Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 6 marla Marla Mikroblog    link    31 stycznia 2019 12:57     2929

"Nowe badanie pokazuje jak halucynogenny narkotyk zakłóca drogę impulsów w naszym mózgu.

Grupę 25 zdrowych uczestników badania poczęstowano „kwasem”, a następnie monitorowano pracę ich mózgów. Naukowcy zauważyli, że narkotyk wywoływał tam prawdziwą powódź informacji: wzgórze, czyli naturalny rodzaj bramki szumów filtrujący bodźce, przestawał spełniać swoją rolę i pozwalał by wszystko bez przeszkód szło wprost do kory czołowej. Można to porównać do prawdziwej powodzi wrażeń, którą zalewany jest umysł.

Zaburzenie tej komunikacji tłumaczy wiele efektów wiązanych z działaniem LSD: strumienie świadomości, zatracenie poczucie ego, halucynacje.

Uczestnicy badania otrzymywali raz narkotyk, a w innej próbie placebo. Wcześniej mieli okazję także zobaczyć urządzenie pomiarowe, żeby upewnić się jak wygląda i czy jest wygodne – na wszelki wypadek, zanim LSD mogłoby zaburzyć ich percepcję. Gdyby sama obecność maszyny i jej wygląd wpływały na pacjentów, wyniki byłyby w oczywisty sposób niemiarodajne.

Hipoteza, którą badano, pojawiła się po raz pierwszy mniej więcej przed dekadą. Zakłada, że LSD zaburza pracę wzgórza mózgu, przez co zamiast filtrować informacje zaczyna ono przekazywać je do innych jego części. Właśnie dlatego aktywowane są inne zmysły, pojawiają się naprawdę dziwne efekty."

http://www.national-geographic.pl/national-geographic/nauka/lsd-odblokowuje-hamulce-w-mozgu-swiat-dookola-nas-nie-jest-tym-co-obserwujemy

dobre
   
słabe
    2


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
terence 31 stycznia 2019 20:32
0  3

aż mi się zeszłoroczny kwasik w plenerze przypomniał
taki pyszny i uhahany a wokół była zieleń
mniam

„Dzisiaj młody człowiek na kwasie zdał sobie sprawę z tego, że cała materia to tylko energia skondensowana do powolnych wibracji. Że wszyscy jesteśmy jedną świadomością, która doświadcza samą siebie poprzez różne podmioty. Nie ma czegoś takiego jak śmierć. Życie to tylko sen. A my jesteśmy jedynie wyobrażeniem nas samych… A teraz Tom i prognoza pogody”

Kwas dla mas!

glo8trott3r 14 lutego 2019 06:06
0  0

LSD pomaga zbudować nową, pełną świadomość. I wyjść z emocjonalnego bagna!

Zobacz też