Trust me, I'm an engineer.
Przygotowania do obrony.. Trzymajcie kciuki w środę.

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

Froger 21 kwietnia 2018 00:10
0  1

napisałeś pracę o teorii kręcenia blantów?!

exist 21 kwietnia 2018 08:15
0  2

@Froger:
Troszkę bardziej skomplikowaną konstrukcję projektowałem. Niemniej teoria kręcenia blantów rzuciła nowe światło na moje wypociny.


  • Tensegrity

    25 exist exist Wiedza    link    04 grudnia 2017 16:19     41566


Coś na powitanie ode mnie, tj. #własne

Tensegrity – wyraz pochodzenia angielskiego, złożony z tension – naprężenie pochodzące od rozciągania oraz integrity – integralność.
Oznacza przypisywany Richardowi Buckminster Fullerowi i Kennethowi Snelsonowi wynalazek ustroju konstrukcyjnego, w którym następuje wzajemna stabilizacja elementów rozciąganych i ściskanych.
Układy przestrzenne składają się ze sztywnych elementów (najczęściej prętów, ale też elementów trójwymiarowych), połączonych między sobą za pomocą elementów wiotkich (naprężone liny, cienkie pręty itp.). Elementy sztywne nie mogą się przy tym stykać.
źródło: wikipedia (cytatów nauczę się następnym razem)

W trakcie moich rozważań nad tym ustrojem powstał m.in. widoczny układ składający się z 6 elementów. Jest to chyba najbardziej rozpowszechnione przedstawienie tego zjawiska. Całość kreśli zarys dwudziestościanu, niekoniecznie oczywisty na pierwszy rzut oka, bo kilka krawędzi trzeba wywnioskować. Do konstrukcji wykorzystana została zwykła nić do szycia, by przedstawić wprost siłę tego oddziaływania. Niestety elementy minimalnie się rozjechały gdy kiedyś tam to powstawało, a nie chce mi się wykonywać na nowo zdjęć. W założeniu są do siebie idealnie równoległe i prostopadłe, zależnie co bierzemy pod uwagę.
Temat cholernie rozległy, zahaczający o abstrakcyjne formy, poprzez budownictwo i inżynierię, na biologi traktującej człowieka jako biomaszynę kończąc. Lub w drugą stronę jak kto woli. Dopiero staram się to zrozumieć więc naukową wiedzą niestety nie posłużę.

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

BloodyHand 05 grudnia 2017 09:45
0  0

sam zrobiłem to co na gifie?

exist 05 grudnia 2017 11:07
0  3

@BloodyHand: Dokładnie. Za słaby łeb mam by wymyślić cały ustrój wiec musiałem zadowolić się czymś takim. ;) Chyba że to nie pytanie a po prostu zły znak na końcu wpadł. Wtedy gratki za chęci. :D
Z nami od

04 grudnia 2017 15:26

Dodanych

3

Komentarzy

11

Karma wrzut

52

Karma komentarzy

5

Obserwowani 5

Obserwują 1