# Przyczyny:

Prawo Price'a - 50% pracy wykonuje się przez pierwiastek kwadratowy z całkowitej liczby osób uczestniczących w pracy. tj. dla 10 osób - 3 osoby robią połowę, dla 100 osób jest to 10 osób, dla 10 000 osób 100 osób robi połowę pracy.
~"Wyobraź co się dzieje kiedy grasz w monopoly, na początku wszyscy mają tyle samo pieniędzy, niektórzy zaczynają trochę tracić a inni zyskiwać, i kiedy zyskujesz to prawdopodobieństwo że będziesz dalej zyskiwał rośnie, a kiedy tracisz to Twoja podatność na stratę rośnie, po jakimś czasie jakaś osoba ma 0 i odpada z gry, i znowu po jakimś czasie coraz więcej osób ma 0, aż na koniec jedna osoba ma wszystkie nieruchomości i wszystkie pieniądze. ... To się dzieje kiedy grasz w iterowaną grę handlową do końca"


https://www.youtube.com/watch?v=vKwMvC-LLOQ

Skutki:

Współczynnik Giniego a przestępczość
Współczynnik Giniego - Miara nierówności rozkładu dochodów; przybiera wartość między 0 a 1. Wskaźnik ten osiągnąłby wartość 0 (rozkład jednorodny), gdyby wszystkie osoby miały ten sam dochód, natomiast wartość 1, gdyby wszystkie osoby poza jedną miały dochód zerowy.

"przyczyną przestępczości, a szczególnie przestępczości agresywnej, jest Względna Bieda/Ubóstwo... bieda polega na tym, że nie masz dość pieniędzy na jedzenie, względna bieda ma miejsce, gdy facet z sąsiedztwa ma znacznie lepszy samochód niż Ty"


https://www.youtube.com/watch?v=M3XYHPAwBzE

dobre
   
słabe
    0


poprzednie Czy wiesz, że możesz użyć kursorów w lewo / prawo ? następne

Zobacz też

Kosciusko
Kosciusko
Kosciusko
Kosciusko
Kosciusko

Prawda
Molekuła
Niesporczak
Jak rozmawiać z ludźmi, którzy wierzą w teorie spiskowe, czyli śmieszkowanie strategiczne
Jak rozmawiać z ludźmi, którzy wierzą w teorie spiskowe, czyli śmieszkowanie strategiczne
Malowanie