Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 6 monkey monkey Mikroblog    link    19 października 2019 16:15     2226

„Natura od wieków daje ludziom wskazówki, to my nie chcemy już z nią rozmawiać. Zatraciliśmy umiejętność porozumienia . Mamy tylko aplikacje mobilne”.
William Dafoe

dobre
   
słabe
    7


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne
Adamo 19 października 2019 21:42
0  1

Dramatycznie prawdziwe.

[Komentarz skasowany]
Adamo 21 października 2019 15:10
0  0

@monkey odczłowieczenie?

monkey 22 października 2019 06:59
0  0

@Adamo: My ludzie cywilizowani nie panujemy nad sobą.

monkey 22 października 2019 10:59
0  0

@monkey: A chcemy panować nad światem...

Adamo 22 października 2019 16:44
0  1

@monkey Znów masz wiele racji w tym co piszesz, w zasadzie mało kiedy się nie zgadzam z twoim widzeniem świata.
Jest w nas ludziach jakieś ukryte lenistwo lub beztroska, która powoduje, że im więcej mamy możliwości cieszenia się światem, im więcej środków by się realizować, zamykamy się jako społeczności w klatkach materialistycznego konsumpcjonizmu.
Globalne marki dyktują w co musisz się ubrać by nie być wyśmianym odmieńcem. Takie to a takie trampki, buty, nawet klapki wypada mieć markowe. Fastfoody z pod znaku telewizyjnej reklamy mówią co nam musi smakować by pozostać w "dobrym szczęśliwym radosnym towarzystwie" Koncerny elektroniczne bombardują nas mnogością rozwiązań i ułatwień intuicyjnie asystującym przy czynnościach kompletnie tego nie wymagających. Do tego jeszcze kilku pożytecznych idiotów podających się za politycznych mężów opatrznościowych tłoczy nam jakieś puste frazesy o niczym opakowane w patetyczne czy też pseudo postępowe ideały.
Człowiek pozostawiony sam sobie, szukający wyjścia z osamotnienia zrobi wszystko, by należeć do jakiejś wspólnoty. bez względu czy będzie to wspólnota buta Nike, czy spodni z trzema paskami, telefonu z jabłkiem, czy euroentuzjastycznej partii ekologicznych terrorystów. Człowiek to kupi, przepłaci, wpasuje się w ów nurt byle tylko nie pozostać samotnym odmieńcem. Dlatego nic nie zastąpi kontaktu z drugim człowiekiem. Rozmowy, listu, wspólnego wyjścia, wyjazdu. W każdym z nas siedzi tyle myśli, które ciężko czasem zebrać do kupy i klarownie wydobyć za ich pomocą przekaz. Mimo to warto to robić, bez względu na krytykę tych, którzy wolą posłać lajka i podpisać się w ten sposób pod gotowcem, który w gruncie rzeczy jakoś ich wyraża? ;)
Dlatego zaglądam tu codziennie, bo tu ludzie jeszcze ze sobą rozmawiają, wymieniają myśli, pokazują kawałeczki swojego świata, świata swoich pasji..
Trochę mnie poniosło, tak na szybko ale mam nadzieję,że zrozumiałe jest to co napisałem.

monkey 22 października 2019 18:56
0  0

@Adamo: Dziękuję Ci za ten szczery komentarz.

Zobacz też