Tajemnicze obrzędy
Przechadzam się posuwiście,
Z palców kapie święta krew.
W długiej sukni, promienistej
Przytulam się do starych drzew.

Znaczę teren i wyczarowuję
Swoją przestrzeń podniecenia.
Ręką dotykam, masuję,
Doprowadzam się do wrzenia.

Energii wielka kumulacja
Daje mi stwórczyni moc.
Księżyca, Chorsińca ejakulacja
Czyni mnie płodną w tę noc.

Moje obrzędy magii tajemnej
Czynią mnie Kapłanką Węża.
Moje tańce, drgawki niepojęte
Dają siłę, co blokady zwycięża.

Moje usta spijają Perunicy łzy.
Moje łono pochłania Kłódź świata.
Moje OKO dostrzega warstwy.
JAM JEST w wiedzę BOGAta.

Agnieszka R. Lisztwan
(Agniweda)

Grafika: Heathen Harnow

dobre
   
słabe
   
0


Najlepszy komentarz:

JahLanPuff 6 godzin temu
0  1

Nie powiem, mają rozmach sk*rwisyny...

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

woju36 dzisiaj o 09:51
0  0

Nie znam sie na gitarze, ale chyba grasz niezle. Znam sie na wokalu i jesli mam byc szczery, to tu braki sa spore. Ale cwicz, moze cos z tego bedzie:)

gafen79 dzisiaj o 10:01
0  4

@woju36: wiem ze wokal jest słaby ale chęć zabawy jest większa, dzięki:)

Taki widok z rana
Własne

dobre
   
słabe
   
1

Cyriopagopous sp. Hati Hati
#wlasne

Przepraszam za przekrecone zdjęcie, samo się tak dodaje :/

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

LastWord wczoraj o 18:34
0  1

Cudowny! Ja bym się jeszcze takiego bał. Póki co mam małą Chromatopema cyanopubescens, Grammostola pulchripes, skakuna i Skorpiona :D Marzy mi się kiedyś Poecilotheria metallica. Masz coś tam jeszcze w swojej hodowli, no i jak się zachowuje ten wariat?

Keimirrum #spinning wczoraj o 22:24
0  1

@LastWord: Jak się zachowuje? Strasznie spokojna(to samiczka), zmulona, w ogóle się na stawia. Możliwe, że to przez podróż. Mam ją drugi dzień, dopiero co wróciłem z giełdy. Mam nadzieję, że się trochę obudzi bo aktualnie moje braszki są dużo agresywniejsze od niej xD Możesz ją szturchać a ona nic sobie z tego nie robi. Ogólnie nie taki diabeł straszny jak go malują, sam dopiero wkraczam w świat "jadusów" po dwóch latach obcowania z ptasznikami. Mam jeszcze kilkanaście innych ptaszników, skorpiona i dwa węże.

[Komentarz skasowany]
Cziczak dzisiaj o 09:12
0  2

@LastWord: a ja mam samiczke poe metallici, oraz wiele innych . MA jakies 5 dc teraz na pusto.

Poe sa spokojne, nigdy sie nie stawiaja ani nic tylko plochliwe sa

5 dni za 50 $ w Katarze part1
Wyzwanie 5 dni za 50 $ w najbogatszym kraju świata!  
Chciałem wam wrzucić cały reportaż, ale po 8 nie udanych próbach pozostaje mi rzucić link do albumu zdjęć na FB:
https://www.facebook.com/pg/podrozzamilion/photos/?tab=album&album_id=2522016858125982

Mówi się, że Katar leczony, trwa siedem dni, zaś nieleczony tydzień...  Mój trwał zaledwie 5 dni, co w zupełności wystarczyło, aby doświadczyć wszystkiego!  Od ciężkiego oddychania z powodu gorąca i zatkanego przez piasek nosa,  aż po orzeźwiające udrożnienie dróg oddechowych w klimatyzowanych  Muzeach, Galeriach sztuki, liniach metra, ryneczkach i centrach  handlowych. Klimatyzowanych NA ZEWNĄTRZ, czyli na pustyni!
Nawet stadion piłki nożnej Fifa 2022 jest w pełni klimatyzowany-Na zewnątrz!

