• 4 marla Marla Mikroblog    link    wczoraj o 10:14     111

"Tylny łączy się tylko z rzeczownikami w liczbie pojedynczej, natomiast tylni jedynie z wyrazami w liczbie mnogiej. Poprawne będą więc wyrażenia tylny obrońca, tylny strzelec oraz tylni obrońcy, tylni strzelcy."

https://polszczyzna.pl/tylny-czy-tylni/ (zawsze mi się myliło, może komuś też, a tutaj łatwo jest sobie zapamiętać, kiedy używamy tylni, a kiedy tylny!)

dobre
   
słabe
   
0


Krótka piłka :D

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

przekliniak wczoraj o 13:55
0  11

Hahaha. Z posiadaniem czarnego humoru jest jak z nogami, nie wszyscy mają :)

dobre
   
słabe
   
7

Najlepszy komentarz:

monkey wczoraj o 23:02
0  0

Odnoszę wrażenie,że Krzysztof Gonciarz to w gruncie rzeczy zwykły dupek...

Marla wczoraj o 23:05
0  0

@monkey: ja znów zupełnie odwrotnie, wydaje mi się też, że nie podejmowałby cały czas takich kolektywnych inicjatyw z różnymi ludźmi, gdyby faktycznie tak było. Nie opiera się tylko na opłacalnych współpracach itp., ale tworzy fajne akcje z utalentowanymi ludźmi i to mi się bardzo podoba. Dodatkowo mamy bardzo podobne spojrzenie na wiele spraw, stąd też moja duża sympatia do niego (bo śledzę jego losy od dobrych kilku lat:)).

monkey wczoraj o 23:19
1  1

@Marla: moje wrażenie pochodzi tylko i wyłącznie z obejrzenia tego materiału, nigdy wcześniej o nim nie słyszałem nawet. pewnie się mylę...muszę się zastanowić skąd takie wrażenie?

Marla wczoraj o 23:24
0  0

@monkey: ludzie często biorą go za zarozumiałego :D może stąd ;) ale polecam jego vlogi, bo niektóre są naprawdę piękne! A zwiedził już niejedno miejsce na tej planecie :)

Lejen 4 godziny temu
0  1

@Marla: Możliwe że to kwestia konkretnego, czasami specyficznego poczucia humoru. Też nie lubiłem go za bardzo dopóki nie obejrzałem paru filmów, które mi natrętnie pojawiały się w proponowanych :D z ciekawości kiedyś odpaliłem, i przekonałem sie do niego.

dobre
   
słabe
   
10

Najlepszy komentarz:

TheSpiceMustFlow wczoraj o 19:11
0  0

chylinska ma chyba zly dzien od 40 lat. teraz jakichs bogobojnych wywiadow udziela - faza na nawrocenie.

Marla wczoraj o 19:12
0  0

@TheSpiceMustFlow: dopóki ma ten charakterystyczny pazur w głosie (i nie śpiewa kościelnych piosenek) nic mnie jej prywatne życie nie interesuje ;)

TheSpiceMustFlow wczoraj o 19:27
0  0

@Marla: a ja jakos nie potrafie oddzielic artystycznej kreacji od samej postaci - tu chyba chodzi o autentycznosc. pamietam jak lata temu narzekala na czasy ze Skawinskim i miala zal do niego, ze jej nie hamowal w zapedach imprezowych jak byli slawni. a pewnie dzialo sie moco - chlanie, dragi, i co nie tylko. pomyslalam wtedy - co za beksa: albo sie robi rock'n'roll i nie oczekuje od starszych panow ze beda stali na strazy twej cnoty, albo... to zarty jakies sa!

Marla wczoraj o 19:34
0  0

@TheSpiceMustFlow: myślę, że łatwo jest oceniać, a nikt z nas nie stał obok Chylińskiej przez te wszystkie lata, ma też swoje prawo do dojrzewania, poszukiwania siebie itp., według mnie to nie kłóci się wcale z autentycznością, skoro już mówimy o jej życiu prywatnym. Poza tym chyba dobrze, że szczerze odpowiada na takie pytania, a nie ze sztucznym uśmiechem (jak gwiazdki produkowane przez agencje muzyczne) udaje, że wszystko było ok. Beksa? rock'n'roll u zakompleksionej nastolatki? nie zgadzam się :)

TheSpiceMustFlow wczoraj o 20:12
0  1

@Marla: nie zgadzaj sie ile chcesz - jak sie wszyscy zgadzaja, to nie ma ciekawych dyskusji :)