1/ Jakoś nie widziałem nigdy, żeby ci wszyscy, którzy teraz tak bardzo krytykują Izrael i tak bardzo współczują Palestyńczykom ujęli się kiedykolwiek za Tybetańczykami (wręcz przeciwnie – z reguły szydzą z prześladowań), albo za Ukrainą zaatakowaną przez Rosję, albo za Kurdami mordowanymi przez Turcję, ani za chrześcijanami mordowanymi w Pakistanie. A już nigdy za Bośniakami mordowanymi przez Serbów - tu wręcz zawsze szydzą z ofiar albo w najlepszym wypadku w ogóle negują ludobójstwo. A skoro tak, to nasuwa się jedyny logiczny wniosek – ci selektywni „obrońcy uciśnionych” mają Palestyńczyków głęboko w d**ie. Są jedynie zafiksowani na słowo „Izrael”.

2/ Porównania obecnej awantury do Powstania Warszawskiego są nie tyle nawet kompletnie chybione, co zwyczajnie uwłaczające. Choćby ze względu na skalę i metody. Wypadałoby się jednak trzymać jakiejś proporcji, choćby z grubsza.

Poza tym Strefa Gazy NIE JEST okupowana. Ani formalnie, ani faktycznie. Ma własny rząd, wybrany w wyborach, sformowany przez Hamas. Rząd, który ma na terenie Gazy rzeczywistą władzę. W Gazie nie ma administracji izraelskiej, nie ma izraelskiej policji, służb bezpieczeństwa ani wojska. Co więcej, Izrael nie kontroluje granicy między Strefą Gazy a Egiptem. Warto przypomnieć, ż e nawet granica między Izraelem a Strefą Gazy była początkowo otwarta, Izrael zamknął ją dopiero po atakach na swoje terytorium z terytorium Gazy.

3/ Dla przypomnienia – to Arabowie odrzucili korzystny podział Palestyny (pierwotny przewidywał Jerozolimę na terytorium arabskim) i wywołali kilka wojen, które następnie przegrali. Więc to co mają dostali na własne życzenie.

4/ Obecna awantura wybuchła z idiotycznie błahego powodu. Jerozolima nie został wczoraj ogłoszona stolica Izraela – jest nią formalnie i faktycznie od 70-ciu lat. Nic się ostatnio w tej kwestii nie zmieniło.
Trzeba być naprawdę ciężko pogrzanym islamistą, żeby wywoływać krwawe zamieszki tylko dlatego, że jakaś ambasada przeniosła się kilka ulic dalej (Jerozolima i Tel-Aviv to w zasadzie jedno miasto).

5/ Najważniejsze - tak na logikę: to jakiej innej reakcji władz izraelskich się należało się spodziewać? Być może użyli nieco nieproporcjonalnych środków, ale nie mogli przecież dopuścić do sforsowania granicy przez palestyńską tłuszczę.Przecież to najzupełniej oczywiste, ze państwo izraelskie broni własnych granic. A co innego ma zrobić?? No okej, mogli użyć gumowych kul na początek.

6/ Śmieszne (i w gruncie rzeczy niebezpieczne) jest domaganie się jakiejś „reakcji” rządu polskiego. A po co? Gdzie tam jest polski interes? Mało to sobie wrogów narobiliśmy przez ostanie dwa lata tego bezmyślnego „wstawania z kolan”? Owszem, sprawna dyplomacja powinna wykorzystać okazję, żeby dyskretnie coś ugrać, bo Izrael trochę się podłożył i potrzebuje przyjaciół.(podkreślmy: dyskretnie!). Ale pisiacka dyplomacja jest „sprawna inaczej”. Więc już lepiej niech już po prostu siedzi cicho, zamiast znowu coś spieprzyć.

~Tomasz Dalecki

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

ojtamojtam420 17 maja 2018 08:57
0  3

jebac zydow


Polski nadzór finansowy
Pewnie wielu z was jeszcze nie słyszało, ale szykuje się afera większa od Amber Gold. Upada właśnie spółka giełdowa GetBack, która zajmowała się skupowaniem pakietów wierzytelności, a następnie ich windykacją. GetBack działał bardzo aktywnie na nadzorowanym przez KNF rynku finansowym. Wszedł na giełdę, pozyskiwał kapitał ze sprzedaży akcji i obligacji.

