Nie pójść byłoby "grzechem"

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

Rooster4lIfe wczoraj o 11:32
0  1

Robią z tych rozkapryszonych zwyroli uj wie kogo...

Spoko ziomek.

Ludzka stonoga.

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

kiszony wczoraj o 17:35
0  1

.2.

Bill Murray
Wes Anderson

dobre
   
słabe
   
0

Fani Stephena Kinga! - coś dla Was!
Trailer Castle Rock wrzucałam już jakiś czas temu, ale w związku z tym, że już 7 odcinków za nami to wrzucam linka do mojej przedrecezji :D czyli kilku słów na temat serialu w cyklu "Po 5 odcinkach" na portalu, z którym współpracuję. Więc jeżeli ktoś jest ciekawy jakie wrażenie zrobiło na mnie te kilka odcinków to zapraszam do lektury. Tutaj fragment:

"Sama historia toczy się dość powoli i wydaje mi się, że największy przełom jeszcze przed nami, chociaż nie jestem przekonana, czy taka dynamika się tutaj sprawdzi. Czasem długie wstępy w historii świetnie przestawiały opowieści u Stephena Kinga, jednak w tym wypadku trwało to trochę długo, bo dla mnie aż 5 odcinków. Szósty odcinek wydaje się być jednak tym, czego fani mistrza horroru oczekiwali. Robi się dziwnie, nieprzyjemnie, tajemniczo i tłoczno. Tłoczno pod takim względem, że ma się wrażenie, iż wszystko się tutaj zaraz zepsuje już na dobre – bo przecież i tak nie jest wcale świetnie – i będziemy świadkiem niezłego, najprawdopodobniej krwawego i przerażającego widowiska. Znakiem, który może o tym świadczyć, jest właśnie odcinek 6! Nie wiem, czy to przez dość mroczną muzykę, która towarzyszy od początku odcinka, czy może przez to, że scenarzyści nareszcie uchylają nieco rąbka tajemnicy, ale w końcu poczułam klimat, którego oczekiwałam od pierwszych trailerów."

I link do tekstu: https://www.gloskultury.pl/po-pieciu-odcinkach-castle-rock/

dobre
   
słabe
   
0

Musimy porozmawiać o Kevinie

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

dawca 4 dni temu, 27 sierpnia 08:31
0  1

Mocny film, polecam

Taka sytuacja

dobre
   
słabe
   
0

Dziedzictwo. Hereditary - film, który mnie zaintrygował trailerem, a i dodatkowo przekonała mnie Toni Collette, którą uwielbiam od "Wszystkich wcieleń Tary".

No i kurdę, co tu się w tym filmie wyprawia. Miesza się tu kilka gatunków, jednak wpływy klasyki grozy widać mocno. Mnie na myśl od razu przyszedł świetny, świetny Don't Look Now z 1973.

Hereditary jest naprawdę wciągający, dość niepokojący od pewnego momentu i przerażający pod koniec. Całkiem możliwe, że moja ocena jest wyższa z dwóch powodów; mam słabość do okultystycznych tematów w filmach grozy, jakoś tak najbardziej mnie straszą. Drugi powód mojej wysokiej oceny to to, że lubię horrory, które wnoszą coś nowego, jest w nich coś, czego jeszcze nie widziałam (a widziałam całkiem dużo).

I tutaj ostatnia sekwencja tego filmu to jest takie trochę... kino dla koneserów. Pewnie jednym wyda się kiczowata, innym śmieszna, według mnie cudownie i upiornie wpisała się w całość!

Dlaczego wart obejrzeć ten film?

- bo u fanów nieszablonowych horrorów w mojej opinii może zrobić efekt WOW,
- bo jest momentami aż uszczypliwie niepokojący,
- wodzi za nos widza (ze dwa razy miałam wrażenie, że jestem najmądrzejsza w całej wsi i wiem o co kaman, a finalnie i tak dostałam dość mocnego pstryczka w nos),
- bardzo fajnie udźwiękowiony,
- dziwaczna historia, dziwaczna nawet jak na horrory. Dziwaczna w taki creepy sposób!

Marla poleca! Muszę przyznać, że zrobił na mnie potężne, pozytywne wrażenie, i jestem się w stanie zgodzić z tym, że chyba od kilku dobrych lat nie widziałam, aż tak dobrego horroru!

p.s. Wedlug mnie trailer nieco zakłamuje klimat filmu, w rzeczywistości ma tam miejsce jeszcze bardziej i mroczniej gęsta atmosfera.


https://www.youtube.com/watch?v=V6wWKNij_1M

dobre
   
słabe
   
9

Najlepszy komentarz:

natt1488 tydzień temu, 23 sierpnia 19:34
0  1

O dziena :) opis bardzo zachęca


Tagi

#filmy 

Polub nas!