Ta podstrona zawiera treści tylko dla dorosłych.

Czy jesteś osobą pełnoletnią?

This subpage contains content for adults only.

Are you an adult?

TAK / YES
                        NIE / NO

Złomowisko czołgów w Iraku

dobre
   
słabe
   
22

Najlepszy komentarz:

bipunta 08 marca 2013 18:16
0  1

Jakby tyo zawiózł do skupu to by bylo w chuj winiaczy :)

Globetrotter 08 marca 2013 18:44
1  1

@bipunta: jak by tego nie wyprodukowali ,to za te kase mogli by wykarmic wszystkie glodne dzieci na swiecie!

Fenrir 08 marca 2013 18:52
1  12

@Globetrotter: Wtedy kraje trzeciego świata (i nie tylko) namnożyłyby się jeszcze bardziej i by było 2x więcej głodnych dzieci :/ Tym ludziom trzeba dać wędkę a nie ryby.

dobre
   
słabe
   
17

Najlepszy komentarz:

JayDiscrepo 08 marca 2013 18:42
0  7

Dajcie mnie te pukawkie i 460 pestek... ino gibko!

Zdalnie sterowany Tygrys Królewski

dobre
   
słabe
   
8

Najlepszy komentarz:

bipunta 08 marca 2013 18:19
0  0

Taka ciekawostka . Na ten czołg pownno sie mówić Tygrys Bengalski. Bo niemniecka nazwa Königstiger dotczy własnie tego zwirzaka. Ale przetłumaczono to odłownie i caly swiat mówi Tygrys Krulewski ;)

Martini 08 marca 2013 22:35
0  2

@bipunta: Myślę, że jednak Tygrys Królewski. Bardzo nieładnie napisałeś tego posta i z bykami... krUlewskimi :)

O tym w mediach raczej nie usłyszycie, bo nikogo takie rzeczy nie interesują - nie ma krwi, tragedii... nie ma materiału dla newsowych  hien
st.chor. szt. Adam Roik

"Sześcioletnia Zarka ostatnie cztery miesiące przebywała na leczeniu w 10 Wojskowym Szpitalu Klinicznym w Bydgoszczy. Już niebawem wróci do swojej mamy i czworga rodzeństwa w Afganistanie, gdzie będzie kontynuowała rehabilitację.

Do zdarzenia w wyniku którego ucierpiała Zarka doszło w październiku zeszłego roku. Dziewczynka podczas spaceru wspólnie z ojcem niefortunnie znalazła się na linii wymiany ognia pomiędzy talibskimi ekstremistami, a afgańską policją. W wyniku zasadzki Zarka została ranna w prawe udo. W stanie ciężkim amerykańskimi śmigłowcami MEDEVAC została przetransportowana do szpitala polowego w bazie Ghazni. Tam przeszła około dwugodzinną operację. Po kilkutygodniowym pobycie w Afganistanie okazało się, że dziewczynka musi zostać skierowana na wyższy poziom leczenia, którego nie zapewniały warunki afgańskie.

W wyniku starań polskich lekarzy z Afganistanu oraz oficerów z Dowództwa Operacyjnego Sił Zbrojnych, udało się znaleźć w Polsce specjalistów, którzy podjęli się kompleksowego leczenia Zarki. Dziewczynka trafiła do 10 Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. Zaangażowanie personelu szpitala oraz życzliwość jaką została otoczona dziewczynka sprawiły, że czuła się tam prawie jak w domu. Poprawiał się jej stan zdrowia, a rehabilitacja przynosiła spodziewane rezultaty.
Poza rehabilitacją, Zarka uczyła się języka polskiego, poznawała polskie zwyczaje, odwiedzała dzieci w pobliskim przedszkolu, ale również doskonaliła swój język ojczysty – pasztu. Doskonale radziła sobie w codziennej komunikacji z lekarzami i pielęgniarkami, a zwłaszcza z Panią Beatką, która na czas pobytu w szpitalu została jej polską mamą.
Dziewczynka poważnie zaczęła myśleć o studiowaniu medycyny – może kiedyś… może w Polsce… Miejmy nadzieję, że to feralne zdarzenie z października zeszłego roku, do którego doszło w prowincji Ghazni będzie tym „szczęściem w nieszczęściu” i dzięki pomocy ludzi dobrej woli zostanie przekute w życiowa szansę małej Zarki. Ale póki co Zarka wraca do Afganistanu, zdecydowały powody rodzinne. Ojciec, który cały czas był przy swojej córce został przeszkolony w zakresie dalszej rehabilitacji. Na miejscu dziewczynką będą się opiekowali również polscy lekarze ze szpitala polowego w bazie Ghazni. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!
Leczenie Zarki i jej rehabilitacja nie byłyby możliwe gdyby nie wsparcie udzielone przez fundację AMICUS, która przeprowadziła na ten cel zbiórkę pieniędzy. "

dobre
   
słabe
   
16

Najlepszy komentarz:

menelstachu 08 marca 2013 12:12
2  7

I czytając takie wiadomości odzyskuje wiare w ludzkość

  • F-117

    1 bipunta bipunta Militaria    link    07 marca 2013 08:13

F-117

dobre
   
słabe
   
7

Losuj następne

Polub nas!