Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Szczęśliwego nowego roku!

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

liczigo J.C 31 grudnia 2018 02:22
0  2

Łeee... ale tu ostatnio dużo miękkich pip się zrobiło :d kiedyś czarny humor był na propsie. ta strona schodzi na psy razem z najlepszym działem WTF

Ustawa o redukcji podatków i miejscach pracy w USA spełniła założenia projektantów, a gospodarka kraju od lat nie była w lepszej kondycji – taką ocenę, na łamach The Wall Street Journal przedstawił Garry D. Cohn, w latach 2017-2018 dyrektor Narodowej Rady Ekonomicznej [LINK]. Kolejne dane napływające z rynku amerykańskiego potwierdzają tę tezę.
Legislacja mająca zmniejszyć obciążenia formalne, podatki i wyzwolić przedsiębiorczość stanowiła jedną z głównych obietnic wyborczych Donalda Trumpa. Reforma m.in. zmniejszyła opodatkowanie od osób prawnych z 35% do 21%, podniosła ulgę podatkową do 24 000$ dla małżeństw, zwiększyła ulgę podatkową dla dzieci, rozszerzając jednocześnie zakres kwalifikowalności jej przyznawania.

Rozwój gospodarczy Stanów Zjednoczonych w pierwszych trzech kwartałach 2018 roku sięga 3,3% PKB, co przy utrzymaniu tendencji w ostatnich miesiącach roku, zapewni największy wzrost od 13 lat. Od momentu wprowadzenia reformy, przedsiębiorstwa zaczęły masowo przenosić inwestycje do kraju. Ponad 500 firm podniosło wynagrodzenia i zatrudnienie. Nakłady inwestycyjne w trzecim kwartale tego roku wzrosły o 180 miliardów dolarów, w porównaniu z czwartym kwartałem 2017 roku.

Ameryka pod rządami Trumpa kwitnie: liczba miejsc pracy zwiększyła się o 2,1 miliona, a poziom bezrobocia jest najniższy od 1969 roku i wynosi zaledwie 3,7%. Od wprowadzenia w życie ustawy, wynagrodzenia wzrosły o średnio 3,1%, a dla najmniej zarabiających o ponad 4%.

Krajowe Stowarzyszenie Producentów opublikowało najnowsze badanie, które wskazuje na ogromny optymizm Amerykanów, stymulowany sprzyjającą koniunkturą gospodarczą i przekonaniem o ich udziale w rozwoju dobrobytu.

Reforma posiada swoich licznych zwolenników, ale także krytyków. Niektórzy ekonomiści, argumentują, że prowadzi ona do powiększenia deficytu budżetowego, przez zmniejszenie przychodów. Garry Cohn stwierdza jednak, że nie biorą oni pod uwagę, iż stymulowanie wzrostu zatrudnienia i płac jest receptą na szerszą podstawę opodatkowania, co jest osiągane przez wzrost inwestycji. Co więcej, Stany Zjednoczone nie mają problemu z przychodami, lecz z wydatkami. Dopóki rząd nie będzie w stanie przejąć kontroli nad nimi kontroli, deficyt będzie rósł.

Według FiveThirtyEight strony publikującej informacje sondażowe, będący własnością ABC NEWS, uśrednione poparcie dla Donalda Trumpa wskazuje 42,2% ankietowanych [LINK]. Sukcesy gospodarcze, ale także polityczne, dla wielu komentatorów umacniają pozycje Prezydenta przed wyborami w 2020 roku. Tym razem może pojawić się w nich, nie jako pozbawiona doświadczenia i kapitału politycznego obca postać, ale jako efektywny i bezkompromisowy polityk, z całą listą osiągnięć, którą przy odpowiedniej strategii komunikacyjnej, może skłonić do siebie wielu niezdecydowanych wyborców. Dynamika rozwoju największej gospodarki świata, przekonuje, że przewaga potencjalnych konkurentów, w najbliższych latach, wcale nie jest przesądzona.

Mateusz Krawczyk

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwszystkoconajwazniejsze.pl%2Fpepites%2Fgospodarka-usa-powrot-american-dream%2F&h=AT1UmLXM-2KlBLgi-HPaSOMyhKcb71vhFb2bx7gbck_crbYKGt4DvEDCWi4nFV4B0KxZ0YVg-zQV0ZtLNo9dVbcxnMy1MkRfPKpvHnS9nRCIeOEtLfIz-2Tmc7fO6OyJ3fE&s=1

American Dream Trumpa

dobre
   
słabe
   
0

dobre
   
słabe
   
0

Karpiedie

dobre
   
słabe
   
4

Najlepszy komentarz:

terence 3 dni temu, 21 grudnia 17:57
0  0

Prawiczki to jednak mają problem z kontekstem, niuansem, logiką i wszystko z wszystkim mieszają, do tego dychotomia myślenia.

liczigo J.C 3 dni temu, 22 grudnia 13:07
0  1

  • Dobranoc

    26 liczigo liczigo SFW    link    19 grudnia 2018 21:24     59219

Dobranoc

dobre
   
słabe
   
0
O mnie

Wszyscy urodziliśmy się zdecydowanie za późno

Skąd

Gdańsk

Z nami od

12 marca 2013 19:47

Dodanych

1283

Komentarzy

1759

Karma wrzut

17517

Karma komentarzy

1741

Obserwowani 4

Obserwują 7