Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Rośnijcie kwiatki zdrowo :)
Dziś minął 4 dzień jak kiełki trafiły do ziemi. Od lewej Euforia Hindu Kush i White Russian do góry Bule Amnesia. Niektóre pestki/kiełki po tym jak trafiły do ziemi w niewyjaśnionych okolicznościach zmieniły się w jakąś białą papkę :( Wie ktoś co może być tego przyczyną?

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

ojtamojtam420 08 czerwca 2015 12:28
0  3

te co padly to od nadmiaru wody. zakisiles je, nie mialy powietrza i umarly na smierc.

Outdoor 2015
10x Auto Hindu Kush
10x Auto White Russian x Diesel Ryder
10x Auto Euforia
4x Auto Blue Amnesia Fem
+ kiełkuje ok. 25 NoName

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

Kutatsua 29 maja 2015 14:15
0  1

Ostro widze ;D

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Młot z London.
Młot zatopiony w skale znaleziono w okolicy miejscowości London w Teksasie. Jedna z mieszkanek zupełnie przypadkiem potknęła się o kawałek rozbitej skały. Gdy schyliła się i podniosła ciężki kamień okazało się, że wewnątrz znajduje się zatopiony dziwny młot. Na pierwszy rzut oka wyglądał zupełnie podobnie do dzisiejszych, był długi na piętnaście centymetrów i z drewnianym uchwytem. Znajdował się wewnątrz wapiennej skały.Eksperci, którzy badali to znalezisko, doszli do wniosku, że musi to być oszustwo. Po jakimś czasie o dziwnym artefakcie po prostu zapomniano. Głośno wokół młotka zaczęło się robić ponownie w latach 80-tych ubiegłego wieku. Artefakt odkupili zwolennicy kreacjonizmu, czyli ludzie, którzy odrzucają teorię ewolucji. Został on umieszczony w specjalnym muzeum, gdzie opatrzono go opisem, że ma przynajmniej 100 milionów lat.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Zadziwiające jest to, że drewniany uchwyt, w którym był osadzony młotek zesztywniał i wewnątrz całkowicie przekształcił się w węgiel. To może świadczyć, że niezwykły artefakt rzeczywiście ma miliony lat. Po drugie, eksperci w zakresie stopów metali zadziwili się składem chemicznym młota. Aż 96,6% to żelazo, 2,6% chlor i 0,74% siarka. Nie wykryto żadnych innych zanieczyszczeń. Tak czyste żelazo nie było wytwarzane nigdy w historii hutnictwa na Ziemi. Jakość tego żelaza nawet na współczesne standardy jest bardzo wysoka i stworzenie takiego stopu wywołałoby wiele problemów.Kolejną niezwykłą właściwością tego młota jest to, że w ogóle nie rdzewieje! Mimo, że rzekomy młot w jednym miejscu jest bardzo porysowany przez dziesiątki lat, nie pojawiły się na nim żadne oznaki korozji. Ten młot jest po prostu wykonany w nieznanej nam technologii.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Mapa Stwórcy.
W 1999 roku rosyjski profesor Aleksander Czuwirow został wezwany do domu pewnego mężczyzny, który to odkrył coś dziwnego w swoim ogrodzie. Była to kamienna tablica o wymiarach 1,5 na 1 metr i wadze przeszło tony. Początkowo mieszkańcy domu używali jej jako schodka leżącego u wejściowych drzwi... Badacze przyjrzawszy się tablicy doszli do wniosku, że jest to jakiś rodzaj trójwymiarowej mapy przedstawiający obszar Uralu, przełęcze oraz koryta rzek Biełaja, Sutolka i Ufimka - podobne techniki wizualizacji terenu stosuje się dziś w wojsku.Żeby tego było mało kamień pokryty był inskrypcjami, które początkowo uznano za archaiczny język chiński. Później dopiero okazało się, że to jakieś hieroglificzne pismo o nieznanym pochodzeniu. Monolit skrywa też i inne tajemnice - wygląda na to, że płyta zbudowana jest z aż trzech różnych warstw, a właściwa „mapa” pokryta została porcelaną. Nie wiadomo kto jest autorem tego zaskakującego reliktu, ale zważywszy na jego wiek - 100 milionów lat, sugerujemy, że mógł to być jakiś wyprzedzający swój czas diplodok.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Dysk Schist.
Artefakt który wprawia archeologów w zakłopotanie, dzieje się tak dlatego, że nie pasuje on do kultury, która miała go wykonać, czyli do okresu panowania Dynastycznego Egiptu. Został on znaleziony przez egiptologa Brien’a Waltera Emeryiego w 1936 roku na obszarze Saqqary. Nazwano go „Dyskiem schist”, jego opis archeologiczny to jednocześnie przypisanie mu określonych cech ludzkiego poglądu na historię dawnych wieków, dano mu nazwę „talerza do owoców”, „Wazy kwiatowej”, a nawet „trzymacza/podstawki pod świece”

