Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 1 aqualinespirit Aqualinespirit Mikroblog    link    04 kwietnia 2019 16:19     4236

Chemia to Zuo

Zawsze zadziwia mnie z jaką łatwością ludzie przypinają łatki produktom określając ogólnie, że coś jest z chemią, albo chemiczne itd. jednoczesnie kwalifikując produkt jako niezdrowy.

Woda jest związkiem chemicznym. Czyli co, trująca jest? W zasadzie to jest i to śmiertelnie, jak wszystko zresztą, różna jest tylko dawka śmiertelna, ale to chyba nie o to chodzi.

To może, chodzi o to, że chemia organiczna nie jest zdrowa. Nie, to jeszcze bardziej bezsensu, bo wlasciwie wszystko co jemy to chemia organiczna.

No to moze, chodzi o to, ze niezdrowe sa tylko te zwiazki, produkowane przez czlowieka. No, ale to tez nie trzyma sie kupy, bo najsilniejsze trucizny na swiecie sa albo alkaloidami pochodzenia roslinnego, albo neurotoksynami pochodzenia zwierzecego. Wiec 100% naturalne. Zatem i to nie o to chodzi.

Moze ktos? cos? Bo nie rozumiem, co oznacza okreslenie, ze cos jest chemiczne.

dobre
   
słabe
    3


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
BogPierun 05 kwietnia 2019 09:54
0  0

Chemia składa się z elektronów w polu magnetycznym jądra atomowego i to te elektrony (nazywane wiązaniami - kowalencyjnymi) ilość ich znajdujących się w tym polu nadaje wartość chemiczną danej cząsteczki, a tych cząsteczek składa się od groma. Jądro atomu składa się z Neutronów i protonów (pod nazwą nukleon) i w pewnej ilości są proporcjonalne choć protony nadają tu dużego znaczenia, budowy jądra są zawsze dodatnie +. Idąc dalszym krokiem zagłębiając się w budowę jądra rozdzielamy na kwarki (czyli pył kosmiczny) protony i neutrony (neutralne). Jeszcze bardziej przybliżmy mikroskopem, czym jest pył kosmiczny - można odnaleźć pod nazwą "efekt fotoelektryczny", jest to pasmo elektrycznego światła.
Z starego świata można szukać pod nazwą "Harmonia wszechświata". To one nadaje prądy w kosmosie i są planety zawieszone, tak to by spadły w jedno miejsce przyciągając się do siebie.

Reasumując najważniejszą wartością edukacyjną jest Elektronika - Elektryka, są jedyną wartością wyznaczającą prawa fizyki. Obecna fizyka jest do kosza na śmieci, w ponad 80% została już obalona i to co uczą w szkołach jest po prostu kłamstwem. Zamiast fizyki powinna być elektryka! A gwiazdozbiory wpakować do geografii, sposoby czytania map kartograficznych i kosmosu. Proponowałbym to przesunąć.

Odnośnie do twojej wypowiedzi, tak wszystko jest chemią, co nas otacza ale również trzeba patrzeć, że to energia zbita nadająca strukturę lub formę życia i martwej natury.
Ludzie źle rozumianej egzystencji podświadomej, lub jej źle przekazanej, pędząc za "kultem pieniądza" popadają w tryb chciwości, bogacąc się na masach lepiej określana forma ludzi "TŁUSZCZA" (z filmu "Żywot Brajana").
Obecnie żywność jest zdeformowana, pod gmo, lub ciężką chemię (pestycydy, repelenty), lub bawienie się związkami toksycznymi, np napal w Vietnamie, lub tereny Pyrpecia, Fukushima. Roślinę zmusza do dostosowania się do nowego terenu w jakim się znajduje. Wszystko się przekształca, zwierzęta i ludzie, rośliny. Dostosowujemy się jesteśmy zmuszani, przez to powstają często błędy w genach, dlatego że dużo młodych genów powstają luk deformizmy w DNA a w nich RNA. Tylko stare geny potrafią się szybko odbudować, mają długą drogę rozwoju przez wymuszenie nowego terenu rozwoju strukturalny komórki.
Komórki szybko lub wolno się rozwijają, najbardziej elastycznymi są młode, łatwiej je się modyfikuje niż stare.

Co do żywności Bio to jest też żart rolników wobec klienta!
Gdyby ktoś zwrócił uwagę w jaki sposób znamionowe uprawiają pola, w danym roku nawalą chemii nazywanej przyśpieszenie nawożenie ziemi i wiąże się z zniszczeniem sąsiadujących łąk, na których znajdują się rośliny fitosanitarne, wyjaławiając je. Też często przenawożą pola tymi nawozami, pod nazwą sloganów, "będziemy szybciej rosnąć". Sadzą Bio rośliny na takich polach, jest rolnik bio, bio.
Ludzie naruszają zbyt duże struktury "Natury". zamiast z nią żyć to starają się ulepszyć coś co jest doskonałe i można uprawiać i żyć rozważnie dbając o skrawek ziemi. Pycha ludzi się mści przez jak wyżej napisałem genami w komórkach, rodzą się częściej upośledzone dzieci i zwierzęta, rośliny. Kiedyś to się zemści ludziach pysznych.

PS. Czy taka odpowiedź Ci wystarcza.

Aqualinespirit 05 kwietnia 2019 13:58
0  0

@BogPierun:
I dlatego wlasnie jestem przeciwny podwyzkom dla nauczycieli.

petro 05 kwietnia 2019 16:21
0  1

@Aqualinespirit: Nie oceniaj całej grupy na podstawie jednej porażki edukacyjnej. Z resztą patrząc przez pryzmat komentarzy i niektórych wrzut to można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że w tym przypadku problem jest głębszy i raczej nie do rozwiązania przez nauczycieli.

Zobacz też