• Hmmm...

    27 marla Marla SFW    link    wczoraj o 15:35     46628

Hmmm...

dobre
   
słabe
   
12

Najlepszy komentarz:

0makumaku wczoraj o 15:53
1  5

Ja mam wycinać..
TY...masz nie wkładać..!

Taka oto moja wola...


  • 4 marla Marla Mikroblog    link    18 czerwca 2018 20:46     3140

Czas wrócić do czytania Carrolla. Tak mało i dużo jednocześnie z niego pamiętam.

"Na początku miłości trze­ba chodzić bar­dzo os­trożnie, do­piero później można się puścić pędem przez po­la pros­to w objęcia ukocha­nego, kiedy ma się pew­ność, że nas nie wyśmieje, jeśli się potkniemy".

Jonathan Carroll – Muzeum Psów

dobre
   
słabe
   
0

  • WOW

    40 marla Marla SFW    link    17 czerwca 2018 11:38     62700

WOW

Więcej tutaj: http://photified.ca/ po prostu nieeeesamowite!

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

fabianos2 przedwczoraj o 12:12
0  3

Gwiezdny las

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

listonosz39 godzinę temu
0  1

Mega

Emocjonalna i okrutna sieczka!
Przychodzę dzisiaj do Was z czymś naprawdę ciekawym, poleciła mi go @Mniszek na naszym ostatnim spotkaniu i jestem jej bardzo, bardzo wdzięczna!

http://www.filmweb.pl/film/Happiness-1998-765

Jednak muszę Was uprzedzić. Ten film jest dla widza okrutny, w ten psychologiczny sposób, kiedy czujesz ten nieprzyjemny ucisk w głowie, czujesz wewnętrzny dyskomfort, ale doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że obejrzysz go do końca, cokolwiek by się tutaj nie działo. Sam koniec można chyba spokojnie uznać za gorszący.

Sam tytuł jest wobec treści podłą ironią. Poważnie. Nikt tutaj nie jest szczęśliwy, ludzie nienawidzą sami siebie, krzywdzą innych, myślą egoistycznie i ciągle chcą się za to karać lub zupełnie ignorują to co robią. Mam wrażenie, że bohaterowie tutaj to ich najsmutniejsze wersje samych siebie. Nie chcę zdradzać fabuły, bo sama niczego o nim nie czytałam przed seansem zdając się zupełnie na świetny gust @Mniszek, z którą wspólne oglądanie filmów to jedna z moich ulubionych przyjemności!

Bardzo podobały mi się sceny, w których wesoła, sielska muzyczna znana z filmów obyczajowych i komediowych lat 90 tych zostaje zestawiona z trudnymi, przejmującymi lub mocno emocjonalnymi scenami, co powoduje w głowie bolesny konflikt i jest dodatkowym atutem filmu (dla mnie przynajmniej, bo nie jest to pozytywne uczucie :D).

Świetny, kontrowersyjny nieco, smutny, okrutny, bezlitosny. Polecam gorąco! Sama na pewno skuszę się na inne filmy tego reżysera.

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

zenonzbeuthen 10 czerwca 2018 10:47
0  2

Po opisie stwierdzam, że to zwykła rzeczywistość :P Wielu jest takich ludzi na tym świecie i większość z nas poniekąd też taka jest (w pewnym stopniu mówię też sam o sobie ;p). Sama natura człowieka to temat dłuższy niż rzeka - nawet się zrymowało; Tudzież tę egoistyczną naturę człowiek stara się skrywać robiąc coś dla innych. Co do szczęścia, to wydaje mi się, że to taka trochę iluzja i w jakimś tam stopniu każdy siebie samego nienawidzi :P

No cóż :D

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

elba wczoraj o 22:18
0  1

jak zwykle:)))