Człowiek z Ziemi [2007]
Film z kadrem i zdjęciami bardzo oldschoolowym/i. Jeśli uda się wam otworzyć na pierwsze dość banalne minuty filmu, jak i momentami (w moim odczuciu) kulejące kwestie dialogowe - zrozumiecie, czemu ta produkcja poruszyła tak wiele ludzi.
Najbardziej charakterystycznym elementem tego filmu jest pewna zabawa w konwencje prawdy, rzeczywistości. Otóż w jednym domu znajdują się przedstawiciele każdej dziedziny naukowej, oraz człowiek twierdzący, że żyje na Ziemi już około 15 tyś lat. Brną oni coraz dalej w jego opowieść spotykając się z istotnym problemem - jak temu człowiekowi udowodnić, że się myli, lub najważniejsze - czy są w stanie mu uwierzyć?
Polecam dla teoretyków, ludzi lubujących się w filozofii jak i każdego kto lubi pewną gimnastykę umysłową. Film w pewien sposób daje do myślenia tak, jak jakiś czas temu dal "Kod Leonarda da Vinci".

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

Marla 3 dni temu, 07 lutego 20:01
0  2

Chodzę cały czas dookoła tego filmu ;) chyba w weekend się z nim w końcu spotkam "twarzą w twarz" :D

Wołam fanów Twin Peaks! :) Pooglądamy film "Laura" (1944)
Jakiś czas temu na jednej z grup dla fanów tego niesamowitego serialu ktoś wrzucił informację o filmie z 1944 roku, który był inspiracją dla Davida Lyncha do stworzenia postaci Laury (i najpewniej całego zarysu "Miasteczka"). Chodzi konkretnie o film pt.: "Laura", którego reżyserami byli Otto Preminger Rouben Mamoulian. O co w filmie chodzi?

Detektyw szuka zabójcy pięknej, młodej kobiety poniekąd poznając jej życie przez pryzmat jej bliskich, jednak jak to w filmach Noir bywa mamy i zwrot akcji, i tajemnice, i mroczny nieco klimat. Absolutnie nie jest to najlepszy film tego gatunku jaki widziałam (a trochę widziałam, bo bardzo lubię te dziwne, czarno białe opowieści Noir), ale dla fanów Twin Peaks to faktycznie nie lada gratka! Fascynująca, słodka, urocza Laura i grono jej wielbicieli... skąd my to znamy ;) Faktycznie, podobieństwo nie może być przypadkowe.

Jeżeli kogoś zachęciłam i obejrzy to niech tu wróci do mnie z komentarzem bo jestem całkiem ciekawa opinii innych ;)

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

Zaratustra wczoraj o 20:09
0  2

Gniotę w weekend jak babka schabowe :D

Requiem dla snu

dobre
   
słabe
   
0

HUMPHREY

dobre
   
słabe
   
1


Tagi

#filmy 

Polub nas!