Skończmy wojnę z konopiami
Jak co roku 20 kwietnia o 4:20 pozwoliłem sobie na małe podsumowanie. I nadal bez zmian alkohol zabija każdego roku ok 3,5 mln ludzi, a tytoń ok 6 mln, czyli jedną osobę co 5-6 sekund. Mimo zapewnień ministra zdrowia, że marihuana to śmiertelny narkotyk, nadal bezpośrednio nikt od niej nie umiera choć konsumują ją miliony, bez względu na restrykcyjne polskie prawo narkotykowe.

Brak śmiertelnych zatruć to jeden z bardzo wielu argumentów za depenalizacją uprawy, sprzedaży i posiadania konopi indyjskich, ale nawet gdyby marihuana powodowała wiele chorób i przyczyniała się do wielu zgonów, to przecież nie jest żaden powód, by karać ludzi za to, że wybrali taką, a nie inną używkę.

#ZakończmyTęWojnę ponieważ:

 1. Jest niemoralna.
  Karanie konsumentów, którzy wybrali inne używki od alkoholu czy tytoniu, to kompletna pomyłka naszych czasów. Narkomania to problem zdrowotny i społeczny, nie kryminalny. Powiedzmy "NIE" przestępstwom bez ofiar.

 2. Jest całkowicie nieskuteczna.
  Mimo tego, że polska polityka narkotykowa jest obok prawa na Białorusi, najbardziej restrykcyjna w Europie, z badań ESPAD wynika, że aż 43% polskich uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych paliło marihuanę. W związku z tym, że Polska znajduje się w czołówce krajów europejskich pod względem spożywania narkotyków, jakie jest uzasadnienie dla kontynuowania tej nieefektywnej polityki narkotykowej, która konsumentów marihuany i często osoby uzależnione od substancji psychoaktywnych traktuje jak kryminalistów?

 3. Jest bardzo kosztowna.
  Raport Instytutu Spraw Publicznych sprzed 6 lat dowodził, że karalność posiadania narkotyków kosztowała polskich podatników 80 mln złotych rocznie. Dziś to może być jeszcze większa kwota.

 4. Obrywają pacjenci używający np. przetworów z konopi.
  Karanie pacjentów walczących o zdrowie, a niekiedy przeżycie, to barbarzyństwo zasługujące na największe potępienie. Państwo nie może odbierać nam prawa do walki ze swoim cierpieniem.

 5. Polacy chcą zmian.
  Aż 78% Polaków popiera legalizację marihuany do celów medycznych, a ponad połowa dostrzega również potrzebę liberalizacji prawa związanego z używaniem rekreacyjnym.

 6. To często główne źródło dochodu niebezpiecznych grup przestępczych.

 7. Ta wojna powoli się kończy.
  Kolejne państwa liberalizują swoją dotychczasową politykę narkotykową, dając dobry przykład innym. Popatrzmy w kierunku choćby Portugalii, która 16 lat temu zdekryminalizowała posiadanie wszystkich narkotyków. Dokładnie wtedy w Polsce zaczęto karać za posiadanie jakichkolwiek ilości narkotyków. Dziś to właśnie Portugalia jest wzorem do naśladowania jeśli chodzi o efektywność walki z narkomanią, a Polska, no cóż... ma z tym spory problem.

Miejmy nadzieję, że dożyjemy czasów, gdy wojna z narkotykami będzie jedynie mglistym wspomnieniem, a dla naszych dzieci tylko jednym z wielu niechlubnych faktów historycznych, gdzieś obok palenia czarownic na stosach i handlu niewolnikami.

dobre
   
słabe
    13


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Najlepszy komentarz:

crazygarbus ponad tydzień temu, 20 kwietnia 18:31
0  0

Nie rozumiem jednego, dlaczego skoro legalizacje popiera 50% ludzi to nie ma partii która z takim hasłem nie startuje do wyborów. Przecież to ogromne poparcie. Ja na chwilę obecną nie wiem, która partia chce legalizacji rekreacyjnej ?

