Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

dobre
   
słabe
   
56

Najlepszy komentarz:

blues 22 marca 2014 17:16
1  0

Niedobrze.... Wyglada na to, ze ani ksiadz ani pan profesor nie orientuja sie co mowi Vatican. A tam, nie pierwszy raz, mowi sie o stosunku Kosciola do teorii ewolucji:
http://www.rp.pl/artykul/191927.html

Szkoda tez, ze podaje sie tu ewidentny falsz; Probuje sie "sprzedac" specjacje jako dowod na inne niz ewolucyjne pochodzenie czlowieka jako gatunku. Mowi sie o "badaniach naukowych", ktore nigdy nie mialy miejsca...

Wg. wiara rydzykowa to nie katolicyzm. To jakas sekta...

cheers

wodecki 22 marca 2014 17:29
0  1

@blues: dokładnie to tak jakby dać za przykład działań hitlera lub bandery za przykładną postawę dobrego człowieka dbającą o patriotyzm w swoim kraju, nie można opierać się na skrajnościach, a osoba dająca takie przykłady jest tak samo skrajna jak przytoczone rzeczy

terence 22 marca 2014 20:15
0  0

@blues:
to co oficjalnie ma napisane Watykan czyli siedziba główna Rzymskiego Katolicyzmu
to tak jakby wierzyć partii i jej oficjalnym hasłom
a ciemnotę wciskają jak wciskali i robią wode z mózgu
już od przedszkola
państwowego przedszkola!

blues 22 marca 2014 20:48
1  2

@terence: Wykrecasz kota ogonem. To co mowi Watykan to sa wytyczne dla panow sukienkowych. To jest ich problem i ciasnosc umyslow. Problem istnieje chyba od conajmniej lat 60, a w zasadzie od czasow ogloszenia dziela Darwina. Tak sie skalda, ze KK nigdy tej pracy nie potepial. Potepiali ja wylacznie miernoty. Ty, jako osoba o otwartym umysle, powinies to wiedziec. A jedank popelniasz te same bledy; stereotypujesz i uogolniasz:
"katolicka nauka ? LOL
to coś jak katolicka moralność
oksymoron"

Tak sie sklada, ze Watykan ma calkiem powazne obserwatorium astronomiczne i pracujacy w nim naukowcy (katolicy) dali niemaly wklad do wspolczesnej kosmologii. A mozna nawet wymienic ks. Georges Lemaître, wspoltworce teorii Wielkiego Wybuchu.

Prosze wiec nie rownaj w dol, i nie znizaj sie do poziomu komentowanych dziwakow, ktorzy stracili kontakt z rzeczywistoscia.

cheers.

terence 22 marca 2014 20:56
0  0

@blues:
tak tak obserwatorium watykańskie, słyszałem
a coś oprócz jakies inne dokonania na polu nauki?
proszę Cię nie wkręcaj mi że kapłani watykańscy to przodownicy nauki!

blues 22 marca 2014 21:12
1  0

@terence:

obserwatorium watykańskie, słyszałem
a coś oprócz jakies inne dokonania na polu nauki?

A o Koperniku slyszales?
Michal Heller...
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Roman_Catholic_cleric%E2%80%93scientists

terence 22 marca 2014 21:48
0  0

@blues:
no słyszałem
a słysząłeś o tamtych czasach sredniowiecznych kiedy jedyna droga kariery wiodła przez kościół, bo takie były koscielne totalitarne czasy?
i ciekawe czemu wstrzymywał się ze swoją pracą i została wydana nie za Jego życia? to pewnie też słyszałeś?
a słyszałeś o Giordano Bruno ? o Galileuszu?

terence 22 marca 2014 21:52
0  0

@blues:
koniecznie napisz mi o kolejnych naukowcach watykańskich!
chyba zacznę ich kolekcjonować
ilu jeszcze masz w zanadrzu? jednego, dwóch mi przychodzi na myśl?

terence 22 marca 2014 21:54
0  0

@blues:
"Cała historia Kościoła w naturalny sposób skłania do nieufności wobec katolicyzmu"
Leszek Kołakowski
i ja też jestem tego zdania

wodecki 22 marca 2014 22:08
0  2

@terence: "cała historia ludzkości w naturalny sposób skłania do nieufności wobec społeczeństwa"
Zbysiu

jeśli widzisz porównanie niech da CI do myślenia, jeśli nie widzisz porównania widać że nie umiesz mysleć racjonalnie i w miarę obiektywnie

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

Trex 06 grudnia 2013 08:26
0  1

Ta juz widze jak kazdy tezszy campi i zastyga w bezruchu - ale z drugiej strony z pewnoscia nie byloby tylu bunny snipers :D

Tekst poprawiony na prośbę użytkownika fantastyka: Uważam ,że osoby o wadze powyżej przeciętnej z pewnością użytkowałyby ten sprzęt w nieco odmienny sposób niż zaprezentowany na powyższym filmie . Myślę ,że te osoby zrezygnowałyby z wirtualno- mobilnych funkcji tego urządzenia.Osoby te preferowałyby statyczny sposób gry - mam na myśli oczekiwanie na ruch innych graczy.

