Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 3 dobro Dobro Mikroblog    link    ponad tydzień temu, 15 maja 21:58     793

Jestem
w okularach odblaskowych przez telefon
mówię
gestykuluję
któraś już minuta w pomarańczowej koszulce
w krótkich spodniach
macham ręką
ale
to nie ja.

J.
na ławce w długich tatuażach włosach
czarnych długie spodnie
słucham muzyki?
siedzę i patrzę
czarne okulary
w dłoni telefon
ale
to nie ja.

J.
seniorką na ławce
oczywiście okulary
w dłoni sok-
przepraszam, czy otworzy mi pan?
...jestem jego dziewczyną w czarnej sukience, uśmiecham się...
otworzył
dziękuję, uśmiech
-i piję, wstaję, do kosza, odchodzę
macham, ona odmachuje
idziemy tu?
ale
to nie ja.

J.
tramwajem zza zakrętu po raz wtóry
jestem stary jestem nowy
wciąż zza tego samego zakrętu
raz już który?
ale
to nie ja.

dobre
   
słabe
   
0

  • 3 monkey monkey Mikroblog    link    ponad tydzień temu, 13 maja 20:26     1042

Zabobon dotyczący autorytetu intelektualisty

INTELEKTUALISTA. Człowiek, który: 1. posiada pewne wykształcenie akademickie, albo podobne do akademickiego; 2. nie ma nic wspólnego z życiem gospodarczym, w szczególności nie jest robotnikiem; 3. zabiera publicznie głos i chce uchodzić za autorytet w sprawach moralności, polityki, filozofii, światopoglądu. Robotnik nie jest więc intelektualistą, nawet jeśli jest geniuszem, podobnie kupiec albo profesor uniwersytetu, jak długo trzyma się swojej specjalności. Każdy z nich może jednak być niejako dokooptowany do grona intelektualistów, skoro zacznie wypowiadać się w powyżej wymienionych sprawach. Intelektualistami są najczęściej dziennikarze, literaci, artyści, ale znajdujemy wśród nich nieraz także profesorów uniwersyteckich, tych mianowicie, którzy podpisują zbiorowo manifesty społeczno-polityczne i moralne.

Zabobon dotyczący intelektualisty, a chodzi o bardzo gruby zabobon - polega na mniemaniu, że intelektualiście przysługuje jako takiemu autorytet w dziedzinie etyki, polityki i poglądu na świat. Wskutek rozpowszechnienia tego zabobonu intelektualiści odegrali i nadal odgrywają nieraz rozstrzygającą rolę w życiu społeczeństw. To oni m.in. kierowali wieloma rewolucjami, które wbrew panującym przesądom - były niemal zawsze dziełem nie mas ludowych, ale intelektualistów.

Że to jest zabobon, nie potrzeba dowodzić, bo wierzenie w autorytet intelektualisty jest dosłownie na niczym nieoparte. Tak np. profesor wykładający historię nowożytną jest zapewne autorytetem (epistemicznym) gdy chodzi o rewolucję francuską, ale nie jest w dziedzinie użytkowania energii atomowej. Skoro więc taki profesor podpisuje razem z kolegami wyspecjalizowanymi w ceramice chińskiej, zoologii, względnie w rachunku prawdopodobieństwa deklaracje dotyczące tej energii, popełnia jaskrawe nadużycie autorytetu, tym gorsze, że wywołuje wrażenie, iż to sama “nauka” się wypowiada. Jedną z przyczyn powstania tego zabobonu jest brak zaufania we własny zdrowy rozsądek ze strony zwykłych pracowników, a także mir, jakim są otaczane nauka, sztuka itd. - mir, który się niesłusznie przenosi na intelektualistów.
tekst ściągnięty z blogu Józefa Bocheńskiego- Sto zabobonów

dobre
   
słabe
   
5

  • 2 marla Marla Mikroblog    link    ponad tydzień temu, 12 maja 17:11     1243

Siemka.
Tak mi się, życie ułożyło, że od ponad dziesięciu lat niemal non stop siedzę w Internecie. Mam tam wśród swoich freaków sympatie i antypatie, ale jakoś mam wrażenie, że coś jest w tym kawałku Bodychrista, mam wrażenie, że to taki dziwny, mroczny pozytywizm. Ale może mi się wydawać, bo miałam niedziele pełną wrażeń, teraz się upaliłam i chilluje :D

W każdym razie, jeżeli chciało Wam się wysłuchać to dajcie znać co o tym myślicie!


https://www.youtube.com/watch?v=uG2gOBcB4ms

dobre
   
słabe
   
1

  • 6 glo8trott3r glo8trott3r Mikroblog    link    ponad tydzień temu, 12 maja 13:53     1128

Przekęsom

Niepojęta jest logika demokraty. Twierdzi, że w demokratycznych wyborach wygrała partia faszystowska, która chce go wsadzić do więzienia i odebrać mu wszystko, co ceni, której szczerze nienawidzi, ale on dalej broni demokracji. Pamięta, że w Niemczech Hitler doszedł do władzy w wyniku demokratycznych wyborów, ale on nadal broni demokracji. Zżyma się na wyniki demokratycznych wyborów w USA, widzi, że dopiero co na Ukrainie demokratyczne wybory wygrał komik nie mający żadnej wiedzy o polityce ani żadnego zaplecza politycznego, ale on nadal broni demokracji. Widzi, że w jego ojczyźnie (choć mówi o niej 'w tym kraju') poważnie traktuje się partię, którą zasilają dawni komuniści, którzy sprzedawali Polskę sowietom i odbierali mu wolność na każdym kroku (no może poza wolnością picia taniej wódki), czy też partię, której jedynym programem jest nie tyle sposób posługiwania się umysłem, ile narządami seksualnymi. Wie, że w Polsce ogromną większość stanowią katolicy, których nienawidzi, i że w demokracji to większość decyduje... i dalej uważa, że warto bronić demokracji i będzie jej bronił do ostatniej szarej komórki. Zaprawdę, niepojęta jest logika demokraty.
A. Rodziewicz

dobre
   
słabe
   
3

  • 0 damianov Damianov Mikroblog    link    08 maja 2019 19:28     1219

Wydałem właśnie £40 na wycieraczki do samochodu... chyba przesadziłem. Podwoiłem jego wartość.

