Nad dwiema wodami

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

aveJa 2 godziny temu
0  1


Za około 1 dzień kapsuła zadokuje do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Jest to pierwszy lot w kosmos prywatnej załogowej kapsuły. Tym razem pierwszy stopień rakiety bez problemu wylądował na barce!

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

citrusbreezegrass przedwczoraj o 09:47
0  2

Galaktyka Andromedy
Witam wszystkich Ujarańców! W moim pierwszym wpisie przedstawiam wam Galaktykę Andromedy (zwaną również Messier 31, M31, NGC224), naszą najbliższą sąsiadkę oddaloną o "jedyne" 2.52mln lat świetlnych od Drogi Mlecznej. Obie Galaktyki pędzą w swoją stronę z prędkością 100km/s i nieuniknione jest zderzenie, które ma rozpocząć się za około 3 miliardy lat! Co ciekawe średnica kątowa Andromedy jest 6-krotnie większa od średnicy tarczy Księżyca. Niestety obserwacja gołym okiem jest praktycznie niemożliwa ze względu na jej niską jasność.

Zdjęcie zostało złożone z około 40-tu wybranych zdjęć i złożone w jedno. Kilka godzin obróbki graficznej i oto pierwsze efekty mojej styczności z Astrofotografią!
Canon 550D + kitowy obiektyw Canon'a + Montaż Paralaktyczny HEQ5Pro
Dzięki montażowi paralaktycznemu jestem w stanie wykonywać długie ekspozycje nawet do 3 minut (w zależności od ogniskowej obiektywu/teleskopu), pozostawiając gwiazdy na swoich pozycjach zamiast tzw. star trails.
Aktualnie mam w posiadaniu teleskop do którego podepnę lustrzankę i efekty powinny być dużo lepsze. Niestety oczekiwanie na pogodę nie ma końca :/

dobre
   
słabe
   
12

Najlepszy komentarz:

Mrowkarz123 ponad tydzień temu, 20 stycznia 16:42
0  1

Całkiem spoko jak na początek. Brakuje tu tylko kolorów i wyrównanego tła ;)
Podasz ustawienia (głównie ISO mnie interesuje)?
Co do obserwacji gołym okiem to już pod ciemniejszym niebem da się ją zobaczyć zerkaniem, a pod niebem typu Bieszczady już bez problemu jest widoczna ;)
O mnie

Astrofotografia / fotografia

Skąd

Koszalin

Z nami od

20 stycznia 2019 13:41

Dodanych

6

Komentarzy

4

Karma wrzut

166

Karma komentarzy

0

Obserwowani 0

Obserwują 1