Katar z rozmachem szykuje się do przyjęcia turystów podczas mistrzostw  świata w piłce nożnej, inwestując miliardy dolarów w infrastrukturę i  zmieniając podejście do przybyszów z innej kultury.  
Jeśli ktoś z was  będzie wybierał się do Azji, gorąco polecam zorganizować sobie bilety  lotnicze z przesiadką właśnie w tym kraju, ponieważ ich cena będzie taka  sama, lub nawet niższa niż przy locie bezpośrednim.
Znajdziecie sie na  Bliskim Wschodzie w jednym z najbezpieczniejszych państw na kuli  Ziemskiej :-)  
Jeśli macie możliwość zwiedzenia innego świata, to czemu by nie  skorzystać? Zwłaszcza że organizowanie noclegów poprzez portal  Couchsurfing nie sprawia tu większej trudności.  
Poruszanie się po  stolicy Taksówką nie zrujnuje waszego budżetu z powodu niezwykle niskiej  ceny paliwa, a co za tym idzie... usług! Wszystkie najciekawsze  miejsca, są położone blisko stacji metra, którego użycie kosztuje  dokładnie 2 zł..  
Pozostaje już tylko wyżywienie, ale to przecież możecie zabrać ze sobą ;)  
Jeśli jednak postanowicie spróbować lokalnych specjałów, to średnia  cena za posiłek na ryneczkach wynosi 15-30 zł. Zwiedzenie najbogatszego  kraju na świecie, powinno zamknąć się w 200zł, o ile nie zachce wam się  nocować w Hotelach..
Najtańszy, jaki znalazłem w internecie to 80zł od  osoby / 160 za pare-Oczywiście dostępne są, tylko wysokie standardy  zakwaterowania :P  
Ja wolałem zwiedziać ten kraj samemu, przemieszczając się na deskorolce z aparatem w ręku, ale.....  
Dla tych, którzy lubią jeździć na zorganizowane wycieczki, też się coś znajdzie!  Najlepsze linie lotnicze świata - Qatar Airways mają w swojej ofercie  całodniowe wycieczki po najciekawszych atrakcjach w Katarze i to już z  pozycji lotniska.  
To znaczy, że w przerwie między lotami, możecie  wsiąść w Busa, który oprowadzi was po najciekawszych atrakcjach, wraz z  postojami na zwiedzanie i zdjęcia, po czym odwiezie na lotnisko..    
Dla tych, którzy swój postój mają dłużej niż kilkanaście godzin,  zapewniony zostaje również nocleg w 4 lub 5-gwiazdkowym Hotelu.   Podobno nawet za Darmo! Trzeba jednak spełnić ściśle określone warunki  jak np. Brak innych połączeń lotniczych do kolejnego miejsca docelowego w  czasie naszego noclegu.   Podczas wyszukiwania Biletów lotniczych do  Azji, będziecie w stanie znaleźć takie połączenia, aby wszystkie  kryteria spełnić i za Darmo skorzystać z Hoteli i  zwiedzania-Najbogatszego kraju Świata! Ja wolałem zamieszkać z  lokalsami, żeby lepiej doświadczyć klimatu tego kraju.

