Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • -2 glo8trott3r glo8trott3r Mikroblog    link    14 lutego 2019 06:03     4586

"Panoszący się, okraszony sześcioma kolorkami kult wesołej cipy i wesołego penisa jest jeszcze większą ciemnotą niż kult ukrzyżowanego cieśli.

Dlaczego tak uważam?

Ponieważ ukrzyżowany cieśla wychodził w swej ideologii dalej niż kultyści cipy i penisa. Ukrzyżowany cieśla stworzył kompleksowy system etyczny, który zakładał by wyznawca nieustannie wymagał od samego siebie, by osiągnąć równowagę psychiczną i emocjonalną.

Fakt faktem, historia pokazuje, że kult ukrzyżowanego cieśli padł na bardzo podatny grunt, lecz ciemnota i powierzchowność wielokrotnie brała górę nad zgłębieniem tego, co cieśla faktycznie miał na myśli.

Ukrzyżowany cieśla wiedział, że jedynym sposobem, dzięki któremu jego nauki będą mogły przetrwać i roznieść się po świecie, będzie kult jego samego. Zgodził się na kult jednostki i zapoczątkował go z rozmachem. Wiedział najpewniej, że bez drastycznego obrazu w postaci trupa na krzyżu jego porady i wskazówki psychoterapeutyczne przepadłyby w gąszczu innych, mniej wyrazistych, aczkolwiek zbliżonych założeniami kultów pozostałych, konkurencyjnych psychoterapeutów.

Dzięki ukrzyżowanemu psychoterapeucie wielu ludzi odnalazło właściwą ścieżkę i żyło tak, by na świecie było lepiej i im, i otoczeniu. Styl życia postulowany przez cieślę wpływał na wszystkie aspekty życia człowieka. Odpowiadał na większość podstawowych ludzkich pytań i prezentował możliwe ścieżki postępowania, nakazując poddawanie się permanentnej autorefleksji i poszukiwaniu w sobie wad i niedoskonałości.

Wracając do sześciobarwnego kultu cipy i penisa, czyli kultu reakcji chemicznych w mózgu i popędu seksualnego. Zadajcie sobie pytanie, takie szczere pytanie. Na ile potrzeb człowieka kult ten, gloryfikujący za wszelką cenę spełnienie popędu seksualnego (zaledwie jednej z całej piramidy potrzeb Masłowa) może odpowiedzieć. Na ilu polach może konfrontować się z naukami ukrzyżowanego psychoterapeuty.

Odpowiedź jest prosta. Kult cipy i penisa w żaden sposób, choćby w ułamku nie może mierzyć się z systemem autorefleksji i samodoskonalenia się prezentowanym przez ukrzyżowanego cieślę.

I teraz jeszcze jedno - Jak tu się nie wkurwić, widząc jak ten biedny, infantylny i oparty na materialistycznym podejściu system etyczny coraz mocniej wchodzący z butami w każdą dziedzinę życia społecznego wypiera o wiele bardziej złożony kult ukrzyżowanego cieśli?"
~DWK

dobre
   
słabe
    13


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
mk1981 17 lutego 2019 15:52
0  0

1) Nie "Masłowa", tylko "Maslowa" (czyt.: "masloła") - to był Amerykanin.
2) Popęd seksualny jest wyjątkowy wśród tzw. potrzeb. Żeby nie wchodzić we freudyzmy, posłużę się cytatem z Orwella, słowa Julii: "Kiedy ludzie się kochają, zużywają energię, a potem jest im dobrze i zupełnie nic ich nie obchodzi. Więc Partia zakazuje im się kochać, bo chce, żeby każdy bezustannie aż tryskał energią. Te ciągłe pochody, okrzyki, wymachiwanie flagami to po prostu oznaki niewyżycia seksualnego. Jeśli jest ci dobrze, po cholerę miałbyś się podniecać Wielkim Bratem, planami trzyletnimi, Dwiema Minutami Nienawiści i resztą tych bredni?"
3) W oparciu o poprzedni punkt, to czy "ukrzyżowany cieśla" nie chciał spowodować powstania takiej prywatnej Partii w głowie każdego ucznia, ewentualnie postawił podwaliny pod to, co Freud nazywał sublimacją libido?

