Peverellowie - Legenda o trzech braciach

Było raz trzech braci, którzy wędrowali opustoszałą, krętą drogą o zmierzchu. Doszli w końcu do rzeki zbyt głębokiej, by przez nią przejść, i zbyt groźnej, by przez nią przepłynąć. Bracia znali się jednak na czarach, więc po prostu machnęli różdżkami i wyczarowali most nad zdradziecką tonią. Byli już w połowie mostu, gdy drogę zagrodziła im zakapturzona postać.

I Śmierć przemówiła do nich. Była zła, że tym trzem nowym ofiarom udało im się ją przechytrzyć, bo zwykle wędrowcy tonęli w rzece. Nie dała jednak za wygraną. Postanowiła udawać, że podziwia czarodziejskie uzdolnienia trzech braci, i oznajmiła im, że każdemu należy się nagroda za przechytrzenia Śmierci.

I tak, najstarszy brat, który miał wojownicze usposobienie, poprosił o różdżkę, której magiczna moc przewyższałaby moc każdej z istniejących różdżek, za pomocą której zwyciężyłby w każdym pojedynku, różdżkę godną czarodzieja, który pokonał Śmierć! I Śmierć podeszła do najstarszego drzewa rosnącego nad brzegiem rzeki, wycięła z jego gałęzi różdżkę i dała najstarszemu bratu, mówiąc: " To różdżka z czarnego bzu, zwana Czarną Różdżką. Mając ją w ręku zwyciężysz każdego ".

Drugi w kolejności starszeństwa brat, który miał złośliwe usposobienie, postanowił jeszcze bardziej upokorzyć Śmierć i poprosił o moc wzywania umarłych spoza grobu. I Śmierć podniosła gładki kamień z brzegu rzeki, dała mu go i powiedziała, że ów kamień ma moc sprowadzenia umarłego zza grobu.

Potem Śmierć zapytała najmłodszego brata, co by chciał od niej dostać. A był on z nich trzech najskromniejszy, a także najmądrzejszy więc nie ufał Śmierci. Poprosił o coś co pozwoliło by mu odejść z tego miejsca, nie będąc ściganym przez Śmierć. I Śmierć, bardzo niechętnie, wręczyła mu swoją Pelerynę-Niewidkę.

Wówczas Śmierć odstąpiła na bok i pozwoliła trzem braciom przejść przez rzekę i powędrować dalej, co też uczynili, rozprawiając o przygodzie, która im się przytrafiła, i podziwiając dary Śmierci.

I zdarzyło się, że trzej bracia się rozstali, każdy poszedł własną drogą.

Pierwszy brat wędrował przez tydzień lub dwa, aż doszedł do pewnej dalekiej wioski i odszukał czarodzieja, z którym się kiedyś pokłócił. Mając Czarną Różdżkę w ręku, nie mógł przegrać w pojedynku, który nastąpił. Zostawił ciało martwego przeciwnika na podłodze, a sam udał się do gospody, gdzie przechwalał się głośno mocą swojej różdżki, którą wydarł samej Śmierci i dzięki której stał się niezwyciężony.

Tej samej nocy do najstarszego brata, który leżał w łóżku odurzony winem, podkradł się inny czarodziej. Zabrał mu różdżkę i na wszelki wypadek poderżnął mu gardło.

I tak Śmierć zabrała pierwszego brata.

Tym czasem drugi brat powędrował do własnego domu, w którym mieszkał samotnie. Zamknął się w izbie, wyjął Kamień, który miał moc sprowadzania zmarłych zza grobu, i obrócił go trzykrotnie w dłoni. Ku jego zdumieniu i radości, natychmiast pojawiła się przed nim postać dziewczyny, z którą miał nadzieję się ożenić, zanim spotkała ją przedwczesna śmierć.

Była jednak smutna i zimna, oddzielona od niego jakby woalem. Choć wróciła zza grobu nie należała prawdziwie do świata śmiertelników i bardzo cierpiała. W końcu ów drugi brat, doprowadzony do szaleństwa beznadziejną tęsknotą, zabił się, by naprawdę się z nią połączyć.

I tak Śmierć zabrała drugiego brata.

