Rocznica Powstania Styczniowego

dobre
   
słabe
    23


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

McGuinnes 4 dni temu, 23 stycznia 06:07
0  12

To jest bohater, a nie goście w patriotycznej odzieży. Cześć i chwała!

Wotan 23 stycznia 2019 05:03
0  1

Szanuję

McGuinnes 23 stycznia 2019 06:07
0  12

To jest bohater, a nie goście w patriotycznej odzieży. Cześć i chwała!

[Komentarz skasowany]
monkey 23 stycznia 2019 13:25
0  1

@liczigo: chyba nie wyczułeś sarkazmu ;)

Moon 23 stycznia 2019 14:58
0  1

@monkey: W tym stwierdzeniu nie było sarkazmu to raz, dwa noszenie odzieży nie czyni "bohatera" , autorowi mogło co jest bardziej prawdopodobne chodzić o "patriotów",że noszenie patriotycznych koszulek nie czyni z nich patriotów - robią to dopiero czyny ale tych nie da się na podstawie samego ubioru stwierdzić więc @liczigo słusznie zadał pytanie kto ich uważa za bohaterów :) Taka szybka rozkmina logiczna zdania :)

monkey 23 stycznia 2019 17:28
0  0

@Moon: Sądzę,że troszkę się wypuściłeś przed szereg :) bowiem jedynie autor wie co miał na myśli. Ja wyczułem sarkazm,bo jak sam napisałeś "noszenie odzieży nie czyni bohatera", więc jak inaczej to odczytać? taka moja logiczna rozkmina :)

[Komentarz skasowany]
[Komentarz skasowany]
[Komentarz skasowany]
[Komentarz skasowany]
[Komentarz skasowany]
[Komentarz skasowany]
monkey 23 stycznia 2019 18:31
0  0

@McGuinnes: Czyli dobrze wyczułem sarkazm. A propos rozmontowania pomnika LWP... Musi jeszcze minąć trochę lat byśmy załapali stan równowagi.

[Komentarz skasowany]
monkey 23 stycznia 2019 20:42
0  1

@McGuinnes: Są tzw "prawdy czasu". Przez pół wieku bohaterami byli ci spod Lenino a o np "wyklętych" w ogóle nie można było mówić,stąd to obecne odbicie... Kiedyś naszym wrogiem było RFN i NATO a obecnie propaganda szykuje mięsko armatnie na wschód. W sumie to ciekawe,przecież Powstanie Styczniowe to była walka z carską Rosją,dlaczego więc tak niewiele się o nim obecnie mówi?

Moon 23 stycznia 2019 21:26
0  0

@monkey: I tu właśnie dotarliśmy do sedna tego "odwróconego okręgu " - przez ponad 60 lat wyklęci byli wyklęci więc teraz ich kult wzrósł tak jak kiedyś kult 1 i 2 AWP

Podobieństwa na tym się jednak kończą, to co przeżywali ludzie, nie tylko żołnierze, ale ludzie z podziemia niepodległościowego w porównaniu z tym jak to nazywasz "traktowaniem" t jednak spore nadużycie, morederstwa, śledztwa, prześladowanie, szykany itp to nie to samo,że ktoś teraz napisze,że wyzwolenie Warszawy w 1945 to nie była żądna bitwa, to ,że napiszemy,że "bohater " Świerczewski to kawał pijaka i skurwiela przez którego zgineło więcej naszych chłopaków niż Niemców czy Ukraińców to też nie brak szacunku dla zwykłych żołnierzy ale prawda historyczna odkrywana po latach propagandy i nie wygodna dla postkomunistycznych elit które się na tej propagandzie wychowały.

Nie ma jednak porównania z tym,że teraz możesz kupić koszulkę z wyklętymi do tego,co przechodzili za czasów komunistycznego reżimu.

[Komentarz skasowany]
Moon 23 stycznia 2019 21:20
0  0

@monkey: No nie bardzo, primo sarkazm działa również na zasadach logiki przy użyciu składni, w wypowiedzi autora nie było sarkazmu.Było stwierdzenie.Oczywiście autor może nazwać nawet słonia rybą słodkowodną ale nie będzie to sarkazm ani nic logicznego a jedynie jego wesoła twórczość :)

A ad rem - żadna odzież nie czyni "bohatera" ale odzież tematyczna może wskazywać na zainteresowania i poglądy - po to się nosi koszulki z ulubionym zespołem tz za moich czasów tak było - i pewnie część z noszących patriotyczną odzież robi to samo, nie po to żeby być "bohaterami" bo noszenie odzieży i "bohaterstwo" nie ma związku logicznego ale po to by pokazać,że są np patriotami - ocenę czy są i czy wszyscy to inna kwestia ale samo nazewnictwo i logika wskazywałaby na taką a nie inną konstrukcję zdania i oceny zachowania - koszulka patriotyczna - patriota a np noszony order - bohater / ot taki przykład ;)

ergo jeśli miałby być zachowany związek noszenia odzieży i tego co ma to sobą reprezentować to powinno być :

"To jest patriota , a nie goście w patriotycznej odzieży. Cześć i chwała!"

O logice zawsze chętnie porozmawiam :)

monkey 24 stycznia 2019 02:43
0  0

@Moon: :)

[Komentarz skasowany]
[Komentarz skasowany]
bdnu 23 stycznia 2019 11:33
0  1

Ale ta Syberia hartuje

OnionCHN 26 stycznia 2019 01:44
0  0

Ale Polska nie jest niepodległa.

Zobacz też

oj potrzebujemy
Jak ominąć kometę
Like a boss
Miejscówka
Ashera cat
Kiedy w końcu zalegalizują lek chociaż leczniczo..
Dzieńdobry
mistrz i uczeń
mistrz i uczeń
Like a boss
High five.
Wanna.