Populacja  Kataru to niecałe 3mln ludzi, a jego powierzchnia 11,5 tysięcy kilometrów kwadratowych!
(Tak jak wojwództwo Śląskie )
Właśnie ta niewielkość kraju w stosunku do  ilości pieniędzy spowodowała, że Katar lokuje się na liście  najbogatszych krajów na świecie ;)  Kilkadziesiąt lat temu nie było tu niczego poza pustynią.. Kilkoma  osadami i poławiaczami pereł, aż do momentu odkrycia złóż ropy i gazu.  
W ciągu kilkunastu ostatnich lat stolica Kataru-Doha zamieniła się w Metropolię przypominającą znany nam już... DUBAJ!  
Można powiedzieć, że mieszkańcy tego kraju przeskoczyli z Ery Radia,  telefonów kablowych i Wielbłądów, prosto do Ery Plazmy, Smartfonów i  Royce Royców!  Drugi na świecie, (zaraz po Rosii) dystrybutor Gazu ciekłego, zamienił pustynie w Pokrytą Neonami i klimatyzowaną- Oazę życia!  
Każdy Katarczyk jest Miliarderem lub multimilionerem.  Restrykcyjne prawo i religia zabrania wiązania się z kimkolwiek poza  narodu Katarskiego. Z powodu niewielkiej 3-milionowej populacji...    Zaczęło więc dochodzić do sytuacji zawierania związków między kuzynami i  kuzynkami.. Raz dalekimi, raz bliższymi co musiało przełożyć się na  zdrowie, nowo narodzonych dzieci z powodu Krzyżowania cały czas tych  samych genów...  
Służba zdrowia w Katarze jest całkowicie bezpłatna od dentysty po transplantacje serca itp...  Innym tematem jest długość oczekiwania na swoją kolej,
Ale tak jest  chyba w każdym kraju, podobnie jak z naszym NFZ i dofinansowaniem ;)  
W katarze nie ma, ŻADNYCH PODATKÓW! :O
Za Litr Benzyny zapłacimy około 1,80zł czyli znacznie taniej niż Litr wody mineralnej..  
Przywożenie alkoholu jest surowo zabronione, nawet tego, który kupimy w  sklepie bezcłowym na lotnisku, jednak podczas lotu Qatar Airlines,  możemy się napić wszelkiego rodzaju alkoholi niemalże bez limitu...  
Zwłaszcza dla Polaków z powodu mocnej głowy :-D haha!   Obsługa na pokładzie może odmówić podania kolejnej szklanki whiskey, jeśli pasażer jest zbyt pijany...  
Mnie po butelce Dżinu z Tonikiem, nadal serwowano drinki, pewnie  dlatego, że nadal potrafiłem się dogadać w kulturalny sposób z  przesympatycznymi pracownikami Qatar Airlines.  
Wszystko wskazuje na  to, że alkohol można przewozić tylko w żyłach! Mimo panującego w  Katarze Prawa Szariatu, bez problemu możemy kupić alkohol w  restauracjach, hotelach i klubach nocnych. Trzeba jednak pamiętać, że  picie w miejscu publicznym, ani nawet bycie pijanym w miejscu publicznym  jest niezgodne z prawem. Krótko mówiąc, po Imprezie w klubie nocnym,  czy obfitej kolacji w restauracji, należy zamówić taksówkę, prosto pod  drzwi Hotelu.
W kraju obowiązuje też Dress-kod.  
Obywateli Kataru  poznacie po tradycyjnych Białych strojach (thobe u mężczyzn oraz abaya i  shayla u kobiet) Oficjalnie zabrania się odwiedzającym poruszania po  kraju w zbyt dosadnie odsłaniających ciało ubraniach. Spódniczki mini  czy goła klata jest niedozwolona nawet na publicznej plaży!
Nawet przy  wejściu do wody, należy mieć na sobie koszulkę.... Cóż...  
Katar nie jest najlepszym wyborem dla plażowiczów, dlatego lepiej pozwiedzać lokalne ryneczki, galerie sztuki oraz muzea!  
Architektura Kulturalnej Wioski-Katara zbije was z nóg! Podczas  robienia zdjęć, lepiej upewnić się, czy nie celujemy właśnie  bezpośrednio w któregoś z mieszkańców, ponieważ nie jest to mile  widziane, bez uprzedniego pozwolenia.  Pamiętajcie, że wszędzie  otaczają was multimilionerzy, wrażliwi na puncie swojego wizerunku.  
Bardzo chętnie do zdjęć podchodzą jednak imigranci, których jest tu  niemal tyle samo co Katarczyków. Sprowadzono ich głównie do rozbudowania  miasta DOHA, aby przygotować się do Mundialu na czas. Zdecydowana  większość robotników pochodzi z Indii, nieco mniej z Nepalu. Wszyscy  kierowcy, jakich spotkałem, pochodzili z Bangladeszu, większość kelnerów  i kasjerów z Filipin, a każdy napotkany ochroniarz był czarnoskóry.  
Europejskie rysy twarzy można spotkać dopiero na recepcji w 5  gwiazdkowych Hotelach i restauracjach.  
Kraj, który powstał niemal  jak w grze SIM CITY, czyli ktoś poukładał to wszystko na planszy,  wcisnął przycisk zatwierdź i już.. Stało się!
 Mamy nowoczesne miasto  na pustyni! Nawet sztuczna wyspa jest! Każdy z was pewnie kojarzy  słynną Wyspę w kształcie Palmy w Dubaju, prawda?  
Jako że Katar jest państwem bogatszym od Emiratów Arabskich, również zafundowali sobie coś podobnego.

The Pearl - Qatar to sztuczna wyspa o powierzchni 4 kilometrów  kwadratowych, w całości pokryta luksusowymi apartamentowcami, hotelami i  portami.
Całość o wartości, zaledwie 15 miliardów dolarów ;)  
Fajnie to wygląda w liczbach Cztery kilometry ziemi o wartości 15.000.000.000 $  
SPOKO!  
 O ile się nie pomyliłem w obliczaniach to jeden metr sztucznej wyspy, kosztował ich 3,7 Miliony Dolarów !!   Właśnie tam wybrałem się, aby pojeździć na deskorolce z powodu ogromnych odległości, pomiędzy jedną atrakcją, a drugą...  
No i dla frajdy ;)  
Na tej wyspie muzułmanie zafundowali sobie niemal żywcem skopiowaną-Włoską Wenecję!  Budynki, zdobienia, kanały oraz gondole nadal pachną świeżością, a  blask farby aż razi w oczy. Wszędzie obowiązuje zakaz jazdy na rolkach,  desce i skuterach, aby zachować ciszę i porządek.  
Rozwiązaniem stały się tu elektryczne wózki golfowe z kierowcą, które kursują za darmo po całej długości sztucznej wyspy.  
To samo rozwiązanie zastosowano w centrach Handlowych. Zarówno Wózki  golfowe , jak i kanały! Villaggio Mall to kolejna Wenecja, tym razem  wewnątrz budynku, w którym znajdują się też sklepy i restauracje, niemal  wszystkich znanych firm świata.  Całość połączona jest korytarzami pokrytymi kryształami, złotem i neonami..  Wszystko dookoła ocieka luksusem i bogactwem.  No może poza mną.. Ja tu przyjechałem tylko popatrzeć ;)