Choć Śmierć szukała trzeciego brata przez wiele lat, nigdzie nie mogła go znaleźć. Dopiero kiedy był w bardzo podeszłym wieku, zdjął z siebie Pelerynę-Niewidkę i dał ją swojemu synowi. A wówczas pozdrowił Śmierć jak starego przyjaciela i odszedł z nią z tego świata, jak równy z równym.

   
   
10

Najlepszy komentarz:

petro wczoraj o 14:47
0  10

Widzę, że nie tylko ja tu jestem fanem serii o Harrym Potterze. :)

  • Na wsi

    20 docnet docnet SFW    link    wczoraj o 21:00     17122

   
   
1

Najlepszy komentarz:

areq18 Semper Fidelis przed chwilą
0  0

Świetne ujęcie! :)
Przypominają mi się czasy dzieciństwa gdy jeszcze mieszkałem na wsi, dzięki za wrzutkę!

hamburgery z grilla

hamburgery z grilla

~250g mięsa

   
   
1

Najlepszy komentarz:

jasinsky przed chwilą
0  0

Ee dawaj mnie to tuu! ;)

70 lat..

70 lat..

70 lat..

70 lat..

70 lat..

   
   
2

Najlepszy komentarz:

dragon873v2 3 godziny temu
0  1

tyle złomu wyjebać!

  • rakietu.!

    19 fafaf fafaf SFW    link    wczoraj o 16:36     37235

   
   
1

Najlepszy komentarz:

Gallant wczoraj o 23:12
0  1

Kocham gdy tak entuzjastyczne okrzyki są drastycznie i brutalnie, przerywane przez nieszczęśliwe wypadki :D(tylko w granicach rozsądku w sensie,że nie: " ha ha szczęśliwy Tomeczek - ma raka" tylko " ha ha szczęśliwy Tomeczek - połamał obie ręce" ma to coś w sobie z czarnego humoru, który lubię :D


Tagi

#własne  #zwierzęta  #gif  #rosja  #breakingbad  #japonia  #street_art  #wlasne  #koty  #motywacja  #lol  #wow  #heheszki  #holograficzny_wszechświat  #święta_geometria  #art  #Thedllrdrinks  #Foodporn  #Tedzikmiksuje  #world  #drinks  #PSY  #awakening  #graffiti  #trailerparkboys  #polska  #Rozkminatorium  #rysunek  #ciekawostki  #999  #grafika  #pająki  #facrc  #swiat  #sport  #DBZ  #bokeh  #nice  #New_World_Order  #news  #natura  #funny  #WEED  #praca  #Sacred_Geometry  #kosmos  #aweaking  #auto  #Star_Wars  #tattoo  #zdjęcia  #gadzet  #Torus  #marihuana  #jolk  #szkic  #imgdii  #woda  #Bilderberg_Group  #street  #metal  #info  #ziemia  #chiny  #ISS  #umysł  #gry  #medycyna  #legalizacja  #Illuminati  #sztuka  #planeta  #patent  #Wszechświat  #anime  #historia  #dom  #kot  #Przebudzenie  #ocean  #game  #suchar  #http  #hobby  #cycki  #silownia  #bekazpodludzi  #Fiat_126  #drinki  #SWAG  #morze  #ambient  #street_art_gif  #fight  #poznań  #Audi  #drzewo  #outdoor  #fajnadupa  #Monachium  #RUSKIE  #pcmasterrace  #prank  #pdk  #sci_fi  #polandball  #cosplay  #BEKA  #grubas  #komiks  #Nagroda_Darwina  #zart  #laptop  #Fiat  #cymatic  #Bohemian_Grove  #Pentagram  #skok  #NASA  #punk  #beatbox  #życiowe  #film  #selfie  #Anglia  #BMW  #komputer  #faktytvn  #plener  #rower  #wojsko  #zachodslonca  #808080  #creepy  #snoop  #Reptile  #fibonacci  #pies  #piasek  #katthumor  #more  #Kwiat_Życia  #Zdrowie  #comments  #nauka  #mindfuck  #chemia  #autostop  #ganja  #nissan  #przyroda  #126  #fuks  #pro  #merkaba  #fraktal  #SAGE  #nygga  #dron  #halloween  #grzyby 

Polub nas!