Telewizyjne żony

dobre
   
słabe
   
3

Making a Murderer
Żaden film/serial nie wzbudził we mnie tylu przeróżnych emocji co ten serial netflixa. A jest to historia Stevena Averyego, który niesłusznie został skazany za napaść na tle seksualnym,odsiedział 18 z chyba 24 lat, a po dwóch latach spędzonych na wolności został oskarżony o morderstwo,a to tak naprawdę początek dokumentu.
Wg mnie bardzo mocny,dający do myślenia,budzący skrajne emocje.
Gorąco polecam.

dobre
   
słabe
   
1

  • Godziny

    7 abyss Abyss Filmy    link    15 czerwca 2018 11:01     8129

Godziny
Ciężki, jak dla mnie

dobre
   
słabe
   
2

Doskonały świat
Taki sentymencik

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Marla dzisiaj o 06:17
0  0

to był naprawdę wzruszający film!

Abyss dzisiaj o 06:25
0  1

@Marla: Owszem, mały świetnie w nim zagrał

Marla dzisiaj o 06:26
0  3

@Abyss: to była era naprawdę wartościowych filmów, tak mi ją mózg zaklasyfikował przynajmniej :)

Emocjonalna i okrutna sieczka!
Przychodzę dzisiaj do Was z czymś naprawdę ciekawym, poleciła mi go @Mniszek na naszym ostatnim spotkaniu i jestem jej bardzo, bardzo wdzięczna!

http://www.filmweb.pl/film/Happiness-1998-765

Jednak muszę Was uprzedzić. Ten film jest dla widza okrutny, w ten psychologiczny sposób, kiedy czujesz ten nieprzyjemny ucisk w głowie, czujesz wewnętrzny dyskomfort, ale doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że obejrzysz go do końca, cokolwiek by się tutaj nie działo. Sam koniec można chyba spokojnie uznać za gorszący.

Sam tytuł jest wobec treści podłą ironią. Poważnie. Nikt tutaj nie jest szczęśliwy, ludzie nienawidzą sami siebie, krzywdzą innych, myślą egoistycznie i ciągle chcą się za to karać lub zupełnie ignorują to co robią. Mam wrażenie, że bohaterowie tutaj to ich najsmutniejsze wersje samych siebie. Nie chcę zdradzać fabuły, bo sama niczego o nim nie czytałam przed seansem zdając się zupełnie na świetny gust @Mniszek, z którą wspólne oglądanie filmów to jedna z moich ulubionych przyjemności!

Bardzo podobały mi się sceny, w których wesoła, sielska muzyczna znana z filmów obyczajowych i komediowych lat 90 tych zostaje zestawiona z trudnymi, przejmującymi lub mocno emocjonalnymi scenami, co powoduje w głowie bolesny konflikt i jest dodatkowym atutem filmu (dla mnie przynajmniej, bo nie jest to pozytywne uczucie :D).

Świetny, kontrowersyjny nieco, smutny, okrutny, bezlitosny. Polecam gorąco! Sama na pewno skuszę się na inne filmy tego reżysera.

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

zenonzbeuthen 10 czerwca 2018 10:47
0  2

Po opisie stwierdzam, że to zwykła rzeczywistość :P Wielu jest takich ludzi na tym świecie i większość z nas poniekąd też taka jest (w pewnym stopniu mówię też sam o sobie ;p). Sama natura człowieka to temat dłuższy niż rzeka - nawet się zrymowało; Tudzież tę egoistyczną naturę człowiek stara się skrywać robiąc coś dla innych. Co do szczęścia, to wydaje mi się, że to taka trochę iluzja i w jakimś tam stopniu każdy siebie samego nienawidzi :P


Tagi

#filmy 

Polub nas!