Torciki - Pro Pomysły :D

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

petro 19 września 2014 11:44
0  5

Tak świetne, że aż żal by było zjeść.

Jak prawidłowo jeść sushi. Enjoy!
Sushi w Polsce cieszy się olbrzymią popularnością, jednak pomimo tego istnieje duże prawdopodobieństwo, że większość amatorów tego japońskiego przysmaku spożywa go w niewłaściwy sposób. Jak naprawdę powinno się to robić, pokazuje poniższy materiał wideo, w którym lekcji jedzenia sushi udziela legendarny w światku kulinarnym japoński szef kuchni Naomichi Yasuda. Można się z tej lekcji dowiedzieć m.in. że nie tylko dozwolone, ale wręcz wskazane jest jedzenie rolek sushi palcami, a także że dodawanego do suhi imbiru nie powinno się łączyć ani z sushi, ani z sosem sojowym – służy on bowiem wyłącznie do oczyszczania kubków smakowych. Co warte podkreślenia, Yasuda stwierdza również, że najważniejszym składnikiem sushi jest nie ryba, ale ryż.


https://www.youtube.com/watch?v=auLmekEsaak

dobre
   
słabe
   
22

Najlepszy komentarz:

dziabek 02 września 2014 09:17
5  5

prawidłowo znaczy że co, mam jeść jak mi każą ? kurde a jak rybak złowił tą rybę lewą ręką to pewnie lipa bo już nie dobra, albo cała procedura się odwraca, podwaja lub dzieli... jakby był ten koleś głodny to by nawet nogą zjadł i olał by cały ten proceder !

GanjaInspiration 02 września 2014 09:52
4  3

@dziabek: hahahah :D jeszcze nie obejrzałem materiału ale czytając tytuł pomyślałem podobnie :D. Beke mam z ludzi jak mi mówią jak mam jeść, albo np. że mam maczać suszi w sosie sojowym bo tak się je suszi. Serio? a jak nie zamocze to co? świat rozkurwi od środka na wszystkie strony galaktyki, bo złamie święte prawo Buddy i zjem suszi bez sosu, tak? xDDDD

Zaratustra 02 września 2014 09:53
3  3

@dziabek: Dokładnie. Jadłem kiedyś widelcem. Jeden gościu zwrócił mi uwagę, że tak się nie powinno jesć, że to traci cały urok. Jak kurwa?! Smakuje tak samo, najem się dokładnie tak samo. Żarcie jak każde inne - na chuj się pierdolić?

depp 02 września 2014 11:07
1  13

@Zaratustra: ale po chuja pierdoliłeś się widelcem? mogłeś sobie od razu z reki do gardła nawpychać! a czy ty kotlet schabowy, łyżką drewniana jesz? tez przecież można, ale wtedy "to traci cały urok", chyba się ze mną zgodzisz?

moim zdaniem ty tutaj nie rozróżniasz pomiędzy - jak ty piszesz - żarciem (wchłanianiem pokarmu) i jedzeniem. jedzenie to nie tylko nabieranie kalorii a cala ceremonia. zaczynająca się myciem rak, nabrania spokoju siedząc przy stole, ciesząc się zapachami i widokami dobrego jedzenia i picia. w tym graja role nie tylko smak a także inne zmysły jak

  • wzrok - wygląd jedzenia
  • słuch - gdy otwierasz butelkę wody mineralnej, piwo czy może champagner
  • węch, dotyk, temperatura,
  • no i naturalnie smak.

a procedura jedzenia wzmacnia właśnie te bodźce, które są dla nas ważne. ale ty degradujesz to wszystko na poziom "żarcia" - słowo, które mi się raczej z świnią i korytem kojarzy, niż z kultura jadzenia...

jedzenie w Japonii jest stosunkowo drogie. używane są nie tylko wysokowartościowe produkty, ale i forma przyrządzania czy prezentacji jedzenia gra bardzo ważna role i jest tylko częścią rytuału posiłku. inne części to np. przywitanie gości w restauracji, czy przyrządzanie sushi, albo wspaniale "show" przy teppanyaki.

poza tym to ty kompletnie pomijasz kulturę azjatycka. w wschodniej azji sa dwa typy jedzenia. szybko i tanio - na kazdym drugim kroku dostaniesz coś za grosze na szybko do zjedzenia.ale jest i to ceremonialne. kiedy cala rodzina spotyka się na "event" jedzenia i ludzie odchodzą się wtedy do jedzenia z szacunkiem.

jeżeli masz możliwość, to idź do japońskiej restauracji (nie musi być sushi, jeżeli nie lubisz) z japończykiem, który wytłumaczy ci wiele aspektów. wiele drobnostek, które nam ani w oko nie wpadną, dlaczego kucharz pewne ruchy robi, pyta się pewne rzeczy po dwa razy, albo w którym momencie serwuje się herbatę.
alternatywnie odnosi się do restauracji ze spajalnościami innych państw i ich mieszkańców.

trochę mnie Zaratustra zaskoczyłeś twoja wypowiedzią. może wyszła ona trochę inaczej niż to planowałeś?! dobrą rybę to tez nie kroisz nożem do mięsa. a deser jesz łyżką po zupie?! bo jak piszesz: " Smakuje tak samo, najem się dokładnie tak samo. Żarcie jak każde inne - na chuj się pierdolić?".

Pod-wieczorek ;)
Spice Hot ! ;p

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

tojahehe 28 października 2013 18:49
0  1

co w środku?

CHI77OUT ★SMOKE..WEED..EVERY..DAY★ 28 października 2013 19:08
0  1

@tojahehe: Smażony kurczak w kawaleczkach ,zmixowane : pomidory , szalotka, papryka , sos tabasko i slodko-kwaśny - na gorze sos czosnkowy i przyprawy do smaku :) na gorąco.

mk1981 28 października 2013 19:12
0  1

@CHI77OUT: :D lecę po jakieś pieczywo i też se zrobię, bo mnie ssać zaczęło :D Ja mam boczuszek, to coś skomponuję :D

CHI77OUT ★SMOKE..WEED..EVERY..DAY★ 28 października 2013 19:35
0  3

@mk1981: gastro freestyle :D

mk1981 28 października 2013 19:56
0  4

@CHI77OUT: Może to nie jest Master ani Top Chef, ale będzie mi cholernie smakowało :D Boczek rozcieńczony laską kiełbasy podwawelskiej + buraczki octowe + sos (majonez, musztarda, koncentrat pomidorowy, pieprz czarny, pieprz cayene, jarzynka, przyprawa do fasolki), a chleb opieczony w tłuszczu, który pozostał na patelni - niestety nie miałem ziół ;) image

Teraz papierosek i kawa. Jestem spełniony :)
O mnie

Smoke Weed Every Day - http://pl.socialclub.rockstargames.com/crew/ganja_sensimilla [GTA5]

Skąd

Ziemia

Z nami od

18 października 2013 08:21

Dodanych

1079

Komentarzy

922

Karma wrzut

27374

Karma komentarzy

554

Obserwowani 12

Obserwują 17