Już za niedługo rozpocznie się wojna, która wstrząśnie posadami wszystkiego!

"Jego bose stopy odcinały się ostrą czerwienią na tle zamarzniętego śniegu.
– Nie zimno ci? – spytał Cień.
– Moja żona była z plemienia Choctaw – odparł Chapman.
– I nauczyła cię mistycznych metod unikania mrozu?
– Nie. Uważała, że jestem wariatem. Stale powtarzała: „Johnny, czemu po prostu nie włożysz butów?”.
"Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman

Potraficie sobie wyobrazić, jak wyglądałaby wojna pomiędzy wszystkimi bogami, o jakichkolwiek ktokolwiek cokolwiek słyszał? ibis, Jezus, Budda, bóg technologii, bogini wiosny, Zeus, Arachne, bogowie do których chociaż raz ktoś się zwrócił?

Potraficie sobie wyobrazić pole bitwy, na których niektórzy bogowie po prostu palą zioło, inni przygotowują się do walki wkładając zbroję, jeszcze inni przemykają w popłochu nie wiedząc co robić? Wyobrażacie sobie przyglądać się takiej bitwie? A chodzi o sprawy najpoważniejsze z poważnych! Więc musieli stawić się wszyscy!

Mniej więcej o takim konflikcie i przygotowaniach do bitwy są "Amerykańscy bogowie" Neila Gaimana. Chyba tutaj nigdy o nim nie pisałam, a oprócz B. Schulza Gaiman jest dla mnie najlepszym przykładem na to, jak proza poetycka potrafi się przeobrażać nie tracąc swojej klasy. W inny wpisie na pewno Wam polecę moją najukochańszą jego powieść, czyli "Chłopaki Anansiego" i opowiadania.

Ale co do "Amerykańskich bogów" to książka o świecie, o jego prawidłach, o naszym miejscu w nim, o rzeczach, których się domyślamy albo wcale nie mamy o nich pojęcia. To niezwykle mądra, zabawna, urocza i dająca do myślenia wielka opowieść. Uosobienie bogów wyszło tak doskonale, że można mieć wrażenie mijania ich na ulicy, po tej lekturze nie wiesz, czy właśnie benzyny nie zatankował ci jakiś bóg. Coś niesamowitego.

A piszę o niej dlatego, że już pod koniec kwietnia pojawi się pierwszy odcinek serialu na jej podstawie, na który wielce, wielce czekam bo trailery, teasery i wszystkie materiały promocyjne wbijają w fotel dosłownie!

I pomyślałam, że szkoda byłoby gdyby ktoś, kogo może zachwycić taki serial to przegapił ;)

Zawsze Wam szczerze polecam takie rzeczy, ale dzisiaj to polecam już turbo mocno! Zobaczcie trailer, jeszcze lepiej sięgnijcie przed premierą pierwszego odcinka po powieść, bo mimo tego, że jej objętość jest zacna to najpewniej tak Was wciągnie, że zdążycie przed serialem :)


https://www.youtube.com/watch?v=vbPdUEQanAo

   
   
2

Najlepszy komentarz:

CzteryZDziewieciu wczoraj o 16:05
0  1

eee tam, leję diesla

  • Ssij...

    4 ozzie ozzie Filmy    link    ponad tydzień temu, 20 kwietnia 21:25     1726

Ssij...

   
   
0

Haters Back Off

Przelotem będąc tutaj w odwiedzinach polecę Wam moje ostatnie odkrycie, które da niektórym z Was dużo radości :D

Jednak, żeby zacząć od początku muszę Wam przedstawić Mirandę Sings (alter ego cudownej i przezabawnej Colleen Ballinger) Ta fikcyjna postać, przedrzeźniająca i naśladująca wiele atencyjnych gwiazdek sieci i nie tylko to chaos, jedno wielkie wyolbrzymienie i przesada :D

Jej przekonanie o własnej wspaniałości, tupet, absolutny brak talentu i pewność siebie to niewiarygodnie wybuchowa mieszanka. Miranda wybiera sobie narzeczonych, którzy nie mogą odmówić jej planom, decyduje co jest piękne, a co nie (ona jest najpiękniejsza i to fundament :D), nie znosi krytyki i negowania jej opinii, reagując płaczem, krzykiem i pretensjami :D:D:D Poniżej to jeden z moich ulubionych popisów Mirandy :D (tutaj akurat była już znana i testuje niemieckie słodycze, ale polecam filmiki gdzie śpiewa lub robi challenge ze swoim 'narzeczonym" - gejem, o czym Miranda dowiaduje się z jednego z jego teledysków- to zbyt skomplikowane, żeby Wam to tak na szybko przedstawić :D zaglądnijcie na kanał :D)


https://www.youtube.com/watch?v=IQFLpFx6Btw

No i stało się, Miranda ma swój własny serial komediowy :D Najpierw trafiłam na serial, potem jej kanał. "Haters Back Off" opowiada o dążeniu Mirandy do sławy :D Mieszka z nienormalnym wujkiem, na wpół pokręconą matką i całkiem normalną, niepasującą do rodziny siostrą. Perypetie Mirandy cały krążą wokół planu, który ma pomóc zostać jej sławną piosenkarką, aktorką lub magiczką :D:D:D Na początku ma się wrażenie obcowania z czymś absolutnie pojebanym :D i słusznie zresztą. Wrażenie podglądania niepełnosprawnych mija po pierwszym odcinku :D

Polecam serdecznie, bo miłośnicy tego rodzaju humoru naprawdę będą bardzo zadowoleni!

Pierwszy sezon z lektorem można zobaczyć pod tym linkiem: http://filiser.tv/serial/spadajcie-hejterzy/864

   
   
6

Najlepszy komentarz:

Lejen wczoraj o 17:12
0  1

Wydaje sie ciekawe, lubie czasami taki głupi humor, ale kto tak je jajko niespodzianke. xD

Udalem sie dzis na krotka ekspedycje w pobliski, budzacy sie wiosennie do zycia las. Kontemplujac wsrod szumu swierkow moja osobista wiez w relacji z natura, przypomnial mi sie ten wspanialy dokument. Nie dbam o to czy bylo, czy nie, po prostu sie nim dziele, i mam nadzieje, ze poruszy kogos nie mniej niz mnie.


https://www.youtube.com/watch?v=LEzH3lL-ULk

   
   
0Losuj następne

Tagi

#filmy 

Polub nas!