glo8trott3r 17 lutego 2019 17:04
0  0

@mk1981: Stary, nie wnikam w takie rzeczy. Nie jestem psychologiem, ani nie wdaje się w internetowe dysputy.
Jak chcesz pogadać z autorem tekstu - polecam znaleźc DWK Mikroblog.
Wrzuciłem, bo mi się podoba ten tekścik. Z wypowiedzią Julii nie do końca się zgadzam. Można być szczęśliwym, spełnionym seksualnie i nadal mieć tyle energii, by być przeciwnym rządowemu szambu.
Co "cieśla" chciał spowodować, to już tylko on wie. Ale tu akurat masz sporo racji - podobieństwa są dość spore.
Pozdro ;)

mk1981 17 lutego 2019 17:21
0  1

@glo8trott3r: Hah, znalazłem!
Dzięki za wskazanie kierunku.
Pozdrawiam również :)

Marla 20 lutego 2019 16:24
0  0

Co to niby jest kult cipy i penisa?

glo8trott3r 20 lutego 2019 23:31
0  1

@Marla: Rewolucja seksualna odbywająca się aktualnie, jak mniemam.

Marla 21 lutego 2019 08:28
0  0

@glo8trott3r: eee, głupoty, ja myślę, że to jednak marginalna sprawa, która się wydaje taka istotna przez to w jaki sposób i jak często ludzie to pokazują. Takie mam przynajmniej wrażenie. Gdzieś nawet ostatnio czytałam, że dawniej głupków się ignorowało, a teraz robi się o nich programy :D

glo8trott3r 21 lutego 2019 11:59
0  0

@Marla: Zgadzam się z Tobą, bo ciężko się nie zgodzić. JEDNAK... No ciężko ignorować głupków, kiedy mądre glowy w bialych kołnierzykach za nasze pieniadze sponsorują ta propagandę (vide tęczowa karta LGBTQWERTY+ Czaskoskiego), zamiast zająć się sprawami, do ktorych zostali powołani i wybrani - infrastruktura, gospodarka etc.
Swoją drogą nawet moi znajomi i ich znajomi waginoscpetycy lub penisosceptyczki otwarcie mówią o cyt. "Jebanym homolobby", ktore bardziej szkodzi tym ludziom, niż pomaga w jakikolwiek sposób. Ale to raczej temat do przegadania przy piwie a nie na forum uja ;)

Marla 21 lutego 2019 12:01
0  0

@glo8trott3r: też się zgadzam :) ze wszystkim, u mnie to samo, tak mi się życie ułożyło, że duży krąg moich znajomych to właśnie osoby homoseksualne i wszystkie zgadzają się z tym co piszesz, niechętnie odnosząc się do wszystkiego co się w zakresie "homolobby" :D dzieje! Kwestia rozsądku chyba, świat zwariował i nic nie możemy z tym zrobić.

glo8trott3r 21 lutego 2019 13:24
0  1

@Marla: noo... sami nie dajmy się zwariować! :)

Gallant 27 lutego 2019 23:54
0  0

W życiu nie przeczytałem większych bredni xD
Po pierwsze, polecam jednak przeczytać pismo święte, włącznie ze starym testamentem (bo przecież,też wchodzi w skład, kultu cieśli) - brutalny,bez większego sensu, mocno fantastyczny i na pewno nie miłosierny.
Twój cytat: Ukrzyżowany cieśla stworzył kompleksowy system etyczny.
Cytaty pierwszy lepszy z brzegu: (Jak jeden będzie za mało,to pisz całe pismo jest nafaszerowane takimi)
"[Księga Powtórzonego Prawa 13:7-12]
Jeśli cię będzie pobudzał skrycie twój brat, syn twojej matki, twój syn lub córka albo żona, co na łonie twym spoczywa albo przyjaciel tak ci miły, jak ty sam, mówiąc: «Chodźmy, służmy bogom obcym», bogom, których nie znałeś ani ty, ani przodkowie twoi - jakiemuś spośród bóstw okolicznych narodów, czy też dalekich od jednego krańca ziemi do drugiego - nie usłuchasz go, nie ulegniesz mu, nie spojrzysz na niego z litością, nie będziesz miał miłosierdzia, nie będziesz taił jego przestępstwa. Winieneś go zabić, pierwszy podniesiesz rękę, aby go zgładzić, a potem cały lud. Ukamienujesz go na śmierć, ponieważ usiłował cię odwieść od Pana, Boga twojego, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Cały Izrael, słysząc to, ulęknie się i przestanie czynić to zło pośród siebie."
Tl:DR = w skrócie \/
Poligamia, gwałty, zabijanie niemowląt i Boże "Przebaczenie.

