Skłonności agnostyczne

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

Ruka 27 sierpnia 2018 21:00
0  1

Będąc agnostykiem nie stawiam się po żadnej ze stron. Warto to uszanować.

„Wiem, że nic nie wiem”

Powyższy cytat pochodzi od bardzo inteligentnego człowieka o imieniu Sokrates. Nie wywyższał się i z pokorą przyjął powyższy fakt. Podczas swojego życia starał się przekazać innym (niezależnie od ich statusu) te proste prawdę. Pokazywał ludziom, że mają skłonności do wypowiadania się na tematy o których nie mają pojęcia. I wy też naprawdę nic nie wiecie, choć wydaje wam się inaczej. Przemyślcie sobie to. Jesteście tyle samo warci co ateiści. Każdy pewny swego, choć bez rzeczywistego dowodu i naocznej prawdy. Gotowi uwierzyć we wszystko co ktoś powie, zamiast zaakceptować brak wiedzy. I nie zwracam tutaj uwagi na sam wasz fakt wiary (bądź jej brak), tylko uszanujcie każdą ze stron i przestańcie przeciągać innych (w tym tych po środku) na swoją stronę, przedstawiając ją w świetle najprawdziwszej prawdy.

„Wiara - czy choćby gotowość do niej - to pierwszy krok na drodze we właściwym kierunku

Bo wy znacie właściwy kierunek. Problem w tym, że zaakceptowanie Boga, to nie wszystko, Kolejny etap właściwego kierunku, to gotowość wiary w Waszego Boga. Boga którego rozumieją tylko wybrani kapłani, którzy muszą wam tłumaczyć, co twórca księgi miał na myśli, mimo że Bóg obdarzył was rozumem.
I będąc teistami nie jesteście wszyscy ze sobą zgrani, o czym świadczą różne wierzenia. Tworzycie wszyscy razem konflikt, zamiast starać się akceptować siebie nawzajem. Ciekaw też jestem, czy wiara którą macie wynika z waszego wnętrza, czy szukaliście jej? Czy została dana wam w spadku? Jestem pewien, że to ostatnie, bo inaczej nie potrzebowalibyście bycia członkiem konkretnej wiary. Waszą świątynią byłoby wasze wnętrze, a księga przewodnikiem. Nie potrzebowalibyście niczego więcej. Szczególnie świątyń, gdzie każdy słucha wybranych, zamiast dzielić się wiedzą ze sobą i wspólnie starać się dociec duchowej prawdy i w tym wszystkim podążać własną ścieżką. Jesteście wierzącymi na papierze, w ten dość wygodny sposób.

Skąd

Zagłębie

Z nami od

26 kwietnia 2013 17:28

Dodanych

1009

Komentarzy

2043

Karma wrzut

16865

Karma komentarzy

1171

Obserwowani 2

Obserwują 8