbii że piszesz wyrokując że tam chcą ćpać i się zabijać? Czy z tymi matkami? Wiesz ja pracuję z ludźmi chorymi,uzależnionymi i powiem Ci że żadna z tych osób nie wstała pewnego dnia i nie powiedziała, będę chlać/ćpać/żreć itd dopóty, dopóki się nie uzależnię. Poza tym u nas masz wybór, możesz dać albo i nie, bo tak jak napisał monkey: W Polsce na szczęście ludzie nie umierają z głodu tylko z pragnienia (od siebie dodam że pewnie chodzi o pragnienie miłości).

monkey 27 stycznia 2019 21:59
0  1

@kiszony: Hosanna na wysokości. Bardzo Ci dziękuje za ten komentarz. Pragnienie miłości.

kiszony 28 stycznia 2019 10:58
0  0

KzU 11 lutego 2019 19:32
0  0

@kiszony: Ja jednak sądzę, że uzależniasz się sam nikt Ciebie do tego nie zmusza i całe życie każdy jest ciągle uświadamiany o możliwości uzależnienia od czegokolwiek. Poczynając od szkoły kończąc na reklamach itd itd. Nikt inny za to nie odpowiada, sam odpowiadasz za swoje życie i skoro wolisz brać/pić to to rób. Wiem, że to choroba, ale mam w rodzinie zarówno alkoholików jak i palaczy i jeśli chcesz to możesz z tym wygrać bez niczyjej pomocy to tylko kwestia tego czego pragniesz. To nie jest choroba na którą nie ma lekarstwa to kwestia twojej psychiki.
Pomyśl logicznie, masz do wyboru jedzenie lub alkohol? Co wybierasz ? Jeśli nie widzisz granicy to się nawet do niej nie zbliżaj.

kiszony 12 lutego 2019 08:59
0  0

@KzU: Wiesz, sądzić to może sobie każdy. Lecz światowa organizacja zdrowia (WHO) mówi coś kompletnie innego, dlatego też uzależnienie takiej jak np. alkoholizm czy narkomania ma swoją jednostkę chorobową,bo jest chorobą. Ale co oni tam wiedzą.
"Pomyśl logicznie, masz do wyboru jedzenie lub alkohol? Co wybierasz ? Jeśli nie widzisz granicy to się nawet do niej nie zbliżaj"
"Tam po prostu chcą ćpać i się zabijać, mają po 10 dzieci które nie znają swoich ojców, większość matek stać na krak, a nie na jedzenie. Nie chcą tego zmieniać wolą dalej tak żyć. U nas w Pl, daj żebrakowi 2zł? Za 15 minut spotkasz go pod monopolowym. Głoduje przez brak serca czy z własnego wyboru?" l dlatego to choroba.
Zachęcam Cię do poczytania trochę na ten temat,o mechanizmach uzależnień dowiesz się dlaczego wolą przeznaczyć na chlanie ćpanie niż na żywność.
Wiesz,można też nie pić nie ćpać w zaparte, zdarzają się też takie przypadki rzadko bo rzadko ale zdarzają się,lecz z trzeźwością psychiczną to nie ma nic wspólnego.

KzU 12 lutego 2019 21:44
0  0

@kiszony: Wiem na czym to polega ten mechanizm, ale problemem jest to dlaczego do tego dopuszczasz? Jak wielu uzależnionych wypiera swoje uzależnienia? Pomoc typu dawanie pieniędzy nie jest pomocą bo dzięki temu mają za co ćpać dalej. Dawanie jedzenia u nas w kraju się nie sprawdza. Znam ludzi którzy sprzedają jedzenie od opieki aby mieć na picie. Opieka nad ich dziećmi? Spoko, ale jaki to ma efekt na biorących rodziców?

kiszony 13 lutego 2019 10:24
0  0

@KzU: Nie za rozumiem do czego dopuszczam. Uzależnieni wypierają swoje uzależnienie bo rządzi nimi mechanizm iluzji i zaprzeczeń,dlatego to choroba. Piszesz że wiesz na czym polega mechanizm ale pytasz o niego. Nie rozumiem. Przecież pisałem ,jak i monkey że nie musisz dawać. A co do opieki nad dziećmi to czasem jedynym wyjściem żeby je wyciągnąć z piekła to opieka przez bliskie osoby rodzinie,w najgorszym wypadku odpowiednie instytucje.
Masz lepsze rozwiązanie ? Wiele instytucji chętnie je rozważy z pocałowaniem ręki .

KzU 26 lutego 2019 15:59
0  0

@kiszony: To było pytanie retoryczne.

Zobacz też