dobre
   
słabe
   
2

  • 3 termoobieg Termoobieg Mikroblog    link    07 maja 2019 08:36     1533

To nie przychodzi łatwo - żyć w zawieszeniu, żyć i umierać w środku swojej głowy... (...) ale czas mija... i jak długo jutro ma być nowy dzień, tak długo trzeba mieć nadzieję.

K.B

dobre
   
słabe
   
0

  • 4 bogpierun BogPierun Mikroblog    link    05 maja 2019 21:02     1684

Dry Herb ROC - toksyczny
Z powodu nacięcia się na tragicznej jakości vaporizer, zamieszczam informacje o produkcie HENRUIVAPOR - Dry Herb ROC, jest wysoce szkodliwy, z powodu emisji toksycznego plastiku.
Był to mój błąd, który został skorygowany. Dlatego zamieszczam informacje o tym produkcie, by go unikać i nie kupować.

dobre
   
słabe
   
4

  • 6 terence terence Mikroblog    link    24 kwietnia 2019 03:14     2235

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko, co ludzie do Ciebie mówią. Prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką. Jeśli słowa mogą Cię kontrolować, to znaczy, że wszyscy mogą Cię kontrolować. Oddychaj i pozwól sprawom przeminąć"
/nie znam autora niestety/

dobre
   
słabe
   
3

  • 0 zaratustra Zaratustra Mikroblog    link    21 kwietnia 2019 19:20     2621

Zara nostalgicznie...
Siedzę w pracy i przypominam sobie filozofa mającego znaczący wpływ na moją osobę. Jest to ciekawa sprawa jak z biegiem czasu człowiek zapomina i oddala się od rzeczy które kiedyś były dla niego istotne, a teraz są tylko taką namiastką, cieniem siedzącym gdzieś głęboko. Głowa bawi się ze mną w olbrzymi diabelski kołowrotek. Teraz poukładane już myśli szukają mimochodem czegoś odrealnionego, wyrwanego z kontekstu. Jakby chciały wyjść po za schematy i utrzeć kolejne ścieżki. Odkrywam jednak, że to nie jest pragnienie ścieżek nowych. Tylko jeszcze jedne, ostatnie desperackie próby znalezienia się ponownie, na starym i zarośniętym szlaku. Przypomnieć sobie swoistą chaotyczność zanim kompletnie zapomnę jak to było. Pisząc to moja głowa znowu ze mnie drwi, bo do moich myśli przebija się ten cień, swoista otchłań. A " [..] kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie."
Na koniec tego dziwnego sytuacyjnego wywodu pozwolę sobie zamieścić kolejny cytat mojego ulubionego filozofa, którego interpretowanie dosłowne jest ciężkim przewinieniem. A może i nie do końca?

"Wrogość, okrucieństwo, uciecha z prześladowania, z napadania, ze zmiany i zniszczenia – wszystko to, zwrócone przeciw posiadaczom takich instynktów, o t o początek „nieczystego sumienia”. Człowiek, który z braku zewnętrznych wrogów i oporów, wtłoczony w gniotącą cieśń i prawidłowość obyczaju, niecierpliwie sam siebie targał, prześladował, gryzł, zakłócał i katował, to o kraty swej klatki raniące się zwierzę, które się chce „obłaskawić”, ten nędzarz, czujący brak i trawiony tęsknotą za pustynią, który z samego siebie stwarzać sobie musiał przygodę, miejsce tortury, puszczę niepewną i niebezpieczną – ten szaleniec, ten stęskniony i zrozpaczony więzień stał się wynalazcą „nieczystego sumienia”. Od niego jednak rozpoczęła się największa i najstraszniejsza choroba, z której ludzkość po dziś dzień nie ozdrowiała, człowiek rozchorował się na człowieka, na siebie samego: wskutek gwałtownego odcięcia się od przeszłości zwierzęcej, niejako skoku i runięcia w nowe położenie i warunki bytu, wskutek wypowiedzenia wojny starym instynktom, na których polegała dotąd jego siła, uciecha i straszliwość."

dobre
   
słabe
   
3

  • 4 marla Marla Mikroblog    link    16 kwietnia 2019 11:15     3375

Kiedyś tu opowiadałam o swojej chronicznej niespostrzegawczosci :D Ale ostatni przypadek jest wyjątkowo śmieszny :D Wprowadziła się do innego mieszkania. Właścicielka pokazała mi stolik pod telewizor z jakąś naklejka, ale zgodnie z prawdą powiedziałam, że nie używam tv, właścicielka na to: no to wyrzuć w wolnej chwili. Przez trzy dni chyba spogladalam tylko na stolik myśląc, że mieszkał tu jakiś wielbiciel black metalu, a to pewnie jakieś info o płycie Burzum czy coś. Kiedy któregoś wieczora przyjrzałem się bliżej myślałam, że zejdę ze śmiechu :D :D :D no polymilam się bardzo :D :D :D

dobre
   
słabe
   
8