• ACTA 2

    13 bobstone bobstone Newsy    link    27 czerwca 2018 22:34     52369

ACTA 2
https://tech.wp.pl/stop-acta-2-ogolnopolski-protest-przeciw-cenzurze-internetu-6266929289590913a , Wiem że to nie miejsce na nawoływanie ale trzeba walczyć i dlatego wrzucam to i tu :) jest nas wielu więc myślę że i tu znajdzie się kilku zwolenników wolnego internetu. Pozdrawiam i z góry dzięki za obecność

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

ojtamojtam420 28 czerwca 2018 10:43
0  2

chuj wie co myslec bo wolnego internetu praktycznie nie ma (chyba ze slizgasz sie po dark web).
zazwyczaj jestes na lasce adminow tudziez serwerowni ktorej wlascicielem moze byc jakas agencja wywiadowcza albo ultra-lewactwo.
dam sobie tez lape ujebac ze grubo ponad 90% ludzi protestujacych przeciwko cenzurze/inwigilacji ma konta na jakis FB, INST czy snapach gdzie obnazaja sie swoim ryjem i zyciem prywatnym pod bacznym okiem algorytmow katalogujacych info oraz ludzi odpowiadajacych za cenzure rzadowa.

generalnie walka z tym to cel szlachetny ale w dobie smartfonow, social media, amazona, tindera, ubera, target advertisingu i nanorobotyki to juz po frytkach. musielibysmy odbic w stone czegos opartego na zasadzie np. block-chain technology albo porzucic nasze zepsute nawyki przyklejonego telefonu do reki i chwalenia sie kazdym aspektem zycia w sieci (co jadlem, gdzie bylem, z kim bylem, co pije, co cpie, kogo znam, gdzie przebywam, co lubie, gdzie mieszkam, poglady polityczne, poglady religijne, gdzie pracuje, jak wygladam).

Zupka Chińska
Jak zawsze po taniości :) pierś z kurczaka, żołądeczki drobiowe i mieszanka warzyw z biedry. Pierś przyprawiona na ostro, wywar na żołądkach, doprawione sosem słodko-kwaśnym i odrobinką ziół

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

Kadzior 27 czerwca 2018 19:16
0  1

Żeby takie były w paczkach...

MatronicaMatronica Holboella – gatunek ryby głębinowej z rodziny matronicowatych. Występuje we wszystkich oceanach na głębokościach do 4400 m. Matronica Holboella jest największym gatunkiem w rodzinie i jedną z największych ryb głębinowych w ogóle.Te potwory to tylko samice? Do lat 20-stych dwudziestego wieku naukowcy nie wiedzieli gdzie są samce. Stwierdzenie ‘faceci uciekli, bo samice są przebiegłe i brzydkie’, jest może zabawne po kilku piwach, ale nie należy do kategorii naukowych wyjaśnień. Wreszcie odkryto, że samce są znane – i to od lat. Wyglądają jednak tak odmiennie, że zostały zaklasyfikowane jako inny gatunek ryb. To słabe mikrusy, czasami mierzące ledwie 7-10 mm. W wypadku wielu gatunków należą do najmniejszych kręgowców świata. Są kilkudziesięciokrotnie mniejsze od samic, niepodobne do nich, pozbawione wici. Samce części gatunków prawdopodobnie nic nie jedzą i nigdy nie polują. Mają zredukowany układ trawienny i inne narządy. Dysponują za to wielkimi oczami i bardzo dobrym narządem węchu, znajdującym się na skórze w okolicach oczu (na zdjęciu poniżej rozpoznawalny jako biała plama przed okiem).

Matronica
Tryb życia samców obejmuje tylko wylęgnięcie się z jajka i rozpoczęcie poszukiwań samicy. Wiedzione wydzielanymi przez nie feromonami, wykorzystują jedyne dobrze rozwinięte narządy – wzroku i węchu. Jeśli nie umrą w międzyczasie z głodu lub same nie zostaną zjedzone, w końcu dopinają swego i odnajdują partnerkę.

Wtedy zaczyna się najciekawsze. Samiec jak najszybciej wgryza się w skórę samicy. Specjalnie zmodyfikowana szczęka zaciska się. Enzymy rozpuszczają okoliczną tkankę i jego skóra ‘stapia się’ z jej skórą. Ich układy krwionośne łączą się w jeden. Od tego momentu samiec staje się częścią ciała samicy, przestaje istnieć jako osobny organizm. Dostaje substancje odżywcze bezpośrednio z jej krwi. Jego układ trawienny i inne narządy zanikają całkowicie. Pozostaje tylko jeden sprawny narząd – jądra. Samiec diabła morskiego staje się maszynką do produkowania spermy. Uwalnia ją prawdopodobnie na hormonalny sygnał z krwi samicy, gdy ta złoży ikrę. Z zapłodnionych, swobodnie unoszących się w głębinach jajeczek wykluwa się kolejne pokolenie samców, skazanych na krótki, pasożytniczy żywot.

W przypadku części żabnicokształtnych samiec jedynie wgryza się w skórę i po jakimś czasie odpływa. Ale u wielu gatunków zrośnięcie się jest tak całkowite, że zostaje on zredukowany do kolejnego wyrostka na ciele samicy.

Matronica
Są gatunki, których samice anektują nawet kilka par jąder. Stają się samowystarczalnymi chimerami-hermafrodytami, mającymi dostęp do plemników w dowolnym momencie. Być może właśnie po to powstało tak ekstremalne zróżnicowanie fizjologii (dymorfizm płciowy). Na głębokości kilku kilometrów szybkie odnalezienie partnera jest wyjątkowo trudne. Kiedy jajeczka są dojrzałe, lepiej mieć prywatny bank spermy do dyspozycji, niż czekać w niepewności, pośród pustkowia głębin, na pojawienie się jakiegoś zbłąkanego faceta.

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

czohracz 20 czerwca 2018 10:40
0  3

Niedościgniony ideał każdej prawdziwej feministki. Większość została na pierwszym etapie - naśladowczym wyglądzie.

Żeberka
Po ciężkim tygodniu trzeba solidnie zjeść ;)

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Zaratustra 17 czerwca 2018 10:17
0  1

Jebany...

na zielono

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

AdamQ 25 maja 2018 13:14
0  0

Pierwszy raz kontakt z sałatą?

bobstone 25 maja 2018 13:39
0  1

@AdamQ: nie a skąd pytanie? To Mix z biedry i do tego winegret. Na szybkiego po taniości obiadek :-) jeśli masz jakieś wskazówki chętnie przeczytam i wypróbuję

  • Boczuś

    3 bobstone bobstone Gastro    link    23 maja 2018 09:18     39960

Boczuś

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Sarin 23 maja 2018 09:20
0  0

Nie za dużo koperku?

bobstone 23 maja 2018 09:23
0  5

@Sarin: lubię jak jest dużo..... koperku

zapomniane

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

dejos 15 grudnia 2015 14:08
0  1

ja pierdyle,twoje?! Okejka!

przyjaciel

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

NothingElse 10 grudnia 2015 01:15
0  1

Aż się młodzieńcze lata przypomniały! Jest czym pośmigaća przede wszystkim najs wrzutka!
O mnie

lubie sklejac dzbanki a w przyszlosci chcialbym zostac samochodem

Z nami od

09 sierpnia 2013 15:55

Dodanych

32

Komentarzy

193

Karma wrzut

957

Karma komentarzy

93

Obserwowani 2

Obserwują 6