Ten wujaszek
ale nie wiem z jakiej to ksiazki, bo dostalem od tak XD
zapomnieli dodac ze druga polowa to niewolnictwo xD

dobre
   
słabe
    7


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
waszmyszka 12 stycznia 2019 16:16
0  0

Postawa wobec jest wazna

BogPierun 12 stycznia 2019 18:26
0  0

Wystarczy zlikwidowac podatki prawo i ustawy dochodowe i sama sie sprawa rozwiąże!!! Podatki to zniewolenie i wyzysk drugiego człowieka!!!

karl9 12 stycznia 2019 18:59
0  0

@BogPierun: jasne zlikwidować podatki... a potem co miesiąc rachunek za policję, straż pożarną, opiekę zdrowotną, edukację... a jak kogoś nie stać to jego problem, tak?

BogPierun 12 stycznia 2019 20:05
0  0

@karl9: Tak, jak policja, wosjko służba zdrowia i straż pożarna, mają w dupie spoleczenstwo to po co utrzymywac. likwidujemy podatki zlikwidujemy mandaty i glupie kary ludziom. Ja nie widze problemu. Widze ze sie boisz! Nawet podatek dziesieciny z średniowiecza jest duzo tanszy niz obecne podatki, jakoś normalnie funkcjonowały krolestwa. Prywatna służba zdrowia jest duzo tansza niz ten żart z nfz-etem.
Ponad to społeczność zacznie sie momentalnie bogacic! Policje utrzymywać, to kompletna kpina, jedyna i służebną racja bytu jest wojsko, na ktora z mila checia sam bym placil ludziom pieniadze za moją ochrone, rodziny, w koncu bym się czuł, że chroni mnie wojsko a nie pożal się boże upośledzonych kmieci, co ich zadaniem jest okradac spoleczenstwo i sluzyc urzędnikom.

Prawda boli i bedzie boleć!

karl9 12 stycznia 2019 22:18
0  0

@BogPierun: Chciałbym wierzyć że to wszystko jest tak proste jak mówisz. Ale dziesięcina to podatek tylko na kościół, a oprócz niego były jeszcze inne podatki jak

  • Pańszczyzna - przymusowa, bezpłatna praca w zamian za zezwolenie na użytkowanie ziemi,
  • Podymne - stały podatek pobierany od każdego domu mieszkalnego,
  • Myto- opłata za przewożone towary na szlakach handlowych w komorach celnych,
  • Pogłówne - podatek pobierany bez względu na stan majątkowy

zródło: http://finanse-publiczne.wyklady.org/wyklad/594_podatki-w-sredniowieczu.html
I uważam że owszem jest wiele rzeczy które można poprawić i w działaniu państwa i różnych instytucji, ale kiedy ktoś mówi że wywróci wszystko do góry nogami i będzie lepiej to jestem trochę sceptyczny.

BogPierun 13 stycznia 2019 07:24
0  0

@karl9: Co ty mowisz dziesiecina jest podatkiem rocznym do pierwszego rozbiou1772 r. był ściągany od obywatela, płaciło sie tylko raz w roku na Krolestwo i byl jednaki w calym kraju. Kościół miał zakaz brania pieniedzy od wiernych, był oblozony ustawa o prawach ograniczajacych i koscil placil chorendalny podatek na krolestwo, dlatego były wojny najczesciej nantle religijnym. Wyobraź sobie że to co się ludzie w szkołach ucza nikt nie mowi o Bolesławie I Chrobrym, ktory podbil debilny watykan by oglosic sie Carem r roku jakoś w roku 1023 albo 1025 i byl tylko przez rok. W odwecie skurwydziad papież z watykanu otruł naszego Króla.
Ponad to nasz Kraj Polska powinna sie odciac od "skurwysyniw watykanu"! Ile to zla ludziom wyrządziło. Z wprowadzeniem ustawy o odebraniu wszystkich dóbr i butynkiw z gruntami ziemi na naszym terenie, z przywróceniem ustawy o każe wyludzania pieniedzy, z pelnymi ograniczeniami i w tym samym czasie, dopiero po ukinczeniu 18 lat powno sie dzieci chrzcic kto che, a nie na starcie zmuszac i edukować chujową poprawnością ciemnogrodu. Religie ograniczają rozwoju czlowieka w każdej dziedzinie!!!

karl9 13 stycznia 2019 11:05
0  0

@BogPierun: Dziesięcina to podatek religijny, natomiast z mojej wiedzy w 1772 roku wprowadzono obowiązkowe pogłówne na samo wojsko. W tamtym czasie też wprowadzano państwową oświatę ale nie wiem z czego była finansowana, natomiast wcześniej większość oświaty należała do kościoła. Nie było również wtedy państwowej policji ani straży pożarnej i ludzie sami musieli się zajmować różnymi problemami. Nie wiem też z jakich pieniędzy była opłacana służba zdrowia i czy w ogóle większość społeczeństwa miała do niej dostęp.

Natomiast odnośnie chrztu to jest on dobrowolny i zależy od woli rodziców, i z tego co wiem nie ma on żadnych konsekwencji, możesz być takim samym ateistą, agnostykiem czy wyznawcom innej religii z nim i bez niego.

Zobacz też

Moje Hobby
Rise of the sun
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur
zdjęcia szamanów z różnych kultur