Villaggio Mall - jest tak ogromne, że w środku zbudowali nawet wesołe  miasteczko z kolejką górską i lodowisko, aby zająć czymś dzieci podczas  robienia zakupów. Ja również znalazłem coś dla siebie!
Okazało się, że  mają tutaj znany w Polsce Carrefour i równie niskie ceny produktów!  Mogłem więc zakupić przekąski w rozsądnej cenie i ruszyć dalej zwiedzać.  
Jeśli ładnie się uśmiechniecie do recepcjonistki w Hotelu Torch  Tower, zostaniecie wpuszczeni do restauracji na 47 piętro budynku,  przypominającego kształtem Latarkę!  Ogromna wieża wznosi się tuż obok wspomnianego centrum Handlowego, a Stadionem FIFA 2022!  
Zupełnie za darmo, możecie zobaczyć sobie panoramę miasta, stadion oraz  kreatywnie zbudowany basen na ogromnym balkonie 19-tego piętra. Jakby  tak wziąć, rzeczy na przebranie, to można by się i w nim wykąpać :D Ja niestety miałem ze sobą tylko deskorolkę i aparat, który kazali mi zostawić ochronie przy wejściu..  
 Patrząc na cudo architektury jakim, niewątpliwie jest w pełni  klimatyzowany stadion na Pustyni Kataru, warto pamiętać, o tym ilu ludzi  straciło życie przy jego budowie.

Wielo miliardowa inwestycja  stanowiła ogromne wyzwanie , nie tylko dla architektów i inżynierów, ale  również zwykłych robotników, pracujących po 12 godzin w 50- stopniowym  upale.. W internecie można przeczytać wiele artykułów o Skandalu FIFA  2022, czyli nieludzkim traktowaniu robotników budujących stadion oraz  linie metra...

" Gdybyśmy mieli zachować minutę ciszy na każdą  śmierć pracownika na budowie stadionów na mundial, trzeba byłoby  poprzedzić nią już 44 mecze-powiedział pół roku temu Hans-Christian  Gabrielsen, lider Norweskiej Konfederacji Związków Zawodowych. "

Szczegóły znajdziecie w artykule poniżej:

https://sportowefakty.wp.pl/…/mundial-2022-katar-pilkarscy-…

W Katarze ewidentnie panuje cenzura... Wiadomości, które mają zostać  podane w lokalnej prasie i telewizji, są selekcjonowane, a pisanie  niepochlebnie na temat ludzi sprawujących władze jest karane.  Dziennikarze, którzy próbowali dowiedzieć się więcej na temat warunków  panujących na terenie budowy, zostawali zatrzymywani, po czym  deportowani z powrotem do swoich krajów.  
Mimo iż Katar znajduje się w  TOP10 najbezpieczniejszych miejsc na świecie, to chyba ten ranking nie  dotyczy siły roboczej. Jest to również najczystsze miejsce, w jakim  byłem. Nawet osoby palące, których widziałem niewiele, stoją z  papierosem nad koszem na śmieci, aby nie strzepnąć popiołu na chodnik.
W  publicznych Parkach znajdują się wbudowane, marmurowe Grille, fontanny i  źródełka z wodą pitną.

Weekend w Katarze zaczyna się w czwartek  wieczór, ponieważ dniem wolnym od pracy jest piątek i sobota. Niedziela  traktowana jest tak samo, jak nasz poniedziałek. Miałem przyjemność  zobaczyć setki mieszkańców Kataru, urządzających piknik w lokalnym parku  w Weekend. Nie widziałem, żeby chociaż jedna osoba, zostawiła po sobie  papierek na powierzchni kilometra kwadratowego parku, pokrytego trawką  lepszej jakości, niż te na polach golfowych.  

Po zwiedzeniu 26 państw  leciałem do Kataru z nastawieniem, że raczej nic mnie tam nie zaskoczy,  w końcu byłem już w Dubaju, Abu Dhabi i Brunei, czyli w równie  bogatych, muzułmańskich miejscach na Ziemi. Zostałem pozytywnie  zaskoczony zarówno architekturą, jak i sztuką Arabską, którą w Katarze  możecie obejrzeć w Najlepszym wydaniu.  Mimo iż nie jestem fanem  łażenia po muzeach to Islamic Museum Of Art, oraz National Museum of  Qatar zrobiły na mnie imponujące wrażenie! Sposób przekazania informacji  jest na takim poziomie, jak kino 5D!

Osobiście uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie zaliczając postój między lotami w stolicy Kataru - Doha.   Od fanów sportu i motoryzacji po miłośników sztuki, historii i zakupów.  
Mimo iż jest to najbogatszy kraj na świecie, nie potrzeba ogromnych pieniędzy, aby go zobaczyć.  
Dzięki portalowi Couchsurfing, Deskorolce i torbie Polskiego jedzenia,  udało mi się spędzić w Katarze 5 dnia z banknotem 50 $ i jeszcze  wylecieć z drobnymi... w poszukiwaniu kolejnych ciekawych zakątków  ziemi.