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Dysk schist jest twardy, ale jednocześnie kruchliwy, zrobiony z kamienia, który jest bardzo trudny w procesie mechanicznego obrabiania. Większość inżynierów, która widziała ten obiekt, wyrażała opinię, że jest to część jakiejś starożytnej maszyny. Oczywiście oficjalna nauka archeologiczna nie wspomina nic na temat jakichkolwiek maszyn w dynastycznym Egipcie.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
W 1901 r. nurkowie wyciągnęli z rzymskiego wraku leżącego w pobliżu wyspy Antykithira na Morzu Egejskim liczne zabytki, w tym kilka niewielkich skorodowanych brył brązu. Początkowo archeolodzy wzięli je za resztki zmiażdżonej rzeźby, ale gdy w 1902 r. jeden z nich dostrzegł w największej bryle fragmenty mechanizmu, uznali, że są to pozostałości skomplikowanego zegara. Jako że wedle ówczesnej wiedzy w antyku nie wytwarzano tak zaawansowanych urządzeń. Zespół Freetha i Edmundsa m.in. dokładniej obliczył ile zębów mają zachowane często tylko we fragmentach kółka. Odczytał też większość pokrywających urządzenie napisów. Dotychczas znaliśmy tylko tysiąc liter. Nowe badania podwoiły tę liczbę. Dokładna analiza kształtu użytych liter pozwoliła ustalić, że mechanizm powstał pod koniec II wieku p.n.e., czyli kilkadziesiąt lat wcześniej niż dotąd sądzono. Uzyskane przez naukowców dane pozwoliły odtworzyć budowę znacznej części mechanizmu. Całego odtworzyć wiernie się nie da, gdyż część kółek w ogóle się nie zachowała. Mechanizm był skrzynką o wymiarach 31,5 na 19 na 10 centymetrów, którą można było otwierać z dwóch stron. Tarcza z przodu wskazywała ruch Słońca i Księżyca na tle zodiaku oraz egipskiego kalendarza, którego używali Grecy. Z tyłu były dwie tarcze. Jedna pozwalała synchronizować kalendarz słoneczny z księżycowym, a druga przewidywać zaćmienia Słońca i Księżyca. Całe urządzenie miało zdaniem Freetha i Edmundsa 37 kółek zębatych. Brakujące kółka prawdopodobnie służyły m.in. do pokazywania ruchu planet (na przedniej tarczy), o czym świadczy m.in. odczytana nazwa planety Wenus. Cały mechanizm napędzano korbką wystająca z boku skrzynki.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Kamień z mikroczipem.
Według oświadczenia I. A. Semenuchi - kierownika ekspedycji (m. Essentuki), biorąc pod uwagę miejsce znalezienia obiektu w dorzeczu rzeki Łaba - przewidywany geochronologiczny wiek kamienia to sylur-dewon, czyli 410-450 milionów lat. Znalezisko wzbudziło wiele komentarzy i hipotez - od przypadkowego ułożenia linii po dowód na istnienie w przeszłości nieznanej ludziom cywilizacji, która ów przedmiot wytworzyła. Pojawiła się także koncepcja, że był to prawdziwy „mikroczip” pozostawiony tu przez przybyszów z kosmosu.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Wzór jest niezmiernie ciekawy i przypomina ilustrację z podręcznika do biologii przedstawiającą dzielące się chromosomy.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
W miejscowości Huang prowincja Jiangxi (Chiny) podczas oczyszczania terenu pracownicy kopalni odkryli dziwny kawałek skały – płyty z małymi wypukłościami w środku. Zaczęli kopać dalej: z ziemi wyłoniły się „kamienie” – idealnie podobne do pierwszego, a potem jeszcze następne …W miejscowości Huang prowincja Jiangxi (Chiny) podczas oczyszczania terenu pracownicy kopalni odkryli dziwny kawałek skały – płyty z małymi wypukłościami w środku. Zaczęli kopać dalej: z ziemi wyłoniły się „kamienie” – idealnie podobne do pierwszego, a potem jeszcze następne …

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Obecnie chińscy archeolodzy badają dyski kamienne znalezione w prowincji Jiangxi. Mają nadzieję, że są one skamieniałe z wierzchu i skorupa powstała ze względu na charakter lokalnego klimatu, mogą tam być również rysunki lub teksty, opowiadające o tajemniczej „kropli”.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
W odosobnionych górach Baian Kara Ula, na granicy Tybetu z Chinami zostało odkryte niecodzienne znalezisko. W niedostępnych grotach i jaskiniach znaleziono 716 grobów, zawierających szkielety niskich istot, sięgających 120cm., o nieprawdopodobnie powiększonej czaszce. Przy każdym stanowisku znaleziono tajemniczy dysk. Pewien uczony chiński rozszyfrował PRZESŁANIE z dysku, i twierdzi, że zawiera ono wiadomość od przybyszów z kosmosu dla przyszłych pokoleń.