Miłosierdzie - masz wolną wolę,ale jeśli ona nie jest taka jak moja, to będziesz płonął przez WIECZNOŚĆ w piekle. To się nazywa szantaż psychiczny, i mówienie dzieciom,ze normalne odruchy, w okresie dojrzewania czyt. Fapanie/chłostanie czupakabry/bicie niemca po kasku, to szatan i będą płonąć w piekle, nie jest moralne/etyczne.

Wycinek, pełnego podsumowania, są fragmenty - ale masz też odnośniki gdzie dokładnie znajduje się cały opis owego zdarzenia - W sumie miłosierny Cieśla zabił 2.4mln ludzi.
A propo wolnej woli - po wygnaniu z raju - gdy niby mieliśmy wolną wole, to jednak bóg dojebał potop, bo jednak to nie możemy żyć wolną wolą xD
Fantastyka - Stary testament - księga rodzaju - http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=6
"A kiedy ludzie zaczęli się mnożyć na ziemi, rodziły im się córki. 2 Synowie Boga1, widząc, że córki człowiecze są piękne, brali je sobie za żony, wszystkie, jakie im się tylko podobały.
3 Wtedy Bóg rzekł: «Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną: niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat2». 4 A w owych czasach byli na ziemi giganci; a także później, gdy synowie Boga zbliżali się do córek człowieczych, te im rodziły. Byli to więc owi mocarze, mający sławę w owych dawnych czasach. "
( spotkałem się z dwoma tłumaczeniami w jednym Giganci i Mocarze , a drugim Olbrzymi i Tytani)

"Ukrzyżowany cieśla wiedział, że jedynym sposobem" - zatrzymajmy się na chwilkę, czy Jezus (czyli 1 z 3 w jednej osobie), który jest wszechmogący, miłosierny i WSZECHWIEDZĄCY, wiedział,że jedynym, ale to jedynym sposobem jest zesłanie siebie jako syna i pozwolenie go ukrzyżować? Tutaj można by się długo rozwodzić ale bardzo fajnie, obrazuje to Paradoks Epikura

"Dzięki ukrzyżowanemu psychoterapeucie wielu ludzi odnalazło właściwą ścieżkę i żyło tak, by na świecie było lepiej i im, i otoczeniu." - Szczególnie, gdy byli i nadal są indoktrynowani i niemanipulowani do dawania pieniążków a kiedyś jeszcze do rzezi w imię Pana. Do dzisiaj mamy sytuacje,że babcie wolą dać pieniądze na radio maryja zamiast kupić sobie leki. Dla mnie religia ogłupia, bo daje odpowiedzi na pytania,na które nie ma odpowiedzi, i swoje niedociągnięcia ludzie usprawiedliwiają bożym planem.

Gallant 28 lutego 2019 00:16
0  0

@Gallant:
"Wracając do sześciobarwnego kultu cipy i penisa, czyli kultu reakcji chemicznych w mózgu i popędu seksualnego. Zadajcie sobie pytanie, takie szczere pytanie. Na ile potrzeb człowieka kult ten, gloryfikujący za wszelką cenę spełnienie popędu seksualnego (zaledwie jednej z całej piramidy potrzeb Masłowa) może odpowiedzieć."