Filmy z Wyprawy do Kataru, oraz innych krajów znajdziecie pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/pg/podrozzamilion/videos/?ref=page_internal  

Albumy ze zdjęciami i relacjami z przygód: https://www.facebook.com/pg/podrozzamilion/photos/?tab=albums&ref=page_internal

Ps. Nie spotkałem żadnej osoby z Katarem!!  
Informacja o tym, że ich kraj nazywa się "Running Nose" powodowała  wybuch śmiechu, spalenie cełgy i zakończenie rozmowy... A psiiiik!

#travel #podroz #katar #doha #qatar #muslim #roadtrip #podróż #skate #travelling #podróże #holiday #islam #trip #backpacker #skateboarding #travelblog #miejscowka #fotograf #urlop #traveling #traveler #skater #couchsurfing #advanture  #CzytaszTagi

dobre
   
słabe
   
0

  • Hmmm

    45 damianov Damianov SFW    link    przedwczoraj o 17:19     86783

Hmmm

dobre
   
słabe
   
20

Najlepszy komentarz:

ZealoT wczoraj o 04:23
15  3

to jest non-sens. wrażliwość jest oznaką braku inteligencji, przestancie sobie juz w mawiać jakies super moce, lewaki sa bardzo wrażliwi, na krzywde piesków kotków, krówek świnek, ale dzieci zabijać nienarodzone to juz tam chuj z nimi, slepek komówek, ryby to samo i drzewa... dla lewaków cos co nie wydaje głosu mozna zabić, taka to juz ich jest inteligencja

citrusbreezegrass wczoraj o 07:40
0  6

@ZealoT: A co z tymi którzy są ponad podziałami?? Takie tezy to prymitywy mogą wysnuć, ktorych spektrum jest bardzo mocno zawężone i nie dopuszczają tego, że nie trzeba być lewakiem żeby być wrażliwym... Pozatym jeżeli uważasz świadomość jako super moce to współczuje, bo niektórym tych mocy chyba zabrakło :D

  • Coitus

    12 terence terence Wiedza    link    przedwczoraj o 21:14     74023

Coitus

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

DrBrzeszczot wczoraj o 11:34
0  11

Nikt nie prosi o link?

Fifa 2022 - Katar
Wyzwanie 5 dni za 50 $ w najbogatszym kraju świata!
Chciałem wam wrzucić cały reportaż w 1 poście, ale po 8 nie udanych próbach pozostaje mi rzucić link do albumu zdjęć na FB:
https://www.facebook.com/pg/podrozzamilion/photos/?tab=album&album_id=2522016858125982

Mówi się, że Katar leczony, trwa siedem dni, zaś nieleczony tydzień... Mój trwał zaledwie 5 dni, co w zupełności wystarczyło, aby doświadczyć wszystkiego! Od ciężkiego oddychania z powodu gorąca i zatkanego przez piasek nosa, aż po orzeźwiające udrożnienie dróg oddechowych w klimatyzowanych Muzeach, Galeriach sztuki, liniach metra, ryneczkach i centrach handlowych. Klimatyzowanych NA ZEWNĄTRZ, czyli na pustyni!
Nawet stadion piłki nożnej Fifa 2022 jest w pełni klimatyzowany-Na zewnątrz!

