• Ggantija

    17 doneligio donEligio SFW    link    4 dni temu, 13 sierpnia 08:08     31379

Ggantija
Kamienne świątynie kompleksu Ggantija w pełni odkryto dopiero w XIX wieku, dokładnie w 1827 r. i do niedawna uważano je za najstarszy wolnostojący zabytek archeologiczny na świecie, starszy do takich miejsc jak Stonehenge i egipskie piramidy.

Ggantija

Ggantija

Ggantija

dobre
   
słabe
   
0

Wałbrzyskie wilki
"Po doniesieniach z początku roku o grasujących watahach, mogło się wydawać, że wilki odeszły. Jednak ostatnio znów pojawiły się doniesienia o dwóch - trzech watahach, atakujących zwierzęta hodowlane.

Marcin Calów, nadleśniczy nadleśnictwa Wałbrzych nie potwierdza tych informacji.
Jak dodaje nadleśniczy, wilki, a także inne dzikie zwierzęta są widoczne, bo budownictwo mieszkaniowe plasuje się coraz bliżej obszarów leśnych."

Najlepiej. Wyprowadzić się pod las, a jak coś zacznie przeszkadzać to się powyszczela.
Brak słów.

dobre
   
słabe
   
9

Najlepszy komentarz:

Czerwonooki tydzień temu, 07 sierpnia 13:33
1  6

Ludzie kurwy szkodniki.

Pałac w Kopicach

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

NSKprod wczoraj o 19:06
0  1

można tam wejść?

Już poszperałem w internetach i piszą, że obiekt jest strzeżony przez ochroniarza. Szkoda, że taka perełka niszczeje. Dzięki za wstawkę.

Göbekli Tepe
Prawdopodobnie to właśnie tu zlokalizowane jest najstarsze miejsce kultu stworzone przez człowieka. Badacze oceniają jego wiek na co najmniej 12 tys. lat!

dobre
   
słabe
   
13

Najlepszy komentarz:

Cziczak 2 dni temu, 04 sierpnia 12:57
0  0

*najstarsze znane nam aktualnie.

donEligio 2 dni temu, 04 sierpnia 13:03
0  0

@Cziczak: No tak. Z tego powodu zdanie zaczyna się od "prawdopodobnie" ;)

BogPierun 2 dni temu, 04 sierpnia 15:44
0  2

@donEligio: Nie żebym był czepliwy, w Polsce znaleźli kilka lat temu wazon z runami Słowiańskimi, datowany jest na 10 700 lat. Drugą sprawą Polacy są w 100% rdzennymi i rodowitymi obywatelami Indoeuropy, zamieszkujemy nasz teren przed zlodowaceniem, który sięgał aż po Tatry, w tym czasie były też potop jak np przygoda o Noe. Tu jest dużo na ten temat informacji polecam poczytać, kataklizm sięgnął całą planetę o wielkim trzęsieniu ziemi, zlodowaceniu i potopach ponad 11 tyś lat temu.
PS. Jeśli jest ktoś zainteresowany tymi informacjami, Proponuję zacząć od piosenki ludowej, jednej z najstarszych słów wypowiadanych, po nasze czasy jest to bożek wody, "Dana Dana", Występuje też osoba bożek "Mokosza". Poleciłbym Dr Franc Zalewski, jak tłumaczy piramidy, nie tylko w Egipcie, trochę informacji na temat Słowian.
O mnie

...się nie martw!

Skąd

71

Z nami od

28 czerwca 2018 12:09

Dodanych

131

Komentarzy

352

Karma wrzut

1639

Karma komentarzy

119

Obserwowani 7

Obserwują 0