Witold Gombrowicz dzienniki tom III lata 1962-1969

"Miłosz chce aby inteligencja polska dogoniła Zachód. Jest tu wyrazicielem powojennego polskiego zrywu w kierunku "europejskości" i "nowoczesności". A ja, szlachcic - hreczkosiej panie święty starej daty, wyciągam rękę i powiadam: - Z wolna! Po diabła wam to? Po pierwsze nie dogonicie... po drugie, nie warto, bo z tym więcej zawracania głowy niż czego innego. Po trzecie, byłoby dobrze gdybyście wzięli pod uwagę co następuje: dziś atuty są po waszej stronie, wasze powoli zaczyna być na wierzchu, to co dotychczas było waszym wstydem, może być wprowadzone w Europie jako punkt wyjściowy zbawiennej rewizji."

dobre
   
słabe
   
2

  • 6 monkey monkey Mikroblog    link    przedwczoraj o 23:04     226

"...byście się wzajemnie miłowali"
@zenonzbeuthen
Okazało się,że zenon zablokował mi możliwość dodania komentarza pod swoją wrzutą dot szeroko pojętej tematyce LGBT, toteż skorzystam z mikroblogu:D

Pozwól,że coś Ci wyjaśnię. Wydaje mi się,że masz przeświadczenie,że podzieliłeś się tu z nami czymś wyjątkowo wartościowym i wpadasz w negatywne emocje vide wzmianki o "największych pieniaczach" czy też "doborowe towarzystwo" tylko dlatego,że ktoś dał wrzucie minusa. @donEligio chyba ma rację,że chciałeś wywołać jakąś gównoburzę. Wnoszę to po Twoim komentarzu:
"Jak widać do wielu osób on nie trafia. Dziwi mnie to, że zawsze tyle osób, które do tematu są nastawione negatywnie nie komentują nic. Czyżby to zabolało dumnych katolickich obrońców narodu?"
NIE KOMENTUJĄ NIC.
Co tu komentować? Najpierw wyśmiewanie chrześcijańskiego światopoglądu,gili gili na krzyżu a potem,co znamienne w ateistycznej/lewicowej dialektyce, "macie postępować zgodnie z naukami Jezusa". Btw czy aby na pewno tylko chrześcijanie/katolicy protestują przeciw organizacjom LGBT? Domyślam się,że nie otworzyłeś nawet linku,który dodałem w komentarzu. O organizacjach LGBT już pisałem na Ujaranych i nie chcę się powtarzać.
Co do homoseksualistów, spotkałem w swoim życiu bardzo wielu i bardzo różnych (praca) Mają swoje "plusy i minusy". Z rozmów i obserwacji wnioskuję,że przeważnie są to ludzie bardzo skrzywdzeni w dzieciństwie,traumatyczne relacje z rodzicami zwłaszcza ojcami jeśli chodzi o chłopców. Ich preferencje seksualne są zaburzeniem,które z tego wynika. Obecnie pracuję z lesbijką z Kanady, jest moją szefową,równa babka,ale żal mi jej strasznie,gdy widzę jak mocno stara się zdusić w sobie kobiecość, jak źle traktuje swoje ciało,jakby siebie nie kochała. Udaje faceta choć nie jest nim ani fizycznie ani mentalnie...Naprwadę żal mi jej.
Co do postawy Kościoła https://ekai.pl/nauczanie-kosciola-na-temat-homoseksualizmu-2/
Przykro,że nie wszyscy stosują się do nauki Kościoła w sprawie homoseksualistów. U mnie w parafii (Gdynia Karwiny) jest para lesbijek,które regularnie chodzą na mszę i nigdy nie widziałem,by ktokolwiek miał coś przeciwko temu. Widuje je w Kościele od ponad 15 lat.
PS. Zdaję sobie sprawę z tego,że niewielu ludzi to przeczyta, ale chuj tam,napisałem czasu mi nie szkoda bo jestem w robocie :)


link do wrzuty https://ujarani.com/466274

dobre
   
słabe
   
7

  • Schody

    70 monkey monkey SFW    link    przedwczoraj o 06:22     96237

Schody

dobre
   
słabe
   
2

Najlepszy komentarz:

qba115 godzinę temu
0  1

O żesz w ryj......chcę takie!!!!!

  • Lejen

    46 monkey monkey SFW    link    przedwczoraj o 06:20     96738

Lejen

dobre
   
słabe
   
1

Najlepszy komentarz:

elba 53 minuty temu
0  1

:)

dobre
   
słabe
   
6

Najlepszy komentarz:

McGuinnes przedwczoraj o 10:12
0  0

Miałem tam propozycję pracy jako szef działu obudowy. Odmówiłem, bo niestety nie znam się na wycince drzew w parku

monkey przedwczoraj o 15:43
0  0

@McGuinnes: w biedaszybie???

McGuinnes wczoraj o 10:21
0  0

@monkey: kiedy mnie ktoą pyta czy awansuję w tym roku, zawsze mu tak odpowiadam

monkey wczoraj o 17:28
0  0

@McGuinnes: myślałem, że Ty w KGHM robisz...

McGuinnes wczoraj o 18:26
0  1

@monkey: takie tam górnicze igraszki

  • hi hi hi

    33 monkey monkey SFW    link    2 dni temu, 15 września 06:33     70402

hi hi hi

dobre
   
słabe
   
0