Katar z rozmachem szykuje się do przyjęcia turystów podczas mistrzostw świata w piłce nożnej, inwestując miliardy dolarów w infrastrukturę i zmieniając podejście do przybyszów z innej kultury.
Jeśli ktoś z was będzie wybierał się do Azji, gorąco polecam zorganizować sobie bilety lotnicze z przesiadką właśnie w tym kraju, ponieważ ich cena będzie taka sama, lub nawet niższa niż przy locie bezpośrednim.
Znajdziecie sie na Bliskim Wschodzie w jednym z najbezpieczniejszych państw na kuli Ziemskiej :-)
Jeśli macie możliwość zwiedzenia innego świata, to czemu by nie skorzystać? Zwłaszcza że organizowanie noclegów poprzez portal Couchsurfing nie sprawia tu większej trudności.
Poruszanie się po stolicy Taksówką nie zrujnuje waszego budżetu z powodu niezwykle niskiej ceny paliwa, a co za tym idzie... usług! Wszystkie najciekawsze miejsca, są położone blisko stacji metra, którego użycie kosztuje dokładnie 2 zł..
Pozostaje już tylko wyżywienie, ale to przecież możecie zabrać ze sobą ;)
Jeśli jednak postanowicie spróbować lokalnych specjałów, to średnia cena za posiłek na ryneczkach wynosi 15-30 zł. Zwiedzenie najbogatszego kraju na świecie, powinno zamknąć się w 200zł, o ile nie zachce wam się nocować w Hotelach..
Najtańszy, jaki znalazłem w internecie to 80zł od osoby / 160 za pare-Oczywiście dostępne są, tylko wysokie standardy zakwaterowania :P
Ja wolałem zwiedziać ten kraj samemu, przemieszczając się na deskorolce z aparatem w ręku, ale.....
Dla tych, którzy lubią jeździć na zorganizowane wycieczki, też się coś znajdzie! Najlepsze linie lotnicze świata - Qatar Airways mają w swojej ofercie całodniowe wycieczki po najciekawszych atrakcjach w Katarze i to już z pozycji lotniska.
To znaczy, że w przerwie między lotami, możecie wsiąść w Busa, który oprowadzi was po najciekawszych atrakcjach, wraz z postojami na zwiedzanie i zdjęcia, po czym odwiezie na lotnisko..
Dla tych, którzy swój postój mają dłużej niż kilkanaście godzin, zapewniony zostaje również nocleg w 4 lub 5-gwiazdkowym Hotelu. Podobno nawet za Darmo! Trzeba jednak spełnić ściśle określone warunki jak np. Brak innych połączeń lotniczych do kolejnego miejsca docelowego w czasie naszego noclegu. Podczas wyszukiwania Biletów lotniczych do Azji, będziecie w stanie znaleźć takie połączenia, aby wszystkie kryteria spełnić i za Darmo skorzystać z Hoteli i zwiedzania-Najbogatszego kraju Świata! Ja wolałem zamieszkać z lokalsami, żeby lepiej doświadczyć klimatu tego kraju.

Populacja Kataru to niecałe 3mln ludzi, a jego powierzchnia 11,5 tysięcy kilometrów kwadratowych!
(Tak jak wojwództwo Śląskie )
Właśnie ta niewielkość kraju w stosunku do ilości pieniędzy spowodowała, że Katar lokuje się na liście najbogatszych krajów na świecie ;) Kilkadziesiąt lat temu nie było tu niczego poza pustynią.. Kilkoma osadami i poławiaczami pereł, aż do momentu odkrycia złóż ropy i gazu.
W ciągu kilkunastu ostatnich lat stolica Kataru-Doha zamieniła się w Metropolię przypominającą znany nam już... DUBAJ!
Można powiedzieć, że mieszkańcy tego kraju przeskoczyli z Ery Radia, telefonów kablowych i Wielbłądów, prosto do Ery Plazmy, Smartfonów i Royce Royców! Drugi na świecie, (zaraz po Rosii) dystrybutor Gazu ciekłego, zamienił pustynie w Pokrytą Neonami i klimatyzowaną- Oazę życia!
Każdy Katarczyk jest Miliarderem lub multimilionerem. Restrykcyjne prawo i religia zabrania wiązania się z kimkolwiek poza narodu Katarskiego. Z powodu niewielkiej 3-milionowej populacji... Zaczęło więc dochodzić do sytuacji zawierania związków między kuzynami i kuzynkami.. Raz dalekimi, raz bliższymi co musiało przełożyć się na zdrowie, nowo narodzonych dzieci z powodu Krzyżowania cały czas tych samych genów...
Służba zdrowia w Katarze jest całkowicie bezpłatna od dentysty po transplantacje serca itp... Innym tematem jest długość oczekiwania na swoją kolej,
Ale tak jest chyba w każdym kraju, podobnie jak z naszym NFZ i dofinansowaniem ;)
W katarze nie ma, ŻADNYCH PODATKÓW! :O
Za Litr Benzyny zapłacimy około 1,80zł czyli znacznie taniej niż Litr wody mineralnej..
Przywożenie alkoholu jest surowo zabronione, nawet tego, który kupimy w sklepie bezcłowym na lotnisku, jednak podczas lotu Qatar Airlines, możemy się napić wszelkiego rodzaju alkoholi niemalże bez limitu...
Zwłaszcza dla Polaków z powodu mocnej głowy :-D haha! Obsługa na pokładzie może odmówić podania kolejnej szklanki whiskey, jeśli pasażer jest zbyt pijany...
Mnie po butelce Dżinu z Tonikiem, nadal serwowano drinki, pewnie dlatego, że nadal potrafiłem się dogadać w kulturalny sposób z przesympatycznymi pracownikami Qatar Airlines.
Wszystko wskazuje na to, że alkohol można przewozić tylko w żyłach! Mimo panującego w Katarze Prawa Szariatu, bez problemu możemy kupić alkohol w restauracjach, hotelach i klubach nocnych. Trzeba jednak pamiętać, że picie w miejscu publicznym, ani nawet bycie pijanym w miejscu publicznym jest niezgodne z prawem. Krótko mówiąc, po Imprezie w klubie nocnym, czy obfitej kolacji w restauracji, należy zamówić taksówkę, prosto pod drzwi Hotelu.
W kraju obowiązuje też Dress-kod.
Obywateli Kataru poznacie po tradycyjnych Białych strojach (thobe u mężczyzn oraz abaya i shayla u kobiet) Oficjalnie zabrania się odwiedzającym poruszania po kraju w zbyt dosadnie odsłaniających ciało ubraniach. Spódniczki mini czy goła klata jest niedozwolona nawet na publicznej plaży!
Nawet przy wejściu do wody, należy mieć na sobie koszulkę.... Cóż...
Katar nie jest najlepszym wyborem dla plażowiczów, dlatego lepiej pozwiedzać lokalne ryneczki, galerie sztuki oraz muzea!
Architektura Kulturalnej Wioski-Katara zbije was z nóg! Podczas robienia zdjęć, lepiej upewnić się, czy nie celujemy właśnie bezpośrednio w któregoś z mieszkańców, ponieważ nie jest to mile widziane, bez uprzedniego pozwolenia. Pamiętajcie, że wszędzie otaczają was multimilionerzy, wrażliwi na puncie swojego wizerunku.
Bardzo chętnie do zdjęć podchodzą jednak imigranci, których jest tu niemal tyle samo co Katarczyków. Sprowadzono ich głównie do rozbudowania miasta DOHA, aby przygotować się do Mundialu na czas. Zdecydowana większość robotników pochodzi z Indii, nieco mniej z Nepalu. Wszyscy kierowcy, jakich spotkałem, pochodzili z Bangladeszu, większość kelnerów i kasjerów z Filipin, a każdy napotkany ochroniarz był czarnoskóry.
Europejskie rysy twarzy można spotkać dopiero na recepcji w 5 gwiazdkowych Hotelach i restauracjach.
Kraj, który powstał niemal jak w grze SIM CITY, czyli ktoś poukładał to wszystko na planszy, wcisnął przycisk zatwierdź i już.. Stało się!
Mamy nowoczesne miasto na pustyni! Nawet sztuczna wyspa jest! Każdy z was pewnie kojarzy słynną Wyspę w kształcie Palmy w Dubaju, prawda?
Jako że Katar jest państwem bogatszym od Emiratów Arabskich, również zafundowali sobie coś podobnego.

