Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO
  • 2 xxsmakuxx xXSmakuXx Mikroblog    link    wczoraj o 22:46     98

Niektórym wydarzeniom nie pozwalamy się zrosnąć; pozostają w nas jak pęknięte kości, w które co jakiś czas stukamy, sprawdzając, czy nadal wywołują ból. Pielęgnujemy te złamania, przyzwyczajając się do nich i traktując je jako normalny stan. Odmawiamy sobie leczenia, delektując się nimi; chełpimy się, jak bardzo jesteśmy połamani, zamiast pozwolić sobie wyzdrowieć.

dobre
   
słabe
   
1

  • 4 ozzie ozzie Mikroblog    link    6 dni temu, 12 września 09:20     759

In March, Insys launched a multinational study of 190 children to evaluate cannabidiol as a first-line therapy for infantile spasms. We are eager to see how well the compound performs when given in the first days and weeks of the condition. If it turns out to be effective, cannabidiol would represent a substantial improvement over current drugs, all of which have serious side effects: One, for example, causes irreversible vision loss in as many as one-third of the children who take it.

https://www.spectrumnews.org/opinion/viewpoint/federal-chokehold-marijuana-stymies-studies-epilepsy-autism/

#legalizacja

dobre
   
słabe
   
0

  • 5 monkey monkey Mikroblog    link    ponad tydzień temu, 10 września 17:12     785

dobre
   
słabe
   
1

  • 4 ozzie ozzie Mikroblog    link    ponad tydzień temu, 07 września 00:20     1437

“Nobody tells this to people who are beginners, I wish someone told me. All of us who do creative work, we get into it because we have good taste. But there is this gap. For the first couple years, you make stuff, it’s just not that good. It’s trying to be good, it has potential, but it’s not. But your taste, the thing that got you into the game, is still killer. And your taste is why your work disappoints you. A lot of people never get past this phase, they quit. Most people I know who do interesting, creative work went through years of this. We know our work doesn’t have this special thing that we want it to have. We all go through this. And if you are just starting out or you are still in this phase, you gotta know its normal and the most important thing you can do is do a lot of work. Put yourself on a deadline so that every week you will finish one story. It is only by going through a volume of work that you will close that gap, and your work will be as good as your ambitions. And I took longer to figure out how to do this than anyone I’ve ever met. It’s gonna take awhile. It’s normal to take awhile. You’ve just gotta fight your way through.”

Ira Glass

dobre
   
słabe
   
0

  • 1 mowcaumarlych MowcaUmarlych Mikroblog    link    dwa tygodnie temu, 04 września     1429

Panie i panowie, nastał czas reklam, spychacie mnie nad krawędź ;/

dobre
   
słabe
   
5

  • 6 marla Marla Mikroblog    link    02 września 2018 10:57     1833

dobre
   
słabe
   
7

  • 3 terence terence Mikroblog    link    26 sierpnia 2018 19:11     2334

Zamiast technologii wybieramy jako kraj teologię.

Nie ma państwa na świecie, nie licząc Watykanu, które by się na religii dorobiło czegokolwiek. Nie ma państwa, w którym religia przyczyniła by się do wzrostu bogactwa, rozwoju i przewagi na innymi. Wręcz przeciwnie. W ciągu ostatnich lat sukces osiągają tylko te państwa które inwestują w edukację, badania, naukę i technologie.
Jak to wygląda u nas? Wybudowaliśmy jako państwo tylko jedno, jedyne miejsce gdzie promuje się naukę. Jest nim Centrum Nauki Kopernik. Koszt budowy Centrum wyniósł 365 mln zł, z czego 207 mln zł to środki z Unii Europejskiej. Gdyby od 2008 roku inwestować w takie przybytki jak "Kopernik, dziś mielibyśmy takie centrum promujące naukę w każdym wiekszymn mieście.
Gdyby ograniczyć inne wydatki na kler, polityków i armię zbędnych urzędników, można by spokojnie przeznaczać 2 miliardy rocznie na inne inwestycje badawcze, naukowe i edukacyjne.
Ostatnio w Niemczech wybudowano najpotężniejszy na świecie laser rentgenowski XFEL, dzięki któremu naukowcy w zupełnie inny sposób zaczną obserwować materię.
"Bardziej szczegółowa znajomość procesów, jakie zachodzą na poziomie atomów i cząstek, pozwoli eksperymentatorom skrócić czas i drogę, jaką dziś pokonują w poszukiwaniach nowych leków albo podczas projektowania materiałów o nowych właściwościach (np. o mniej ścieralnej powierzchni lub wytrzymałych na temperatury).”
Koszt całego projektu wyniósł 1,1 mld euro. Nasz wkład to zaledwie 2% tej sumy. Niestety na więcej nas nie stać. Głównymi inwestorami są Niemcy i Rosjanie, oni też będą głównymi beneficjentami. Czas dostępu zależy od wkładu finansowego.
Każdego dnia, politycy przyszłość naszą i naszych dzieci przelewają na konta swoje i aparatu kościelnego. Korzyści własne i dobrobyt zachłannych klechów, stawiają nad dobrem państwa i jego obywateli. Szczególnie podłe jest to akurat teraz, gdy mamy możliwość wykorzystywania funduszy unijnych. Gdzie każda złotówka wydana z własnej kieszeni, może się rozmnożyć po wielokroć za sprawą dotacji. Prawie jak chleb i ryby w pewnej, znanej z mitologii historii. To szansa, która nigdy wcześniej i już chyba nigdy więcej, się nie powtórzy.
Mając szansę stania się Europejskim tygrysem, wybieramy rolę myszy kościelnej. 
Teologia wygrywa z technologią.

https://pl.wikipedia.org/wiki/European_XFEL

dobre
   
słabe
   
5

  • 3 karl9 karl9 Mikroblog    link    25 sierpnia 2018 19:41     2240

responsibility is the killer of enthusiasm. And vice versa, people who like responsibilities can't work enthusiastically...

dobre
   
słabe
   
0

  • 4 karl9 karl9 Mikroblog    link    25 sierpnia 2018 14:55     2752

dobre
   
słabe
   
0

  • 2 karl9 karl9 Mikroblog    link    25 sierpnia 2018 11:32     2205

Sukces nie jest pojedynczym wydarzeniem, jest długim procesem i odpowiednim nastawieniem.

“Success is not an event it’s a process and a mindset.“


https://www.youtube.com/watch?v=DKcHX_5dxdI

dobre
   
słabe
   
2
Tagi

#ubogihumor