Czytasz na własną odpowiedzialność

Hej, naszła mnie taka myśl, którą chciałbym się z wami podzielić/poradzić. Otóż: ostatnio trochę wciągnęła mnie tematyka SF (tego totalnie komercyjnego) w której jesteśmy przedstawiani jako „podmiot niższy”. W większości występujemy w roli tych słabszych, gorszych, szukamy ideałów którym chcielibyśmy dorównać, tak jakby to „One” stwarzały nasze wyobrażenie o wyższej inteligencji... Rzesza osób próbuje nas uświadomić, że istnieje coś więcej niż tylko Ludzie i że to właśnie MY jesteśmy tymi mniej rozwiniętymi. I tutaj rodzi się moje pytanie: Skoro już teraz mimo iż nie lądujemy oraz nie zasiedlamy innych planet (mimo to WŁASNĄ możemy unicestwić za pomocą jednego „czerwonego guzika”) możemy nazywać się „wyższą inteligencją”?

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

CzteryZDziewieciu przedwczoraj o 05:04
0  3

tu masz proszę taki lekko związany z porównaniem inteligencji i poziomu rozwoju w kontakcie z inną cywilizacją https://pl.wikipedia.org/wiki/Paradoks_Fermiego
a tu proszę rodzimego autora Jacek Izworski - Gwiezdne szczenię - my jesteśmy ci bardziej rozwinięci, ciekawa wizja kontaktu
Mianem wyższej inteligencji określa się w SF przeważnie inteligencję nieludzką, boską, obcą, SI, ale rozumiem, że chodzi o określenie tego etapu rozwoju cywilizacyjnego i moralnego, który stworzy nową erę rozumienia człowieka. Jak na razie człowiek jest zbyt brutalny i chciwy wobec własnego gatunku i choć są jednostki wybitne to dla dobra ogółu niewielu chciało pracować. Masz pieniądz, masz żądze władzy, masz rytuały seksualne. Przykro mi kolego, ale wciąż jesteśmy w epoce kamienia łupanego.

Trochę mojego kowalstwa

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

nolte 4 dni temu, 09 marca 08:59
0  3

Bremen #własne

dobre
   
słabe
   
0

Siema! Słuchajcie sprawa jest taka, że już od jakiegoś czasu zajmuje się pisaniem powieści z gatunku lekkiej, przyziemnej fantastyki. Jedną ukończyłem w całości - dostała już pierwszą propozycję wydawniczą, jednak nie mogłem się dogadać co do typu wydania(?), zwał jak zwał. Dzisiaj książkę wysłałem do kolejnych ośmiu wydawnictw, a nóż może się uda. Ale nie o to teraz chodzi. Jestem w trakcie pisania kolejnej powieści pt.: Tropiciel i postanowiłem założyć bloga, gdzie będę publikował chyba wszystko, co uznam za warte opublikowania. W tym na pewno fragmenty tekstów, pomysły, szkice jak i wiele więcej. Zapraszam Was zatem do przeczytania dwóch pierwszych postów i poznawania historii pewnego Tropiciela.

LINK: https://tropiciell.blogspot.com/

#własne #książka #powieść #fantasty #Tropiciel

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

ReeD 3 godziny temu
0  1

Jedna porada, przyjacielu. Uważaj na Vanity!

Loki Laufeyjarson
Loki with children Hel, Fenrir and Jörmungandr.

Thor about Loki:
"Loki invents things, that whats he does, he always was clever.
That's why we used to keep him around"

Norse Mythology by Neil Gaiman


https://www.youtube.com/watch?v=7OPxgn2-JR0

dobre
   
słabe
   
0


Polub nas!