The Pearl - Qatar to sztuczna wyspa o powierzchni 4 kilometrów kwadratowych, w całości pokryta luksusowymi apartamentowcami, hotelami i portami.
Całość o wartości, zaledwie 15 miliardów dolarów ;)
Fajnie to wygląda w liczbach Cztery kilometry ziemi o wartości 15.000.000.000 $
SPOKO!
O ile się nie pomyliłem w obliczaniach to jeden metr sztucznej wyspy, kosztował ich 3,7 Miliony Dolarów !! Właśnie tam wybrałem się, aby pojeździć na deskorolce z powodu ogromnych odległości, pomiędzy jedną atrakcją, a drugą...
No i dla frajdy ;)
Na tej wyspie muzułmanie zafundowali sobie niemal żywcem skopiowaną-Włoską Wenecję! Budynki, zdobienia, kanały oraz gondole nadal pachną świeżością, a blask farby aż razi w oczy. Wszędzie obowiązuje zakaz jazdy na rolkach, desce i skuterach, aby zachować ciszę i porządek.
Rozwiązaniem stały się tu elektryczne wózki golfowe z kierowcą, które kursują za darmo po całej długości sztucznej wyspy.
To samo rozwiązanie zastosowano w centrach Handlowych. Zarówno Wózki golfowe , jak i kanały! Villaggio Mall to kolejna Wenecja, tym razem wewnątrz budynku, w którym znajdują się też sklepy i restauracje, niemal wszystkich znanych firm świata. Całość połączona jest korytarzami pokrytymi kryształami, złotem i neonami.. Wszystko dookoła ocieka luksusem i bogactwem. No może poza mną.. Ja tu przyjechałem tylko popatrzeć ;)

Villaggio Mall - jest tak ogromne, że w środku zbudowali nawet wesołe miasteczko z kolejką górską i lodowisko, aby zająć czymś dzieci podczas robienia zakupów. Ja również znalazłem coś dla siebie!
Okazało się, że mają tutaj znany w Polsce Carrefour i równie niskie ceny produktów! Mogłem więc zakupić przekąski w rozsądnej cenie i ruszyć dalej zwiedzać.
Jeśli ładnie się uśmiechniecie do recepcjonistki w Hotelu Torch Tower, zostaniecie wpuszczeni do restauracji na 47 piętro budynku, przypominającego kształtem Latarkę! Ogromna wieża wznosi się tuż obok wspomnianego centrum Handlowego, a Stadionem FIFA 2022!
Zupełnie za darmo, możecie zobaczyć sobie panoramę miasta, stadion oraz kreatywnie zbudowany basen na ogromnym balkonie 19-tego piętra. Jakby tak wziąć, rzeczy na przebranie, to można by się i w nim wykąpać :D Ja niestety miałem ze sobą tylko deskorolkę i aparat, który kazali mi zostawić ochronie przy wejściu..
Patrząc na cudo architektury jakim, niewątpliwie jest w pełni klimatyzowany stadion na Pustyni Kataru, warto pamiętać, o tym ilu ludzi straciło życie przy jego budowie.