Uważam również ,że wprowadzenie tego urządzenia miałoby bezpośredni wpływ na ograniczenie ilości graczy którzy podskakują nie pozwalając na celne oddanie strzału przez gracza z przeciwnej drużyny.Bezpośredni wpływ mogłoby mieć energetyczne zapotrzebowanie organizmu na czynność podskoków podczas rozgrywki o długości powyżej 10 min.

Witam szukam jednej, dwóch osób chętnych i otwartych do posłuchania, być może ciekawej, rozmowy inteligentnych ludzi, później jakieś piwko może ;d
http://lovekrakow.pl/images/wydarzenia_zdjecia/671385382804_bog%20nauka%20ateizm_thumbed_720_720.jpg

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

dragon873 26 listopada 2013 16:22
1  0

image

Bonus8 26 listopada 2013 17:49
0  1

@dragon873: na huj sie udzielasz jak nie masz nic ciekawego do powiedzenia

  • Wembley

    3 bonus8 Bonus8 Muzyka    link    20 listopada 2013 11:24

dobre
   
słabe
   
0

"Interesuje nas tu i teraz. To dlatego tyle gwiazd Hollywood dało się namówić na Toyotę Prius, która wprawdzie pali mniej paliwa, ale przed wyprodukowaniem i po zezłomowaniu kosztuje tyle energii, że jej ekologiczność warta jest funta kłaków. Ci, którym naprawdę zależy na ekologii, zamiast nowych samochodów hybrydowych powinni kupować używane diesle..".
Jak każdego Polaka również naszą rodzinę dotknęło dobrodziejstwo rewolucji śmieciowej. W naszej gminie przeprowadzono staranną kampanię edukacyjną na temat tego, co gdzie wrzucać, czego nie wyrzucać, a co myć przed wyrzuceniem. W konsekwencji codziennie, gdy rozładowuję zmywarkę, zachodzę w głowę, co za geniusz wymyślił, że opakowania po jogurtach muszą być myte, zanim wyrzucimy je do śmieci. Jasne, jesteśmy rodziną leniuchów i nie chce nam się myć ręcznie każdego pudełeczka z osobna (a idą tego dziesiątki tygodniowo). Jak zapewne większość ludzi pakujemy je do zmywarki. W konsekwencji wchodzi do niej mniej naczyń, więc trzeba uruchamiać dwa cykle zmywania. To kosztuje prąd i wodę. Ale za to kubeczki można poddać utylizacji zgodnej z gminnymi regułami.

Mój przewspaniały nauczyciel fizyki ze szkoły średniej mawiał: zapamiętajcie raz na zawsze, nadrzędną zasadą obowiązującą w fizyce jest zasada zachowania energii, ona was nigdy nie zawiedzie. Pamiętając o niej, zżymam się na mycie pudełek po jogurcie. One i tak pewnie trafią do spalarni odpadów, ale zanim pójdą z dymem, pociągną za sobą szklankę wody i kostkę węgla (na prąd). Bo ktoś, wydając zalecenie mycia kubeczków po jogurcie, nie pomyślał.

No właśnie - nie myślimy. Interesuje nas tu i teraz. To dlatego tyle gwiazd Hollywood dało się namówić na Toyotę Prius, która wprawdzie pali mniej paliwa, ale przed wyprodukowaniem i po zezłomowaniu kosztuje tyle energii, że jej ekologiczność warta jest funta kłaków. Ci, którym naprawdę zależy na ekologii, zamiast nowych samochodów hybrydowych powinni kupować używane diesle - bo już zostały wyprodukowane, więc nie trzeba zużywać energii. Podobnie jak z butelkami PET i bluzami polarowymi. Przerobienie butelek na ubrania sprawia, że elegancko rozwiązujemy problem składowania odpadów. Zamiast na hałdach śmieci magazynujemy je w szafach na ubrania.

Podobna bezmyślność towarzyszyła Parlamentowi Europejskiemu, który dał sobie wmówić, że żarówki to poważny problem ekologiczny (chcę wierzyć, że to efekt głupoty, a nie łapówki). W konsekwencji wszyscy jesteśmy zmuszeni do kupowania żarówkowych wersji Toyot Prius i instalowania ich w domach. Może w czasie cyklu pracy zużywają mniej prądu niż zwykłe żarówki, ale po pierwsze, ponieważ są ekologiczne, to czujemy się rozgrzeszeni i w ogóle ich nie gasimy, a po drugie, prawdziwa kołomyja zaczyna się, gdy któraś z nich zdechnie (a wcale nie świecą zylion godzin, jak obiecują producenci). Wtedy trzeba się pofatygować do specjalnego punktu zbioru odpadów niebezpiecznych (ychy, nie jedziemy tam rowerami, prawda?), gdzie zostaną "zutylizowane", to znaczy w wariancie najprostszym wywalone do lasu, w mniej prostym - na wysypisko w Bangladeszu, a nieliczne szczęściary trafią z powrotem do fabryki, która w celu zutylizowania ich zużyje tyle energii, ile ekożarówki zaoszczędziły w czasie całego swojego marnego życia.

