Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 7 ozzie ozzie Mikroblog    link    19 stycznia 2019 16:57     2715

Antybiblioteka

Posiadaj więcej książek niż jesteś w stanie przeczytać. Dzięki temu będą Ci przypominać jak jeszcze mało wiesz i jak wiele jest jeszcze rzeczy w życiu do poznania.

#książki

dobre
   
słabe
    6


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
kiszony 22 stycznia 2019 18:47
0  0

Ilość nieprzeczytanych książek wcale nie jest wyznacznikiem niewiedzy. Pamiętam gdy byłem nastolatkiem tata mi mawiał żeby nie do końca wierzyć w słowa a patrzeć na czyny, oraz żeby nie wierzyć we wszystko co jest napisane w książkach. Teraz wiem co miał na myśli, prawdziwym jest powiedzenie że to zwycięscy piszą historię.

ozzie 22 stycznia 2019 18:56
0  0

@kiszony: wiadomo, że otaczanie się nowelami romantycznymi to byłby kiepski pomysł, jednak książki z dziedziny którą sie interesujesz to już całkiem dobra sprawa.

kiszony 24 stycznia 2019 16:00
0  0

@ozzie: Co kto lubi Kolego, np Moja mama lubi książki o tematyce romantycznej i nie uważam tego wcale za kiepski pomysł. A w opisie chodzi o sam fakt posiadania więcej książek niż jest się w stanie przeczytać co będzie przypominać ile jest jeszcze do poznania, książka książce nie równa.To tak jakby mieć kolekcję tysięcy filmów których po pierwsze fizycznie nie jest się w stanie obejrzeć a drugie że sporej części można po prostu nie chcieć oglądać.

ozzie 24 stycznia 2019 18:53
0  0

@kiszony: tutaj mi chodzi o kontekst wiedzy jaką można uzyskać, w przypadku rozrywki, jeżeli kogoś to bawi to jak najbardziej mój przykład złym pomysłem nie będzie. Co do podanej analogii, to również można powiedzieć, tak jakby żyć na planecie pośród miliardów innych planet i nie być w stanie fizycznie dostać się na żadną inną, nie wspominając o chceniu - bo kto by chciał się dostać na przykład na Wenus jak tam lawa pod nogami, a na Marsie piździ :P

kiszony 24 stycznia 2019 19:48
0  0

@ozzie: Kolego nie łapiesz, można zgromadzić nawet wszystkie książki świata a i tak znaczna część z nich to chłam jak np"Szaleni rozpierdalacze wszystkiego na zwariowanej planecie srania w atmosferze wymiocin" ,której przeczytanie na pewno nic mądrego nie wniesie w moje życie,więc nie mam żadnej potrzeby poznania jej. A analogia z planetami myślę że jest nietrafiona, bo mimo że nawet najgorsza książka czy film może być co najmniej nużące to nie zagrozi to życiu, natomiast odwiedzenie podanej przez Ciebie Wenus przyznasz że tak.
Tak że
Bless

BogPierun 24 stycznia 2019 23:10
0  0

@kiszony: trzeba czytać.

Zobacz też