Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Roslina samobójcow
Dendrocnide moroides - zwana również rośliną samobójców. Naturalnie rośnie w Australii, a jej liście i gałązki pokryte są włoskami, ktore zawierają silną truciznę. Nawet niebezpośrednio kontakt z rośliną grozi podrażnieniem dróg oddechowych.

Efekt po oparzeniu się może trwać nawet kilka lat. Igiełki wbijają się w skórę nawet przez ubranie i niekiedy specjalne skafandry czy ochraniacze na ubrania nie dają gwarancji zabezpieczenia.

Ból potrafi być tak nieznośny, że potrafi doprowadzić do samobójstwa, a igiełki są praktycznie nie do usunięcia ze skory.
Skradzione z Pigułka Wiedzy

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

bochacz przedwczoraj o 16:29
0  3

Przekolorowane, opis z wiki:
"Ma bardzo niebezpieczne włoski parzące, których dotknięcie powoduje silne pieczenie i ból, u ludzi mogący się utrzymywać przez wiele dni, a nawet miesięcy. Włoski przenikają także przez odzież, dlatego w przypadku narażenia na kontakt zalecana jest odpowiednia odzież ochronna. W przypadku poparzenia zaleca się usunięcie włosków z poparzonej skóry, np. przy pomocy wosku. Niektóre zamieszkujące Australię gatunki zwierząt są odporne na poparzenia, a nawet żywią się tym gatunkiem rośliny."

Lis polarny
Zmieniający futerko z zimowego na wiosenny

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

Marla przedwczoraj o 09:28
0  5

Ale Cudak :D

  • Cud natury

    41 gadulaxd GaduLaxD SFW    link    ponad tydzień temu, 04 stycznia 09:13     53726

Cud natury
Motyl szklanoskrzydły (Greta Oto). Ich przezroczyste skrzydła to istny cud natury. Zamieszkują Amerykę Środkowa, od Meksyku do Panamy. Hiszpanie nazywają je „espejitos”, czyli małe lustereczka.

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

Szuma wczoraj o 15:00
0  5

Belgijska czekolada
Król Belgii Leopold II zamordował 15 milionów Afrikańczyków, aby uzyskać kontrolę nad zasobami Konga. Miliony mężczyzn, kobiet i dzieci miało amputowane ręce z powodu niezrealizowania kwot produkcyjnych kauczuku.

To barbarzyństwo jest wciąż honorowane i obchodzone na całym świecie, pod przykrywką "dobrego smaku" i "drogich smakołyków".

dobre
   
słabe
   
1

Fuck santa ?

dobre
   
słabe
   
2

  • Tak bylo

    16 gadulaxd GaduLaxD Polityka    link    14 grudnia 2018 09:16     7118

Tak bylo

dobre
   
słabe
   
0

Radosne Swieta

dobre
   
słabe
   
12

Najlepszy komentarz:

patryk06 3 dni temu, 11 grudnia 10:40
2  14

Dla mnie święta to były kiedyś. I ktoś powie "o następny Janusz co narzeka jak to dawniej było". Tyle że jeśli chodzi o święta to serio dawniej było lepiej. Jakoś tak rodzina się zjeżdżała, taka atmosfera fajna była, każdy siedział do nocy, gadało się o życiu, dla dzieciaka dostało się skarpetę z cukierkami i małego misia i się było zadowolonym. A teraz przyjedzie rodzina to na pół godziny żeby tylko prezentami się powymieniać - oczywiście koniecznie muszą być najdroższe domki dla lalek barbie itp. i tylko oczekują aż w zamian się im da to samo - bo jak będzie tańsze to już rodziny się nie zobaczy na kolejne święta, a po wymianie "cześć i do następnego" i koniec. Takie święta to już nie święta, przez te wszystkie reklamy itd. to święta stały się tylko narzędziem do trzepania hajsu a przestały być czymś wyjątkowym - czyli tak na prawdę chwilą by spędzić ją z rodziną i dać sobie jakiś miły upominek z serca.
Z nami od

11 października 2012 17:30

Dodanych

2118

Komentarzy

1720

Karma wrzut

48164

Karma komentarzy

1172

Obserwowani 1

Obserwują 24