Obraz Mistrza Beksińskiego: Bez tytułu, 1976.
...i gdy patrzę na nie, to ciężko nie mieć wrażenia, że obraz ten prezentuje niesamowicie trafną metaforę indywidualizmu i personalizmu, które są nowotworami naszych czasów. Człowiek pozbywający się swego dziedzictwa i tożsamości wpada w widoczną na obrazie pustkę, wokół której jest tylko śmierć. Poza ugorem, wypalonymi resztkami świata i swoją pustą "niszą" nie ma nic innego - bo być nie może.

dobre
   
słabe
   
5

Najlepszy komentarz:

monkey wczoraj o 19:30
0  3

Wspaniała interpretacja aczkolwiek ja to widzę trochę bardziej optymistycznie. Ta postać ze skrzyżowanymi rękami w wodzie to człowiek, który opuścił pustkę i ciemności by obmyć się niejako przyjąć chrzest i rozpocząć nowe życie...E: obraz do kupienia za 690 pln !!!

  • Warkoczyk

    7 monkey monkey Kultura    link    3 dni temu, 16 listopada 21:13     853

Warkoczyk

dobre
   
słabe
   
0

30 rocznica śmierci Jana Himilsbacha
" Wszyscy jesteśmy aktorami, a każdy z nas ma w życiu przeznaczoną swoją rolę epizodyczną. Daj Boże! zagrać ją dobrze każdemu… Oczywiście, w każdym środowisku są nieudacznicy, outsiderzy. Niektórym ludziom po prostu zwisa… Ale bywa też tak, że czują się totalnie bezsilni! Mam wrażenie, że każdy chciałby być niebieskim ptakiem, tylko niewielu na to stać. Wolność to ogromny luksus. Człowiek robi to, co chce do czasu, gdy zjawi się jakiś inny z pałą i pokaże mu jego miejsce na tej ziemi, w szeregu, przywróci do „równowagi” w każdym systemie… Tak więc można BYĆ tylko w chwilach wolnych od życia…"

30 rocznica śmierci Jana Himilsbacha
"Picie wódki to jest wprowadzanie elementu baśniowego do rzeczywistości"

30 rocznica śmierci Jana Himilsbacha
Jan Himilsbach zmarł 11 listopada 1988 r., podczas którejś z libacji alkoholowych. "Żegnaj Janku, już nigdy nie usłyszymy twojego ciepłego, aksamitnego głosu", mówił odprawiający mszę ksiądz. Aktora żegnały salwy śmiechu.
(Na zdjęciu mural upamiętniający duet Jana Himilsbacha i Zdzisława Maklakiewicza na granicy Woli i Śródmieścia w Warszawie)

dobre
   
słabe
   
3

Najlepszy komentarz:

Marla wczoraj o 20:23
0  1

To już tyle lat...

Interesni Kazki

dobre
   
słabe
   
4

  • Erupcja

    15 smallchild SmallChild Kultura    link    ponad tydzień temu, 10 listopada 16:15     1851

Erupcja
Jacek Yerka, 1990, akryl

dobre
   
słabe
   
1

Wiedeń cmentarz centralny
Cmentarz Centralny w Wiedniu (niem. Wiener Zentralfriedhof) – główna nekropolia Wiednia. Drugi pod względem powierzchni (2,5 km²) i największy pod względem liczby pochowanych (3,3 mln) cmentarz Europy.

dobre
   
słabe
   
0

Zakopane w Tajlandii

Zakopane w Tajlandii

dobre
   
słabe
   
0


Tagi

#własne 

Polub nas!