Wcale nie jest łatwo myśleć ekologicznie. Zepsuje nam się pralka - najprostszym sposobem jest kupienie "ekopralki". Stara wyląduje na złomowisku, może jakimś fartem zostanie przerobiona (co wymaga zużycia energii). Nowa jest przecież "ekologiczna". Kompletnie nie myślimy, że - aby trafiła do naszego domu - poszło na nią mnóstwo energii: na produkcję stali, na produkcję elektroniki, na malowanie, pakowanie, transportowanie. Zapewne więcej, niż jest ona w stanie zaoszczędzić przez cały swój pralczany żywot. Dlaczego nikt nas o tym nie informuje? Bo prawodawcy nie myślą (niektórzy nawet chlubią się, że z matmy mieli pały), a producenci nie mają obowiązku przyznawać się, ile tak naprawdę warta jest "ekologia" ich produktów.

"Chcemy żyć w zgodzie z naturą, ekologicznie? Zacznijmy wymagać informacji, ile energii i wody pochłonie konkretna inwestycja, ile energii i wody kosztowało wyprodukowanie konkretnego produktu."

Może Parlament Europejski pójdzie po rozum do głowy i zmyje hańbę ekożarówek, wprowadzając nakaz informowania o energożerności procesu produkcyjnego. Ja bym chciał zobaczyć rzetelne wyliczenia, ile energii pochłania budowa elektrowni wiatrowej. Energia nie bierze się znikąd. Sorry, ale wybudowanie pięknego wiatraka oznacza spalenie fury węgla. No, chyba że ekologowie zgodzą się, żeby energię potrzebną do budowy ekoelektrowni czerpać z elektrowni atomowych, które węgla nie zużywają

Inaczej będziemy pławili się w oparach absurdu, jak ostatnio zaprezentowane w Wielkiej Brytanii rozwiązanie do "ekologicznych" elektrowni wiatrowych. Firma, której litościwie nie wymienię, zaproponowała rozwiązanie problemu magazynowania energii elektrycznej z wiatraków (na chude dni bez wiatru). Akumulator zdolny przyjmować w trybie ciągłym 100 kW mocy miałby być wykonany między innymi z 75 tys. litrów kwasu siarkowego. Megaekologiczna technologia. Przeciętna farma wiatrowa o mocy 50 megawatów potrzebuje około 100 takich akumulatorów. Słowem czyściutki prąd z elektrowni gromadzimy w 7,5 milionach litrów kwasu siarkowego.

Apelowanie o używanie rozumu to oczywiście walka z wiatrakami. Wybierając świadomie używane samochody, naprawiając stare pralki i kupując zwykłe żarówki, nie ograniczymy efektu cieplarnianego, podobnie jak wegetarianie nie zmniejszą popytu na mięso. Ale myśląc o zużyciu energii, przynajmniej możemy żyć w poczuciu, że nasz wkład w efekt cieplarniany jest istotnie mniejszy. A to już coś.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75476,14970411,Ile_ekologii_jest_w_ekologii__czyli_w_oparach_ekologicznych.html#ixzz2l5fRqn7Q

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

Krasy 19 listopada 2013 14:13
0  0

W dużej mierze to jest prawda, z paroma punktami się nie zgodzę, ale większość jest prawdziwa. Wahania klimatu jakie możemy obserwować na przestrzeni ostatnich lat mają niewiele wspólnego z tym, że wzrosła emisja CO2 do atmosfery. Dziury ozonowe powstawały za każdym razem gdy dokonywano prób atomowych, w szczególności tych w powietrzu, które miały większy wpływ.
A tak poza tym to z ogniwami fotowoltaicznymi jest podobnie, niby fajnie, energia ze Słońca, ale produkcja jest tak toksyczna, że przy tak małej sprawności nie wiem czy jest sens tego używać.

dragonn 19 listopada 2013 19:50
0  1

@Krasy: Nie jestem teraz pewny ale czas amortyzacji ogniw fotowoltaicznych wynosił ponad 15 lat. Do tego chwilowe ogniwa są mało efektywne - pod względem wyłapywania energii z światła rekordem jest uzyskanie sprawności na poziomie ~30%, tylko taka ilość energii dostarczanej przez słońce jest oddawana w postaci energii elektrycznej.

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

Bieszczady 19-20.10.2013

dobre
   
słabe
   
10

Najlepszy komentarz:

Daxo #baba_na_rowerze 31 października 2013 06:24
0  4

image

Na Bieszczady nie ma rady :D

  • Ideał ?

    19 bonus8 Bonus8 NSFW +18    link    30 października 2013 22:34

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?

Ideał ?
Arabella (?!) Drummond

dobre
   
słabe
   
4
Z nami od

08 stycznia 2013 23:00

Dodanych

13

Komentarzy

114

Karma wrzut

143

Karma komentarzy

163

Obserwowani 3

Obserwują 1