- No więc, jesteśmy zwierzętami z świadomością,ale zanim ją zyskaliśmy, byliśmy tylko zwierzętami i zauważ,że każdy,KAŻDY gatunek, opiera się jedynie na umożliwieniu rozmnażania. Po rozwinięciu inteligencji,ludzie zaczęli się zastanawiać, kiedy jest ten najlepszy moment na posiadanie potomstwa. Pacz Murzynki w afryce (tylko Ci plemienni w tak hardcorowy sposób), chuj,ze nie mamy co jeść, chuj,że 4 dziecko umiera mi z głodu, zrobię 5 i 6, bo mi się chce ruchać. (Tak murzynki mają o około 40 ptk mniej IQ niż średnia światowa)
I teraz znowu wparowywuje poniekąd cieśla z kościółkiem i mówi,że antykoncepcja to zło, i nie wolno używać xD

Nie rozumiem,dlaczego wiedzę z zakresu medycyny (chemii i biologii) nazywasz Kultem i jeszcze sugerujesz,że pismo święte lepiej oddaje to jak działają nasze organizmy.

"Odpowiedź jest prosta. Kult cipy i penisa w żaden sposób, choćby w ułamku nie może mierzyć się z systemem autorefleksji i samodoskonalenia się prezentowanym przez ukrzyżowanego cieślę."

"I teraz jeszcze jedno - Jak tu się nie wkurwić, widząc jak ten biedny, infantylny i oparty na materialistycznym podejściu system etyczny coraz mocniej wchodzący z butami w każdą dziedzinę życia społecznego wypiera o wiele bardziej złożony kult ukrzyżowanego cieśli?" "

Jak tu się nie wkurwić, jak świat idzie do przodu, mamy naukę i uwaga nie tylko Chemia i Biologia, którą masz w dupie, ale psychologia :O ( Carl Jung - polecam się zapoznać może trochę zrozumiesz jak ukształtowałeś się "ty" - i nie z nim tylko z tematami tego co ogarnął ) Zostaje wyparta, przez ideologię, która przez sobory jest spaczona i zakłamana - opierająca się na książce z przed 2000lat - powybierane fragmenty.
Czego odrzucasz Koran? - Bo Kościół X lat temu nie uznał, Mahometa jako pełnoprawnego proroka, no kurwa a kim oni niby są aby Ci okroić "twoja wiarę"? Ooooo.... ŚWIATOWID - słyszałeś, o kim takim? Jakby Polska była w lepszej sytuacji i Mieszko nie obsrał zbroii przed niemcami i nie przyjął chrztu, to byś wierzył w niego.
Są badania,że około 80% ludzi wierzących wierzy w tą samą religię co ich rodzice i środowisko.( już po tym wszystkim nawet mi się nie chce szukać źródła - więc możesz założyć,że nie mam racji i się do tego nie odnosić)
hmmm.. Jedna religia z wielu, jak się tu dostała? Jaką religię wyparła? Czego akurat kult cieśli według Ciebie jest lepszy od klutu Buddy? - podpowiem :INDOKTRYNACJA
Według mnie buddyzm ma bardziej moralne założenia,ale to już kolejna dyskusja.
Tak więc, jeśli ktoś dobrnął do końca, to szanuję bardzo i pozdrawiam cieplutko.
A @glo8trott3r Nie wiem, czy Ci się chciało to wgl czytać, bo dojebałem niezły poemat,ale mam nadzieję,że za poznasz dokładnie religie Chrześcijańską, potem inne, potem o obecnym stanie nauki, jeśli chodzi o nas samych i jak działamy fizycznie i psychicznie, oraz naszą egzystencję we wszechświecie.

Gallant 28 lutego 2019 00:17
0  0

@Gallant: jeszcze tylko dodam - nie, nie popieram, zezwierzęcenia i ruchania wszystkiego co ciepłe i się rusza xD

glo8trott3r 01 marca 2019 11:27
0  1

@Gallant: no proste ze dotrwalem i przeczytalem, ale najzwyczajniej w swiecie nie chce mi sie odbijac pileczek czy pisac z czym sie zgadzam. Tekst wrzucilem, bo mi sie spodobal. Jak chcesz podyskutowac to zapraszam na DWK Mikroblog ;) to jego wpis.
Co do poznania chrzescijanstwa i wierzen przedchrzescijanskich - wierz mi, orientuje sie calkiem nieźle ;)
Pozdro!

Zobacz też