Dlaczego nikt przed GetBackiem nie ostrzegał? Ponieważ wszyscy byli zainteresowani tym, by GetBack działał jak najdłużej. GetBack zapłacił ośmiu biurom maklerskim, prawnikom i firmom wspomagającym wejście na giełdę około 75 mln zł. Dzięki temu sprzedał swoje akcje o wartości 750 mln zł. Czemu biur maklerskich było aż osiem? Prezes GetBacku w wywiadach twierdzi, że nie wie czemu. Ale odpowiedź jest oczywista. Otóż tak zwani analitycy giełdowi są zupełnie niezależni. Niezależnie od okoliczności nie będą zniechęcali do zakupu akcji, które na giełdę wprowadzają zatrudniające ich biura maklerskie. Dlatego zalanie biur maklerskich pieniędzmi spowodowało wystawienie GetBackowi masy pozytywnych rekomendacji.

Ale to dopiero początek. GetBack pozyskał też 2,5 mld zł ze sprzedaży swoich obligacji. Z tego tytułu wypłacił 100 mln zł prowizji sprzedawcom obligacji. Obligacje sprzedawali wszyscy - banki, domy maklerskie, pośrednicy finansowi. Od początku 2017 roku GetBack wpompował w ten sposób w firmy sektora finansowego 250 mln zł. GetBack kupował też po zawyżonych cenach portfele wierzytelności od banków. Banki były zachwycone, bo sprzedawały wierzytelności drożej niż zakładały. Impreza trwała, wszyscy się cieszyli, a finansowali to nieświadomi problemów inwestorzy, naganiani przez prawie cały sektor finansowy.

Pieniądze też szły na media i politykę. GetBack był sponsorem strategicznym gali 25 lecia Gazety Polskiej oraz sponsorem nagrody "Człowieka Wolności" Tygodnika Sieci.

GetBack wiedział, że jest w fatalnej sytuacji już w grudniu 2017 roku. Wtedy to kurs akcji zaczął spadać. Ludzie związani ze środowiskiem finansowym prawdę poznali na początku marca. Mimo to, przez cały marzec 2018 roku pośrednicy dalej sprzedawali obligacje GetBacku wmawiając nabywcom, że jest to pewna inwestycja. W kwietniu o problemach spółki dowiedzieli się już wszyscy.

Sektor finansowy czerpał z GetBacku wielkie zyski. Chciwość przesłoniła ostrożność i nikt nie zauważył lub nie chciał zauważyć, że rachunek za tę zabawę zapłacą zwyczajni inwestorzy. Ale co robił w takim razie nadzór finansowy? Czemu Komisja Nadzoru Finansowego nie alarmowała, że szykuje się nam afera która spowoduje straty dwukrotnie większe niż Amber Gold?

KNF był zajęty w tym czasie ostrzeganiem przed kryptowalutami. NBP zapłacił 100 tysięcy złotych youtuberom za alarmowanie, że inwestowanie w kryptowaluty jest ryzykowne, a ich kursu nie gwarantuje żaden bank centralny. Z kolei premier Mateusz Morawiecki zapowiadał, że zakaże lub bardzo restrykcyjnie ureguluje kryptowaluty, ponieważ nie chce kolejnego Amber Gold. Ku wielkiemu zaskoczeniu doczekał się kolejnego Amber Gold, ale zupełnie gdzie indziej niż się tego spodziewał.

A co robi KNF po upadku GetBacku? Rozpoczyna akcję informującą o ryzyku inwestowania w obligacje korporacyjne? A może uświadamia ludzi o konflikcie interesów analityków giełdowych, przez co wystawiane rekomendacje często są nierzetelne?

Nic z tych rzeczy. KNF ogłosił właśnie przetarg. Zamierza wydać 615 000 zł na kolejną akcję ostrzegającą przed forexem, innymi niż ZUS piramidami finansowymi oraz kryptowalutami. O GetBack ani słowa.

Jaka jest puenta tej historii? Przynosząca olbrzymie zyski, mająca obroty większe niż GPW w Warszawie, nienadzorowana przez KNF i zwalczana przez nasz rząd giełda kryptowalut BitBay przenosi się na Maltę, a nadzorowany przez KNF i hołubiony przez sektor finansowy GetBack traci 2 mld zł należące do inwestorów.

Tyle warty jest nasz nadzór finansowy.

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

Kilka grafik politycznych

Kilka grafik politycznych
Zgodnie ze znakiem wodnym: Źródło - Nagroda złotego Goebbelsa (polecam fanpage na facebook'u).

Kilka grafik politycznych

Kilka grafik politycznych
@petro wiem, ze nie przejdziesz wokół tego obojętnie, więc uprzedzam i zapraszam Cię pierwszy.

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

FISHUK81 14 sierpnia 2017 22:52
0  3

Brawo
O mnie

Kss, kss...

Skąd

Náströnd

Z nami od

02 lutego 2017 21:13

Dodanych

87

Komentarzy

362

Karma wrzut

1733

Karma komentarzy

333

Obserwowani 1

Obserwują 9