Joga dla zjaranych

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

Screamek 6 godzin temu
0  1

No i wszystko się zgadza :D


Wartość człowieka

dobre
   
słabe
   
14

Najlepszy komentarz:

karl9 3 dni temu, 21 maja 20:54
0  7

A co z ludźmi którzy mieli dobre intencje ale wyszło źle? I takimi co mieli złe intencje ale mimo to bardzo pomogli innym? Albo osobami które nie mogą się dzielić z innymi bo same potrzebują żeby ktoś się podzielił z nimi? Na jakiej podstawie jakiś głupi cytat w internecie mówi że są ludzi którzy "nie są warci złamanego grosza"?

Śmieszny torcik :)

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

Gepetto wczoraj o 07:29
0  1

Torcik "weselny" :D

Polski koliber
Kilka dni temu w pracy doznałam niemałego szoku, a mianowicie podczas podlewania kwiatków spotkałam kolibra! Stałam jak wryta i nie dawało mi spokoju, skąd ten egzotyczny ptaszek wziął się na Śląsku, więc zgłębiłam temat.

Polski koliber
Oczywiście okazało się, że to nie żaden koliber. Fruczak gołąbek (Macroglossum stellatarum) to niewielki motyl z rodziny zawisakowatych, aktywny za dnia. Swoim wyglądem łudząco przypomina kolibra. Potrafi zawisnąć w powietrzu w pobliżu zapylanego kwiatu i "stać" prawie nieruchomo. Owad ten lata niezwykle szybko, osiągając prędkość do 50 km/h, a 80 uderzeń skrzydełkami na sekundę sprawia, że stają się one niemal niewidoczne. Dorosły osobnik już nie rośnie, a pokarm pobiera by mieć energię do latania.

Polski koliber
Fruczak gołąbek pojawia się u nas w dwóch pokoleniach. Pierwsze przylatuje z południa Europy na przełomie maja i czerwca. Drugie pokolenie pojawia się w sierpniu wraz gąsienicami żerującymi na różnych gatunkach przytulii i wiciokrzewu. Od końca sierpnia do października można oglądać osobniki, które wykluły się ze złożonych już u nas w kraju jajeczek. A Ty widziałeś już tego małego sprintera? :)


https://youtu.be/5Kzpc0dg4lI

dobre
   
słabe
   
10

Najlepszy komentarz:

monkey wczoraj o 20:48
0  4

Wspaniałe :)

Witaj wiosno!

dobre
   
słabe
   
0
O mnie

Od A do Z, od Z do A, ja to ja to jasne jak dwa razy dwa. Lata lecą, a ja to wciąż ja...

Skąd

Ślōnsk

Z nami od

22 października 2013 13:13

Dodanych

30

Komentarzy

529

Karma wrzut

963

Karma komentarzy

358

Obserwowani 1

Obserwują 29