Circle [2015]
Świeży, ciekawy i wciąga.
Cała fabuła rozgrywa się w pomieszczeniu które pozwoliłem sobie umieścić na zdjęciu powyżej.
Trudno jest opisać jak i zachęcić do oglądania tego filmu z uwagi, iż po za znakomitym wątkiem przewodnim jest on dosyć stateczny. Z pewnością nie dla tych co lubią wartką akcję. Film ciekawie wgłębia się w ludzką psychikę - i to jest uważam jego najlepszy atut!
50 ludzi stoi w kręgu. Nie wiedzą jak tu się znaleźli. Co dwie minuty "środek" zabija losową osobę, lub tą wskazaną przez większość. Więcej nie piszę bo łatwo tu o spoilery i zepsucie oglądania.

dobre
   
słabe
   
0


"It comes at night" [2017]
Horror. Ludziom spodziewającym się flaków, jump-scare'ów i typowych sytuacji maglowanych przez setki tytułów tego typu - dziękujemy.
Przy natłoku obecnych produkcji tego typu, większość nawet nie nazwie go w ten sposób.
Napięcie, niepewność i psychologiczny thriller rządzą tym filmem. Zasada najważniejsza? Nie otwierać czerwonych drzwi po zmroku.
Widz rzucany jest w rzeczywistość, która jest normalnością dla głównych bohaterów. Jest to jeden z atutów filmu, bo cały czas jesteśmy trzymani "na baczność", by zrozumieć co tak naprawdę się dzieje i dlaczego.
Bardzo ciekawa realizacja. Reżyser postarał się by widz był w ciągłym znaczniku zapytania. Czymże są, moralne czy etyczne wątpliwość, jeśli chodzi o bezpieczeństwo własnej rodziny?
Film dla skupionych i lubujących się w powolnym budowaniu napięcia.

dobre
   
słabe
   
3

  • Wodzirej

    7 rosoli rosoli Filmy    link    3 dni temu, 13 stycznia 21:09     1358

Wodzirej
Klasyk kina moralnego niepokoju. Główny bohater dla kariery jest w stanie poświęcić wszystko. Aktualny również dziś.

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

monkey wczoraj o 23:22
0  2

Kino moralnego niepokoju+Kieślowski+Stuhr=Amator

"Shot Caller" [2017]
Nie spodziewając się tak naprawdę niczego więcej po tym filmie jak klasycznego banału, podobnego do innych "hamerykańskich" filmów więziennych powiem szczerze, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony.
Ten film jest ratowany nie tylko aktorsko, ale i fabularnie. Jon Bernthal przyciąga jak zawsze, a Nikolaj Coster-Waldau pokazuje, że jego miejsce powinno być nie tylko w "Grze o tron".
Prowadzony wielo-czasowo film, ukazuje nam wgląd w perspektywę więźnia, ofiary jak i byłego skazanego, jakimi jest główny protagonista. Ze zwykłego, dobrego człowieka można stać się ofiarą systemu, próbującym radzić sobie w nowej rzeczywistości, a w tragicznym następstwie, prawdziwym wrogiem publicznym, którego boi się nawet największy skurwiel.
Klasyczny przykład ponadczasowego rozmyślania o więziennictwie: czy powinno karać, czy też resocjalizować?

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

KDP 4 godziny temu
0  1

Omijalem ze wzgledu na Costera i tematyke. Zaintrygowalo mnie.

"Atrocious"
Tym razem dla miłośników horrorów z formułą tzw. "znalezionego materiału" (found-footage), coś z produkcji hiszpańskiej. Po odświeżeniu gatunku dzięki filmowi "Rec", nadszedł czas na "Atrocious".
O ile sama zabawa jak i konwencja występująca w takich filmach jest zazwyczaj podobna, to jednak w/w produkcję wyróżnia interesujące miejsce akcji, jak i sama fabuła które nie jest tak beznadziejna jak w większości filmów tego typu.
Napięcie rośnie wraz z mijaniem kolejnych dni(klasyk), a sama lokalizacja rozbudza wyobraźnię. Dla fanów gatunku, horrorów i nie tylko :)

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

Marla 4 dni temu, 13 stycznia 11:26
0  1

Ty czekaj, a to nie jest jakaś nowsza wersja starego filmu? Wiem, że zaczęłam kiedyś coś takiego oglądać i nie pamiętam co się stało dalej :D

Zaratustra 4 dni temu, 13 stycznia 11:34
0  1

@Marla: Jedyny "Atrocious" jaki oglądałem to ten z 2010 i ten też proponuję :)
EDIT: Liznąłem trochę internetu: jest film meksykański, zatytułowany "Atroz (Atrocious)" z 2015, jednak nie ma nic związanego z produkcją z 2010.

Marla 4 dni temu, 13 stycznia 11:38
0  2

@Zaratustra: to mi się pomylało wszystko :P może to ten zaczęłam oglądać? Obczaję :D ja natomiast byłam na Naznaczonym: Ostatni klucz (bo bardzo podobały mi się dwie pierwsze części) i w sumie trochę z mojego powodu poszliśmy na piwo w połowie seansu :D

Disaster Artist
James Franco jako autor scenariusza, reżyser, producent i odtwórca głównej roli filmu, który został uznany za najgorszy film, jaki powstał na Ziemi.

Nie wiem czy słyszeliście kiedykolwiek o filmie The Room, jeśli nie, pogooglujcie, poszukajcie i zobaczcie :) Tajemniczy Tommy Wiseau (do dzisiaj nie wiadomo ile ma lat, skąd pochodzi i skąd miał ok. 6 000 000 dolarów na swój film, który nie okazał się najlepszym dramatem w kinematografii, ale filmem, który bawi i zaskakuje. Co do Tommiego jeszcze, na Wikipedii można doczytać, że mógł mieć polskie korzenie, a fortunę zawdzięczać handlem skórzanymi płaszczami.

Ja już od roku czekałam na ten film. James Franco i Dave Franco (bracia) grają odpowiednio Tommiego i Grega. Trudno mi obiektywnie tutaj o nich mówić, bo oboje są przeze mnie uwielbiani,a Franco to dla mnie przykład współczesnego, upartego artysty bez granic. No i nie oszukujmy się, nikt się tak szczerze nie śmieje, jak on :D

Co do samego filmu. No bardzo przyjemnie się patrzy na to, jak powstawał naprawdę okropny The Room i czego był tak naprawdę wynikiem. Ucharakteryzowany Franco świetnie sobie radzi z rolą tajemniczego, nieco egzaltowanego, ale i samotnego i dziwacznego Tommiego. Już udało mu się zgarnąć Złoty Glob dla najlepszego aktora, zobaczymy jak będzie później :)

Seans polecam, zarówno :Disaster Artist", jak i "The Room"!

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

KDP wczoraj o 18:45
0  1

Ciekawe.... czy ogladalo sie podobnie jak "Ed Wood"? Wpisuje na liste " do zobaczenia". Dzieki Marla.

Zbaw nas ode złego

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

KDP wczoraj o 18:49
0  1

Plakat tak dobry jak film

  • Sobowtór

    2 kiszony kiszony Filmy    link    6 dni temu, 10 stycznia 16:32     2198

Sobowtór

dobre
   
słabe
   
0


Tagi

#filmy 

Polub nas!