Arrival. Nowy początek

Hmhmhm...

Czekałam na ten film, nie powiem. Od momentu, kiedy jako nastolatka oglądałam w małym kinie "Dzień niepodległości", mam słabość do filmów o obcych, które przedstawiają inwazję, próby kontaktu czy cokolwiek związane z kosmicznymi mieszkańcami. "Kontakt" z Judy Foster widziałam hohoho... bo jest wspaniały. Nic więc dziwnego, że w tym filmie pokładałam duże nadzieje.

I tak szczerze mówiąc nie wiem co powiedzieć. Fabuła klasyczna, jak na ten gatunek, w 12 miejscach nad globem ziemskim pojawiają się dziwne, ogromne "statki', których zadanie na ziemi jest nieznane. Wybitna specjalistka od lingwistyki (Amy Adams) zostaje zwerbowana przez wojsko, które w tajemnicy przed społecznościami całej Ziemi, próbuje "dogadać się" z mieszkańcami statku, którzy regularnie spotykają się z wojskowymi.

I w sumie od tego momentu mamy do czynienia z pomieszaniem "Insterstellar", "Incepcji" i :"Wojny światów" (kocham Cię filmie!!!! tak bardzo! Pozdrawiam! Madzia). Z każdego po trochu, z piękną oprawą muzyczną i udźwiękowieniem. Próby nauki języka obcych oraz zrozumienie ich komunikacji przez ludzkość są bardzo fajne, myślę, że mogłaby się taka scena wydarzyć w rzeczywistości (:P), jednak ostatnie...40 minut filmu, to już takie... łuuu, niech wyjdą z kina zaskoczeni, zaczarowani, co to się nie podziało! :D No na mnie się nie udało, z tego co widziałam w sieci na temat tego filmu, na wielu innych widzów jednak tak.

Nie wiem, polecam ten film wszystkim miłośnikom sci-fi, to na pewno. Tym, którzy lubią dyskretne efekty, widowiskowe przedstawienie obcych. Ale nie szukałabym tutaj duchowego zrozumienia kosmosu, ani tym bardziej jakiegoś faktycznie logicznego wyjaśnienia (chociaż na pewno wielu uzna je za takowe).

Fantastyczne udźwiękowienie, urocza Amy Adams, spoko środek filmu, reszta już do Waszej oceny!

   
   
15

Najlepszy komentarz:

elDupa d-d-d-duuupaaa! wczoraj o 09:12
0  1

Film świetny, polecam obejrzeć.

Co do "duchowego zrozumienia kosmosu" polecam obejrzeć to


https://www.youtube.com/watch?v=BFk9RoLkx2k

  • Founder, The

    2 kdp KDP Filmy    link    3 dni temu, 20 lutego 13:01     890

Founder, The

Widzieliscie The Social Network? To to samo tylko o jedzeniu z ciekawszym glownym bohaterem. Lata 50te. Hamburyka. Ambitny koles kradnie pomysl. Zarabia kupe kasy. Zylje dlugo i szczesliwie. KONIEC
8/10

   
   
0

   
   
1

Najlepszy komentarz:

dodelijke 4 godziny temu
0  2

Polecam film

   
   
0

   
   
2

Najlepszy komentarz:

waffen99 wczoraj o 23:22
0  2

Na Statoil!!!!

   
   
2

Najlepszy komentarz:

mk1981 wczoraj o 17:15
0  1

Lepiej usunąć, razi w oczy!

  • Ingrid

    3 0makumaku 0makumaku Filmy    link    4 dni temu, 19 lutego 16:33     9832

   
   
0


Polub nas!