Dziwne artefakty archeologiczne. Rzeczy których normalnie nie powinno się znajdować.
Dysk miał średnicę około 30 cm i grubość w przybliżeniu jednego centymetra. Idealnie w środku każdego dysku był otwór o średnicy półtora centymetra a na powierzchni dysku była spiralna rysa przypominająca do złudzenia ścieżkę dźwiękowa na dobrze znanych płytach gramofonowych. W sumie znaleziono 716 stanowisk ze szkieletami, każdy z kamiennym dyskiem. Przy bliższym badaniu okazało się że rysa nie jest linia ciągłą, tylko spiralnie zapisanym tekstem składającym się z tysięcy nieznanych, mikroskopijnych znaków. Wiek znaleziska określono na 10 000 do 12 000 lat, czyli grubo przed oficjalna data powstania piramid w Egipcie. Okazało się, że początkowo uznane za kamienne dyski nie są wcale wykute z kamienia. Duża zawartość kobaltu, chromu, molibdenu i innych rzadkich metali wskazywała na sztuczne pochodzenie znaleziska. W warunkach naturalnych taka kombinacja minerałów nie występuje. Badanie dysków oscylografem wykazało zaburzenia magnetyczne nieznanego pochodzenia wskazujące na przebywanie dysków przez długi czas w nieprawdopodobnie silnym polu magnetycznym nie występującym na ziemi w warunkach naturalnych. Do zapisania użyto nieznanych nikomu znaków, całkowicie niepodobnych do żadnego rodzaju pisma jakie stosowano na ziemi.
W jaki sposób powstały dyski i do czego służyły możemy się tylko domyślać....

dobre
   
słabe
   
41

Najlepszy komentarz:

trzmielinsky acid your mind 03 kwietnia 2015 15:21
0  31

trzeba być naiwnym żeby myśleć że jesteśmy tu sami :D

Najstarsze drzewka Bonsai
Ocenia się, że ten Ficus Bonsai ma grubo ponad 1000 lat. Jest to najstarsze drzewko Bonsai na świecie! Obecnie znajduję się ono we Włoskim muzeum CRESPI

Najstarsze drzewka Bonsai
Ta sosna ma około 1000 lat i znajduję się w szkółce bonsai "Mansei" rodziny Kato w Omiya, Japonia

Najstarsze drzewka Bonsai
Niezwykłe 800 letnie Bonsai, jest jednym z najdroższych drzewek tego typu na świecie. Jego właściciel, mistrz Kobayashi, jest jednym z najbardziej znanych artystów Bonsai na świecie. Jego szkółka ShunkaEn znajduje się w Tokio i jest otwarta dla zwiedzających.

Najstarsze drzewka Bonsai
Osobiście to 800 letnie drzewko uważam za najpiękniejsze :) Lecz prócz jego wieku nie mam więcej żadnych informacji.

Najstarsze drzewka Bonsai
To 400 letnie Bonsai jest wynikiem ciężkiej pracy i cierpliwości 6 pokoleń rodziny Yamaki.
Ale tym co sprawia, że jest naprawdę wyjątkowe jest fakt, że znajdowało się w Hiroszimie kiedy to w 1945 roku spadła bomba atomowa. Drzewko przetrwało i zostało przekazane do The National Bonsai & Penjing Museum w Waszyngtonie

dobre
   
słabe
   
20

Najlepszy komentarz:

Torcik The older i get, the less people i trust. 24 stycznia 2015 12:16
0  14

Świetna wrzuta.

Kilka ciekawych zdjęć
Grota w górze lodowej sfotografowana podczas British Antarctic Expedition, 5 stycznia 1911 roku

Kilka ciekawych zdjęć
Malowanie Wierzy Eiffla rok 1932

Kilka ciekawych zdjęć
Pierwszy w historii dworzec metra Journey, Edgware Road Station, Londyn, 1862

Kilka ciekawych zdjęć
Tesla w swoim laboratorium

Kilka ciekawych zdjęć
Malowanie mostu Brooklińskiego rok 1914

Kilka ciekawych zdjęć
Ostatnie zdjęcie Titanica na wodzie rok 1912

Kilka ciekawych zdjęć
Salvador Dali rok 1965

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

Dran77 23 stycznia 2015 15:40
0  2

Londyńskie metro... 1862 rok. A myśmy byli dopiero na etapie przygotowań do Powstania Styczniowego. Przepaść :(
Salvador Dali... ten to wiedział, jak się ustawić ;)
Skąd

Wielkopolskie

Z nami od

28 grudnia 2014 10:50

Dodanych

13

Komentarzy

42

Karma wrzut

612

Karma komentarzy

19

Obserwowani 3

Obserwują 6