Wielo miliardowa inwestycja stanowiła ogromne wyzwanie , nie tylko dla architektów i inżynierów, ale również zwykłych robotników, pracujących po 12 godzin w 50- stopniowym upale.. W internecie można przeczytać wiele artykułów o Skandalu FIFA 2022, czyli nieludzkim traktowaniu robotników budujących stadion oraz linie metra...

" Gdybyśmy mieli zachować minutę ciszy na każdą śmierć pracownika na budowie stadionów na mundial, trzeba byłoby poprzedzić nią już 44 mecze-powiedział pół roku temu Hans-Christian Gabrielsen, lider Norweskiej Konfederacji Związków Zawodowych. "

Szczegóły znajdziecie w artykule poniżej:

https://sportowefakty.wp.pl/…/mundial-2022-katar-pilkarscy-…

W Katarze ewidentnie panuje cenzura... Wiadomości, które mają zostać podane w lokalnej prasie i telewizji, są selekcjonowane, a pisanie niepochlebnie na temat ludzi sprawujących władze jest karane. Dziennikarze, którzy próbowali dowiedzieć się więcej na temat warunków panujących na terenie budowy, zostawali zatrzymywani, po czym deportowani z powrotem do swoich krajów.
Mimo iż Katar znajduje się w TOP10 najbezpieczniejszych miejsc na świecie, to chyba ten ranking nie dotyczy siły roboczej. Jest to również najczystsze miejsce, w jakim byłem. Nawet osoby palące, których widziałem niewiele, stoją z papierosem nad koszem na śmieci, aby nie strzepnąć popiołu na chodnik.
W publicznych Parkach znajdują się wbudowane, marmurowe Grille, fontanny i źródełka z wodą pitną.

Weekend w Katarze zaczyna się w czwartek wieczór, ponieważ dniem wolnym od pracy jest piątek i sobota. Niedziela traktowana jest tak samo, jak nasz poniedziałek. Miałem przyjemność zobaczyć setki mieszkańców Kataru, urządzających piknik w lokalnym parku w Weekend. Nie widziałem, żeby chociaż jedna osoba, zostawiła po sobie papierek na powierzchni kilometra kwadratowego parku, pokrytego trawką lepszej jakości, niż te na polach golfowych.

Po zwiedzeniu 26 państw leciałem do Kataru z nastawieniem, że raczej nic mnie tam nie zaskoczy, w końcu byłem już w Dubaju, Abu Dhabi i Brunei, czyli w równie bogatych, muzułmańskich miejscach na Ziemi. Zostałem pozytywnie zaskoczony zarówno architekturą, jak i sztuką Arabską, którą w Katarze możecie obejrzeć w Najlepszym wydaniu. Mimo iż nie jestem fanem łażenia po muzeach to Islamic Museum Of Art, oraz National Museum of Qatar zrobiły na mnie imponujące wrażenie! Sposób przekazania informacji jest na takim poziomie, jak kino 5D!

Osobiście uważam, że każdy znajdzie coś dla siebie zaliczając postój między lotami w stolicy Kataru - Doha. Od fanów sportu i motoryzacji po miłośników sztuki, historii i zakupów.
Mimo iż jest to najbogatszy kraj na świecie, nie potrzeba ogromnych pieniędzy, aby go zobaczyć.
Dzięki portalowi Couchsurfing, Deskorolce i torbie Polskiego jedzenia, udało mi się spędzić w Katarze 5 dnia z banknotem 50 $ i jeszcze wylecieć z drobnymi... w poszukiwaniu kolejnych ciekawych zakątków ziemi.

Filmy z Wyprawy do Kataru, oraz innych krajów znajdziecie pod tym linkiem:

https://www.facebook.com/pg/podrozzamilion/videos/?ref=page_internal

Albumy ze zdjęciami i relacjami z przygód: https://www.facebook.com/pg/podrozzamilion/photos/?tab=albums&ref=page_internal

Ps. Nie spotkałem żadnej osoby z Katarem!!
Informacja o tym, że ich kraj nazywa się "Running Nose" powodowała wybuch śmiechu, spalenie cełgy i zakończenie rozmowy... A psiiiik!

#travel #podroz #katar #doha #qatar #muslim #roadtrip #podróż #skate #travelling #podróże #holiday #islam #trip #backpacker #skateboarding #travelblog #miejscowka #fotograf #urlop #traveling #traveler #skater #couchsurfing #advanture #CzytaszTagi

dobre
   
słabe
   
2


Polub nas!