Snowman ponad tydzień temu, 20 kwietnia 20:30
0  2

@crazygarbus: Wolne Konopie chcą iść w tę stronę (stworzyć partię) z postulatem żeby legalizować. Życzę żeby im się udało

tobi 20 kwietnia 2019 16:46
0  1

Ehe, akurat w to uwierzę:

Poza tym, to rząd twierdzi, że palenie marychy powoduje dziury w pamięci. Ta, jasne. Za chwilę pewnie jeszcze powiedzą, że palenie marychy powoduje dziury w pamięci.

qba115 20 kwietnia 2019 18:05
0  0

Miałem cos napisać o dziurach w pamięci.....ale wyleciało mi z głowy

crazygarbus 20 kwietnia 2019 18:31
0  0

Nie rozumiem jednego, dlaczego skoro legalizacje popiera 50% ludzi to nie ma partii która z takim hasłem nie startuje do wyborów. Przecież to ogromne poparcie. Ja na chwilę obecną nie wiem, która partia chce legalizacji rekreacyjnej ?

Snowman 20 kwietnia 2019 20:30
0  2

@crazygarbus: Wolne Konopie chcą iść w tę stronę (stworzyć partię) z postulatem żeby legalizować. Życzę żeby im się udało

crazygarbus 20 kwietnia 2019 22:51
0  1

@Snowman: To niech działają nie ma na co czekać. Szkoda tylko, że młodzi nie chodzą na wybory. Babcie obowiązkowo głosują, najpierw kościółek a później oddają głos. Strasznie mnie irytuje, że młodzi nie chodzą głosować. Trzeba głosować, oddać chociażby głos buntu iść i zagłosować na jakąś małą partie - pokazać, że ma się dość PO i PISu. Ja tak robię od kilkunastu lat i jak słyszę, że "nie poszedłem bo nie ma na kogo głosować to mi się nóż w kieszeni otwiera. Ogarnijcie się ludzie ! ! ! Każdy powinien głosować, pod karą grzywny "500 minus" : )

OnionCHN 21 kwietnia 2019 18:56
1  0

@crazygarbus: Na inne mniejsze podstawione partie albo na te które nie mają szan wygrać bo nawet jak wszyscy ich zwolennicy zagłosują to będą mieli 10%... Opuść iluzję i zacznij poszerzać swoją świadomość a potem świadomość ludzi dookoła.


https://www.youtube.com/watch?v=OViRiAUuKxM

crazygarbus 23 kwietnia 2019 13:50
0  0

@OnionCHN: Cytuje co do mnie napisałeś a później edytowałeś "@crazygarbus: Na inne mniejsze podstawione partie albo na te które nie mają szan wygrać bo nawet jak wszyscy ich zwolennicy zagłosują to będą mieli 10%... To Ty skończ pierdolić i zacznij poszerzać swoją świadomość a potem świadomość ludzi dookoła." Po za tym, że mnie obraziłeś, nic twórczego nie wniosłeś do rozmowy. Ziejesz mową nienawiści i to jest Twoja walka o lepsze jutro ? Gratuluje ! Ja przynajmniej idę i pokazuję, że mi się nie podoba to co jest obecnie, Ty obrażasz innych i oglądasz jakieś filmiki na youtubie...

OnionCHN 25 kwietnia 2019 11:58
0  0

@crazygarbus: Buahaha właśnie... A chuj nie chce mi się, miłego :)

crazygarbus 26 kwietnia 2019 21:47
0  0

@OnionCHN: Właśnie sobie zdałem, że tracę czas na odpisywanie 12 latkowi... miłego.

sativa420indica 20 kwietnia 2019 20:30
0  0

ostatnie zdanie przepiękne

boooombastic 20 kwietnia 2019 23:22
1  1

Korwin chyba chciałby zalegalizować, ale kto mądry by na niego głosował

skubi420 21 kwietnia 2019 22:04
0  0

Jakie to wszystko co napisałeś jest kurewsko prawdziwe, a zarazem smutne... Trafić do więzienia za to, że robisz coś innego niż palenie fajek albo walenie wódy, ale no jednak wóda ogłupia a narodem głupim rządzi się łatwiej :) Oby się to zmieniło jak najszybciej

ojtamojtam420 22 kwietnia 2019 05:45
0  0

prawo jest po to zeby je lamac

Zobacz też

100 lat temu budziłoby zachwyt
Już wiesz po co się przekłuwa sutki
cień.
Orzeł
Jak tam się znalazło?
Zostań blacharą w swoim domu
Zostań blacharą w swoim domu
Zostań blacharą w swoim domu
Zostań blacharą w swoim domu
Zostań blacharą w swoim domu
Zostań blacharą w swoim domu
Zostań blacharą w swoim domu