• 5 marla Marla Mikroblog    link    2 dni temu, 18 czerwca 20:46     395

Czas wrócić do czytania Carrolla. Tak mało i dużo jednocześnie z niego pamiętam.

"Na początku miłości trze­ba chodzić bar­dzo os­trożnie, do­piero później można się puścić pędem przez po­la pros­to w objęcia ukocha­nego, kiedy ma się pew­ność, że nas nie wyśmieje, jeśli się potkniemy".

Jonathan Carroll – Muzeum Psów

dobre
   
słabe
   
0


  • WOW

    39 marla Marla SFW    link    3 dni temu, 17 czerwca 11:38     58173

WOW

Więcej tutaj: http://photified.ca/ po prostu nieeeesamowite!

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

fabianos2 przedwczoraj o 12:12
0  3

  • Gwiezdny las

    25 marla Marla SFW    link    4 dni temu, 16 czerwca 20:52     20714

Gwiezdny las

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

listonosz39 godzinę temu
0  1

Mega

Emocjonalna i okrutna sieczka!
Przychodzę dzisiaj do Was z czymś naprawdę ciekawym, poleciła mi go @Mniszek na naszym ostatnim spotkaniu i jestem jej bardzo, bardzo wdzięczna!

http://www.filmweb.pl/film/Happiness-1998-765

Jednak muszę Was uprzedzić. Ten film jest dla widza okrutny, w ten psychologiczny sposób, kiedy czujesz ten nieprzyjemny ucisk w głowie, czujesz wewnętrzny dyskomfort, ale doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że obejrzysz go do końca, cokolwiek by się tutaj nie działo. Sam koniec można chyba spokojnie uznać za gorszący.

Sam tytuł jest wobec treści podłą ironią. Poważnie. Nikt tutaj nie jest szczęśliwy, ludzie nienawidzą sami siebie, krzywdzą innych, myślą egoistycznie i ciągle chcą się za to karać lub zupełnie ignorują to co robią. Mam wrażenie, że bohaterowie tutaj to ich najsmutniejsze wersje samych siebie. Nie chcę zdradzać fabuły, bo sama niczego o nim nie czytałam przed seansem zdając się zupełnie na świetny gust @Mniszek, z którą wspólne oglądanie filmów to jedna z moich ulubionych przyjemności!

Bardzo podobały mi się sceny, w których wesoła, sielska muzyczna znana z filmów obyczajowych i komediowych lat 90 tych zostaje zestawiona z trudnymi, przejmującymi lub mocno emocjonalnymi scenami, co powoduje w głowie bolesny konflikt i jest dodatkowym atutem filmu (dla mnie przynajmniej, bo nie jest to pozytywne uczucie :D).

Świetny, kontrowersyjny nieco, smutny, okrutny, bezlitosny. Polecam gorąco! Sama na pewno skuszę się na inne filmy tego reżysera.

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

zenonzbeuthen 3 dni temu, 10 czerwca 10:47
0  2

Po opisie stwierdzam, że to zwykła rzeczywistość :P Wielu jest takich ludzi na tym świecie i większość z nas poniekąd też taka jest (w pewnym stopniu mówię też sam o sobie ;p). Sama natura człowieka to temat dłuższy niż rzeka - nawet się zrymowało; Tudzież tę egoistyczną naturę człowiek stara się skrywać robiąc coś dla innych. Co do szczęścia, to wydaje mi się, że to taka trochę iluzja i w jakimś tam stopniu każdy siebie samego nienawidzi :P

  • No cóż :D

    28 marla Marla SFW    link    ponad tydzień temu, 09 czerwca 11:48     41278

No cóż :D

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

elba wczoraj o 22:18
0  1

jak zwykle:)))

  • 6 marla Marla Mikroblog    link    ponad tydzień temu, 08 czerwca 13:18     1520

Ostatnio popełniłam tekst, który właśnie zobaczył światło dzienne, więc chętnie się nim podzielę, zwłaszcza, że jakoś melancholijnie mi się podoba :) Mowa tutaj o mojej wielkiej miłości do Davida Lyncha, więc jego fanom może się spodobać :) Będzie mi miło, jeśli zerkniecie.

https://www.gloskultury.pl/dlaczego-kocham-davida-lyncha/

Mam też w sumie małą prośbę, mam nadzieję, że nie przesadzę, ale będzie mi już w ogóle super miło, kiedy polubicie Fp redakcji, która przygarnęła mnie pod swoje skrzydła (mimo, że cały czas mam wrażenie, że odstaję od tych mądrych, światłych i poukładanych ludzi :D), piszą tam o książkach, rozmawiają z artystami, recenzują filmy i płyty! Jeśli ktoś więc lubi taką tematykę, to zróbcie mi przyjemność i im, klikając Lubię to! pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/gloskultury/

dobre
   
słabe
   
14

Można sobie tutaj pooglądać, jak hipotetycznie mogłaby wyglądać mala wycieczka po egzoplanecie (jest to artystyczna wersja)! Fajne, ale muszę jeszcze spróbować po paleniu :D

https://exoplanets.nasa.gov/alien-worlds/exoplanet-travel-bureau/explore-trappist-1d/?travel_bureau=true

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

elhash wczoraj o 08:50
0  1

Dzięki... Kolejny bezproduktywny dzień się szykuje... :P